پرسش از دکتر

قرص سیپروفکت - پرسش 56305

 • تصویر کاربر پسر دوشنبه ۲۰ بهمن ۹۹( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 52 پروستات
  سلام و خسته نباشید

  من 29 ساله و مجردهستم. اخیراهنگام جنب شدن دو بار به صورت اتفاقی دردی رو احساس کردم در الت. که بعدا هم در هنگام جنب شدن و انزال دیگر همچنینی دردی تجربه نکردم. همچنین پس از حمام هم دچار سوزش ادرار شده و برای این دو مورد به دکتر مراجعه کردم و برای من قرص سیپروفکت رو براید 10 روز تجویز کردند. تاقبل از مصرف این قرص هیچوقت دردی در ناحیه پشت بیضه ها احساس نکرده بودم. اما در طول مصرف قرص این درد و درد پاها در قسمت پایین زانو با من بود. همچنین متوجه شدم که سوزش ادرار من فقط به خاطر استفاده از صابون بوده و هیچ ربطی به عفونت نداشته است و با حذف صابون کلا خوب شد. الان دو روز است دیگر دارو مصرف نمی کنم و علایم درد در پشت بیضه ها هم دارد کمتر می شود. خواستم ببینم آیا مشکلی خاصی دارم و نیاز به مراجعه هست یا خیر.

  بسیار ممنون
  1. تصویر کاربر پسر دوشنبه ۱۳ بهمن ۹۹( 2 ماه پیش)
   ببخشید من یادم رفت بگم که بیضه راست من کمی جلوتر از بیضه چپ من است آیا این مشکل ساز است؟
  2. تصویر کاربر پسر پنجشنبه ۱۶ بهمن ۹۹( 2 ماه پیش)
   آقای دکتر ممنون میشم جواب منو بدین.

   من این موارد رو هم اضافه کنم که با لمس بیضه ها هیچ دردی ندارم. و درد در نواحی اطراف بیضه هست. و بعضی وقت ها زیر ناف.

   در طول استفاده از سیپروفکت هم اوایل دردی نداشتم و اواخر حدود یه ساعت قبل از مصرف دور بعدی این درد حوالی بیضه و کشاله راست شروع میشد و با مصرف قرص تا نزدیک دوز بعدی مشکلی نبود.

   الان حدود چهار روز از قطع مصرف دارو گذشته ولی بعضی وقت ها درد کمی در پا از کشاله تا حتی پایین تر از زانو احساس می کنم. و همنین کمی درد در بعضی اوقات در نواحی اطراف بیضه راست. ولی محل دقیق درد رو نمیدونم و با دست زدن دقیقا محل درد رو پیدا نمی کنم.

   آیا اینها عوارض قرص سیپرو هستند؟ آیا این مشکل اساسی هست و میتونه مانع از ازدواج بشه؟ من دارم ازدواج میکنم نگران هستم مبادا کسی رو بدبخت کنم.

   خیلی ممنون
  3. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۲۰ بهمن ۹۹( 2 ماه پیش)

   مشكل خاصي در هيچ موردي وجود ندارد نيازي به مراجعه نيست

به سیستم پرسش از دکتر هوشنگ قوامی متخصص ارولوژی در تهران خوش آمدید. شما بیمار عزیز می توانید پرسش خود را از طریق پرسش و پاسخ دکتر مطرح و یا حتی فایل مدارک پزشکی خود را پیوست قرار دهید. همچنین برای مشاهده پرسش های شایع دیگر بیماران بر روی سوالات شایع را کلیک کنید.