دکتر برای درمان نعوظ

اولین و مهم‌ترین نکته‌‌ای که فرد مبتلا به ناتوانی جنسی که به علت عدم یا ناکافی بودن نعوظ و سفتی آلت قادر به انجام عمل جنسی موفقیت‌‌آمیز نمی‌باشد این است که او آگاه باشد که بیمار نیست، ناتوانی جنسی بیماری نیست و علامت بیماری زمینه‌ای او مثل دیابت یا بیماری قلبی می‌باشد.

ناتوانی جنسی حتما باید از ۳ ماه قبل و به تدریج در مرد شروع شده باشد. بنابراین مردی که از ناتوانی جنسی شکایت دارد و هفته‌های اخیر دچار آن شده است، زودگذر بوده و اکثرا بدون تجویز دارو بهبود می‌یابند.

دو دسته بیماری باعث ناتوانی جنسی می‌شوند که شامل:

 • دیابت
 • بیماری‌های قلبی
 • فشار خون
 • افزایش سن
 • چاقی
 • مصرف بیش از حد الکل
 • اختلال کار تیروئید
 • بعد از عمل پروستاتخوش خیم
 •  سرطان پروستات
 • اختلال هورمون جنسی خون
 • نارسایی مزمن کلیه
 • اختلال در عملکرد غده هیپوفیز
 • هیپوتالاموس در مغز و بیضه‌‌ها
 • بیماری‌های عصبی (نروژنیک)، ام.اس (S)، پارکینسون، ضایعه و تومور نخاع
 • ضربه و تروما به لگن، جراحی لگن، اشعه درمانی لگن و شیمی درمانی
 • افزایش پرولاکتین خون، نارسایی اولیه بیضه‌ها به علت سرطان
 • عفونت یا ژنتیک می‌باشد.

التهاب پروستات مزمن

شایع‌ترین علت ناتوانی جنسی

شایع‌ترین علت ناتوانی جنسی دیابت نوع ۲ می‌باشد. بیماری دیابت نوع ۲ اغلب بدون علامت هشدار دهنده، پیش می‌رود. ممکن است فرد ۵ سال بعد از ابتلا به دیابت متوجه بیماری خود شود.

اختلال نعوظ یا ناتوانی جنسی اولیه

ناتوانی جنسی اولیه به مردانی گفته می‌شود که هرگز در زندگی‌شان نعوظ یا آمیزش جنسی نداشته‌اند.

اختلال نعوظ ثانوی

ناتوانی جنسی ثانوی بسیار رایج است. به مردانی گفته می‌شود که قبلا رابطه جنسی نرمال داشته، سپس ناتوان شده‌اند، حال آنکه تا چه حد ناتوان شده‌اند، مشخص نیست.

ناتوانی جنسی زودگذر

ناتوانی زودگذر و در بعضی مواقع به صورت مزمن و یا به تدریج در زمینه بیماری‌های اورگانیک که نامبرده شد، در فرد اتفاق افتد. ناتوانی جنسی زودگذر بیشتر در دوران جوانی زمانی که مرد در اولین آمیزش جنسی خود با وجود تمام ذوق و شوقی که دارد، نمی‌تواند خوب عمل کند، اتفاق می‌افتد. ناتوانی جنسی همچنین برای مردانی که بنا به دلایل کاری یا مشکلات عاطفی تحت استرس شدیدی هستند هم اتفاق می‌افتد و به محض این که استرس رفع می‌شود، دوباره می‌توانند آمیزش جنسی موفقی داشته باشند.

نکته مهم این است که ناتوانی جنسی زودگذر را نباید جدی بگیرید هر چه اهمیت کمتری به آن بدهید شانس بیشتری برای داشتن یک رابطه جنسی نرمال خواهید داشت.

گاهی اختلال نعوظ و ناتوانی جنسی بی‌اهمیت و خیلی مختصر چنان ترسی در مردان ایجاد می‌کند که در روابطشان بسیار مضطربانه عمل کرده و مشکل را دو چندان می‌کنند. زنان باید حساسیت ویژه‌ای نسبت به این موضوع داشته و از همسرشان انتظار زیادی نداشته باشند.

صبر و درک همسران در درمان ناتوانی جنسی بسیار موثر است. از طرف دیگر مرد باید در این مورد با همسرش گفتگو و مشورت کند، طوری که زن را حامی و پشتیبان خود بداند. اگر مردی برای حل این مشکل به تنهایی تلاش کند، معمولا به نتیجه‌ای نمی‌رسد. گرچه ناتوانی زودگذر نگران کننده نیست، ناتوانی جنسی دائمی نیز با کمک‌های حرفه‌ای قابل درمان نیست. ناتوانی جنسی گاهی ممکن است در دراز مدت یا در بعضی موارد ناگهانی ایجاد می‌شود. در هر دو مورد زوجین نباید در قبال کمک‌های درمانی بی‌توجه باشند، چرا که اگر این مشکل درمان نشود، می‌تواند باعث سستی پایه‌های زندگی زناشویی و حتی از هم پاشیدگی آن و نهایت منجر به تضعیف روحیه و عزت نفس مرد شود.

بهترین راه جلوگیری و کنترل مشکلات جنسی

آگاهی و دانش از روابط جنسی، بهترین راه جلوگیری و کنترل مشکلات جنسی می‌باشد. توسط پزشک معالج، درمان اختلال نعوظ یا ناتوانی جنسی، پس از بررسی فرد به صورت گرفتن شرح حال دقیق و امتحان بالینی بیمار باید صورت گیرد تا ضمن تشخیص علت ناتوانی جنسی درمان مناسب را تجویز کند. داروهایی نظیر سایمترین و تیازید و بعضی داروهای فشارخون که موجب اختلال جنسی می‌شوند باید استفاده آن قطع شود. فشار خون، چاقی، کلسترول غیر طبیعی خون، اختلال کار تیروئید و استعمال دخانیات اصلاح شود. اختلالات هورمون‌های جنسی مثل کاهش تستوسترون، SH، LH و افزایش پرولاکتین اصلاح شود.

 کاهش ترشح LH که از غده هیپوفیز ترشح می‌شود که باعث تحریک سلول‌های بیضه (سلول‌های لیدیگ) که مسئول ترشح تستوسترون می‌باشد، اصلاح گردد. بعضی بیماری‌ها نظیر سیروز کبدی، آنمی سیکل سل، تالاسمی، آمینوئیدوز، بیماری انسدادی مزمن ریه (COPD) و عفونت‌های مزمن، آرتریت روماتوئید باعث کاهش هورمون جنسی می‌شود. چنانچه کاهش توستسترون به علت نارسایی بیضه باشد، تسوسترون خوراکی یا تزریقی به بیمار تجویز شود.

درمان ناتوانی جنسی

قدم اول درمان ناتوانی جنسی

مرحله اول درمان ناتوانی جنسی استفاده از داروهای خوراکی می‌باشد.

۳ داروی خوراکی که به طور رایج در ایران و سایر کشورها تجویز می‌شود، شامل: سیلدنافیل سیترات (ویاگرا)، تادالافیل سیترات (CIALIS) و وردنافیل می‌باشند.

تقریبا عوارض هر سه دارو یکسان می‌باشد. عوارض شامل سردرد، احتقان بینی، اختلال گوارشی، اختلال دید (دید آبی رنگ)  درد زانو.

درد عارضه مربوط داروی تادالافیل می‌باشد که گاهی بسیار شدید و غیر قابل تحمل می‌باشد. یک ساعت قبل از عمل جنسی یکی از داروها باید میل شود. ۳۰ تا ۶۰ دقیقه بعد نعوظ و ارکشن به وجود می‌آید. این داروها ۵۰ تا ۶۰ درصد پاسخ دارویی دیده شده. ۱۲ درصد بیماران ممکن است به علت عدم تاثیر دارو در درازمدت (معمولا ۲ سال) درمان با دارو را قطع می‌کنند. مطالعات کلینیکی نشان داده که ۲/۱ درصد از بیماران پس از ۳ سال دارو را قطع می‌کنند و ۱ تا ۳ درصد به علت عوارض جانبی بوده. نوع درمان اختلال نعوظ را با توجه به عوارض جانبی، پاسخ دارو و بررسی خود بیمار باید انتخاب کرد.

 در موارد ذیل استفاده از داروهای نامبرده مجار نمی‌باشد

 • بیمارانی که سکته قلبی یا مغزی (Stroke) در ۶ ماه گذشته داشته‌اند یا از آریتمی و از بی‌نظمی پرخطر رنج می‌برند.
 • درد آنژین صدری هنگام عمل جنسی
 • نارسایی احتقانی قلب (class 2)
 • در افراد مبتلا به فشارخون در حال استراحت
 • فشار خون بالا

در بعضی بیماران ممکن است داروهای خوراکی موثر قرار نگیرد، پس از یک دوره زمانی اثر دارو قطع شود.

 قدم دوم درمان‌ ناتوانی جنسی

استفاده از آمپول‌های پروستاگلندین، پاپاورین و رژنتین می‌باشد. در امریکا این سه آمپول در یک آمپول واحد به نام Trimix وجود دارد ولی در ایران گاهی هر کدام از این آمپول ها در داروخانه‌های تک نسخه‌ای وجود دارد.

 

برای پرسش و پاسخ از دکتر روی لینک پرسش از دکتر کلیک کنید.

دکتر هوشنگ قوامی جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری و ناباروری و ناتوانی جنسی مردان در تهران

38+

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر منصور دوشنبه ۲۹ مهر ۹۸( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  سن من حدود 49 ساله وحدود یک ماه است که مشکل نغوظ پیدا کرده ام ودر حین نزدیکی الت من شل شده
  من برای تپش قلب قرص پرپانول 10 و بعضی مواقع قرص لوزاتان 25 مصرف می کنم برای درمان توصیه شما چیست
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۲۹ مهر ۹۸( 3 هفته پیش)

   يك ساعت فبل از رابطه يك  قرص تادالافيل ميل كنيد

 • تصویر کاربر حسین شنبه ۲۷ مهر ۹۸( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  با سلام خدمت جناب آقای دکتر قوامی
  بنده 43 ساله هستم و دارای 3 فرزند تا پارسال، وضعیت رابطه جنسی، نرمال بود ولی از سال گذشته تاکنون بتدریج میزان نعوظ، در حال کاهش یافتن است بطوریکه بعضی اوقات، رابطه جنسی بدون کیفیت خواهیم داشت البته چندین سال است دیابت دارم و فقط قرص متفورمین مصرف می کنم/از لحاظ بنیه جسمی هم ضعیف هستم/لطفا راهنمایی نمایید با تشکر فراوان.
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۲۷ مهر ۹۸( 3 هفته پیش)

   به مطب مراجعه كنيد

 • تصویر کاربر محمد چهارشنبه ۱۷ مهر ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  من 54 سال دارم، دوسال پیش عمل باز قلب داشتم، قلبم 30 درصد است، دیابت نوع 2 هستم، روزانه 2 عدد قرص متفورمین 1000 و 80 واحد انسولین مصرف میکنم، تا یکماه پیش هفته‌ای یک بار نزدیکی داشتم، یکماهه آلتم خواب، و انزال خیلی سریع دارم، لطفاً راهنمایی بفرمایید، دکتر درست تبریز معرفی فرمایید، متشکرم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۱۷ مهر ۹۸( 1 ماه پیش)

   روزي يك عدد قرص پاروكستين ٢٠ميلي گرم و يك عدد قرص تادالافيل يك ساعت قبل از نزديكي

 • تصویر کاربر سامان چهارشنبه ۱۷ مهر ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و احترام
  آقای دکتر استفاده از بک چهارم قرص مشکلی ایجاد نمیکنه ؟؟؟؟
  چون مشکل اختلال نعوظ منو حل کرده
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۱۷ مهر ۹۸( 1 ماه پیش)
   1. خير مشكلي ايجاد نمي كند
 • تصویر کاربر یاسر جمعه ۱۹ مهر ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  جناب دکتر سلام خسته نباشید به شما ...یک سال است مشکل نعوظ دارم دلم میل جنسی هم دارم ولی نمی توانم کاری انجام بدم زود شل میشه وقتی رابطه جنسی تمام میشه خیلی خسته میشم خواهشن راهنماییم کنید خیلی متشکر
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۹ مهر ۹۸( 1 ماه پیش)

   يك ساعت قبل از رابطه جنسي يك عدد قرص تادالافيل ميل كنيد

 • تصویر کاربر یورگن جمعه ۱۹ مهر ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دکتر بنده ۳۱ سال سن دارم واز مشل عدم نعوظ رنج میبرم البته بسیار خوب وعالی بود تا اینکه حدود یکسال هست با این مشکل رو برو شدم البته دو سال پیش تصادف کردم و قسمت تمرکز اعصاب مغزم له شده و کارمابازپین استفاده میکردم بخاطر اینکه ۶ماه بعد تصادف تشننج کردم هنوزم تشنج میکنم ولی به جای کارمابازپین از تگرتول استفاده میکنم ولی همچنان مشکل نعوذ دارم با تمام داروهای ایرانی نیز امتحان کردم ولی نعوذ کامل نمیشود اگر هم کامل شود دوام ندارد و زود ارضاع میشوم روزی سه عدد تگرتول استفاده میکنم در ضمن با استفاده دارو بازم تشنج دارم ولی کمتر
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۹ مهر ۹۸( 1 ماه پیش)

   از أمپول تزريقي در ألت بايد استفاده كنيد

 • تصویر کاربر علیرضا جمعه ۱۹ مهر ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر بنده همیشه در حالت عادی التم جمع میشه و میخواد هر چند دقیقه یکبار بهش دست بزنم و موقع نزدیکی التم باز نیمه شل هست و تو چند دقیقه ارضا میشم دارم دیونه میشم خواهش میکنم کمکم کنید
  1. تصویر کاربر علیرضا چهارشنبه ۱۰ مهر ۹۸( 1 ماه پیش)
   اقای دکتر ۲۲ سالمه
  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۹ مهر ۹۸( 1 ماه پیش)

   روزي يك عدد قرص پاروكستين يك ماه ميل كنيد

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر علیرضا جمعه ۱۹ مهر ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر من ۲۴ سالمه در حالت عادی همیشه نعوظ هستم و در حین مسائل زناشویی هم الت تناسلی کاملا بلند نمیشه دارم افسرده میشم خواهشا کمکم کنید..
  ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۹ مهر ۹۸( 1 ماه پیش)

   يك ساعت فبل از رابطه يك عدد قرص تادالافيل ميل كنيد

 • تصویر کاربر صحرا چهارشنبه ۱۰ مهر ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با عرض سلام خدمت شما دکتر گرانقدر بنده ۵۲سال سن دارم و مبتلا به دیابت نوع ۲ موروثی هم میباشم علاوه بر ان وزنم ۱۲۰ کیلو وقد۱۸۵ هستم الان مدت یکسال هست مبتلا به عدم نعوظ کا مل هستم و از قرص های که شما به دوستان در این سایت معرفی کردید مصرف کرده ام ولی متاسفانه مشکل بنده حل نشده لطفا بنده رو راهنمایی فرمائید یا اگر نیاز هست خدمت شما حضور ا برسم .باتشکر
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۱۰ مهر ۹۸( 1 ماه پیش)

   بايد از أمپول هايي كه در ألت تزريق مي كنند استفاده كنيد

 • تصویر کاربر علي دوشنبه ۸ مهر ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام جناب دكتر،
  من 33 سالمه دچار زود انزالي هستم بطوريكه رابطه جنسي مون يك دقيقه بيشتر طول نميكشه جديدا نعوظ م رو هم نمي تونم حفظ كنم و احساس خستگي ميكنم در حالي كه ميل به رابطه هنوز دارم. خواهشا راهنماييم كنين چكاركنم،ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۸ مهر ۹۸( 1 ماه پیش)

   روزي يك عدد قرص پاروكستين به مدت سه ماه ميل كنيد و يك ساعت قبل از رابطه جنسي يك عدد قرص تادالافيل ميل كنيد

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر