دکتر برای درمان نعوظ

اولین و مهم‌ترین نکته‌‌ای که فرد مبتلا به ناتوانی جنسی که به علت عدم یا ناکافی بودن نعوظ و سفتی آلت قادر به انجام عمل جنسی موفقیت‌‌آمیز نمی‌باشد این است که او آگاه باشد که بیمار نیست، ناتوانی جنسی بیماری نیست و علامت بیماری زمینه‌ای او مثل دیابت یا بیماری قلبی می‌باشد.

ناتوانی جنسی حتما باید از ۳ ماه قبل و به تدریج در مرد شروع شده باشد. بنابراین مردی که از ناتوانی جنسی شکایت دارد و هفته‌های اخیر دچار آن شده است، زودگذر بوده و اکثرا بدون تجویز دارو بهبود می‌یابند.

دو دسته بیماری باعث ناتوانی جنسی می‌شوند که شامل:

 • دیابت
 • بیماری‌های قلبی
 • فشار خون
 • افزایش سن
 • چاقی
 • مصرف بیش از حد الکل
 • اختلال کار تیروئید
 • بعد از عمل پروستاتخوش خیم
 •  سرطان پروستات
 • اختلال هورمون جنسی خون
 • نارسایی مزمن کلیه
 • اختلال در عملکرد غده هیپوفیز
 • هیپوتالاموس در مغز و بیضه‌‌ها
 • بیماری‌های عصبی (نروژنیک)، ام.اس (S)، پارکینسون، ضایعه و تومور نخاع
 • ضربه و تروما به لگن، جراحی لگن، اشعه درمانی لگن و شیمی درمانی
 • افزایش پرولاکتین خون، نارسایی اولیه بیضه‌ها به علت سرطان
 • عفونت یا ژنتیک می‌باشد.

التهاب پروستات مزمن

شایع‌ترین علت ناتوانی جنسی

شایع‌ترین علت ناتوانی جنسی دیابت نوع ۲ می‌باشد. بیماری دیابت نوع ۲ اغلب بدون علامت هشدار دهنده، پیش می‌رود. ممکن است فرد ۵ سال بعد از ابتلا به دیابت متوجه بیماری خود شود.

اختلال نعوظ یا ناتوانی جنسی اولیه

ناتوانی جنسی اولیه به مردانی گفته می‌شود که هرگز در زندگی‌شان نعوظ یا آمیزش جنسی نداشته‌اند.

اختلال نعوظ ثانوی

ناتوانی جنسی ثانوی بسیار رایج است. به مردانی گفته می‌شود که قبلا رابطه جنسی نرمال داشته، سپس ناتوان شده‌اند، حال آنکه تا چه حد ناتوان شده‌اند، مشخص نیست.

ناتوانی جنسی زودگذر

ناتوانی زودگذر و در بعضی مواقع به صورت مزمن و یا به تدریج در زمینه بیماری‌های اورگانیک که نامبرده شد، در فرد اتفاق افتد. ناتوانی جنسی زودگذر بیشتر در دوران جوانی زمانی که مرد در اولین آمیزش جنسی خود با وجود تمام ذوق و شوقی که دارد، نمی‌تواند خوب عمل کند، اتفاق می‌افتد. ناتوانی جنسی همچنین برای مردانی که بنا به دلایل کاری یا مشکلات عاطفی تحت استرس شدیدی هستند هم اتفاق می‌افتد و به محض این که استرس رفع می‌شود، دوباره می‌توانند آمیزش جنسی موفقی داشته باشند.

نکته مهم این است که ناتوانی جنسی زودگذر را نباید جدی بگیرید هر چه اهمیت کمتری به آن بدهید شانس بیشتری برای داشتن یک رابطه جنسی نرمال خواهید داشت.

گاهی اختلال نعوظ و ناتوانی جنسی بی‌اهمیت و خیلی مختصر چنان ترسی در مردان ایجاد می‌کند که در روابطشان بسیار مضطربانه عمل کرده و مشکل را دو چندان می‌کنند. زنان باید حساسیت ویژه‌ای نسبت به این موضوع داشته و از همسرشان انتظار زیادی نداشته باشند.

صبر و درک همسران در درمان ناتوانی جنسی بسیار موثر است. از طرف دیگر مرد باید در این مورد با همسرش گفتگو و مشورت کند، طوری که زن را حامی و پشتیبان خود بداند. اگر مردی برای حل این مشکل به تنهایی تلاش کند، معمولا به نتیجه‌ای نمی‌رسد. گرچه ناتوانی زودگذر نگران کننده نیست، ناتوانی جنسی دائمی نیز با کمک‌های حرفه‌ای قابل درمان نیست. ناتوانی جنسی گاهی ممکن است در دراز مدت یا در بعضی موارد ناگهانی ایجاد می‌شود. در هر دو مورد زوجین نباید در قبال کمک‌های درمانی بی‌توجه باشند، چرا که اگر این مشکل درمان نشود، می‌تواند باعث سستی پایه‌های زندگی زناشویی و حتی از هم پاشیدگی آن و نهایت منجر به تضعیف روحیه و عزت نفس مرد شود.

بهترین راه جلوگیری و کنترل مشکلات جنسی

آگاهی و دانش از روابط جنسی، بهترین راه جلوگیری و کنترل مشکلات جنسی می‌باشد. توسط پزشک معالج، درمان اختلال نعوظ یا ناتوانی جنسی، پس از بررسی فرد به صورت گرفتن شرح حال دقیق و امتحان بالینی بیمار باید صورت گیرد تا ضمن تشخیص علت ناتوانی جنسی درمان مناسب را تجویز کند. داروهایی نظیر سایمترین و تیازید و بعضی داروهای فشارخون که موجب اختلال جنسی می‌شوند باید استفاده آن قطع شود. فشار خون، چاقی، کلسترول غیر طبیعی خون، اختلال کار تیروئید و استعمال دخانیات اصلاح شود. اختلالات هورمون‌های جنسی مثل کاهش تستوسترون، SH، LH و افزایش پرولاکتین اصلاح شود.

 کاهش ترشح LH که از غده هیپوفیز ترشح می‌شود که باعث تحریک سلول‌های بیضه (سلول‌های لیدیگ) که مسئول ترشح تستوسترون می‌باشد، اصلاح گردد. بعضی بیماری‌ها نظیر سیروز کبدی، آنمی سیکل سل، تالاسمی، آمینوئیدوز، بیماری انسدادی مزمن ریه (COPD) و عفونت‌های مزمن، آرتریت روماتوئید باعث کاهش هورمون جنسی می‌شود. چنانچه کاهش توستسترون به علت نارسایی بیضه باشد، تسوسترون خوراکی یا تزریقی به بیمار تجویز شود.

درمان ناتوانی جنسی

قدم اول درمان ناتوانی جنسی

مرحله اول درمان ناتوانی جنسی استفاده از داروهای خوراکی می‌باشد.

۳ داروی خوراکی که به طور رایج در ایران و سایر کشورها تجویز می‌شود، شامل: سیلدنافیل سیترات (ویاگرا)، تادالافیل سیترات (CIALIS) و وردنافیل می‌باشند.

تقریبا عوارض هر سه دارو یکسان می‌باشد. عوارض شامل سردرد، احتقان بینی، اختلال گوارشی، اختلال دید (دید آبی رنگ)  درد زانو.

درد عارضه مربوط داروی تادالافیل می‌باشد که گاهی بسیار شدید و غیر قابل تحمل می‌باشد. یک ساعت قبل از عمل جنسی یکی از داروها باید میل شود. ۳۰ تا ۶۰ دقیقه بعد نعوظ و ارکشن به وجود می‌آید. این داروها ۵۰ تا ۶۰ درصد پاسخ دارویی دیده شده. ۱۲ درصد بیماران ممکن است به علت عدم تاثیر دارو در درازمدت (معمولا ۲ سال) درمان با دارو را قطع می‌کنند. مطالعات کلینیکی نشان داده که ۲/۱ درصد از بیماران پس از ۳ سال دارو را قطع می‌کنند و ۱ تا ۳ درصد به علت عوارض جانبی بوده. نوع درمان اختلال نعوظ را با توجه به عوارض جانبی، پاسخ دارو و بررسی خود بیمار باید انتخاب کرد.

 در موارد ذیل استفاده از داروهای نامبرده مجار نمی‌باشد

 • بیمارانی که سکته قلبی یا مغزی (Stroke) در ۶ ماه گذشته داشته‌اند یا از آریتمی و از بی‌نظمی پرخطر رنج می‌برند.
 • درد آنژین صدری هنگام عمل جنسی
 • نارسایی احتقانی قلب (class 2)
 • در افراد مبتلا به فشارخون در حال استراحت
 • فشار خون بالا

در بعضی بیماران ممکن است داروهای خوراکی موثر قرار نگیرد، پس از یک دوره زمانی اثر دارو قطع شود.

 قدم دوم درمان‌ ناتوانی جنسی

استفاده از آمپول‌های پروستاگلندین، پاپاورین و رژنتین می‌باشد. در امریکا این سه آمپول در یک آمپول واحد به نام Trimix وجود دارد ولی در ایران گاهی هر کدام از این آمپول ها در داروخانه‌های تک نسخه‌ای وجود دارد.

 

برای پرسش و پاسخ از دکتر روی لینک پرسش از دکتر کلیک کنید.

دکتر هوشنگ قوامی جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری و ناباروری و ناتوانی جنسی مردان در تهران

38+

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر مجید دوشنبه ۱۳ آبان ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام خدمت اقای دکتر
  بنده چندسالی هست مشکل زود انزالی دارم هیچ قرص تاخیری اثر نمیکنه فقط اسپری تاثیرگذاره میخوام ازتون خواهش کنم اگه درمانی هست یا داروی خاصی برای این مشکل تجویز بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۱۳ آبان ۹۸( 1 هفته پیش)

   سه ساعت قبل از رابطه يك عدد قرص داپوكستين ميل كنيد

 • تصویر کاربر علی دوشنبه ۱۳ آبان ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام جناب آقای دکتر بنده چند وقتیه مشکله نعوذ دارم حتی مواقعی که قرص تادلافیل میخورم باز از ترس شل شدن الت میترسم سکس کنم کمکم کنین ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۱۳ آبان ۹۸( 1 هفته پیش)

   نگران نباشيد و تادالافيل را يك ساعت قبل از رلبطه ميل كنيد

 • تصویر کاربر مرسام جمعه ۱۰ آبان ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید من سی وسه سالمه و الان حدود سه چهار ساله که مشکل زود انزالی و عدم نعوظ برام پیش اومده الان توی این یک سال خیلی بدتر شده به طوری که انزال من در حدود ده تا بیست ثانیه شده و در حین مقاربت نعوظ خود را از دست میدهم و نمیشود که دوباره نعوظ صورت بگیرد از سیلدنافیل هم استفاده کردم ولی حالم رو خیلی خراب میکنه به طوری که یک روز کامل سر درد و صورت درد و بی حوصله میشم و نمیتونم کاری کنم
  از شما میخوام من رو راهنمایی کنید و کمکم کنید ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۰ آبان ۹۸( 1 هفته پیش)

   روزي يك عدد قرص پاروكستين ٢٠ ميلي گرم شب ميل كنيد سه ماه و براي نعوظ يك ساعت قبل از نزديكي يك عدد قرص تادالافيل ميل كنيد به مدت ده روز

 • تصویر کاربر مسعود جمعه ۱۰ آبان ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر. من پنج ساله ازدواج کردم و متاسفانه نعوظ بیشتر از چند دقیقه طول نمی‌کشه و خیلی از این بابت ناراحتم. بی‌زحمت منو راهنمایی بفرمایید. 46 ساله هستم و مشکل فشارخ ن یا دیابت هم ندارم. ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۰ آبان ۹۸( 1 هفته پیش)

   يك ساعت قبل از رابطه يك عدد قرص تادالافيل ميل كنيد

 • تصویر کاربر محمود جمعه ۱۰ آبان ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  با سلام من ۲۷سالمه سال پیش با یک خانومی وارد رابطه جنسی شدم ک اولین رابطه من بود ولی به محض دخول ارضا شدم بعد در همان روز ک بعد چند دقیقه باز رابطه برقرار کردم باز همان حالت بود و بار سومشم دیگ التم سفت نشد
  البته دیر ب دیر رابطه داشتم ولی بعدشم ک رابطه داشتم ی چن ثانیه ای فرق کرده بود ولی انچنان ک دلم میخواست نبود چون بیشتر از یک دقیقه نمی شد یا حتی کمتر و من از این بابت خیلی ناامید شدم مضطربم بخاطر این مسله می ترسم ازدواج کنم و نتونم شریک زندگیم از نظر جنسی نیازش برطرف کنم
  و درضمن من دوران نوجوانی خود ارضای زیاد داشتم الانم دارم روزی یک بار خیلی سعی کردم ترک کنم ولی موفق نشدم
  اگ راهنماییم کنین ممنون میشم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۰ آبان ۹۸( 1 هفته پیش)

   قبل از رابطه يك عدد قرص تادالافيل ميل كنيد

 • تصویر کاربر رضا جمعه ۱۰ آبان ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر خسته نباشید
  من 28 سالمه و دو ماهه ازدواج کردم،طی این دو ماه اوایل کمتر اختلال نعوظ داشتم اما الان بیشتر شده،به طوری که اوایل بعد از نیم ساعت معاشقه شل میشد اما الان از همون اول،میل جنسیم هم فک میکنم کمه،در حین دخول از مشکل نعوظ ندارم ولی تا میرسه به دخول ممکنه در یک لحظه نعوظ از بین بره
  در ضمن بسیار دیر انزال هم هستم همیشه ارضا شدنم بالای یک ساعت طول میکشه یعنی اگر فکر و خیال نکنم شاید بیشتر از دو ساعت هم ارضا نشوم،در پایان رابطه خیس عرق می شوم
  لازم به ذکره من کبد چرب گرید 2 دارم و چربی خونم بالاست
  یک بار نصف قرص سلید نافیل 100 مصرف کردم مشکل نعوذم رو کامل برطرف کرد اما دیر انزالی و میل جنسی خیر
  ممنون میشم کمکم کنید
  از اینکه وقتتون در اختیار بنده گذاشتید،سپاسگزارم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۰ آبان ۹۸( 1 هفته پیش)

   دير انزالي درماني ندارد و اختلال نعوظ با سيلدنافيل قابل درمان است

  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۰ آبان ۹۸( 1 هفته پیش)

   دير انزالي درماني ندارد و اختلال نعوظ با سيلدنافيل قابل درمان است

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر آريا جمعه ۱۰ آبان ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقاي دكتر من مدت زيادي تقريبا هشت سال تنها زندگي ميكردم و متاسفانه هر هفته چهار بار ميانگين خود ارضايي ميكردم سالهاي اخير آلتم شل شده بود و زود انزالي گرفتم امسال كه ادامه دادم الان دو ماهي هست خود ارضايي ترك كردم و مني حالت ژله اي غليظ زرد رنگ شده مايعش خيلي كم شده شايد فقط دو قطره مني دارم اونم خيلي سفت و ژله اي و زرد رنگ بعد از انزال هم استخوناي بدنم درد ميكنه و سمت چپ بيضم درد ميكنه قدرت جسميم خيلي كم شده و اختلال در گوارش و نفخ هم دارم لطفا راهنمايي كنين اين موضوع خيلي نگرانم كرده
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۶ آبان ۹۸( 2 هفته پیش)

   انزال ژله اي خود به خود خوب مي شود و براي زود انزالي روزي يك عدد قرص پاروكستين ميل كنيد به مدت سه ماه

  2. تصویر کاربر آريا دوشنبه ۶ آبان ۹۸( 2 هفته پیش)
   اين قرص چه دوزي هست و چه زماني بايد بخورم ؟ آيا تزريق آمپول تستسترون به افزاش مايع مني كمك ميكنه اگه ميشه بفرماييد چند تا آمپول بزنم و ... تشكر دكتر عزيز
  3. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۰ آبان ۹۸( 1 هفته پیش)

   قرص ٢٠ ميلي گرم به مدت سه ماه و تستوسترون مني را زياد نمي كنه

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر آرش یکشنبه ۵ آبان ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و وقت به خیر
  بنده ۴۴ سال دارم و ۵ سال اخیر شبی یک قرص ترازودون برای اضطراب میخوردم
  از پارسال دکتر اس سیتالوپرام ۵ هم اضافه کرد و الان چند ماهی است میل جنسی ام خیلی کم و مشکل نعوظ پیدا کرده ام و مصرف سیتالوپرام رو چند روزه قطع کردم و به جاش مکمل 5htp یا همون تریپتوفان میخورم

  در ضمن مکمل ال ارژنین و سیترولین هم یکماهه شروع کردم ولی تا الان بی فایده بوده .

  الان باید چکار کنم و احساس ضعف شدید جنسی و نعوظ دارم.

  خیلی ممنون از راهنمایی شما و وقتی که می گذارید.

  ا
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۵ آبان ۹۸( 2 هفته پیش)

   يك ساعت قبل از رابطه يك عدد قرص تادالافيل ميل كنيد

 • تصویر کاربر م دوشنبه ۶ آبان ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر خسته نباشید. من 33 سالمه الان2 ماهه مشکل نعو ذ پیدا کردم. قبلا هم زودانزال بودم که با کاندوم های تاخیری درست میشد ولی الان اولش که رابطه را شروع میکنم نعوظ داره ولی زود از بین میره. یک متخصص رفتم بهم 2 تا آمپول تستستروم داد که دوهفته یک بار بزنم. که تا حالا یکی را زدم و گفت انجیر و کنجد و گل میخک و اینها را هر روز بخورم ولی تا حالا تاثیری نذاشته. در ضمن ی قرص سیلدنافیل نیز داد ولی گف وقتی مشکل نعوظت درست شد 2 ساعت قبل از رابطه بخور. میشه راهنمایی بفرمایید که آیا خوب میشم. ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۵ آبان ۹۸( 2 هفته پیش)

   روزي يك عدد قرص پاروكستين به مدت سه ماه براي درمان زود انزالي ميل كنيد

  2. تصویر کاربر م یکشنبه ۵ آبان ۹۸( 2 هفته پیش)
   آقای دکتر سلام. این دارو را بدون نسخه میدهند؟ ایا با آمپول تستسرول تداخل دارد؟ اون قرص سیلدنافیل را قبل از رابطه جنسی هنوز استفاده میتوانم بکنم؟ این قرص را سرچ کردم برای ضد افسردگی است. درسته.. ممنون میشم اینها را هم جواب دهید
  3. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۵ آبان ۹۸( 2 هفته پیش)

   بله براي افسرده گي است و تداخلي با أمپول تستسترون ندارد نمي رانم  بدون نسخه مي دهند

  4. تصویر کاربر م یکشنبه ۵ آبان ۹۸( 2 هفته پیش)
   ببخشید دوباره مزاحم شدم اقای دکتر. برای نعوظ چکار کنم؟ در سوال اولی پرسیدم خدمتتون. من الان مشکل اصلیم نعوظ است که اول رابطه است ولی وسط هایش سریع از بین میرود. ببخشیدا هی سوال میکنم. الان این دارو را برای زودانزالی فرمودید. برای نعوظ چکار کنم
  5. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۶ آبان ۹۸( 2 هفته پیش)

   يك ساعت قبل از رابطه جنسي يك عدد قرص تادالافيل ميل كنيد

  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر حسین چهارشنبه ۱ آبان ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر ممنون از سایت خوبتون. من 54 سالمه و 15 ساله که دیابت نوع 2 دارم قرص زیپ مت 50/1000 و نیوبت 2 میخورم و 40 واحد انسولین در روز میزنم متاسفانه حدود 5 ساله مبتلا به عدم نعوذ و زود انزالی هستم اوایل قرص Erecto میخوردم نعوذ خوب بود ولی الان دیگه قرص جواب نمی دهد چند سالیه اصلا نزدیکی نداریم خواهش میکنم راهنمایی بفرمایید.
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۱ آبان ۹۸( 2 هفته پیش)

   براي زود انزالي روزي يك عدد قرص پاروكستين ميل كنيد به مدت سه ماه و براي نعوظ بايد از أمپول هاي تزريقي داخل ألت استفاده كنيد

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر