عدم خروج منی و انزال بعد از رابطه جنسی

“چرا آب من نمیاد؟” امروزه برخی از مردان با این مشکل دست و پنجه نرم میکنند. عدم خروج منی یا انزال ممکن است با لذت جنسی (orgasm) همراه باشد یا نباشد. این مشکل از علل نادر در ناباروری می‌‌باشد. عدم خروج منی در 1 تا 4 درصد مردان که در امور جنسی فعال هستند، دیده می‌شود.

این بیماری با برگشت منی به  داخل مثانه که علل دیگری در ایجاد آن دخالت دارد، اشتباه گرفته می شود. از علل برگشت منی به داخل مثانه، می‌توان عمل پروستات و گردن مثانه و بعضی داروها که برای درمان دارویی پروستات خوش خیم استفاده می‌شود نام برد. برای تشخیص برگشت منی به داخل مثانه می‌توان از آزمایش ادرار بعد از عمل جنسی و وجود نطفه یا اسپرم در آزمایش کمک گرفت

انواع مختلف عدم خروج منی

عدم خروج منی در 1 تا 4 درصد مردان در امور جنسی فعال هستند، دیده می‌شود. این بیماری مادام‌العمری یا اکتسابی می‌باشد و می‌تواند از علل ناباروری باشد و یک اختلال مهم و قابل توجه می‌باشد.

✔ به طور گسترده و وسیعی حس سلامت عمومی و قوه ادراک و آگاهی از رضایت جنسی زندگی را تحت تاثیر می‌‌گذارد.

✔ انواع مختلف عدم خروج منی ناشی از عوامل سایکولوژیک (روانی)، بیماری‌ها و دارو می‌باشد.

✔ انسان پیوسته با مسائل مربوط به انزال و یا مایع منی درگیر بوده این مسائل شامل رنگ، بو، مقدار، قوام و فشار انزال بوده است. کیفیت کل منی در انسان در دوره و طول زندگی فرض شده، اگر چه این فرضیه یا تئوری مشخص نشده است.

نطفه انسان اولین بار در سال 1674 توسط میکروسکوپ در مایع منی (انزال) دیده شد و به طور علمی این که قادر به حاملگی می‌‌باشد که در سال 1779 ثابت شد.

عدم خروج منی

اختلالات شایع عدم خروج منی و انزال

 • زود انزالی
 • انزال دیررس
 • برگشت منی به داخل مثانه
 • قطع و عدم انزال

عدم خروج منی اگر به علت سایکولوژیک باشد، معمولا همراه با لذت جنسی (اورگاسم) نمی‌باشد. گاهی فرد مبتلا با یک زن بعد از عمل جنسی دچار عدم خروج منی می‌شود ولی با زن دیگر ممکن است این اتفاق پیش نیاید و ممکن است همین فرد بعد از انجام استمناع (خود ارضایی) منی از وی خارج شود.

در مواقعی که فرد تحت تاثیر استرس شدید است، ممکن است این حالت اتفاق افتد. عدم انزال توتال زمانی است که در هیچ وضعیتی بعد از عمل جنسی انزال صورت نمی‌گیرد.

عدم انزال وضعیتی که در بالا به آن اشاره شد، زمانی است که منی از فرد بعد از یک عمل جنسی خارج می‌شود و در هنگامی که تحت شرایط اضطراب و استرس می‌باشد، بعد از عمل جنسی منی خارج نمی‌گردد. در نوع توتال در هیچ شرایطی حتی موقع خواب انزال خارج نمی‌گردد که در اینجا سناریو مربوط به مسائل سایکولوژیکال بوده و ارتباطی به بیماری ام.اس (M.S) یا ضایعه نخاع شوکی ندارد.

علت نیامدن اب مردان

پزشکان عوامل مختلفی را شناسایی کرده اند که ممکن است بر انزال تأثیر بگذارد. این عوامل شامل موارد زیر است:

✅ بالا رفتن سن

ممکن است انزال انسان با افزایش سن از نظر قدرت و حجم کاهش یابد. پزشکان غالباً این را به سطح پایین تری از هورمونهای جنسی مرد نسبت می دهند.

✅ الکل

نوشیدن الکل ممکن است جریان خون داخل آلت تناسلی را کاهش داده و سیستم عصبی مرکزی را تحت فشار قرار دهد. این ضربه ها منجر به کاهش هیجان جنسی می شوند.

✅ آسیب عصبی

آسیب به اعصاب نخاع ، مثانه یا سایر نواحی که بر انزال تأثیر می گذارد می تواند بر جریان مایع منی تأثیر بگذارد.

✅ دیابت

مردان مبتلا به دیابت ممکن است مستعد ابتلا به مشکلات عصبی ناشی از انزال باشند.

✅شرایط پروستات

بزرگ شدن سرطان پروستات یا سرطان پروستات می تواند بر انزال تأثیر بگذارد. علاوه بر این ، افرادی که جراحی پروستات انجام داده اند ممکن است به دلیل آسیب عصبی ناشی از جراحی دچار تغییر در انزال شوند.

✅ عوامل جنسی

پوزیشنی که فرد هنگام انجام رابطه جنسی اتخاذ می کند و یک دوره کوتاه تحریک جنسی ممکن است بر شدت ارگاسم آنها تأثیر بگذارد.

عوامل مهم روانی عدم خروج منی و انزال

علت نیامدن اب مردان در زمینه روانی بیشتر میتواند موارد زیر باشد:

 • عقاید مذهبی شدید
 • اضطراب
 • استرس
 • عدم جذابیت و عاطفی جنسی به همسر
 • ناآگاهی و رفتار در خصوص رابطه جنسی
 • سطح پایین تمایل جنسی
 • ترس از حاملگی

عدم خروج منی

تامسولوسین و انزال

گاهی یکی از عوارض جانبی تامسولوسین میتواند انزال غیرطبیعی و کاهش میل جنسی باشد.

بیماری‌های زمینه‌ای

 • بیماری ام.اس (S)
 • ضایعه نخاع شوکی
 • انسداد خارج کننده ترشحات منی در مجرا
 • بیماری دیابت نوع 2
 • جراحی شکم- لگن (مثل پروستات- مثانه)
 • پروستاتیت

خروج ترشحات به مجرا

یک جزء اصلی انزال یا خروج منی بعد از عمل جنسی، امیشن (Emission) می‌باشد که بعضی عوامل نظیر بیماری‌های اورگانیک، انسداد، بیماری روانی یا داروها باعث اختلال خروج یا امیشن می‌گردد. این اتفاق زمانی رخ می دهد که مجاری خارج کننده ترشحات پروستات یا کیسه‌های منی به علت عمل جراحی پروستات با لیزر یا مادرزادی مسدود باشد.

هیچگونه ترشحی وارد مجرا نمی‌گردد که باعث انزال شود. چنانچه فردی دچار مسائل روحی- روانی باشد ممکن است ترشحات پروستات و کیسه‌های منی وارد مجرا نشود که به آن Dry Ejaculation می‌گویند. بعضی داروها که برای درمان پروستات خوش خیم در افراد استفاده می‌شود مانع خروج ترشحات پروستات، کیسه منی به داخل عدم انزال مجرا شده و در نتیجه انزال صورت نمی‌گیرد.

از بیماری‌ها می‌توان به بیماری دیابت نوع 2 اشاره کرد، که باعث پدیده فوق می‌شود. اعمال جراحی لیزر پروستات یا روش عمل دیگر پروستات (رزکسیون پروستات)، عمل جراحی سرطان بیضه و مثانه باعث انسداد داکت‌های خروجی ترشحات به مجرا شوند. بیمارانی که مبتلا به سرطان پروستات هستند و تحت درمان با هورمون می‌باشند، دچار عدم انزال می‌شوند. افراد دچار ضایع نخاعی (SCI) نیز دچار عدم انزال می‌شوند ولی اورگاسم در آن ها وجود دارد. 60 درصد افرادی که دچار ضایعات نخاعی هستند دارای انزال می‌باشند.

10 علت اصلی انزال دردناک در مردان

انزال خشک (Dry Ejaculation)

در این گروه افراد، ناتوانی فرد در ایجاد انزال است که می‌تواند همراه با اورگاسم باشد یا نباشد. علت اصلی آن عدم خروج ترشحات از پروستات، کیسه‌های منی و VAS به داخل مجرا می‌باشد.

این بیماری علاوه بر ناباروری مردان باعث مشکلات و اثرات منفی روحی- روانی در مرد شده و باعث استرس و مسائل عاطفی و اعتماد به نفس شود، به طوری که بعضی مردها کاملا از اعمال جنسی خودداری و جلوگیری می‌کنند.

این بیماری ثانوی بستگی به عوامل زیر دارد:

 • مهار عمل جنسی که رضایت جنسی و انزال به وجود نمی‌آید.
 • مصرف داروهای ضد افسردگی و عصبی
 • پروستاتکتومی که باعث ضایعه عصب می‌شود.
 • آسیب به رکورد- نخاعی که باعث انقباض عضلات برای خروج انزال می‌شود.

درمان عدم خروج منی

عوارض ماندن اسپرم در بیضه

لوله های مختلفی که اسپرم را حمل می کنند ممکن است به دلایل مختلف مسدود شوند، برخی از عوامل شامل: آسیب ناخواسته ناشی از جراحی، عفونت های قبلی، ضربه یا رشد غیرطبیعی مانند فیبروز کیستیک یا شرایط ارثی مشابه. انسداد می تواند در هر سطح از بیضه، در لوله هایی که بیضه را تخلیه می کنند، در اپیدیدیم، در مجاری انزال یا مجرای ادرار رخ دهد.

در بعضی از مردان، اپیدیدیم مسدود می شود و از ورود اسپرم به مجاری دفع و داخل لوله انزال جلوگیری می کند. انسداد می تواند در یک طرف یا در هر دو طرف ایجاد شود. اگر مردی از یک طرف انسداد اپیدیدمی داشته باشد ، ممکن است از تعداد اسپرم کمتری برخوردار باشد. اگر مردی از هر دو طرف انسداد اپیدیدیمی داشته باشد، منجر به آزواسپرمی (تعداد اسپرم صفر) می شود.

عدم تخلیه اسپرم یا آزاد نکردن مایع منی، معمولاً بی ضرر است، اما باز هم خطرات ناشی از آن به علت آزاد نکردن منی  بستگی دارد. برخی از انواع عملکرد جنسی می تواند باعث عدم تخلیه اسپرم  و باعث ناباروری شود.

عوارض ماندن اسپرم در بیضه

علت خالی شدن آب کمر

کاهش سطح تستوسترون یکی از علت های کم بودن مایع منی هنگام انزال است. مردان وقتی با تغییر در مقدار منی خود مواجه می شوند، این موضوع برایشان نگران کننده است. باید توجه داشته باشید ه این موضوع تاثیری در به ارگاسم رسیدن و انزال در مردان ندارد. خالی شدن آب کمر ممکن است به دلیل به دلیل کم بودن تعداد اسپرم، عوامل سبک زندگی و کمبودهای غذایی رخ دهد. البته این مشکل دلیل قطعی ندارد و بهتر است توسط متخصص اورولوژی بررسی شود.

درمان عدم خروج منی و انزال

راهکارهای درمانی متعدد برای عدم خروج منی وجود دارد ولی طبق گزارشات، درصد موفقیت درمانی قابل قبول و امیدوارکننده می‌باشد.

1- تحریک ارتعاشی و لرزشی آلت (PVS) که 60 درصد باعث به وجود آمدن رفلکس انزال می‌شود. آنهایی که ضایع رکورد بالای T10 دارند، شانس بهبود بالایی دارند.

2- روان درمانی

3- درمان مدیکال با استفاده و تجویز داروی ایمی پرامین

4- تحریک انزال از راه مقعد

# بیمارانی که ضایعه نخاعی زیر سطح T10 داشته باشند.

پیش آگهی خوبی ندارند و افراد مبتلا به اتونومیک دیس رفلکسیا، ممکن است با استفاده از قرص نیفیدین 20-10 میلی گرم زیر زبانی پاسخ درمانی بگیرند.

اگر این موارد جواب نداد، تحریک الکتریکی از راه مقعد با گذاشتن پروپ در مقعد و تحریک عصب پری پروستاتیک استفاده می‌شود، با این روش 90 درصد انزال صورت می‌گیرد که یک سوم آنها دچار انزال به داخل مثانه می‌شوند، طول درمان 7-5 دقیقه می‌باشد.

اگر لنف آدنکتومی شده باشند یا نروپاتی وجود داشته باشد، درمان موثر نمی‌باشد.

عوارض جلوگیری از انزال

به یاد داشته باشید که جلوگیری از انزال میتواند برای پروستات ضرر داشته باشد زیرا پروستات در تولید مایع منی نقشی اساسی دارد. هیچ مدرکی نشان نمی دهد که انسداد اسپرم می تواند باعث آسیب یا عوارض جانبی منفی شود. اسپرم اگر تخلیه نشود برای بدن مضر نیست. بدن اسپرم هایی را که از طریق انزال خارج نمی شوند دوباره جذب می کند. این هیچ عارضه جانبی در میل جنسی یا باروری ندارد.

با این حال، ممکن است عوارض جانبی احتمالی در افرادی که هنگام تحریک جنسی، انزال را به تأخیر می اندازند یا از آن اجتناب می کنند، وجود داشته باشد.

عوارض جلوگیری از انزال می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • لذت جنسی شما و همسرتان را کاهش داده است
 • ایجاد استرس یا اضطراب در مورد عملکرد جنسی
 • مشکلات زناشویی یا روابط به دلیل زندگی نامناسب جنسی
 • ناتوانی در باردار شدن شریک زندگی خود (ناباروری مردان)

 

برای پرسش و پاسخ از دکتر روی لینک پرسش از دکتر کلیک کنید.

دکتر هوشنگ قوامی جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری و ناباروری و ناتوانی جنسی مردان در تهران

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)

 • تصویر کاربر ف.ع پنجشنبه ۲۲ تیر ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 225 مشاهده پرسش
  سلام،7 ساله ازدواج کردیم یه پسر 6 ساله داریم،شوهرم خیلی سرده،از اول هم بود ولی جدیدا خیلی بدتر شده،دیگه تخلیه منی نداره،خیلی افسرده شدم،چیکار کنم؟ اصلا تمایلی به دکتر ودرمان نداره
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۲۲ تیر ۹۶( 6 سال پیش)
   بايد به روانپزشك مراجعه كنيد
 • تصویر کاربر مخفی پنجشنبه ۲۲ تیر ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 284 مشاهده پرسش
  سلام.23 سالمه مجرد هستم. از دوم راهنمایی که موقعی که اب منی بنده خارج میشد به رنگ زرد هست...
  لطفا بگید جرا؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۲۲ تیر ۹۶( 6 سال پیش)
   اب منى زرد رنگ نداريم
 • تصویر کاربر رضامهیاری چهارشنبه ۲۱ تیر ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 202 مشاهده پرسش
  سلام.وقتی مسکن شیاف دیکلوفناک استفاده
  مکنم ادارم زردپررنگ می شود.کراتینم 1.3
  میباشد
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۲۱ تیر ۹۶( 6 سال پیش)
   کراتینین طبیعی است و تغییر رنگ ادرار زودگذر است
 • تصویر کاربر محمد جمعه ۱۶ تیر ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 205 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر ببخشید اما شاید از سوالی که از شما میکنم خوشتان نیاید،ولی خواهش میکنم جواب بدین ،من یک پسر چهارده ساله هستم ،میخواستم بپرسم که من خیلی دوست دارم بعضی اوقات آب منی ام را بیرون بیاورم ولی مشکلم این است که موقعی که آلت تناسلی خودم را ماساژ میدهم تا آب منی ام بیرون بیاد ولی بیرون نمیاد نمیدونم مشکلم چیه که موقعی که آلت تناسلی ام را ماساژ میدهم آب منی ام بیرون نمیاد ولی حس بیرون آمدن آب منی بهم دست میدهد ولی خود منی بیرون نمیاد لطفا به مشکل من جواب بدهید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۶ تیر ۹۶( 6 سال پیش)
   با سلام ، نگران ومضطرب نباشيد ، بيشتر جنبه فكري روحي دارد .
 • تصویر کاربر امین سه شنبه ۲۰ تیر ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 202 مشاهده پرسش
  سلام کپسول ویتامین سی پلاس زینک ایا باعث افزایش اسپرم و حرکت اسپرم میشود با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۶ تیر ۹۶( 6 سال پیش)
   با سلام واحترام در حركت اسپرم تا اندازه اي موءثر است .
  2. تصویر کاربر امین شنبه ۱۷ تیر ۹۶( 6 سال پیش)
   سلام درتعداد اسپرم موثراست.ایا کپسول ویتامین سی همان اسیدسیتریک گفته می شود یا فقط اسیداسکوربیک تنها گفته می شود. ایا خوردن کپسول ویتامین سی با یکی از داروهای نعوظ مثل تادافیل یا سیدانافیل. هم زمان با هم خورده بشود تداخل دارویی یا خطری ندارد. با سپاس فراوان
  3. تصویر کاربر امین شنبه ۱۷ تیر ۹۶( 6 سال پیش)
   سلام درتعداد اسپرم موثراست.ایا کپسول ویتامین سی همان اسیدسیتریک گفته می شود یا فقط اسیداسکوربیک تنها گفته می شود. ایا خوردن کپسول ویتامین سی با یکی از داروهای نعوظ مثل تادافیل یا سیدانافیل. هم زمان با هم خورده بشود تداخل دارویی یا خطری ندارد. با سپاس فراوان
  4. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۲۰ تیر ۹۶( 6 سال پیش)
   خیر تداخلی ندارد
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر فرزاد پنجشنبه ۱۵ تیر ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 246 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر پسری هستم ۲۶ ساله زود انزالی شدید دارم با کوچکترین بوسه یا فکرجنسی انزال ام میاد در نوجوانی زیاد خودارضایی کردم لطفا راهنمایی ام کنید چکار کنم چی دارویی مصرف کنم عوارضشم کم باشه .
  باتشکر
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۱۵ تیر ۹۶( 6 سال پیش)
   با سلام قرص پاروكستين روزي يك عددبه مدت دو ماه مبل كنيد .
 • تصویر کاربر سینا شنبه ۱۰ تیر ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 226 مشاهده پرسش
  اقای دکتر سلام من جوانی 41 ساله و متاهلم از 7 سال پیش که داروی پروپانونول و سراترالین یا فلوکستین را برای اضطراب و وسواس مصرف می کنم میل جنسی ام هر روز کم شده و اختلال نعوظ پیدا کرده ام از ویتامین ای و قرص های ویگرا هم استفاده کرده ام ولی ایجاد سر درد کرده اندچه راه حلی پیشنهاد می فرمایید با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۱۰ تیر ۹۶( 6 سال پیش)
   با سلام و احترام بايد از دارو هاي تزريق در ألت استفاده كنيد به مطب من مراجعه كنيد .
 • تصویر کاربر سعید چهارشنبه ۷ تیر ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 326 مشاهده پرسش
  با عرض سلام و ادب
  آقای دکتر مدتی است عادت به دیدن فیلم های پورن پیدا کردم و سپس
  با تحریک شدن خود ارضايي سوالی که از جنابعالی داشتم آیا این اعمال برای سیستم جنسی بنده مشکلی به وجود نمی آورد ، و آیا خروج منی از بدن باعث مشکل برای بدن و صورت می شود یا نه ? لذا تقاضا دارم در این زمینه راهنمایی بفرمائید و یک راهنمایی پدرانه بفرمائید که چگونه این عادت بد را کنار بگذارم.
  سپاس از راهنمایی شما
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۷ تیر ۹۶( 6 سال پیش)
   با سلام فقط مسكل روحي فكري خوهد داشت .
  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۷ تیر ۹۶( 6 سال پیش)
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر سید سه شنبه ۶ تیر ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 363 مشاهده پرسش
  با سلام و عرض ادب
  جوانی 26ساله مجرد هستم
  حدود سه ساله اختلال نعوظ دارم آلتم سفت نمیشه الانم خیلی کم شده
  هنگام رابطه جنسی ترس دارم
  زود انزال هم هستم
  واریکوسل هم دارم که میخوام عمل کنم...
  دکتر قبلا نعوظ خوبی داشتم
  کمکم کنید مشکلم حل بشه
  چیکار باید کنم؟
  اساسی ترین مشکلم نعوظه که به نظر خودم روحی روانیه کمکم کنید
  متشکرم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۶ تیر ۹۶( 6 سال پیش)
   با سلام مشكل اختلال نعوظ شما منشأ روحي - رواني دارد چون اين بيماري در افراد ديابتيك و بيماري قلبي ، فشار خون واختلالات هورموني ديده مي شود. مشكل را ياخودتان حل كنيدو يا با روانپزشك مشاوره كني. براي درمان زود انزالي روزي يك عدد قرص پاروكستين ٢٠ميلي گرم به مدت دو ماه ميل كنيد
 • تصویر کاربر F:gh سه شنبه ۳۰ خرداد ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 236 مشاهده پرسش
  باسلام دختری هسم ۲۵ ساله .حدود دوسال قبل خودارصایی میکردم و الان یسالی بود ک ترک کردم ولی تا چنروز پیش بخاطر دیرن فیلم ارصا شدم ولی بدون هیچ گونه مالشی .میخوام بدونم میل جنسی ک کاهش یافته بر اثر خود ارصایی ایا ۶ ماه بعد ترک این کاهش میل از بین میره ؟و اینک میتوانم بعد ۶ ماه از ترک ازدواج کنم و با همسرم رابطه خوبی داشته باشم یا ن؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۲۸ خرداد ۹۶( 6 سال پیش)
   با سلام در أينده مشكلي نخواهيد داشت اميدوارم ازدواج خوبي داشته باشيد.
  2. تصویر کاربر F:gh یکشنبه ۲۸ خرداد ۹۶( 6 سال پیش)
   مرسی اقای دکتر .ی سوال دیگ داشتم از کجا بفهمم ک من میل جنسیم زیاده یا کمه یا تز رابطه جنسی خوشم میاد یا ن ؟همش میترسم بعد ازدواج دچارمشکل بشم باتشکر از کمکتون
  3. تصویر کاربر F:gh یکشنبه ۲۸ خرداد ۹۶( 6 سال پیش)
   مرسی اقای دکتر .ی سوال دیگ داشتم از کجا بفهمم ک من میل جنسیم زیاده یا کمه یا تز رابطه جنسی خوشم میاد یا ن ؟همش میترسم بعد ازدواج دچارمشکل بشم باتشکر از کمکتون
  4. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۳۰ خرداد ۹۶( 6 سال پیش)
   مقدار لذت جنسی را من نمیتوانم برای شما تعیین کنم . غریضه جنسی در هر فرد متفاوت است. نگران نباشید
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر