درمان بی اختیاری ادرار در مردان و زنان جوان

۵% درصد جمعیت دنیا مبتلا به بی اختیاری ادرار هستند. معمولا پزشکان درمان بی اختیاری ادرار را با روش های ساده شروع می کنند. اولین روش درمان بی اختیاری ادرار تغییر و اصلاح روش زندگی روزانه و تقویت عضلات کف لگن می باشد.

بی اختیاری ادراری در هر گروه سنی، از بچه­ تا مرد و زن در سنین بالا دیده می­ شود. با افزایش سن احتمال ابتلا به بی اختیاری ادراری نیز افزایش می یابد.

تخلیه ادرار از مثانه بطور طبیعی در روز و شب تحت کنترل و نظارت مرکز ادرار در مغز، نخاع شوکی، مثانه، حلقه عضلانی در مجرا (اسفنگتر خارجی کنترل ادرار) و عضلات کف لگن می باشد.

وقتی مثانه از ادرار پر می شود و فرد احساس ادرار کردن پیدا می کند، مرکز ادرار در مغز با ارسال پیام که از طریق نخاع شوکی به مثانه منتقل می شود، مثانه منقبض شده، سپس حلقه غضلانی مجرا و عضلات کف لگن شل شده و ادرار کاملا تخلیه می شود. هر گونه ضایعه در هر قسمت از اعضاء فوق باعث بی اختیاری ادرار می شود.

علیرغم اهمیت بیماری بی اختیاری ادرار، کمتر به این بیماری و روش های درمان آن پرداخته شده است. در این مقاله بطور خلاصه ضمن تقسیم بندی انواع بی اختیاری، اشاره کوتاهی به درمان آن خواهد شد.

ضعیف شدن عضله مثانه بدنبال انسداد مجرا، به علت بزرگی پروستات ، بعد از عمل ممکن است باعث بی اختیاری شود. حاملگی و زایمان های متعدد باعث ضعف عضلات کف لگن و بی اختیاری ادرار می شود. بر حسب اینکه ضایعه در کدامیک ازقسمتهای فوق باشد، نوع بی اختیاری ادرار فرق خواهد داشت.

درمان بی اختیاری ادرار

 اکثر بیماران بعلت خجالت مسائل خود را از بستگان و اطرافیان مخفی می کنند و به پزشک مراجعه نمی کنند، در حالیکه مراجعه به پزشک اولین قدم برای کمک گرفتن می باشد.

دور از خجالت و بی پرده باید مشکل خود را با پزشک در میان گذاشت و بگویید که مشکل مثانه دارید. سوالات پزشک از شما این است که، چه مدتی است که مشکل دارید و به چه صورت می باشد و تا چه اندازه بی اختیاری ادرار باعث اختلال در زندگی شما شده است. در اکثر بیماران با تربیت مثانه، ورزش برای تقویت عضلات کف لگن (KEGEL EXERCISE) و اصلاح روش زندگی، بهبودی و درمان بی اختیاری ادرار ظرف چند هفته بدست می آید.

انواع بی اختیاری ادراری

 

✅ درمان بی اختیاری ادرار نوع استرس sui 

این نوع بی اختیاری ادرار، خروج غیر ارادی ادرار با فعالیت هایی که باعث افزایش فشار روی مثانه و شکم شود و یا با سرفه، خندیدن و عطسه کردن بوجود می آید. این نوع بی اختیاری شایع ترین نوع بی اختیاری می باشد. ۱۵ میلیون نفر در ایالات متحده به این نوع بی اختیاری ادرار مبتلا هستند. این نوع بی اختیاری در هر سنی در زندگی اتفاق می افتد.  در خانم های یائسه به علت قطع ترشح استروژن از تخمدان ها، از علل دیگر آن می باشد. این نوع بی اختیاری در زنان بیشتر از مردان و در جوانان و افراد میانسال بیشتر دیده می شود.

در بسیاری از مردان هم بعد از عمل پروستات دیده می شود که معمولا ۱ تا ۲ ماه بعد از عمل بهبودی حاصل خواهد شد. درمان بی اختیاری ادرار نوع استرس ، تقویت عضلات کف لگن، گذاشتن یک حلقه ( PE SSARY ) در واژن که باعث می شود مجرا در حالت اولیه خود قرار گیرد، می باشد. تزریق بعضی مواد به داخل گردن مثانه و یا اسفنگتر خارجی تا حدی کمک کننده است. بالا کشیدن مجرا و مثانه از اهداف دیگر درمانی می باشد.

بی اختیاری

✅ درمان بی اختیاری ادرار سریع به توالت رفتن urgency

قبل از رسیدن به توالت دچار بی‌اختیاری ادرار می‌شوند. در سکته مغزی- آسیب عصب مثانه، دیابت، پارکینسون دیده می‌شود.

شایع‌ترین علت این نوع بی‌ اختیاری انقباضات نامناسب مثانه می‌باشد که علت آن پیام‌های عصبی غیر طبیعی است که باعث اسپاسم مثانه می‌شود.

بعضی غذاها و داروها (مثل داروهای مدر) یا حالت‌های عصبی و عاطفی مثل اضطراب باعث بدتر شدن این وضعیت می‌شود.

هیپرتیروئیدیسم (پر کاری تیروئید) و دیابت کنترل نشده، می‌تواند این نوع بی‌ اختیاری را بدتر کند. انقباضات غیر ارادی مثانه می‌تواند به علت آسیب عصب مثانه یا نخاع یا مغز باشد.

✅ درمان بی اختیاری ادرار زودگذر transient

این نوع بی اختیاری ادرار زود گذر بوده و معمولا به علت یبوست های شدید که باعث تحریک یا التهاب مثانه، مجرا و واژن می شود و یا کسانی که از عمل جراحی در حال بهبودی هستند، دیده می شود. بعضی داروهای خواب آور و داروهای زیادکننده ادرار(مدر) باعث آن می شود. در این نوع درمان بی اختیاری ادرار شامل بهبودی یبوست و قطع داروها می باشد.

✅ درمان بی اختیاری ادرار توتال

دائم و بدون کنترل می‌باشد. علل شامل ارتباط بین مثانه و واژن، ضایعات نخاع شوکی، بیماری ام. اس، افسردگی، بیماری قلبی و آرتریت می باشد.

✅ درمان بی اختیاری ادرار جسمی پزشکی

برعکس سایر فرمهای بی اختیاری ادرار، در اینجا هیچگونه بیماری در مغز یا سایر قسمت های سیستم دستگاه ادراری وجود ندارد، بلکه بی اختیاری ادراردر فرد به علت عوامل و مشکلات پزشکی است که در فرد وجود دارد. فردی که دچارآرتریت زانوها بطور شدید یا دچار زوال عقلانی (DEMENTIA ) می باشد، قادر نیست خود را به موقع به توالت برساند و دچار بی اختیاری ادرار می شود. این نوع بی اختیاری ادرار درافراد پیرشایع می باشد و دربیماری هایی نظیرآلزایمر، پارکینسون و آرتریت دیده میشود. درمان بی اختیاری ادرار شامل درمان داروئی و روان درمانی می باشد.

✅ درمان بی اختیاری ادرار مخلوط (MIXED)

بیشتراوقات فردممکن است دچار دو نوع بی اختیاری ادرار استرس و URGE (سریع به دستشوئی رفتن) باشد. عواملی که در بی اختیاری استرس و URGE درگیر هستند، در اینجا نیز دخالت دارند. ضعف عضلات کف لگن فرد را مستعد به این نوع بی اختیاری می کند. در این نوع درمان بی اختیاری ادرار فیزیوتراپی، درمان عفونت ادراری و داروئی ضداسپاسم مثانه می باشد.

✅ درمان بی اختیاری ادرار مخلوط (MUI)

استرس + سریع ادرار کردن. معمولا این نوع بی‌ اختیاری مخلوط در زنان دیده می‌شود.

✅ درمان بی اختیاری ادرار لبریز 

وقتی مثانه بطور کامل تخلیه نشود وگاهی مثانه پر از ادرار شود، بعلت لبریز شدن ( OVERFLOW INCONTINENCE )  مثانه ادرار خارج می گردد. در بیشتر اوقات فرد حس نمی کند مثانه وی پر از ادرار است و بدون آگاهی وی خارچ می شود. این نوع بی اختیاری ادرار در زن و مرد دیده می شود ولی این بی اختیاری در مردان بیشتر است. شایع ترین علت آن در مردان ، بزرگی پروستات می باشد و هرچه انسداد ناشی از بزرگی پروستات طولانی تر شود، مثانه حجیم تر و بزرگتر شده و پر از ادرار می شود، در این حالت چون به مدت طولانی مثانه با انسداد رو به رو بوده و پر از ادرار می باشد، قدرت انقباضی خود را از دست می دهد و بعد از رفع انسداد و خارج کردن پروستات بیمار ممکن است قادر به ادرار کردن نباشد و گاهی دچار بی اختیاری ادرار بعد از عمل می شود.

بی‌ اختیاری ادرار در زنان

‼️ بی‌ اختیاری ادرار بیماری نمی‌باشد، بلکه علامت بیماری است. اولین قدم برای بهبودی و تسکین آن ویزیت توسط متخصص ارولوژی است که در زمینه درمان تجربه دارد و بداند چه نوع بی‌ اختیاری را به آن مبتلا هستید.

بی‌ اختیاری ادرار در زنان

یکی از علائم پراضطراب و خجالت آور و پردردسر که بسیاری از خانم‌ها به آن مبتلا هستند، بی‌ اختیاری ادرار در زنان می باشد ، بی‌ اختیاری در خانم‌ها انواع مختلف دارد. یکی از انواع آن بی‌ اختیاری استرس نامیده می‌شود و نام دیگر آن SUI می‌باشد، بر حسب شدت بی‌ اختیاری این نوع را به درجه ۱ تا ۳ یا به گرد ۱ تا ۳ تقسیم‌بندی می‌کنند.

بعضی از خانم‌ها با توصیه متخصصان زنان با ترمیم سیستوسل یا رکتوسل و به طور کلی واژینوپلاستی زیر بار چنین اعمال جراحی برای بهبودی بی‌ اختیاری ادرار می‌روند و متحمل هزینه‌های هنگفت می‌شوند، در حالیکه این اعمال جراحی هیچ گونه نقشی در بهبودی بی‌ اختیاری ادراری در زنان ندارد و گاهی آن را تشدید می‌کند.

معمولا بی‌ اختیاری گرد یا درجه ۱ و ۲ با تغییر روش زندگی (Life style) و ورزش عضلات پرینه (عضلات دستگاه تناسلی) و سایر راهکارهای درمانی بهبودی حاصل می‌شود. انجام تست نوار مثانه (مطالعه یورودینامیک) یکی از اصولی‌ترین روش‌هایی است که باید برای تشخیص انجام شود. در این حال معاینه دقیق و انجام تست BONY از سایر موارد تشخیصی می‌باشد.

افراد مبتلا به این نوع بی‌ اختیاری زنان جوان هستند که معمولا دارای چند فرزند می‌باشند و به دنبال حاملگی‌ های متعد عملکرد زاویه گردن مثانه مختل گردیده است. در بی‌ اختیاری درجه ۳ معمولا عمل جراحی با روش‌های جدید خوشبختانه قابل درمان می‌باشد.

بی‌ اختیاری ادرار در مردان

BPH (بزرگی پرستات خوش خیم). پروستات به طور شایع با افزایش سن بزرگ می­ شود، این حالت بزرگی خوش خیم پروستات نامیده می­ شود. وقتی پروستات بزرگ می­ شود ضمن فشار آوردن به مجرا خلفی، مجرای خروجی ادرار را تنگ می کند و در این حالت مانعی در مقابل مثانه برای تخلیه ادرار می ­شود و باعثت عدم کنترل ادرار در مردان خواهد شد این مورد یکی از علتهای اصلی عدم کنترل ادرار در مردان می باشد.

بی اختیاری ادرار در مردان

هیپر پلازی خوش­خیم پروستات و علائم مربوط به آن شامل تکرر ادرار، کاهش فشار ادرار و بی اختیاری ادرار، قبل از ۴۰ سالگی بندرت اتفاق می­افتند، ولی بیش از نیمی از مردان در سن ۶۰ سالگی و ۹۰ درصد در سن ۷۰ – ۸۰ سالگی درجاتی از علائم ادراری ناشی از بزرگی پروستات را تجربه خواهند کرد. این بیماران از قطع و وصل ادرار، ادرار قطره قطره و بی­ اختیاری ادرار قبل از رسیدن به توالت، نیز رنج می برند.

عمل رادیکال پروستاتکتومی برای درمان سرطان پروستات. بعضی از این بیماران بعد از عمل دچار اختلال جنسی و بی­ اختیاری ادراری می­ شوند.

لذا نتیجه‌گیری این است که تشخیص کمتر، درمان کمتر و ادامه بیماری، این بیماری در هر دو جنس مرد و زن اتفاق می‌افتد. هر چه سن بالاتر می‌رود بیشتر می شود. در زنان طبق گزارشات متعدد از ۳ تا ۴۳ درصد می‌باشد.

نکات مهم  درمان بی اختیاری ادرار

اگرمثانه  شما خالی باشد، هرگز دچار بی اختیاری ادرار نمی شوید. قبل از اینکه  احساس سریع به توالت رفتن پیدا کنید، مثانه خود را تخلیه کنید، بنابراین دچار حالت URGE  نمی شوید. اگر فکرمی کنید هر ۳ ساعت دچار URGE می شوید، شما هر دو و نیم ساعت یک بار ادرار کنید. سعی کنید دفعات ادرار کردن را زیادتر کنید، که دچار URGE نشوید، به این حالت تربیت مثانه گویند. این هفته هر ۲ ساعت ادرار کنید، هفته بعدهر ۵/۲ ساعت یک بار ادرار کنید.

گذاشتن PESSARY  درواژن، تا حد زیادی از بی اختیاری ادرار در زنان جلوگیری می کند. اغلب برای زنان تامپون توصیه می کنند. روزانه ۲ بار تامپون را تعویض کنید تا مانع از سندرم یا بیماری شوک سپتیک(عفونی) نشوید. چاقی درایجاد بی اختیاری استرس موثر است. پس کاهش وزن باید صورت گیرد.

از خوردن مواد کافئین دار، داروهای ضد افسردگی، آرام بخش ها و الکل خودداری کنید. ورزش عضلات کف لگن و تقویت آنها در درمان بسیاری موثر است. یک مثانه بی اختیار چنان مسئله پیچیده ای نمی باشد. روشهای ساده برای خوب شدن وجود دارد. تزریق مواد در گردن مثانه و اسفنکتر خارجی تا حدی در درمان موثر است.

بالا بردن گردن مثانه با روش های جراحی بالا بردن گردن مثانه در زنان موثر می باشد. مردان بیشتر مبتلا به بی اختیاری ادرار و URGE می شوند. هر چه سن بالا می رود، مثانه و حلقه عضلانی مجرا(اسفنکتر خارجی) ضعیف می شود و بی اختیاری ادرار ایجاد می شود، که یک وضعیت از دوران پیری می باشد.

برای پرسش و پاسخ از دکتر روی لینک پرسش از دکتر کلیک کنید.

دکتر هوشنگ قوامی جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری و ناباروری و ناتوانی جنسی مردان در تهران

7+

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر مرجان شنبه ۹ فروردین ۹۹( 3 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر
  من دختر ۲۶ ساله هستم مجرد چند سالی هست که بعد از تخلیه مثانه به صورت غیر ارادی نشت ادرار دارم در زمان های دیگر هم به صورت چند قطره بی اختیاری دارم و موقع خنده شدید یا عطسه دچار بی اختیاری زیاد میشم البته تکرر ادرار هم دارم با یک یا دو لیوان اب سریع مثانه ام پر میشود سونوگرافی و سیستوسکوپی انجام دادم چیزی نبود داروی تامسولوسین و تولترودین هم که خوردم فایده ای نداشت ممنون میشم جواب بدین
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۹ فروردین ۹۹( 3 روز پیش)

   روزي يك عدد قرص وزيكر ميل كنيد ده ميلي گرم به مدت يك ماه

 • تصویر کاربر حسین یکشنبه ۳ فروردین ۹۹( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر سال نوتون مبارک.
  اقای دکتر من 23 سالمه و 70 کیلو وزن و 180 سانت قدمه...شرمنده با توجه به عکسا (نعوظ کامل) آیا طول آلت من برای ازدواج و داشتن رابطه جنسی موفق مشکلی دارد!؟ اصلا میشود دخول انجام داد و موفق بود!؟ ازدواج میشه کرد!؟
  پنج عکس فرستادم.
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۳ فروردین ۹۹( 1 هفته پیش)

   طبيعي است

  2. تصویر کاربر حسین یکشنبه ۳ فروردین ۹۹( 1 هفته پیش)
   سلام سال نوتون مبارک باشه دکتر. دکتر من اندازه گیریه دقیق بلد نبودم که عکس فرستادم.. پس با این عکسا بدون نگرانی میشه ازدواج کرد!؟
  3. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۳ فروردین ۹۹( 1 هفته پیش)

   بله

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر مهرزاد چهارشنبه ۶ فروردین ۹۹( 6 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر. میخواستم بدونم کمترین طول آلت تناسلی که با آن میتوان همسر را راضی کرد و منجر به طلاق جنسی نشود چند سانتی متر است!؟
  و دوم
  من ک طول آلت تناسلیم بین 8 تا 9 سانتی متر می باشد و بیستو یک سالمه آیا میتوانم ازدواج کنم در آینده!؟
  حداقل چقدر لازم است!؟(حقیقت رومیخوام بدونم دکتر ممنون)
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۳ فروردین ۹۹( 1 هفته پیش)

   نگران نباشيد ده سانت بايد باشد

  2. تصویر کاربر مهرزاد یکشنبه ۳ فروردین ۹۹( 1 هفته پیش)
   پس با این اندازه ک گفتم دگ هیچوقت نمیتوانم ازدواج کنم دکتر!؟
  3. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۳ فروردین ۹۹( 1 هفته پیش)

   زن كه با ألت بزرگ ارضاء نمي شود

  4. تصویر کاربر مهرزاد یکشنبه ۳ فروردین ۹۹( 1 هفته پیش)
   دکتر ببخشید فکر کنم زیادم پیام دادم معذرت میخوام دنبال اینم که بتونم مشاوره بگیرم از یک پزشک متخصص..
   با این اوصاف پس همین اندازه کافی هست و نگران ازدواج نباشم!؟
  5. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۶ فروردین ۹۹( 6 روز پیش)

   نگران ازدواج نباشيد

  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر امیر شنبه ۱۰ اسفند ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با عرض سلام.بیش از دو ماه پیش دچار یه سوزش ادراری خفیف شدم و پس از یه رابطه جنسی محافظت نشده معقدی به شدت تشدید شد لازم به ذکره که هیچ ترشح و خارش و قرمزی ندارم و عمده سوزشم بعد از اداره و واقعاا کلافه کننده .به دکتر مراجعه کردم و 6 عدد آمپول جنتامایسین و کپسول داکسی سایکلین مصرف کردم چون بهبودی حاصل نشد دوباره به پزشک مراجعه کردم و یک واحد آمپول spectinomycin و قرص سیپروفلوکساسین و فنازوپردین مصرف کردم که بهبودی حاصل نشد. آزمایش از کشت ادرار و سنو از مثانه و کلیه و پروستات نرمال بود و عدم عفونت .در آخر دو قرص آزیترومایسن500روزی 3 عدد و جمی فلوکساسی320روزی دو عدد مصرف کردم تا به امروز ولی بهبودی حاصل نشد. نتیجه سونو: پروستات به حجم 18 سی سی با اکویه پارانشیم هموژن و بدون solحجم مثانه پر 590 سی سی و پس از تخلیه 24 سی سی کلیه ها نرمال بوده و سنگی هم یافت نشد.لطفا کمک کنید دکتر واقعاا آزار دهندس
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۱۰ اسفند ۹۸( 1 ماه پیش)

   روزي دو بار هر بار ١٥دقيقه در أب گرم نشسته شود ده روز و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين استعمال كنيد ده روز

 • تصویر کاربر امیر چهارشنبه ۷ اسفند ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام. پسری ۲۵ ساله هستم. حتی روزهایی که مایعات کمی مینوشم بعضا تقریبا ۸ بار یا بیشتر دستشویی می روم. در خیلی از اوقات پس از ۲ ساعت از تخلیه فشار زیادی وارد شده و مجبورم دوباره تخلیه کنم. خوابم هم مختل شده، فقط چند دقیقه که از دستشویی به رختخواب می رکم احساس فشار کمی میکنم که نمیتوانم بخوابم.
  چه قرصی باید مصرف کنم ایا نیاز به مراجعه حضوری هست؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۷ اسفند ۹۸( 1 ماه پیش)

   روزي يك عدد كپسول امنيك ميل كنيد

  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۷ اسفند ۹۸( 1 ماه پیش)

   روزي يك عدد كپسول امنيك ميل كنيد

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر piranshar جمعه ۲ اسفند ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر مادرم 55ساله چهار فرزند دارن تنگی کانال نخاع شدید دیسک کمر ودیابت دارن جدیدا بی اختیاری ادرار گرفتن اکثر موقع متوجه پر بودن مثانه نمیشن یا قطره قطره یا تا میرسه دست شوی نصف ادارش خالی میشه درمان این نوع مریضی چی هست ممنون میشم جواب بدین؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۲ اسفند ۹۸( 1 ماه پیش)

   سونوگرافي از مثانه پر و خالي انجام شودو فعلا روزي يك عدد قرص وزيكر ده ميلي گرم ميل كنند

 • تصویر کاربر محی دوشنبه ۱۴ بهمن ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  باسلام بنده چنروزی بود که درد درناحیه مثانه و سوزش ادار داشتم رفتم آزمایش و سونوگرافی چیزی نشون نداد بیشتر وقتی روی صندلی می نشینم اتفاق می افته . سیپروفلوکسازین و دوقرص دیگه که برای شل شدن عضلات مثانه به کار میره استفاده میکنم چند روزیه که سر التم می سوزه چه کارکنم دکتر متخصص داخلی رفتم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۱۴ بهمن ۹۸( 1 ماه پیش)

   به متخصص اورولوژيست مراجعه كنيد

 • تصویر کاربر کسری دوشنبه ۱۴ بهمن ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام
  1 - مدت چند سالی میشه که نوک آلت یا همان سوراخ سر آلت هر چند وقت یک بار مسدود میشه که هنگام ادرار اول با دست باز میکنم بعد ادرار انجام میشه و به هنگام حمام رفتن نرم میشه و میشه پاکش کرد.لازم به ذکر است سوراخ آن بسیار کوچک می باشد یه بچه چند ساله از من راحت تر عمل دارار را انجام می دهد .
  2 - اخیرا هم فصل زمستان تکرر ادرار و سختی تحمل آن تا زمان تخلیه بسیار زجر آور شده است برایم .
  ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید هم در مورد علت این موارد و هم راه درمان آن ها؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۱۴ بهمن ۹۸( 1 ماه پیش)

   سوراخ ألت بايد با عمل باز شود براي تكرر ألت روزي يك عدد قرص وزيكر ده روز ميل كنيد

 • تصویر کاربر حمید سه شنبه ۲۲ بهمن ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام مدت 3 سال هس تکرر ادرار شدید دارم شبی 30 تا 40 بار دستشویی میرم پیش دوتا متخصص کلیه و مجاری ادرار رفتم، سه بسته قرص تاوانکس پانصد میلی استفاده کردم، یوراسین و تامسولوسین 4/ استفاده کردم سونو گرافی انجام دادم گفتن التهاب مثانه داری ولی خوب نشدم، بیضه هام یخ میکنه و تکرر ادرار شب تا صب دیونم کرده تو رو خدا یه راهنمایی کنید دکتر خواهش میکنم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۲۲ بهمن ۹۸( 1 ماه پیش)

   تامسولوزين را ادامه دهيد و روزي دو بار هر بار يك عدد قرص وزيكر ميل كنيد

 • تصویر کاربر علیرضا شنبه ۱۲ بهمن ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام استاد بنده ۴۵ سالمه
  از بچه گی بی اختیاری ادرار در خواب دارم
  تمام ازمایش وسنوگرافیهام سالم است
  درسال ۷۳یکی از پزشکان سیستوسکپی کردن گفتن تنگی مجرای حلفی داری
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۱۲ بهمن ۹۸( 1 ماه پیش)

   درماني ندارد

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر