قرص قوی اختلال نعوظ + نحوه ی مصرف

اختلال نعوظ یکی از بیماری هایی است کهعده ای از مردان را دچار نارضایتی کرده است. در این مقاله به بررسی تعدادی از قرص اختلال نعوظ میپردازیم.

معمولا اولین راه درمان اختلال نعوظ، تجویز و مصرف داروهای خوراکی است. مصرف این‌گونه داروها بیشتر برای مردانی که دچار اختلال نعوظ هستند و آلت جنسی‌شان به وضعیت نعوظ نمی‌رسد؛ کارساز است و عوارض جانبی کمی نیز به همراه دارد.

قرص اختلال نعوظ مانند سیلدنافیل (ویاگرا)، واردنافیل (لِویترا، استکسین)، تادالافیل (سیالیس) و آوانافیل (استندرا) از جمله داروهای خوراکی هستند که برای درمان اختلال نعوظ از آن‌ها استفاده می‌شود. 

این داروها اثر نیتریک اکسید را در بدن کاهش می‌دهند. نیتریک اکسید نوعی عامل شیمیایی طبیعی است که در بدن شخص تولید شده و منجر به سست شدن آلت جنسی فرد می‌شود. با مصرف این داروها میزان جریان خون افزایش می‌یابد و هنگام تحریک جنسی، نعوظ صورت می‌گیرد.

تفاوت داروهای خوراکی درمان اختلال نعوظ

اگرچه اثر همه این داروهای خوراکی ذکرشده مشابه است، اما ترکیب شیمیایی هر کدام از این داروهای خوراکی با دیگری متفاوت است. تفاوت‌های جزیی که در ترکیبات شیمیایی هر کدام از این داروها وجود دارد؛ می‌تواند روی اثر آن‌ها تاثیر بگذارد. 

مثلا سرعت اثربخشی و از بین رفتن اثر و عوارض جانبی آن‌ها با یکدیگر متفاوت است. پزشک سابقه پزشکی، عوامل مختلف، کنش و واکنش‌های احتمالی و داروهای مصرفی دیگر بیمار را در نظر گرفته و با توجه به این موارد، داروی موردنظر را برای فرد تجویز می‌کند.

1- قرص اختلال نعوظ سیلدنافیل (ویاگرا)

اگر این قرص درمان اختلال نعوظ را یک ساعت قبل از برقراری رابطه جنسی و با شکم خالی، این دارو را مصرف کنید؛ بهترین نتیجه را از آن دریافت خواهید کرد. اگر مبتلا به اختلال نعوظ جزیی یا متوسط باشید؛ اثر مصرف این دارو حدود چهار تا پنج ساعت دوام خواهد داشت.

قرص اختلال نعوظ سیلدنافیل یا ویاگرا

2- واردنافیل (لِویترا، استکسین)

در مورد این دارو نیز اگر یک ساعت قبل از برقراری رابطه جنسی آن را مصرف کنید؛ بهترین نتیجه را از آن خواهید گرفت (فرقی نمی‌کند که آن را با غذا بخورید یا نه). البته مصرف غذاهای خیلی چرب می‌تواند از جذب سریع این دارو جلوگیری کند.

اگر مبتلا به اختلال نعوظ جزیی یا متوسط باشید؛ اثر مصرف این دارو نیز حدود چهار تا پنج ساعت دوام خواهد داشت. نوع جدیدتری از این دارو تولید شده است که با گذاشتن روی زبان، جذب بدن می‌شود. سرعت اثر این مدل دارو از بلع قرص بیشتر است.

3- تادالافیل (سیالیس)

این دارو را باید یک تا دو ساعت قبل از برقراری رابطه جنسی مصرف کرد. فرقی نمی‌کند که آن را هنگام غذا خوردن مصرف کنید یا نه. تادالافیل تا 36 ساعت اثربخش است. این دارو را می‌توان در دوزهای کوچک به صورت روزانه مصرف کرد یا از دوز بزرگ‌تری از آن به هنگام نیاز بهره برد.

4- آوانافیل (استندرا)

این دارو را باید سی دقیقه قبل از برقراری رابطه جنسی مصرف کرد. این‌که آن را باید هنگام غذا مصرف کرد یا نه؛ بستگی به میزان دوز مصرف دارو دارد. این دارو تا شش ساعت موثر است.

از آن‌جایی که همه این داروها اثری مشابه دارند؛ دانشکده پزشکان آمریکا توصیه می‌کند که فرد می‌تواند با توجه به قیمت، راحتی استفاده، مدت زمان اثر دارو و عوارض جانبی هر کدام از این داروها تصمیم بگیرد که از کدام قرص اختلال نعوظ استفاده کند. 

انواع عمومی داروهای سیلدنافیل، وردنافیل و تادالافیل در بازار موجود است.

قرض های اختلال نعوظ

آیا مصرف داروهای خوراکی برای درمان اختلال نعوظ کاملا بی‌خطر است؟

قبل از مصرف هر گونه قرص اختلال نعوظ برای درمان اختلال نعوظ باید با پزشک خود مشورت کنید و از او تاییدیه بگیرید. احتمال این‌که داروهای درمان اختلال نعوظ در موارد زیر موثر نبوده یا خطرناک باشند وجود دارد:

عوارض جانبی

بیشتر مردانی که برای درمان اختلال نعوظ، دارو مصرف می‌کنند؛ هیچ عارضه جانبی نخواهند داشت. ممکن است در صورت بروز عوارض جانبی، موارد زیر برای فرد اتفاق بیفتد:

کمردرد از عوارض مصرف قرص اختلال نعوظ

در موارد نادری ممکن است عوارض جانبی جدی‌تری نیز برای فرد رخ دهد. از جمله این عوارض می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- ناشنوا یا نابینا شدن

برخی از مردانی که یکی از داروهای ذکرشده را مصرف کرده‌اند؛ ناگهان حس بینایی یا شنوایی خود را از دست داده‌اند. البته مشخص نیست که نابینا یا ناشنوا شدن آن‌ها، ارتباط مستقیم به مصرف این داروها داشته است یا به دلیل بیماری قبلی دیگری اتفاق افتاده است. 

اگر یکی از داروهای خوراکی گفته‌شده را برای درمان اختلال نعوظ خود مصرف کردید و ناگهان حس بینایی یا شنوایی خود را از دست دادید؛ خیلی سریع به بیمارستان یا پزشک خود مراجعه کنید.

2- نعوظ آلت و برطرف نشدن خودبه‌خودی آن

به این حالت، نعوظ دائمی آلت مرد می‌‎گویند. این اختلال نادر دردناک است و برای جلوگیری از آسیب دیدن آلت، باید هر چه سریع‌تر اقدامات درمانی پزشکی روی آن انجام شود. اگر آلتتان بیش‌تر از چهار ساعت در حالت نعوظ باقی مانده است، باید در سریع‌ترین زمان ممکن به پزشک مراجعه کنید.

تاری دید

خرید آنلاین داروهای خوراکی درمان اختلال نعوظ

ارائه روش‌های مختلف برای درمان اختلال نعوظ، کسب‌وکار پرطرفدار و پردرآمدی است؛ پس باید مراقب کلاهبرداری‌های موجود در این کسب‌وکار باشید. اگر قصد دارید از طریق اینترنت نسبت به خرید این داروها اقدام کنید:

بررسی کنید که آیا فروشگاه آنلاین دارویی که قصد خرید دارو از آن را دارید؛ قانونی است یا نه.

اگر نمی‌توانید از طریق تماس تلفنی با فروشگاه در ارتباط باشید، از آن فروشگاه خرید اینترنتی انجام ندهید. 

هم‌چنین اگر احساس کردید که قیمت داروی ارائه‌شده توسط آن فروشگاه بسیار ارزان است یا به شما گفته شد که برای مصرف داروها نیازی به تایید و تجویز پزشک نیست؛ از فروشگاه موردنظر دارویی نخرید. 

کسب‌وکارهای غیرقانونی وجود دارند که نسخه‌های جعلی داروهای قانونی را می‌فروشند. احتمال این‌که مصرف این داروها بی‌اثر یا خطرناک باشد؛ وجود دارد. 

با مراجعه یا برقراری تماس با داروخانه و یا پزشک می‌توانید اطمینان حاصل کنید که فروشگاه اینترنتی که قصد خرید از آن را دارید؛ معتبر و قانونی است یا نه.

داروی تجویزشده توسط پزشک را با دوز مناسب خریداری کنید

دقت کنید که در هنگام سفارش دارو و تحویل آن، داروی تجویزشده توسط پزشک را با دوز دقیق تجویزی خریده باشید.

فریب واژه «ویاگرای طبیعی» را نخورید.

هرگز برای درمان اختلال نعوظ، دارویی که برچسب «گیاهی» یا «معادل بدون نسخه» دارد را نخرید. این گونه داروها جایگزین‌های دارویی کارآمدی نیستند و در عین حال در ترکیبات برخی از آن‌ها از مواد خطرناک و مضری استفاده شده است.

مرجع: mayoclinic

نکته ی مهم: هیچگاه از این قبیل دارو ها خودسرانه استفاده نکنید و حتما باید زیر نظر پزشک باشد. این مقاله صرفا جهت آشنایی است و مسئولیتی متوجه آن نمی شود.

دکتر هوشنگ قوامی متخصص کلیه و مجاری ادراری

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر سروش شنبه ۱ آذر ۹۹( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 6 مشاهده پرسش
  درود جناب دکتر من مشکل نعوظ دارم، دکتر آمپول فولیگنان یا گونادوتروپین تجویز کرده ولی به تجربه خودم تا دگرا مصرف میکردم کخ الان دیگه اثر نداره، ویزارسین بهتر جواب میده برای من، بهتر از ویزارسین چیزی توصیه می‌کنین؟ زود انزالی هم دارم.. ممنون و سپاس از مشاوره تون
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۱ آذر ۹۹( 1 هفته پیش)

   ويزارسين جايگزيني ندارد ،، روزي يك عدد قرص پاروكستين ٢٠ به مدت سه ماه ميل كنيد

 • تصویر کاربر یوسف شنبه ۱ آذر ۹۹( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 5 مشاهده پرسش
  سلام خدا قوت
  آقای دکتر عزیز من 46 سالمه متاسفانه ادارم کاملا تخلیه نمیشه و تقریبا دفعات ادارم بیشتر شده حدود سه ماه امنیک استفاده میکنم ولی 50 درصد بهتر شدم و همچنان مشکلم باقیست ممنون میشم منو راهنمایی بفرمایید و لازمه که عرض کنم میل جنسیم و کمی مشکلات نعوظ هم پیدا کردم و در برخی از موارد مایه منی بدنم بعد از انزال به حداقل میرسه.بینهایت سپاسگزار میشم اگر منو راهنمایی بفرمایید.
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۱ آذر ۹۹( 1 هفته پیش)

   روزي يك عدد قرص وزيكر ده ميلي گرم ميل كنيد ده روز و يك ساعت قبل از رابطه يك عدد قرصتاداگرا ٢٠ ميل كنيد ده روز

 • تصویر کاربر اکبر جمعه ۳۰ آبان ۹۹( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 4 مشاهده پرسش
  سلام دکتر
  ببخشید من مشکل نعوظ دارم حسم خیلی ضعیفه تحریک نمیشم فقط بعضی صبها نعوظ صبحگاهی دارم قرص سیلدنافیل خوردنی بعضی مواقع اثر میکند ولی اکثر اوقات اثر نمیکند بدتر کلافه میشم هوس و دارم ولی نعوظ انجام نمیگیره اعصابم خورد میشه
  آیا درمان قطعی دارد مثلا عمل جراحی یا چیزی از این قبیل یا دارویی تزریقی مستقیم به آلت؟
  در ضمن چندین ساله فدقم پاره شده عمل نکردم آیا موثر هست؟
  ممنون که وقت میزارین
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۳۰ آبان ۹۹( 1 هفته پیش)

   از داروي تزريقي داخل ألت استفاده كنيد

 • تصویر کاربر مجید جمعه ۳۰ آبان ۹۹( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 4 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر . خسته نباشید . مجید ۴۱ از کرج و متاهلم و کمتر از یک ماه هست احساس میکنم نعوظ خوبی تو رابطه با همسرم ندارم و از لحاظ روحی خیلی هم از جنس مخالف دیگه خوشم نمیاد در حالیکه از بچگی تا سه ماه پیش بد جور شیفته جنس مخالف بودم و همیشه دائم النعوظ بودم . ولی مدتیه حس میکنم سیستم روحی و روانی و جسمی بدنم دچار مشکل شده . و نه علاقه ای مونده ونه توانی در نعوظ و خیلی خجالت زده میشم تو رابطم . ضمناً دیابت نوع ۲ دارم و قرص متفورمین و دیابیزید ۳۰ مصرف میکنم . آیا ویاگرا جوابه ؟ چون تا حالا از هیچ محصول کمکی تو رابطه استفاده نکردم . بیست ساله روزی ده نخ سیگار هم میکشم . آیا تاثیر داره ؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۳۰ آبان ۹۹( 1 هفته پیش)

   يك ساعت قبل از رابطه يك عدد قرص تاداگرا٢٠ ميلي ميل كنيد يك ماه

 • تصویر کاربر غدیر پنجشنبه ۲۹ آبان ۹۹( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 9 مشاهده پرسش
  سلام فردی هستم پنجاه ساله ومدتی است که مشکل جنسی پیدا کردم والتم راست نمی شود وناراحتی قند دارم وقرص مصرف می کنم لطفا مرا راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۲۹ آبان ۹۹( 1 هفته پیش)

   يك ساعت قبل از رابطه يك عدد قرص تاداگرا٢٠ ميل كنيد يك ماه

 • تصویر کاربر علی چهارشنبه ۲۱ آبان ۹۹( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 14 مشاهده پرسش
  باسلام آقای دکتر 54 سالم در تخلیه ادارار تعداد دفعات آ ن بیشتر است اکثر مواقع تخلیه کامل بعداز دفع مدفوع انجام می گیرد لطفا راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۲۱ آبان ۹۹( 2 هفته پیش)

   روزي يك عدد كپسول امنيك ميل كنيد يك ماه

 • تصویر کاربر علی پنجشنبه ۲۹ آبان ۹۹( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 8 مشاهده پرسش
  سلام من 27 سالمه و هیچ مریضی ندارم متاهل ولی زود انزالی دارم و نعوط ام مشکل داره خیلی زود شل میشه سدینافیل استفاده کردم زیاد جواب نمیده و وقتی سیلدنافیل استفاده میکنم معدم میسوزه ممنون میشم راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۲۹ آبان ۹۹( 1 هفته پیش)

   روزي يك عدد قرص پاروكستين ٢٠ ميلي گرم سه ماه ميل كنيد و يك ساعت قبل از نزديكي يك عدد تاداگرا٢٠ ميل كنيد دو هفته

 • تصویر کاربر مهدی چهارشنبه ۲۱ آبان ۹۹( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 11 مشاهده پرسش
  سلام وخسته نباشید من 45 ساله هستم وبیماری دیابت دارم و قرص متفورمین و گلی بنکلامید مصرف می کنم مدتی است که دچار اختلال نعوظ و زود انزالی شده‌ام ممنون میشم که مرا راهنمایی کنید که چطور مشکلم را بر طرف کنم چونکه روابط من و همسر را دچار سردی کرده باز هم ممنون میشم اگر پاسخ مرا بدهید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۲۱ آبان ۹۹( 2 هفته پیش)

   روزي يك عدد قرص تاداگرا٢٠ قبل از رابطه ميل كنيد دو هفته

 • تصویر کاربر امیر دوشنبه ۱۹ آبان ۹۹( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 10 مشاهده پرسش
  سلام و عرض ادب
  بنده ۳۳سال دارم مدتی هست حالت نعوظ خوبی ندارم و با توجه به این که به دکتر مراجعه و تمام ازمایشات رو انجام دادم و موردی نبوده دکتر قرص تادافیل20دادند که متاسفانه فایده ای ندارد صبح ها حالت نعوظ خوبی دارم ولی در شروع رابطه با توجه به اینکه خوب هست ولی بلا فاصله حالت نعوظ ضعیف میشود ممنون میشم راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۱۹ آبان ۹۹( 2 هفته پیش)

   يك ساعت قبل از رابطه جنسي يك عدد قرص ويزارسين صد ميلي ميل كنيد

 • تصویر کاربر حمیدرضا دوشنبه ۱۹ آبان ۹۹( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 10 مشاهده پرسش
  باسلام عرض ادب ۴۷سال سن دارم ۸سال پیش دوباربه فاصله ۴۰روزسکته کردم وآنژیوپلاستی شدم فقط چون عمل باز طبق نظرپزشکان بی فاییده بود گفتنددچارگشادی وتنگی عروقی هستم بطور مادرزادی وتوصیه فقط دارویی شدباEF=25ومرتب دارومصرف میکنم (فروزمایدانالاپریل اسپیرونولاکتون اسویکس متوهگزال آسپرین وارفارین رزوکسین وآسترول)به مرورنعوظم کم شدو یکسالی هست که دیگر دچارعدم نعوظ شدم.دکتر معالج توصیه به مصرف داروهای جنسی موجودفرمودنداماراستش ترسیدم بدون مشورت ارولوژیست لطفا شما تجویزونظرقطعی رابرایم بفرماییدتامصرف کنم.ان شاالله سلامت باشیدیاعلی
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۱۹ آبان ۹۹( 2 هفته پیش)

   از أمپول پاپاورين تزريق در ألت استفاده كنيد

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر