علائم عفونت مثانه چیست؟

عفونت مثانه، التهاب ناگهانی مثانه است که بیشتر اوقات علت آن عفونی و میکروبی می‌باشد. درمان عفونت مثانه چون به علت میکروب در بدن می باشد، داروی خوراکی آنتی بیوتیک است.


عفونت مثانه چیست؟

عفونت ادراری (uti) تلقی می‌گردد. عارضه بعضی داروها یا عکس‌العمل به بعضی داروها می‌تواند علت آن باشد. عفونت مثانه بیشتر به علت کوتاه بودن مجرا در خانم‌ها اتفاق می‌افتد. میکروبی که به طور شایع باعث این بیماری می‌شود، اشرشیا کلی (Ecoli) نام دارد.

درمان این بیماری چون به علت میکروب در بدن می باشد، داروی خوراکی آنتی بیوتیک است. در مواقعی که التهاب یا سیستیت مثانه بدون دخالت میکروب به وجود می‌آید، تصمیم‌گیری درمان بر اساس علت‌های زمینه‌ای در بیمار صورت می گیرد. علائم عفونت مثانه به طور ناگهانی ظاهر می‌شود و معمولا ناراحت کننده و آزاردهنده است.

علائم عفونت مثانه

 • تمایل به تخلیه ادرار با عجله و سریع، حتی در زمانی که مثانه خالی از ادرار می‌باشد و به آن URGENCY می‌گویند.
 • احساس درد و سوزش ادرار تحت عنوان DYSURIA
 • ادرار بسیار بدبو
 • ادرار کدر
 • احساس یا فشار، پری مثانه، اسپاسم و درد در پشت و شکم
 • تب بسیار پایین (low grade fever)
 • وجود خون در ادرار

سیستم دستگاه ادراری شامل: کلیه‌ها، حالب‌‌‌ها، مثانه و مجرا می‌باشد.

نقش و وظیفه کلیه‌ها گرفتن مواد زائد خون و ورود آنها به داخل ادرار است، سپس ادرار از حالب‌ها وارد مثانه شده، وقتی ادرار در مثانه ذخیره شد و ذخیره ادرار به حدی رسید که فرد احساس ادرار کردن پیدا کرد، مغز دستور انقباض مثانه و خروج ادرار از مجرا را صادر می‌کند.

شایع ترین علت های عفونت مثانه

شایع‌ترین علت عفونت مثانه میکروب عفونی می‌باشد و باکتری ایجاد کننده آن اشرشیاکلی می‌باشد. وقتی میکروب یا باکتری از راه مجرا وارد مثانه شد، به جدار مثانه می‌چسبد و شروع به تکثیر نموده و تعداد آن زیاد می‌شود و این موجب التهاب بافت پوشاننده مثانه می‌شود و گاهی ممکن است عفونت مثانه کلیه را گرفتار کند. اگر چه شایع‌ترین و رایج‌ترین عفونت مثانه، عفونت‌ها می‌باشد، چندین فاکتور مساعدکننده عفونت مثانه باعث التهاب مثانه می‌شوند که شامل:

1- بعضی داروها مثل سنیکلوفسفاماید

3- اشعه درمانی لگن

4- استفاده طولانی مدت از سوند در مجرا

5- حساسیت به بعضی ترکیبات مثل ژل‌ها یا محلول‌ها در ناحیه تناسلی

6- عوارض بعضی بیماری‌های پزشکی مثل دیابت، سنگ‌های کلیه و بزرگی بزرگی پروستات.

هر زن در طول زندگی خود یکبار به این بیماری مبتلا می‌شود.

دلایل موثر در ایجاد عفونت مثانه

عوامل و ریسک فاکتورهای موثر در ایجاد عفونت مثانه شامل موارد ذیل می‌باشند. بنابراین این عوامل شانس ابتلا به این بیماری را زیادتر می‌کند.

 • فعالیت جنسی متعدد
 • عمل جراحی سیستم دستگاه ادراری
 • سوند فولی مجرا به مدت طولانی
 • حاملگی
 • دیابت
 • وضعیتی که سیستم دفاعی بدن را مختل کند نظیر HIV
 • استفاده از داروهای ضد میکروب (آنتی بیوتیک) به مدت طولانی
 • بزرگی پروستات
 • سنگ کلیه
 • اختلالات و ناهنجاری‌های مادرزادی موقع تولد
 • یائسگی، چون در یائسگی هورمون استروژن کاهش می‌یابد و باعث تغییراتی در سیستم دستگاه ادراری شده و مستعد به عفونت می‌شود.

درمان عفونت مثانه

تشخیص عفونت مثانه

پزشک در مورد علائم و شرایط پزشکی شما سوال می‌کند. شروع علائم عفونت مثانه باید دقیقا گفته شود و هر چیزی که باعث بدتر شدن آن شده باید به پزشک گفته شود. اگر چنانچه حامله هستید یا دارویی مصرف می‌کنید ذکر شود. آزمایشات لازم برای تشخیص، آزمایش کامل ادرار برای وجود خون در آزمایش و کشت ادرار برای تایید عفونت باید انجام شود.

برای بررسی التهاب مثانه و دیدن سطح مخاط مثانه سیستوسکوپی باید انجام شود. سونوگرافی به منظور وجود التهاب و یا عوامل دیگری در مثانه که  باعث عفونت مثانه شده باید صورت گیرد.

آیا دیورتیکول مثانه خطرناک است؟

درمان عفونت مثانه

درمان عفونت مثانه استفاده و تجویز داروی ضد میکروب (آنتی بیوتیک) به مدت 3 تا 10 روز می‌باشد. معمولا 1 تا 3 روز بعد از مصرف دارو، علائم عفونت مثانه از بین می‌رود ولی باید دارو در تمام دوره 3 تا 10 روزه مصرف شود. باید اطمینان خاطر پیدا کرد که عفونت کاملا ریشه‌کن شده و عود نمی‌کند، لذا دو روز بعد از اتمام دارو، مجددا آزمایش کشت ادرار برای تایید از بین رفتن عفونت انجام شود.

برای برطرف کردن سوزش ادرار، استفاده از داروی فنازوپیریدین بلامانع می‌باشد که به مدت دو روز باید تجویز شود. برای راحت شدن از علائم این بیماری تا زمانی که دارو اثر خود را نمایان کند، باید مایعات فراوان خورده شود و در آب گرم نشسته شود، گذاشتن پارچه گرم روی شکم کمک کننده است و‌ از خوردن کافئین، نوشابه‌های اسیدی، غذاهای تند و الکل خودداری شود.

بیشتر این بیماران با یک دوره درمان با دارو بهبود می‌یابند ولی چنانچه علائم عفونت کلیه ظاهر شد، مجددا باید مراجعه صورت گیرد. علائم عفونت کلیه، شامل تب و لرز، درد پهلو، تهوع و استفراغ می‌باشد.

بیشتر این بیماران با دارو بهبود می‌یابند. عفونت کلیه بسیار نادر است مگر این که درمان عفونت مثانه انجام نشده باشد. زنانی که قاعدگی آنها قطع شده یا سیستم دفاعی ناحیه تناسلی(ژنیتال) آنها از بین رفته یا کاهش یافته باشد و یا بیماری زمینه‌ای مثل دیابت و سنگ کلیه داشته باشند بیشتر به این بیماری مبتلا می‌شوند.

درمان عفونت ادراری در زنان با مترونیدازول

به نظر شما بهترین دارو برای عفونت ادراری در زنان چیست؟

هرکسی ممکن است دچار عفونت مثانه شود، اما زنان بیشتر از مردان مستعد هستند. مجرای ادراری زنان نسبت به مردان به راست روده نزدیک تر است. این بدین معنی است که باکتری مسافت کوتاه تری را باید طی کند.

مترونیدازول یک آنتی بیوتیک پر مصرف است که در درمان عفونت ادراری و پیشگیری عفونت های متنوعی که عامل بیماری زای آنها یک باکتری بی هوازی یا پروتوزوآ باشد تجویز می شود.

این باکتری ها معمولاً در فضای داخلی و بسته ی بدن که اکسیژن وجود ندارد (مانند لثه، حفره لگنی و شکمی مانند روده ها) ایجاد عفونت می کنند.

قرص عفونت ادراری | عوارض و نحوه مصرف

جلوگیری از عفونت مثانه

برای جلوگیری از ابتلا به عفونت مثانه فرد باید چند نکته را رعایت کند، خوردن مایعات فراوان، تخلیه ادرار زودتر انجام شود. رعایت بهداشت شخصی، حمام روزانه و تمیز کردن ناحیه تناسلی(ژنیتال) خارجی هر روز.

دلایل عفونت ادراری در مردان

با افزایش سن خطر ابتلا به عفونت ادراری افزایش می‌یابد، مخصوصاً پس از 50 سالگی که در مردان با سنین بالا ناشی از باکتری خاصی به نام اشریشیا کولی است، که بطور طبیعی در بدن یافت می‌شود. عفونت ادراری در مردان با سنین پایین معمولاً بر اثر بیمای های مراقبتی رخ می‌دهد. عفونت ادراری به علت وجود باکتری ایجاد می‌شود و هنگامی که باکتری از طریق مجرای پیشاب به مجرای ادراری وارد می‌شود و شروع به تکثیر یافتن می‌کند و شخص به عفونت ادراری مبتلا می شود.

علائم عفونت ادراری در مردان

علائمی که در برخی از موارد بروز می‌کنند عبارتند از:

 • درد همراه با تخلیه ادرار
 • تکرر ادرار
 • عدم توانایی در ادرار کردن
 • جریان ادرار ضعیف یا نشت ادرار
 • احساس نیاز فوری برای تخلیه ادرار
 • خارج شدن مقدار کمی ادرار در هر بار تخلیه
 • وجود خون در ادرار

 

برای پرسش و پاسخ از دکتر روی لینک پرسش از دکتر کلیک کنید.

دکتر هوشنگ قوامی جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری و ناباروری و ناتوانی جنسی مردان در تهران

 • تصویر کاربر منصور پنجشنبه ۱۴ فروردین ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 46 مشاهده پرسش
  سلام، آقای دکتر من پارکستین را مصرف کردم در همان 10 روز اول تاثیر خودشو کذاشت و خیلی اوضام بهتر شد و ادامه دادم ولی بعد از دو هفته دیگه تاثیر نداره، سوالم اینه که اشتباه کردم و باید 3 ماه می خوردم بعدش نزدیکی رو شروع میکرم؟ و آیا کارم اشتباه نبوده و پارکستین رو من جواب نمیده؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۱۴ فروردین ۹۹( 1 سال پیش)

   سه ماه خورده شود

 • تصویر کاربر رضا چهارشنبه ۱۳ فروردین ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 132 مشاهده پرسش
  سلام من ۳۲ سال سن دارم و دو روز پیش سوال پرسیدم از سوزش در موقع ادرار ک یک ماه پیش بخاطر تنگی مجرا سیستوسکوپی کرده بودم ۲ هفته سوند قرار داده بودن و الان هم سوند نلاتون میزنم و شما قرص سیپروفلوکساسین ۲۵۰ میلی گرم معرفی کردین دست شما درد نکنه خوب بود ولی هنگام زدن نلاتون نسبت ب قبل فک میکنم سخت تر شده ولی ب مثانه میرسه ولی تو نلاتون لخته خون بیرون میاد و مقداری زیر شکمم درد میکنه (نظرم بیشتر از نحوه زدن و بدلیل استفاده ۴ بار از یک سوند نلاتون دارم) آقای دکتر باید چکار کنم خیلی ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۱۳ فروردین ۹۹( 1 سال پیش)

   هفته اي يك بار به مدت ٦ ماه بايد سوند بزني و مي توانيد زود كوچك تر بزني

 • تصویر کاربر محمد پنجشنبه ۱۴ فروردین ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 44 مشاهده پرسش
  سلام خروج ادارم کم کم و ضعیف است و تمام ادارم تخلیه نمیشه و موقع ادرار اساس خروج مدفوع میکنم و ادرار قطع میشه . سابقه عمل جراحی مغز داشتم تومور کرانیوفرانژیوما بعد از عمل تکرر ادرار داشتم ی اسپری بود تو بینیم میزدم خوب بود تا حالا ۲ سال است که احتباس ادرار دارم کلیه هام دیگه دزد اومدن دارو هم ۱۴ روزی ۱ آمپول تستسترون و داروی کم کاری تیروئید لووکسیین و پردنیزولون روزی یک عدد میخورم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۱۴ فروردین ۹۹( 1 سال پیش)

   روزي يك عدد كپسول امنيك ميل كنيد

 • تصویر کاربر مانیا چهارشنبه ۱۳ فروردین ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 51 مشاهده پرسش
  سلام من 32 سالمه 4 روزه سوزش ادرار با تکرر ادرار دارم قرص فنازوپیریدن و سیپروفلوکساین مصرف میکنم تا قطش میکنم دوباره دردم شروع میشه چه قرصی مصرف کنم که زود خوب بشم؟؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۱۳ فروردین ۹۹( 1 سال پیش)

   روزي يك عدد قرص وزيكر ده ميلي گرم ميل كنيد و عمل جنسي هم داشته باشيد و روزي دو بار در أب گرم بنشينيد

  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۱۳ فروردین ۹۹( 1 سال پیش)

   روزي يك عدد قرص وزيكر ده ميلي گرم ميل كنيد و عمل جنسي هم داشته باشيد و روزي دو بار در أب گرم بنشينيد

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر رحمانیان سه شنبه ۱۲ فروردین ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 31 مشاهده پرسش
  چندین سال است هم سوزش و درد و تکرر ادرار
  و جدیدا خارش در داخل مجاری ادرار دارم هنگام نزدیکی هم اذیتم و زود نزالی هم دارم..خیلی هم دکتر رفتم دارو داد ن ولی خوب نمیشم43 سالمه لطفا راهنمای کنید چه داروی مصرف کنم
  کمکم کن دکتر خسته شدم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۱۲ فروردین ۹۹( 1 سال پیش)

   روزي يك عدد قرص پاروكسيتين ميل كني به مدت سه ماه

 • تصویر کاربر رضا یکشنبه ۱۰ فروردین ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 34 مشاهده پرسش
  سلام من ۳۲ سالمه یک ماه پیش بخاطر تنگی مجرا رفتم سیستوسکوپی و دو هفته هم سوند قرار داشت و الان هم با سوند نلاتون روزانه دوبار میزنم ک دوباره ب مشکل قبل نیافتم الان دو روز هست ک موقع ادرار سر آلت درد و سوزش میاد و ادرارم متوقف میشه باید چکار آقای دکتر ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۱۰ فروردین ۹۹( 1 سال پیش)

   هر ١٢ ساعت يك عدد قرص سيپروفلوكساتين ٢٥٠  ميلي گرم به مدت يك هفته ميل كنيد هفت روز

 • تصویر کاربر ۴۴۳۳۳۵۳۵۱۵ شنبه ۹ فروردین ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 41 مشاهده پرسش
  سلام خانمی ۳۲ ساله ام ابتدا تکرر ادرار پیدا کردم با وجود مراجعه به دکتر این مشکل حل نشد همچنان ادامه پیدا کرد تا ادرارم قطع و وصل می شد و اخرش قطره قطره می شد بعد از مدتی دیگر حس ادرار از تنم بیرون نمی رفت و حتی نمی توانستم خود را ابکشی کنم دوباره به دکتر مراجعه کردم گفتند التهاب است ولی با ازمایش خون و ادراری که دادم عفونت و التهاب هم نبود دکتر پیشنهاد داد که مدتی خود را کمتر شستشو بدم من هفته هفته خود را شستشو نکردم اما بعد از حمام رفتن و ادامه زندگی عادی دوباره همان مشکلات که احساس ادرار اورژانسی یا ناگهانی سرریز شدن ادرار یاگاهی اوقات سوزش ناحیه مجاری ادراری و ناحیه مقعد برایم پیش می اید و دائم بدنم بی قرار است قرص های مربوط به مثانه عصبی و تکرر ادرار و کرم های التهابی هم استفاده کردم ولی مشکل رفع نشده الان سه ماه است که این مشکلات به اوج رسیده. خواهش می کنم مرا راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۹ فروردین ۹۹( 1 سال پیش)

   روزي يك عدد قرص وزيكر ده ميلي گرم ميل كنيد به مدت يك ماه

 • تصویر کاربر حسین چهارشنبه ۶ فروردین ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 54 مشاهده پرسش
  سلام دکتر وقت بخیر
  عذر خواهی میکنم دکتر امروز صبح رفتم سرویس
  ادرارم رنگ چای گرفته بود بعد یک لخته خون خارج شد ، خیلی نگران شدم با این وضع جامعه و بیماری کرونا نمیشه جای رفت ، گفتم ازتون سوال کنم ، ممنون میشم پاسخ بدید ؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۶ فروردین ۹۹( 1 سال پیش)

   سونوگرافي بايد انجام شود از كليه و مثانه

 • تصویر کاربر مرجان شنبه ۹ فروردین ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 40 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر
  من دختر ۲۶ ساله هستم مجرد چند سالی هست که بعد از تخلیه مثانه به صورت غیر ارادی نشت ادرار دارم در زمان های دیگر هم به صورت چند قطره بی اختیاری دارم و موقع خنده شدید یا عطسه دچار بی اختیاری زیاد میشم البته تکرر ادرار هم دارم با یک یا دو لیوان اب سریع مثانه ام پر میشود سونوگرافی و سیستوسکوپی انجام دادم چیزی نبود داروی تامسولوسین و تولترودین هم که خوردم فایده ای نداشت ممنون میشم جواب بدین
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۹ فروردین ۹۹( 1 سال پیش)

   روزي يك عدد قرص وزيكر ميل كنيد ده ميلي گرم به مدت يك ماه

 • تصویر کاربر جواد یکشنبه ۳ فروردین ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 39 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر وقت بخیر
  یه سوال از حضورتون داشتم ممنون میشم کمکم کنید
  بنده مذکر ۳۶ سالمه و مجردهستم.
  تقریبا یکساله که هنگام ادرار سوزش دارم و احساس میکنم خروجی ادرارم نازک شده و فشار ادرارم کم شده. نوک التم هم بهم میچسبه. چندبار هم پیشاب منی رو بزرگ و گرد دیدم.
  اوایل در انتهای ادرارم خون میدیدم ولی الان بعضی وقتها لخته خون میبینم.
  با کسی هم رابطه جنسی نداشتم فقط رابطه دهانی با همه قسمت ها داشتم.

  پارسال ازمایش دادم بعدش دکتر عمومی رفتم که ۲ تا قرص داد (سیپروکینل ۲۵۰ و نیتروفورانتوئین) گفت اگه خوب نشدی برو متخصص.

  بعد رفتم متخصص پیش آقای دکتر بهمن پیران ویسه چندجای شکممو و پشتمو فشار دادن و گفتن درد میکنه گفتم نه، بعد گفتن که چیزی نیست. اول قرص voltaren sr 75 mg diclifenac
  و قرص اریتروماکس ۴۰۰ داد که ۳ روز خوردم بعد احساس حالت تهوع و دل درد بهم دست داد که بهشون گفتم گفتن قطع کن بجاش قرص سفکسیم ۴۰۰ بخور
  که اونم خوردم بازم خوب نشدم دوباره رفتم پیششون قرص تاوانکس لووفوکساسن ۵۰۰ و قرص امنیک ۴دهم میلی گرم و ۲ تا هم امپول amile داد که زدم
  بازم خوب نشدم
  دکترمو عوض کردم رفتم پیش پروفسور حسین کرمی که قرص آلوپرینول رو بهم دادن ۳۰ روز مصرف کردم که اونم تاثیر نداشت
  الانم تقریبا یکساله از این سوزش و قرص خوردن و دکتر رفتنم گذشته ولی هنوز خوب نشدم و موقع ادرار سوزش دارم و خروجی ادرارم نازک شده و فشار ادرارم کم شده و نمیتونم به راحتی ادرار کنم
  خودم احساس میکنم داخل مجاری ادرارم زخمی شده
  ممنون میشم لطف کنید راهنماییم کنید
  🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۳ فروردین ۹۹( 1 سال پیش)

   روزي يك عدد كپسول امنيك ميل كنيد

درحال دریافت اطلاعات
 • تصویر کاربر رشید یکشنبه ۲۱ خرداد ۹۶( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 123 مشاهده پرسش
  سلام بنده 24 سال دارای مشکل سوزش ادرار و مدفوع تکرر در ادرار ودارای بیماری التهاب روده به گفته پزشک هستم بعضی مواقع این اتفاق رخ میدهد و نمیدانم که مشکل روده به مثانه مربوط هست یا نه مشکل مثانه خیلی موقع هست که با این بیماری دست و پنجه نرم میکنم خواهشمندم که نظرتون را ارائه دهید با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۱۵ خرداد ۹۶( 4 سال پیش)
   التهاب روده ارتباطى به مثانه ندارد
  2. تصویر کاربر رشید سه شنبه ۱۶ خرداد ۹۶( 4 سال پیش)
   راه حل شما برای رفع این دو بیماری چیست
  3. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۲۱ خرداد ۹۶( 4 سال پیش)
   برای تکرر ادرار از قرص visol میلی گرم ۵ هر ۱۲ ساعت یک عدد. عمل جنسی انجام دهید ودر اب گرم روزی دو بار بشینید
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر دانیال شنبه ۱۶ اردیبهشت ۹۶( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 59 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر ...بنده می خواستم بدونم که آیا آزمایش اسپرم در خانه به وسیله ی آب صحت داره یا نه?
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۱۶ اردیبهشت ۹۶( 4 سال پیش)
   اولین بار است چنین چیزی را میشنوم باید در ازمایشگاه انجام شود و یا در منزل که فورا به ازمایشگاه برسانید
 • تصویر کاربر محمد سه شنبه ۲۷ تیر ۹۶( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 61 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  خانم بنده سه ماه قبل عمل turb مثانه رو پیش آقای دکتر حسین کرمی در بیمارستان نیکان انجام دادند و نتیجه پاتولوژی بعد از برداشتن تومور رو هم پیوست سؤالم خدمت شما فرستادم. بعد از سه ماه و انجام سیستوسکوپی مجدد خوشبختانه تومور عود نکرده ولی آقای دکتر فقز ئو کپسول برای عفونت مثانه تجویز کردند.
  میخواستم نظرتون رو بفرمایید و اینکه آیا نیاز به تزریق bcg در این مرحله دارند یا خیر؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۹ اردیبهشت ۹۶( 4 سال پیش)
   با تشكر گرد يا درجه تومور بالا ميباشد در چنين مواردى توصيه ميشود لام پاتولوژى را از ازمايشگاه بيمارستان بگيريد و برا ى بازديد مجدد توسط يك پاتولوژيست ديگر به ازمايشگاه بيمارستان هاشمى نژاد و نظر اين ازمايشگاه را براى من بفرستيد تا درمان را اعلام كنم،ضمنا تومور يك عدد بوده يا بيشتر و در وسط مثانه بوده يا جانبى
  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۲۷ تیر ۹۶( 3 سال پیش)
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر مسعود سه شنبه ۲۷ تیر ۹۶( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 44 مشاهده پرسش
  با سلام واحترام-بنده 35 سال و متاهل هستم چند سالي هست كه مشكل دارم از اين بابت كه بعد از اتمام ادرار واستبرا در صورت برخورد آلت به شلوار ونشستن چند قطره بي اختيار ادرار خارج ميشود مخصوصا زماني كه ادرار خود را به مدت زيادي نگه داشته يا وقتي كه همراه با مدفوع ميباشد-دومين مشكل در حمام و زير دوش مثانه ام باد كرده ومنقبض ميشود واحساس شديد ادرار ميكنم كه نميدانم كاذب هست يانه-قبلا كشت ادرار وسونوگرفتم و همه چيز نرمال بوده-بعضي ها گفتند التهاب پروستات و يا مثانه عصبي هست-در ضمن سوزش وتكرر ادار هم ندارم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۹۶( 4 سال پیش)
   با تشکر شما بیشتر مشکل فکری و عصبی دارید تا اینکه بیماری خاصی داشته باشید با این حال عمل نزدیکی حتما داشته باشید و ادرار را زودتر تخلیه کنید و روزی دو بار هر بار 15 دقیقه در اب گرم بشینید
  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۲۷ تیر ۹۶( 3 سال پیش)
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات