علائم عفونت مثانه چیست؟

عفونت مثانه، التهاب ناگهانی مثانه است که بیشتر اوقات علت آن عفونی و میکروبی می‌باشد. درمان عفونت مثانه چون به علت میکروب در بدن می باشد، داروی خوراکی آنتی بیوتیک است.


عفونت مثانه چیست؟

عفونت ادراری (uti) تلقی می‌گردد. عارضه بعضی داروها یا عکس‌العمل به بعضی داروها می‌تواند علت آن باشد. عفونت مثانه بیشتر به علت کوتاه بودن مجرا در خانم‌ها اتفاق می‌افتد. میکروبی که به طور شایع باعث این بیماری می‌شود، اشرشیا کلی (Ecoli) نام دارد.

درمان این بیماری چون به علت میکروب در بدن می باشد، داروی خوراکی آنتی بیوتیک است. در مواقعی که التهاب یا سیستیت مثانه بدون دخالت میکروب به وجود می‌آید، تصمیم‌گیری درمان بر اساس علت‌های زمینه‌ای در بیمار صورت می گیرد. علائم عفونت مثانه به طور ناگهانی ظاهر می‌شود و معمولا ناراحت کننده و آزاردهنده است.

علائم عفونت مثانه

 • تمایل به تخلیه ادرار با عجله و سریع، حتی در زمانی که مثانه خالی از ادرار می‌باشد و به آن URGENCY می‌گویند.
 • احساس درد و سوزش ادرار تحت عنوان DYSURIA
 • ادرار بسیار بدبو
 • ادرار کدر
 • احساس یا فشار، پری مثانه، اسپاسم و درد در پشت و شکم
 • تب بسیار پایین (low grade fever)
 • وجود خون در ادرار

سیستم دستگاه ادراری شامل: کلیه‌ها، حالب‌‌‌ها، مثانه و مجرا می‌باشد.

نقش و وظیفه کلیه‌ها گرفتن مواد زائد خون و ورود آنها به داخل ادرار است، سپس ادرار از حالب‌ها وارد مثانه شده، وقتی ادرار در مثانه ذخیره شد و ذخیره ادرار به حدی رسید که فرد احساس ادرار کردن پیدا کرد، مغز دستور انقباض مثانه و خروج ادرار از مجرا را صادر می‌کند.

شایع ترین علت های عفونت مثانه

شایع‌ترین علت عفونت مثانه میکروب عفونی می‌باشد و باکتری ایجاد کننده آن اشرشیاکلی می‌باشد. وقتی میکروب یا باکتری از راه مجرا وارد مثانه شد، به جدار مثانه می‌چسبد و شروع به تکثیر نموده و تعداد آن زیاد می‌شود و این موجب التهاب بافت پوشاننده مثانه می‌شود و گاهی ممکن است عفونت مثانه کلیه را گرفتار کند. اگر چه شایع‌ترین و رایج‌ترین عفونت مثانه، عفونت‌ها می‌باشد، چندین فاکتور مساعدکننده عفونت مثانه باعث التهاب مثانه می‌شوند که شامل:

1- بعضی داروها مثل سنیکلوفسفاماید

3- اشعه درمانی لگن

4- استفاده طولانی مدت از سوند در مجرا

5- حساسیت به بعضی ترکیبات مثل ژل‌ها یا محلول‌ها در ناحیه تناسلی

6- عوارض بعضی بیماری‌های پزشکی مثل دیابت، سنگ‌های کلیه و بزرگی بزرگی پروستات.

هر زن در طول زندگی خود یکبار به این بیماری مبتلا می‌شود.

دلایل موثر در ایجاد عفونت مثانه

عوامل و ریسک فاکتورهای موثر در ایجاد عفونت مثانه شامل موارد ذیل می‌باشند. بنابراین این عوامل شانس ابتلا به این بیماری را زیادتر می‌کند.

 • فعالیت جنسی متعدد
 • عمل جراحی سیستم دستگاه ادراری
 • سوند فولی مجرا به مدت طولانی
 • حاملگی
 • دیابت
 • وضعیتی که سیستم دفاعی بدن را مختل کند نظیر HIV
 • استفاده از داروهای ضد میکروب (آنتی بیوتیک) به مدت طولانی
 • بزرگی پروستات
 • سنگ کلیه
 • اختلالات و ناهنجاری‌های مادرزادی موقع تولد
 • یائسگی، چون در یائسگی هورمون استروژن کاهش می‌یابد و باعث تغییراتی در سیستم دستگاه ادراری شده و مستعد به عفونت می‌شود.

درمان عفونت مثانه

تشخیص عفونت مثانه

پزشک در مورد علائم و شرایط پزشکی شما سوال می‌کند. شروع علائم عفونت مثانه باید دقیقا گفته شود و هر چیزی که باعث بدتر شدن آن شده باید به پزشک گفته شود. اگر چنانچه حامله هستید یا دارویی مصرف می‌کنید ذکر شود. آزمایشات لازم برای تشخیص، آزمایش کامل ادرار برای وجود خون در آزمایش و کشت ادرار برای تایید عفونت باید انجام شود.

برای بررسی التهاب مثانه و دیدن سطح مخاط مثانه سیستوسکوپی باید انجام شود. سونوگرافی به منظور وجود التهاب و یا عوامل دیگری در مثانه که  باعث عفونت مثانه شده باید صورت گیرد.

آیا دیورتیکول مثانه خطرناک است؟

درمان عفونت مثانه

درمان عفونت مثانه استفاده و تجویز داروی ضد میکروب (آنتی بیوتیک) به مدت 3 تا 10 روز می‌باشد. معمولا 1 تا 3 روز بعد از مصرف دارو، علائم عفونت مثانه از بین می‌رود ولی باید دارو در تمام دوره 3 تا 10 روزه مصرف شود. باید اطمینان خاطر پیدا کرد که عفونت کاملا ریشه‌کن شده و عود نمی‌کند، لذا دو روز بعد از اتمام دارو، مجددا آزمایش کشت ادرار برای تایید از بین رفتن عفونت انجام شود.

برای برطرف کردن سوزش ادرار، استفاده از داروی فنازوپیریدین بلامانع می‌باشد که به مدت دو روز باید تجویز شود. برای راحت شدن از علائم این بیماری تا زمانی که دارو اثر خود را نمایان کند، باید مایعات فراوان خورده شود و در آب گرم نشسته شود، گذاشتن پارچه گرم روی شکم کمک کننده است و‌ از خوردن کافئین، نوشابه‌های اسیدی، غذاهای تند و الکل خودداری شود.

بیشتر این بیماران با یک دوره درمان با دارو بهبود می‌یابند ولی چنانچه علائم عفونت کلیه ظاهر شد، مجددا باید مراجعه صورت گیرد. علائم عفونت کلیه، شامل تب و لرز، درد پهلو، تهوع و استفراغ می‌باشد.

بیشتر این بیماران با دارو بهبود می‌یابند. عفونت کلیه بسیار نادر است مگر این که درمان عفونت مثانه انجام نشده باشد. زنانی که قاعدگی آنها قطع شده یا سیستم دفاعی ناحیه تناسلی(ژنیتال) آنها از بین رفته یا کاهش یافته باشد و یا بیماری زمینه‌ای مثل دیابت و سنگ کلیه داشته باشند بیشتر به این بیماری مبتلا می‌شوند.

درمان عفونت ادراری در زنان با مترونیدازول

به نظر شما بهترین دارو برای عفونت ادراری در زنان چیست؟

هرکسی ممکن است دچار عفونت مثانه شود، اما زنان بیشتر از مردان مستعد هستند. مجرای ادراری زنان نسبت به مردان به راست روده نزدیک تر است. این بدین معنی است که باکتری مسافت کوتاه تری را باید طی کند.

مترونیدازول یک آنتی بیوتیک پر مصرف است که در درمان عفونت ادراری و پیشگیری عفونت های متنوعی که عامل بیماری زای آنها یک باکتری بی هوازی یا پروتوزوآ باشد تجویز می شود.

این باکتری ها معمولاً در فضای داخلی و بسته ی بدن که اکسیژن وجود ندارد (مانند لثه، حفره لگنی و شکمی مانند روده ها) ایجاد عفونت می کنند.

قرص عفونت ادراری | عوارض و نحوه مصرف

جلوگیری از عفونت مثانه

برای جلوگیری از ابتلا به عفونت مثانه فرد باید چند نکته را رعایت کند، خوردن مایعات فراوان، تخلیه ادرار زودتر انجام شود. رعایت بهداشت شخصی، حمام روزانه و تمیز کردن ناحیه تناسلی(ژنیتال) خارجی هر روز.

دلایل عفونت ادراری در مردان

با افزایش سن خطر ابتلا به عفونت ادراری افزایش می‌یابد، مخصوصاً پس از 50 سالگی که در مردان با سنین بالا ناشی از باکتری خاصی به نام اشریشیا کولی است، که بطور طبیعی در بدن یافت می‌شود. عفونت ادراری در مردان با سنین پایین معمولاً بر اثر بیمای های مراقبتی رخ می‌دهد. عفونت ادراری به علت وجود باکتری ایجاد می‌شود و هنگامی که باکتری از طریق مجرای پیشاب به مجرای ادراری وارد می‌شود و شروع به تکثیر یافتن می‌کند و شخص به عفونت ادراری مبتلا می شود.

علائم عفونت ادراری در مردان

علائمی که در برخی از موارد بروز می‌کنند عبارتند از:

 • درد همراه با تخلیه ادرار
 • تکرر ادرار
 • عدم توانایی در ادرار کردن
 • جریان ادرار ضعیف یا نشت ادرار
 • احساس نیاز فوری برای تخلیه ادرار
 • خارج شدن مقدار کمی ادرار در هر بار تخلیه
 • وجود خون در ادرار

 

برای پرسش و پاسخ از دکتر روی لینک پرسش از دکتر کلیک کنید.

دکتر هوشنگ قوامی جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری و ناباروری و ناتوانی جنسی مردان در تهران

 • تصویر کاربر سامی شنبه ۱۷ آبان ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 134 مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر.اقای دکتر من ۲۵ سالمه الان دوماه درگیر عفونت ادرار شدم انواع قرصارو هم استفاده کردم چند روز خوبم باز عفونت برمیکرده دارو که مصرف میکنم باز خوب میشه قطع که میکنم تا یکی دو هفته خوبم باز به طور شدید شروع به سوزش و درد مثانه میشم الان دارو نمیخورم یروز‌خوبم اصلا چیزیم نیست روز بعد دیکه همش سوزش و درد کلافه شدم واقعا ممنون میشم راهنماییم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۱۷ آبان ۹۹( 1 سال پیش)

   روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود ده روز و روزي يك عدد شياف ديكلوفناك صد ميلي استعمال كنيد

 • تصویر کاربر راز شنبه ۱۷ آبان ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 409 مشاهده پرسش
  سلام.
  روز بخیر و خدا قوت خدمت شما.
  یه خانوم ۳۸ ساله هستم.حدود ۲۵ روز پیش عمل سیستوسکوپی به خاطر گرفتگی مجرا انجام دادم. حدود دو هفته بعد از عمل هیچ مشکلی نداشتم. ولی بعدش کم کم به حالت قبل برگشت تا جایی که الان موقع تخلیه ادرار مشکل دارم و به سختی میتونم تخلیه کنم. فقط تنها مزیت این عمل برام این بود که مشکل سوزش ادرار قبل از عمل رو ندارم.
  به نظرتون راهکار چیه؟ دوباره باید عمل بشم؟
  از کسی شنیدم که شاید نیاز باشه دائم سوند بهم وصل باشه، درسته؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۱۷ آبان ۹۹( 1 سال پیش)

   سيستوسكوپي لازم نيست روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود ده روز

 • تصویر کاربر کیوان شنبه ۱۷ آبان ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 134 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر پسرم واسه درمان شب ادراریش بنا به تجویز یه روانپزشک یک ماه ایمی پرامین ۱۰ استفاده کرد که جواب نداد بعدش با تجویز شما دوهفته ۲۵ میلی استفاده کرد که بازم جواب نداد مجددا با دستور شما ۱۲ روزهست که ۵۰ میلی استفاده میکنه و ازهمون روز اول استفاده از ۵۰میلی شب ادراریش قط شده سوالم اینه درمانشو با ۵۰ میلی ادامه بدیم یا نه اگه جواب مثبته چند وقت دیگه ادامه بدیم اگه جواب منفیه وباید قط کنیم لطفا نحوه قط کردن و زمانبندی را هم تعیین بفرمایید ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۱۷ آبان ۹۹( 1 سال پیش)

   تا يك ماه ادامه دهد و بعد از أن كم كم قطع شود

 • تصویر کاربر مهدي جمعه ۱۶ آبان ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 206 مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشيد
  مدتي است به علت اختلال وسواس ناشي از ايام شيوع کرونا و عدم آشاميدن مايعات در محل کار و احتباس ادرار تا مراجعت به منزل در کليه سمت راستم سنگريزه ايجاد شده است و دچار سوزش و نبض در آلت تناسلي شده ام و باعث مي شود شک به بي اختياري کاذب نمايم. مخصوصا شبها موقعه خواب به علت بزگ شدن آلت مشخصا تکان خوردن متناوب آلت احساس مي شود. نتايج آزمايش خون از نظر پروستات منفي مي باشد. نهايتا وجود نبض در آلت باعث شده نتوانم از توالت و حمام خارج شوم و نگرن نجس شدن لباسم مي شوم. الان قرص آلپرازلام و لگزاتال مصرف مي کنم . لطفا مرا نجات دهيد!
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۶ آبان ۹۹( 1 سال پیش)

   روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود ده روز

 • تصویر کاربر امیر جمعه ۱۶ آبان ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 587 مشاهده پرسش
  با سلام
  چند وقتی است که لوله مجاری ادراری تیر می کشد و از محل کشاله ران تا زیر بیضه ها رگ سفت شده احساس می شود ، همچنین از بالای بیضه ها تا سر آلت تناسلی وقتی لمس و با دو انگشت فشار می دهم یک رگ سفت شده و متورم احساس میشود که با فشار آن تا سر آلت حالت تیرکشیدگی احساس میشود.

  ضمنا با بلند کردن اجسام سنگین همین حالت تیرکشیدگی در پایین تنه احساس میشود.
  چند وقت پیش یک آزمایش کشت ادرار دادم برای دردی که در ناحیه شکم داشتم که به پیوست ارسال می کنم .
  در صورت امکان یک راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۶ آبان ۹۹( 1 سال پیش)

   بايد معاينه شويد

 • تصویر کاربر مردان جمعه ۱۶ آبان ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 124 مشاهده پرسش
  باعرض سلام و خسته نباشید خدمت آقای دکتر.آقای دکتر من پدرم ۷۰ سالشه بدون سابقه هیچ گونه بیماری و چون کوهنورد هستن بیماری نداشتن تا به حال اما الان حدود ۳‌ماه هست که هنگام دفع ادرار یه لخته خون کوچیک دفع میشه بعد ادرار به رنگ سفید هست در طول روز هم حدود ۸ تا ۱۰ لیوان هم آب مصرف میکنن اما الان بخاطر کرونا نمیخوایم که به دکتر مراجعه‌کنیم پیشنهاد شما چی هست در این مورد آنتی بیوتیک خاصی اگه هست لطف میکنین معرفی کنین با سپاس از شما
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۶ آبان ۹۹( 1 سال پیش)

   بايد سيستوسكوپي شونند

 • تصویر کاربر محمد جمعه ۱۶ آبان ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 175 مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید
  بنده ۳۲ ساله هستم و متاهلم. تنگی مجرای ادراری خلفی به طول نیم سانت دارم. یکماه پیش عمل اینترنال کردم و پزشکم گفته باید هر روز به خودم سوند ۱۸ بزنم یا جراحی یورتروپلاستی end to end بکنم دو تا سوال برام مطرح شده
  ۱- زدن سوند نلاتون باعث تنگی یا آسیب به مجرای ادراری می شود؟
  ۲- عوارض جراحی یورتروپلاستی end to end چیه؟
  با تشکر فراوان....
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۱۳ آبان ۹۹( 1 سال پیش)

   سوند نلاتون ممكن است باعث تنگي شود و عمل جراحي ممكن است ممكن است در أينده باعث تنگي شود

  2. تصویر کاربر محمد سه شنبه ۱۳ آبان ۹۹( 1 سال پیش)
   پزشکم گفته ۹۸درصد احتمال خوب شدن هستش. درسته؟؟؟
  3. تصویر کاربر محمد سه شنبه ۱۳ آبان ۹۹( 1 سال پیش)
   نلاتون باعث تنگی جدید میشه؟ یا همون تنگی قدیم؟
  4. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۶ آبان ۹۹( 1 سال پیش)

   ممكن است تنگي جديد ايجاد شود

  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر اميرحسين سه شنبه ۱۳ آبان ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 146 مشاهده پرسش
  سلام. آقاي دكتر من چند هفته پيش براي دقايق كوتاهي رابطه كنترل نشده از مقعد داشتم كه از چند روز بعدش موقع خروج ادرار از سر الت سوزش دارم و در طول روز هم مايع بي رنگ و سفيد رنگي از التم ترشح ميشه
  ميخواستم راهنماييم كنيد كه چيكار بايد بكنم ايا خطرناكه عوارضي داره يا خير
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۱۳ آبان ۹۹( 1 سال پیش)

   روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود ده روز و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين صد ميلي استعمال كنيد ده روز

 • تصویر کاربر شادی سه شنبه ۱۳ آبان ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 126 مشاهده پرسش
  من به مدت یک روزه که تخلیه کامل ادرار انجام نمیشه و بعد از پایان ادرار لخته خون خارج میشه و سوزش خیلی زیادی داره و زیر دلم ناگهانی درد میکنه
  برای اروم کردن این سوزش و درد چیکار باید بکنم؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۱۳ آبان ۹۹( 1 سال پیش)

   روزي يكعدد كپسول امنيك ميل كنيد و سيستوسكوپي هم انجام دهيد

 • تصویر کاربر آريا جمعه ۱۶ آبان ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 159 مشاهده پرسش
  سلام جناب دكتر، ٤١ ساله هستم، امروز براى اولين بار هنگام انزال سوزش شديدى احساس كردم و سپس متوجه شدم در كاندوم به همراه منى كمى خون وجود داره. و پس از آن در طى روز دفع ادرار همراه با كمى سوزش شده است. آيا نياز به معاينه و آزمايش يا درمان دارم يا اينكه صبر كنم، با تشكر از وقتى كه ميذارين.
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۶ آبان ۹۹( 1 سال پیش)

   روزي يك عدد شياف ايندومتاسين صد ميلي استعمال كنيد

درحال دریافت اطلاعات
 • تصویر کاربر نداعدالت سه شنبه ۲۴ مرداد ۹۶( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 207 مشاهده پرسش
  با سلام من کلیه ام شن داره یه شب که مشروب خوردم باهمسرم نزدیکی کردم از فردای اون شب واژنم درد و سوزش داره زود ب زود ادرارم میگیره بعداز ادرارم سوزش دارم و یه حالتی دارم،خیلی واژنم درد وسوزش وادرار دارم،بعد از ادرارم درد و سوزشم بیشتره باید چیکارکنم برا درمانش باتشکر
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۲۴ مرداد ۹۶( 4 سال پیش)
   با سلام عفونت مثانه داريد به مطلب ان در سايت مراجعه كنيد .
 • تصویر کاربر مریم چهارشنبه ۱۸ مرداد ۹۶( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 202 مشاهده پرسش
  مشکل من بیماری سوزش و عفونت ادراری است. چندین دوره انتی بیوتیک سیپروفلوکساسین مصرف کردم. خوب نشدم. این بار دکتر به من پودر منوریل (فسفومایسین) تجویز کرد. ده بسته به مدت سه ماه. تا الان 6 بسته از این انتی بیوتیک را مصرف کردم ولی هنوز احساس سوزش ادارار دارم. ایا با مصرف کامل ده بسته عفونت من رفع می-شود اگه رفع نشود دارو را باید عوض کنم هم اینکه من قصد بارداری دارم. سن من 35 سال است و تاکنون برای بارداری اقدام نکردم یعنی فرزندی ندارم. بسیار استرس سن بارداری را هم دارم. دکتر گفتند با عفونت ادراری برای بارداری اقدام نکنم. عفونت ادراری برای بارداری واقعا مشکل جدی است و نباید اقدام کرد؟ لطفا من را راهنمایی کنید بسیار سپاسگزارم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۱۸ مرداد ۹۶( 4 سال پیش)
   ذبا سلام براي درمان به مطب مراجعه كنيد .
 • تصویر کاربر محمد چهارشنبه ۱۸ مرداد ۹۶( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 190 مشاهده پرسش
  در منی خود خون مشاهده کردم نشانه چیست قبلا دیده بودم خوب شده بخاطر عفونت گوشم قرص کو اموکسی کلاو مصرف میکنم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۱۸ مرداد ۹۶( 4 سال پیش)
   بدون هيچ گونه درمان خود به خود خوب مى شوند
 • تصویر کاربر عليرضا یکشنبه ۸ مرداد ۹۶( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 224 مشاهده پرسش
  سلام
  ٧ روزه كه آپانديسمو عمل كردم
  تو اين ٧ روز
  خيلي عذاب كشيدم
  نميدونم چم شده
  همش دستشويي دارم
  وقتي فشار بهم مياد ميرم توالت
  و با درد فراوان توي آلت و زير الت
  مقدار كمي ادار ازم مياد بيرون طوري كه خيست عرق ميشم
  شايد ١٠ بار در روز برم توالت

  درضمن روز بعد از عمل بهم سون زدن چون زياد ادرار داشتم

  علتش چيه!؟
  دكتر هم بهم يه سفسيكم داده

  كمك كنيد تورو خدا🙏🙏🙏
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۸ مرداد ۹۶( 4 سال پیش)
   با سلام مبتلا به پروستات التهابي شده ايد به اورولوژيست مراجعه كنيد .
 • تصویر کاربر حیدری یکشنبه ۲۸ خرداد ۹۶( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 243 مشاهده پرسش
  با سلام
  مشکل دفع ادرار دارم و موقعی هم که مثانه ام پر است حس تخلیه ندارم ولی با زیاد شدن فشار مقدار کمی دفع میشود در حال حاضر به کمک سوند نلاتون تخلیه میکنم. سال 95 بخاطر همین مشکل بنا به تشخیص پزشک عمل تنگی مجرا انجام داده ام ولی افاقه نکرد در حال حاضر پزشک دیگری عمل سیستوسکوپی و یورودینامیک انجام داده و تشخیص کار گذاشتن پمپ داده است. لطفا مرا راهنمایی کنید.

  با سپاس فراوان
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۲۸ خرداد ۹۶( 5 سال پیش)
   با سلام و احترام سن خود و طول زمان و علت از كار افتادن مثانه را ذكر نكرده ايد. چون مشكل شما پيچيده شده توصيه مي شود به مطب مراجعه كنيد.
 • تصویر کاربر محمد شنبه ۲۷ خرداد ۹۶( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 150 مشاهده پرسش
  با عرض سلام۔ قبل از انزال ترشحات زیادی خارج میشوند و چون بخاطر روزہ خودم جلوی انزال را میگیرم درد زیادی در مثانہ و کلیه احساس میکنم۔ که َشدید هم هست. و بعد از چهار یا پنج ساعت خوب میشود.میخام بدانم دلیل این درد چیست؟ و آیا خطری ھم دارد؟
  ممنون میشم ذود تر اگر پاسخ دھید۔
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۲۷ خرداد ۹۶( 5 سال پیش)
   يك چيز طبيعى است بعد از اين عمل پيش مى آيد
 • تصویر کاربر رشید یکشنبه ۲۱ خرداد ۹۶( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 895 مشاهده پرسش
  سلام بنده 24 سال دارای مشکل سوزش ادرار و مدفوع تکرر در ادرار ودارای بیماری التهاب روده به گفته پزشک هستم بعضی مواقع این اتفاق رخ میدهد و نمیدانم که مشکل روده به مثانه مربوط هست یا نه مشکل مثانه خیلی موقع هست که با این بیماری دست و پنجه نرم میکنم خواهشمندم که نظرتون را ارائه دهید با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۱۵ خرداد ۹۶( 5 سال پیش)
   التهاب روده ارتباطى به مثانه ندارد
  2. تصویر کاربر رشید سه شنبه ۱۶ خرداد ۹۶( 5 سال پیش)
   راه حل شما برای رفع این دو بیماری چیست
  3. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۲۱ خرداد ۹۶( 5 سال پیش)
   برای تکرر ادرار از قرص visol میلی گرم ۵ هر ۱۲ ساعت یک عدد. عمل جنسی انجام دهید ودر اب گرم روزی دو بار بشینید
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر دانیال شنبه ۱۶ اردیبهشت ۹۶( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 261 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر ...بنده می خواستم بدونم که آیا آزمایش اسپرم در خانه به وسیله ی آب صحت داره یا نه?
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۱۶ اردیبهشت ۹۶( 5 سال پیش)
   اولین بار است چنین چیزی را میشنوم باید در ازمایشگاه انجام شود و یا در منزل که فورا به ازمایشگاه برسانید
 • تصویر کاربر محمد سه شنبه ۲۷ تیر ۹۶( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 353 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  خانم بنده سه ماه قبل عمل turb مثانه رو پیش آقای دکتر حسین کرمی در بیمارستان نیکان انجام دادند و نتیجه پاتولوژی بعد از برداشتن تومور رو هم پیوست سؤالم خدمت شما فرستادم. بعد از سه ماه و انجام سیستوسکوپی مجدد خوشبختانه تومور عود نکرده ولی آقای دکتر فقز ئو کپسول برای عفونت مثانه تجویز کردند.
  میخواستم نظرتون رو بفرمایید و اینکه آیا نیاز به تزریق bcg در این مرحله دارند یا خیر؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۹ اردیبهشت ۹۶( 5 سال پیش)
   با تشكر گرد يا درجه تومور بالا ميباشد در چنين مواردى توصيه ميشود لام پاتولوژى را از ازمايشگاه بيمارستان بگيريد و برا ى بازديد مجدد توسط يك پاتولوژيست ديگر به ازمايشگاه بيمارستان هاشمى نژاد و نظر اين ازمايشگاه را براى من بفرستيد تا درمان را اعلام كنم،ضمنا تومور يك عدد بوده يا بيشتر و در وسط مثانه بوده يا جانبى
  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۲۷ تیر ۹۶( 4 سال پیش)
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر مسعود سه شنبه ۲۷ تیر ۹۶( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 160 مشاهده پرسش
  با سلام واحترام-بنده 35 سال و متاهل هستم چند سالي هست كه مشكل دارم از اين بابت كه بعد از اتمام ادرار واستبرا در صورت برخورد آلت به شلوار ونشستن چند قطره بي اختيار ادرار خارج ميشود مخصوصا زماني كه ادرار خود را به مدت زيادي نگه داشته يا وقتي كه همراه با مدفوع ميباشد-دومين مشكل در حمام و زير دوش مثانه ام باد كرده ومنقبض ميشود واحساس شديد ادرار ميكنم كه نميدانم كاذب هست يانه-قبلا كشت ادرار وسونوگرفتم و همه چيز نرمال بوده-بعضي ها گفتند التهاب پروستات و يا مثانه عصبي هست-در ضمن سوزش وتكرر ادار هم ندارم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۹۶( 5 سال پیش)
   با تشکر شما بیشتر مشکل فکری و عصبی دارید تا اینکه بیماری خاصی داشته باشید با این حال عمل نزدیکی حتما داشته باشید و ادرار را زودتر تخلیه کنید و روزی دو بار هر بار 15 دقیقه در اب گرم بشینید
  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۲۷ تیر ۹۶( 4 سال پیش)
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات