علائم عفونت مثانه چیست؟

عفونت مثانه، التهاب ناگهانی مثانه است که بیشتر اوقات علت آن عفونی و میکروبی می‌باشد. درمان عفونت مثانه چون به علت میکروب در بدن می باشد، داروی خوراکی آنتی بیوتیک است.


عفونت مثانه چیست؟

عفونت ادراری (uti) تلقی می‌گردد. عارضه بعضی داروها یا عکس‌العمل به بعضی داروها می‌تواند علت آن باشد. عفونت مثانه بیشتر به علت کوتاه بودن مجرا در خانم‌ها اتفاق می‌افتد. میکروبی که به طور شایع باعث این بیماری می‌شود، اشرشیا کلی (Ecoli) نام دارد.

درمان این بیماری چون به علت میکروب در بدن می باشد، داروی خوراکی آنتی بیوتیک است. در مواقعی که التهاب یا سیستیت مثانه بدون دخالت میکروب به وجود می‌آید، تصمیم‌گیری درمان بر اساس علت‌های زمینه‌ای در بیمار صورت می گیرد. علائم عفونت مثانه به طور ناگهانی ظاهر می‌شود و معمولا ناراحت کننده و آزاردهنده است.

علائم عفونت مثانه

 • تمایل به تخلیه ادرار با عجله و سریع، حتی در زمانی که مثانه خالی از ادرار می‌باشد و به آن URGENCY می‌گویند.
 • احساس درد و سوزش ادرار تحت عنوان DYSURIA
 • ادرار بسیار بدبو
 • ادرار کدر
 • احساس یا فشار، پری مثانه، اسپاسم و درد در پشت و شکم
 • تب بسیار پایین (low grade fever)
 • وجود خون در ادرار

سیستم دستگاه ادراری شامل: کلیه‌ها، حالب‌‌‌ها، مثانه و مجرا می‌باشد.

نقش و وظیفه کلیه‌ها گرفتن مواد زائد خون و ورود آنها به داخل ادرار است، سپس ادرار از حالب‌ها وارد مثانه شده، وقتی ادرار در مثانه ذخیره شد و ذخیره ادرار به حدی رسید که فرد احساس ادرار کردن پیدا کرد، مغز دستور انقباض مثانه و خروج ادرار از مجرا را صادر می‌کند.

شایع ترین علت های عفونت مثانه

شایع‌ترین علت عفونت مثانه میکروب عفونی می‌باشد و باکتری ایجاد کننده آن اشرشیاکلی می‌باشد. وقتی میکروب یا باکتری از راه مجرا وارد مثانه شد، به جدار مثانه می‌چسبد و شروع به تکثیر نموده و تعداد آن زیاد می‌شود و این موجب التهاب بافت پوشاننده مثانه می‌شود و گاهی ممکن است عفونت مثانه کلیه را گرفتار کند. اگر چه شایع‌ترین و رایج‌ترین عفونت مثانه، عفونت‌ها می‌باشد، چندین فاکتور مساعدکننده عفونت مثانه باعث التهاب مثانه می‌شوند که شامل:

1- بعضی داروها مثل سنیکلوفسفاماید

3- اشعه درمانی لگن

4- استفاده طولانی مدت از سوند در مجرا

5- حساسیت به بعضی ترکیبات مثل ژل‌ها یا محلول‌ها در ناحیه تناسلی

6- عوارض بعضی بیماری‌های پزشکی مثل دیابت، سنگ‌های کلیه و بزرگی بزرگی پروستات.

هر زن در طول زندگی خود یکبار به این بیماری مبتلا می‌شود.

دلایل موثر در ایجاد عفونت مثانه

عوامل و ریسک فاکتورهای موثر در ایجاد عفونت مثانه شامل موارد ذیل می‌باشند. بنابراین این عوامل شانس ابتلا به این بیماری را زیادتر می‌کند.

 • فعالیت جنسی متعدد
 • عمل جراحی سیستم دستگاه ادراری
 • سوند فولی مجرا به مدت طولانی
 • حاملگی
 • دیابت
 • وضعیتی که سیستم دفاعی بدن را مختل کند نظیر HIV
 • استفاده از داروهای ضد میکروب (آنتی بیوتیک) به مدت طولانی
 • بزرگی پروستات
 • سنگ کلیه
 • اختلالات و ناهنجاری‌های مادرزادی موقع تولد
 • یائسگی، چون در یائسگی هورمون استروژن کاهش می‌یابد و باعث تغییراتی در سیستم دستگاه ادراری شده و مستعد به عفونت می‌شود.

درمان عفونت مثانه

تشخیص عفونت مثانه

پزشک در مورد علائم و شرایط پزشکی شما سوال می‌کند. شروع علائم عفونت مثانه باید دقیقا گفته شود و هر چیزی که باعث بدتر شدن آن شده باید به پزشک گفته شود. اگر چنانچه حامله هستید یا دارویی مصرف می‌کنید ذکر شود. آزمایشات لازم برای تشخیص، آزمایش کامل ادرار برای وجود خون در آزمایش و کشت ادرار برای تایید عفونت باید انجام شود.

برای بررسی التهاب مثانه و دیدن سطح مخاط مثانه سیستوسکوپی باید انجام شود. سونوگرافی به منظور وجود التهاب و یا عوامل دیگری در مثانه که  باعث عفونت مثانه شده باید صورت گیرد.

آیا دیورتیکول مثانه خطرناک است؟

درمان عفونت مثانه

درمان عفونت مثانه استفاده و تجویز داروی ضد میکروب (آنتی بیوتیک) به مدت 3 تا 10 روز می‌باشد. معمولا 1 تا 3 روز بعد از مصرف دارو، علائم عفونت مثانه از بین می‌رود ولی باید دارو در تمام دوره 3 تا 10 روزه مصرف شود. باید اطمینان خاطر پیدا کرد که عفونت کاملا ریشه‌کن شده و عود نمی‌کند، لذا دو روز بعد از اتمام دارو، مجددا آزمایش کشت ادرار برای تایید از بین رفتن عفونت انجام شود.

برای برطرف کردن سوزش ادرار، استفاده از داروی فنازوپیریدین بلامانع می‌باشد که به مدت دو روز باید تجویز شود. برای راحت شدن از علائم این بیماری تا زمانی که دارو اثر خود را نمایان کند، باید مایعات فراوان خورده شود و در آب گرم نشسته شود، گذاشتن پارچه گرم روی شکم کمک کننده است و‌ از خوردن کافئین، نوشابه‌های اسیدی، غذاهای تند و الکل خودداری شود.

بیشتر این بیماران با یک دوره درمان با دارو بهبود می‌یابند ولی چنانچه علائم عفونت کلیه ظاهر شد، مجددا باید مراجعه صورت گیرد. علائم عفونت کلیه، شامل تب و لرز، درد پهلو، تهوع و استفراغ می‌باشد.

بیشتر این بیماران با دارو بهبود می‌یابند. عفونت کلیه بسیار نادر است مگر این که درمان عفونت مثانه انجام نشده باشد. زنانی که قاعدگی آنها قطع شده یا سیستم دفاعی ناحیه تناسلی(ژنیتال) آنها از بین رفته یا کاهش یافته باشد و یا بیماری زمینه‌ای مثل دیابت و سنگ کلیه داشته باشند بیشتر به این بیماری مبتلا می‌شوند.

درمان عفونت ادراری در زنان با مترونیدازول

به نظر شما بهترین دارو برای عفونت ادراری در زنان چیست؟

هرکسی ممکن است دچار عفونت مثانه شود، اما زنان بیشتر از مردان مستعد هستند. مجرای ادراری زنان نسبت به مردان به راست روده نزدیک تر است. این بدین معنی است که باکتری مسافت کوتاه تری را باید طی کند.

مترونیدازول یک آنتی بیوتیک پر مصرف است که در درمان عفونت ادراری و پیشگیری عفونت های متنوعی که عامل بیماری زای آنها یک باکتری بی هوازی یا پروتوزوآ باشد تجویز می شود.

این باکتری ها معمولاً در فضای داخلی و بسته ی بدن که اکسیژن وجود ندارد (مانند لثه، حفره لگنی و شکمی مانند روده ها) ایجاد عفونت می کنند.

قرص عفونت ادراری | عوارض و نحوه مصرف

جلوگیری از عفونت مثانه

برای جلوگیری از ابتلا به عفونت مثانه فرد باید چند نکته را رعایت کند، خوردن مایعات فراوان، تخلیه ادرار زودتر انجام شود. رعایت بهداشت شخصی، حمام روزانه و تمیز کردن ناحیه تناسلی(ژنیتال) خارجی هر روز.

دلایل عفونت ادراری در مردان

با افزایش سن خطر ابتلا به عفونت ادراری افزایش می‌یابد، مخصوصاً پس از 50 سالگی که در مردان با سنین بالا ناشی از باکتری خاصی به نام اشریشیا کولی است، که بطور طبیعی در بدن یافت می‌شود. عفونت ادراری در مردان با سنین پایین معمولاً بر اثر بیمای های مراقبتی رخ می‌دهد. عفونت ادراری به علت وجود باکتری ایجاد می‌شود و هنگامی که باکتری از طریق مجرای پیشاب به مجرای ادراری وارد می‌شود و شروع به تکثیر یافتن می‌کند و شخص به عفونت ادراری مبتلا می شود.

علائم عفونت ادراری در مردان

علائمی که در برخی از موارد بروز می‌کنند عبارتند از:

 • درد همراه با تخلیه ادرار
 • تکرر ادرار
 • عدم توانایی در ادرار کردن
 • جریان ادرار ضعیف یا نشت ادرار
 • احساس نیاز فوری برای تخلیه ادرار
 • خارج شدن مقدار کمی ادرار در هر بار تخلیه
 • وجود خون در ادرار

 

برای پرسش و پاسخ از دکتر روی لینک پرسش از دکتر کلیک کنید.

دکتر هوشنگ قوامی جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری و ناباروری و ناتوانی جنسی مردان در تهران

 • تصویر کاربر مریم یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 18 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید من چند ساله حساسیت و خارش غیر عفونی ناحیه تناسلی و مجرای ادراری دارم چند بار ازمایش دادم و مترونیدازول وکلوتریمازول استفاده کردم هم قرص هم پماد ولی خوب نشدم چه دارویی استفاده کنم که خوب بشم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۷ اردیبهشت ۰( 1 ماه پیش)

   روزي يك عدد قرص سيتريزين ميل كنيد و روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم  ده روز

  2. تصویر کاربر مریم چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۰( 1 ماه پیش)
   خارش ناحیه تناسلی غیر عفونی
  3. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۰( 1 ماه پیش)

   اگر بهبودي حاصل نشد به متخصص پوست مراجعه كنيد

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر سهیلا دوشنبه ۶ اردیبهشت ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 18 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید خانمم ۴۰ سالمه...نزدیک سیزده روزه کرونا دارم علائم سر گیجه کیپ شدن دماغ است...اینا زیاد اذیتم نمیکنه اینکه خیلی میرم دستشویی اذیتم‌میکنه مرتب احساس ادرار دارم میخواستم ببینم علائم کروناست دارو چی باید استفاده کنم دیابت دارم انسولین میزنم قندمم تنظیمه..سلام خسته نباشین قرص تاداگرا ۲۰ بهم دادین دکتر ولی مال اقایونه.من خانومم تو اینترنتم نوشته این قرص برا خانوما خوب نیست مشکل منم تکرادر ادره .چکار کنم؟
  1. تصویر کاربر سهیلا دوشنبه ۶ اردیبهشت ۰( 1 ماه پیش)
   جواب نمیدین
  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۶ اردیبهشت ۰( 1 ماه پیش)

   تاداگرا قطع شود و روزي يك عدد قرص وزيكر ده ميلي ميل شود ده روز

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر استاد سه شنبه ۷ اردیبهشت ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 17 مشاهده پرسش
  بنده هایپس دیاس هستم ۳۴ سالمه ۱۰ سال پیش عمل کردم . و عمل خوب بود. تا اینکه ساله گذشته تصادف کردم و ۴ روز سند بهم زدن.مجرای ادرار تنگ شد.رفتم دکتر گفت سند بزن درست میشه و همونجا یه لخته خون از مجرا در آورد.هر بار میزدم(مجرا زخم میشد و کمی همراه ادرار خون میامد) تا دو روز خوب بود ولی باز تنگ میشد.سه شب پیش لوله سوند رو گذاشتم بمونه داخل مجرا (لوله رو کوتاه کردم شد به اندازه دو بند انگشت) . به نظرتون کار من اشتباه هست؟ واگر نیست تا چه مدت بزارم سوند داخل باشه. سوند نلاتون هست سایز ۱۶. ممنون از پاسختون. من باید چی کار کنم خسته شدم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۷ اردیبهشت ۰( 1 ماه پیش)

   سوند بايد يك هفته گذاشته شود

 • تصویر کاربر امید دوشنبه ۶ اردیبهشت ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 24 مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر من ۳۳ سال دارم و متاهل هستم حدود ۲ هفته هست احساس سوزش و حالت مور مور شدن در سره آلتم دارم و حس میکنم ادرار درست تخلیه نمیشود بلافاصله بعد از ادرار کردن باز حس میکنم نیاز به تخلیه دارم تا الان به پزشک مراجعه نکردم چون محل کارم جایی هست که به پزشک متخصص دسترسی ندارم لطفا راهنمایی کنید.ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۶ اردیبهشت ۰( 1 ماه پیش)

   روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود ده روز و يك ساعت قبل از رابطه يك عدد قرص تاداگرا٢٠ ميل كنيد

 • تصویر کاربر هومن دوشنبه ۶ اردیبهشت ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 18 مشاهده پرسش
  سلام و عرض ادب من یه پسر17ساله هستم من خودارضا های زیادی داشتم حدود یک سالی میشه که وقتی ادرار میکنم به صورت کامل تخلیه نمیشم و حس میکنم که ادرار توی آلت تناسلیم هنوز خارج نشده و همین باعث میشه که آلت تناسلی من تا چندین ساعت درد کنه و همش دوست دارم که ادرار کنم تا تخلیه بشم و یه مدتی هستش که تا از خونه میخام برم بیرون حس میکنم که احساس ادرار دارم و ادرار هم کامل تخلیه نمیشه و همین باعث میشه در طول سفر آلت تناسلی من درد بگیره و همش احساس ادرار دارم ممنون میشم کمکم کنید. و وقتی که بیرون هستم همش استرس دارم که یه وقت احساس ادرار نکنم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۶ اردیبهشت ۰( 1 ماه پیش)

   روزي يك عدد كپسول امنيك ميل شود يك ماه

  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۶ اردیبهشت ۰( 1 ماه پیش)

   روزي يك عدد كپسول امنيك ميل شود يك ماه

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر اکرم چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 15 مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید خدمت شما ،من خانومی ۳۴.هستم ،مدت ۱ هفته است که در قسمت ابتدایی مجاری ادرار سوزش ودرد دارم ،ولی موقع ادرار سوزش ندارم ،آزمایش کشت ادرار دادم عفونتی نبوده ،دکتر زنان هم معاینه شدم مشکلی نبوده ،لطف کنید پاسخ بدید تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۰( 1 ماه پیش)

   روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود ده روز و أگر متاهل هستيد فعلا عمل جنسي نداشته باشيد

 • تصویر کاربر علی چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 15 مشاهده پرسش
  دفعات اداری هر ده دقیقه و احساس ریزش نرمی در آلت تناسلی ک حس میکنم ک رو خودم ادار کنم ولی موقعی ک میرم دستشویی ادارکم و رنگ زرد
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۰( 1 ماه پیش)

   روزي يك عدد قرص تاداگرا٢٠ ميل كنيد

 • تصویر کاربر کریمی چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 15 مشاهده پرسش
  سلام
  اقای دکتر من یک پسر ده ساله دارم که گاهی شب ادراری داشت ولی جدیدا زیاد شده .پسرم ساعت 10میخوابه و من اونو ساعت 12بیدار میکردم و به دستشویی میبردم ،تا وقتی بیدار میکردم مشکلی نبود ولی حدود یک هفته است با اینکه ساعت 12 میبرمش دستشویی باز صبح میبینم خودش رو خیس کرده باید چکار کنم؟ایا پسرم مشکلی داره؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۰( 1 ماه پیش)

   هر شب يك عدد قرص ايمي پرامين ده ميلي گرم ميل كنند دو ماه

 • تصویر کاربر ali پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 10 مشاهده پرسش
  در اين مدت سه بار دچار انسداد مجراى ادرار شده ام و با عمل جراحي مشكل رفع شده است، در حال حاضر براى چهارمين بار دجار تنگي و گرفتگي مجرا شده ام، لطفا راهنمايي بفرماييد كه براى درمان بلند مدت اين مشكل چه كارى بايد انجام بدهم، با سپاس فراوان
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۰( 1 ماه پیش)

   تنها راه باز كردن تنگي با دستگاه مي باشد

 • تصویر کاربر مرتضی چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 19 مشاهده پرسش
  با سلام میخواستم از شما بپرسم که هر از گاهی بنده در نوک آلت خود احساس سوزش دارم که با دادن آزمایش کشت ادرار و سونوگرافی هیچ عفونتی در بنده مشاهده نشده.ضمناً با خوردن قرص مترونیدازول کمی سوزش بهتر میشود.میخواستم بپرسم آیا قرص دیگه ای هست که بنده مصرف کنم تا این مشکل حل بشه؟سن بنده هم ۳۸ سال هست و فقط گاهی این حالت بهم دست میده.ممنون میشم که راهنمایی کنید بنده رو.
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۰( 1 ماه پیش)

   با سلام روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود ده روز و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين١٠٠ استعمال كنيد ده روز

درحال دریافت اطلاعات
 • تصویر کاربر Mahyar جمعه ۲۶ اردیبهشت ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 41 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر...مرد 22سال هستم.... چند وقته یه دردی از ناحیه زیر شکمم میاد و تا بیضه هام ادامه پیدا میکنه جوری ک بیشتر اوقات احساس گرفتگی تو بیضه چپم دارم... بعضی وقتا هنگام ادرار یا خروج مایع منی در ناحیه سر آلت سوزش دارم....بغضی اوقات هنگام مدفوع از آلتم ماده ای ژله ای ترشح میشه... سونو گرافی رفتم تشخیص التهاب مثانه یا سیستیت مثانه بود.... لطفا کمکم کنید...
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۲۶ اردیبهشت ۹۹( 1 سال پیش)

   التهاب مثانه است روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود. ده روز

 • تصویر کاربر Parisa یکشنبه ۷ اردیبهشت ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 48 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر چندروز پیش در مورد برادرم ۲۵ساله هستند باهاتون صحبت کردم تومور متعدد داخل مثانه شون هست الان جواب پاتولوژی اومده میفرستم براتون تا پیشنهاد درمانی بگید تا من و خانوادم ان شالله از نگرانی در بیارید مچکرم از لطفتون هم جواب پاتولوژی و فرستادم براتون هم آزمایشات
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۷ اردیبهشت ۹۹( 1 سال پیش)

   با تزريق دارو در مثانه بهبودي كامل مي شود

 • تصویر کاربر آزیتا جمعه ۲۹ فروردین ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 52 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  ۴۱ سالمه، تقریبا ۱۰ ساله مدام درگیر عفونت مجاری ادراری میشم ، که اکثرا با عفونت وازن هم هست برای وازن کشت میدم باکتری اشرشیاکولی نتیجه مثبت میده، دارو میگیرم درمان میشه ، باز دوباره عود می کنه درهمه موارد درد کلیه چپ می گیرم بادرد زیر دل و سمت چپ زیر دل به سمت کلیه چپ ، دکتر میرم انتی بیوتیک میگیرم ، تاوانکس،کوتریموکسازول و ... خوب میشه باز عود می کنه ،تکرر و سوزش ادرار هم شدید میگیرم
  خسته شدم از این وضعیت، احساس سنگینی زیر دل و و کلیه چپ دارم هنگام عود بیماری
  از بس انتی بیوتیک خوردم توانی برام نمونده ، و جالبه هر بار کشت ادرار میرم باکتری ای مشاهده نمیشه ، الانم به خاطر کرونا می ترسم دکتر بدم ، لطفا پاسخ بدید،تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۲۹ فروردین ۹۹( 1 سال پیش)

   بايد سيستوسكوپي انجام شود

 • تصویر کاربر ارش جمعه ۱۵ فروردین ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 59 مشاهده پرسش
  با سلام واحترام
  من ۴۲ سال سن دارم ، مرد مجرد هستم ،دارای سندرم کالمن هستم ، سابقه التهاب وعفونت مزمن پروستات دارم ، حجم پروستات من 35 cc هست بطوری که وقتی عفونت پروستات عود میکنه ، به بیضه هام سرایت میکنه بطوری که اپیدریمیست بیضه هم میگیرم ، همیشه باید قرص افلوکساسین ۳۰۰ میلی گرم مصرف میکردم یا لووفلوکساسین ، الان دوباره این سوزش شدید مجاری اداری بخصوص در التم و درد بیضه چپ شروع شده ، از شورت تنگ استفاده کردم تا بیضه ها را بالا نگه داره چون واریکوسل نوع یک هم دارم ، الان تعطیلات نوروز ۹۹ هست و هیچ پزشک متخصصی نیست ، چند روز سیپروفلاکسیسین ۵۰۰ مصرف کردم خوب نشد و مدام درد بیشتر میشود . نمیدونم چه دارویی باید مصرف کنم لطفا راهنمایی بفرمائید و شما چه تاریخی مطب تشریف میارین؟ ‌با تشکر و سپاس
  1. تصویر کاربر ارش سه شنبه ۱۲ فروردین ۹۹( 1 سال پیش)
   راستی آقای دکتر هر۲۱ روز یک عدد آمپول تستوسترون ۲۵۰ میلی گرم توسط تجویز متخصص غدد و متابولیسم دریافت میکنم که به مدت ۲۳ سال هست استفاده میکنم چون سندرم کالمن دارم
  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۱۳ فروردین ۹۹( 1 سال پیش)

   روزي يك عد شياف ايندومتاسين ٢٥٠ ميلي گرم استعمال كنيدى

  3. تصویر کاربر ارش چهارشنبه ۱۳ فروردین ۹۹( 1 سال پیش)
   با سلام و احترام
   ضمن تشکر از شما آقای دکتر بابت مشاوره و راهنمایی که انجام دادید ، آیا نیاز هست به همراه این داروی شیاف ایندومتاسین ۲۵۰ میلی گرمی از انتی بیوتیک افلوکساسین ۳۰۰ یا لووفلوکساسین ۵۰۰ (تاوانکس ) هم استفاده کنم ؟ شیاف ایندومتاسین را برای چند روز مصرف کنم ؟ سوزش شدید در طول آلت تناسلی از سر تا آخر دارم بطوری که کل مجرای اداری گرم و داغ و آتیش گرفته و سوزش و درد دارد همچنین بیضه سمت چپ .
   از راهنمایی شما سپاس گذارم
  4. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۵ فروردین ۹۹( 1 سال پیش)

   أنتي بيوتيك لازم نيست  و ايندومتاسين را ده روز استعمال كنيد

  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر علی جمعه ۱۶ اسفند ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 39 مشاهده پرسش
  سلام.مردی متاهل و۳۶ساله هستم که بامراجعه به پزشک مشکل دارم.چند روزی هست که دچار سوزش ادرار،خارش نوک آلت وکمی ترشح شدم،چه دارویی توصیه میفرمایید؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۶ اسفند ۹۸( 1 سال پیش)

    هر ١٢ساعت يك عدد كپسول داكسيسيكلين صد ميلي گرم به مدت ده روز ميل كنيد،، روزي يك عدد شياف ايندومتاسين استعمال كنيد ده روز

 • تصویر کاربر محمد جمعه ۱۶ اسفند ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 37 مشاهده پرسش
  سلام دکترخسته نباشید،
  39 سالمه ومتاهل، ازشش ماه پیش دردکشاله ران وپشتم شروع شده،مشکل تکرارادراروسوزش هم دارم احساس میکنم ادرارم توبدنم پخش میشه بعداز احساس جمع شدن ادراردرد کل بدنم شروع میشه،
  ،سونگرافی گرفتم پروستات ومثانم نرماله، عکس ای وی پی کلیه گرفتم همراه تزریق ماده درخون که همه چی کلیه ومثانه نرمال بود، mriگرفتم یه دیسک خفیف پشتم دارم وهمانژیوم وسط پشتم،
  دکترزیادرفتم بخداخسته شدم، هردکتری بگی رفتم دکترمشکلم چی میتونه باشه، ممنون میشم
  1. تصویر کاربر محمد جمعه ۹ اسفند ۹۸( 1 سال پیش)
   سلام دکترچراجواب ندادین
  2. تصویر کاربر محمد شنبه ۱۰ اسفند ۹۸( 1 سال پیش)
   دکترمیشه مشکل عصبی باشه بزنه به مثانه یاهمون همانژیوم باعث تاثیرروی اعصاب مثانه بشه
  3. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۱۱ اسفند ۹۸( 1 سال پیش)

   ممكن است همانژيم باشد اگر مراجعه كنيد بهتر است

  4. تصویر کاربر محمد یکشنبه ۱۱ اسفند ۹۸( 1 سال پیش)
   من شهرستانم، دکتر، یه ازمایش psaگرفتم جوابش بیادبراتون میفرستم، سوزش بعدازرابطه هم دارم احساس گرماتوبیضه ونوک الت
  5. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۶ اسفند ۹۸( 1 سال پیش)

   روزي دو بار هر بار ١٥دقيقه در أب گرم نشسته شود

  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر امیر سه شنبه ۲۲ بهمن ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 40 مشاهده پرسش
  سلام دکتر من یه مدت زیادی هست یه وقتهای سوزش در ادرار کردن دارم این سوزش همیشگی نیست بعضی وقتها هست و بعضی وقتها نیست و اینکه در در بالای لگن هم دارم ولی حالا من در حال خودارضایی بودم که یهو درد در مثانه و همینطور بیضه و کلیه سمت راستم به صورت شدید ایجاد شد به طوری که به سختی امدم و دراز کشیدم تا استراحت کردم و خوابیدم ولی الان درد فقط در بیضه سمت چپ و کلیه دارم و اذیت میکنه و سوزش ادراری ندارم ولی ادرارم بوی بدی دارد حتی قبل از مشکل الانم و ادرارم میکنم کامل به پایان نمیرسه به صورت قطره ای با کمی مکث ادامه دار میشود حلا درد حاصل از کجا منشأ دارد؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۱۴ بهمن ۹۸( 1 سال پیش)

   روزي يك عدد كپسول امنيك ميل كنيد و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين استعمال كنيد ده روز

  2. تصویر کاربر امیر سه شنبه ۱۵ بهمن ۹۸( 1 سال پیش)
   سلام اقای دکتر این داروها واسه چی دقیقا هستن و من بیماری صرع دارم قرص کاربامازپین مصرف میکنم تداخل نداره باهاش
  3. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۲۲ بهمن ۹۸( 1 سال پیش)

   براي ورم پروستات است

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر گلی پنجشنبه ۳ بهمن ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 41 مشاهده پرسش
  سلام
  به یکباره در هنگام ادرار کردن خونریزی بسیار شدید که گاها با لخته های کوچک هم همراه بوده دارم و درد بسیار شدیدی در انتهای ادرار مثل زمانی که ماهیچه ها انقباض خودشون از دست میدن و انگار شل میشن در وسط شکم زیر ناف دارم.
  و این درد به محل دفع ادرار در دستگاه تناسلی هم کشیده میشه. و حس میکنم تمام ادرارم خالی نشده.
  در اتتهای ادرار با شروع درد خونریزی شروع و با تموم شدن درد هم متوقف میشه. اگر بازم تلاش کنم برای ادرار مجددا خونریزی اتفاق می افته.
  این درد از مثانه هست یا رحم؟ و آیا مشکل حادی هست؟
  ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۳ بهمن ۹۸( 1 سال پیش)

   بايد سونوگرافي و سيستوسكوپي انجام شود

 • تصویر کاربر سحر شنبه ۱۴ دی ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 43 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر خسته نباشید من خانومی هستم 36 ساله که حدود 4 سال هست این مشکل رو دارم و پیش هر دکتری که رفتم هر کدوم یه نظری دادن ممن نفهمیدم آخرش مشکلم چیه و هر کدوم یه سری دارو و قرص که بی نتیجه بود. هربار که آزمایش کشت ادرار دادم منفی بود ولی با وجود احساس فشار زیاد ادرار که منو به دستشویی میکشونه ادرار خیلی کمی میاد بعد دوباره یک ساعت بعدش همین داستان تکرار میشه همراه با درد و سوزش و ناراحتی در ناحیه تناسلی شبها هم یک بار بیشتر دستشویی نمیرم ولی در طول روز مدام احساس ادرار دارم نوار مثانه هم دادم ولی چیزی مشخص نشد سونوگرافی هم گفت مشکلی نیست نمیدونم مثانه ام حجمش کم شده یا ادرارم کامل تخلیه نمیشه یا اینکه زود فرمان به مغزم میرسه واقعا دیگه خسته شدم توروخدا منو راهنمایی کنید چه کار باید بکنم حتی وقتی ادرار هم ندارم احساس درد و ناراحتی در قسمت تناسلی دارم کمکم کنید ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۱۴ دی ۹۸( 1 سال پیش)

   روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود و روزي يك عدد قرص وزيكر ده ميلي گرم ميل كنيد و روزي يك عدد قرص بكلوفن ميل كنيد

 • تصویر کاربر Armin جمعه ۱۳ دی ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 32 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر قوامی خسته نباشید
  من 14 ساله هستم.2 سال است که متاسفانه خودارضایی میکنم و پس از به اوج رسیدن الت من سفت میشود و فقط 1 یا 2 قطره مایع بی رنگ که نمیدانم منی است یا نه از من خارج میشود و جهشی هم ندارد.بعضی از علائم بلوغ را دارم مثلا مو های دور التم در امده و... و نگرانم که چرا منی من نمیاید؟ایا در اینده ام در باروری ام تاثیر دارد؟ و ایا درمان میشود؟ و چه زمانی درمان میشود؟بیشتر هم سن های من منی دارند و با جهش هم هست لطفا کمکم کنید نگرانم😢😞باتشکر
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۳ دی ۹۸( 1 سال پیش)

   مشكل شما زود گذر است استرس و اضطراب نداشته باشيد

درحال دریافت اطلاعات