علائم عفونت مثانه چیست؟

عفونت مثانه، التهاب ناگهانی مثانه است که بیشتر اوقات علت آن عفونی و میکروبی می‌باشد. درمان عفونت مثانه چون به علت میکروب در بدن می باشد، داروی خوراکی آنتی بیوتیک است.


عفونت مثانه چیست؟

عفونت ادراری (uti) تلقی می‌گردد. عارضه بعضی داروها یا عکس‌العمل به بعضی داروها می‌تواند علت آن باشد. عفونت مثانه بیشتر به علت کوتاه بودن مجرا در خانم‌ها اتفاق می‌افتد. میکروبی که به طور شایع باعث این بیماری می‌شود، اشرشیا کلی (Ecoli) نام دارد.

درمان این بیماری چون به علت میکروب در بدن می باشد، داروی خوراکی آنتی بیوتیک است. در مواقعی که التهاب یا سیستیت مثانه بدون دخالت میکروب به وجود می‌آید، تصمیم‌گیری درمان بر اساس علت‌های زمینه‌ای در بیمار صورت می گیرد. علائم عفونت مثانه به طور ناگهانی ظاهر می‌شود و معمولا ناراحت کننده و آزاردهنده است.

علائم عفونت مثانه

 • تمایل به تخلیه ادرار با عجله و سریع، حتی در زمانی که مثانه خالی از ادرار می‌باشد و به آن URGENCY می‌گویند.
 • احساس درد و سوزش ادرار تحت عنوان DYSURIA
 • ادرار بسیار بدبو
 • ادرار کدر
 • احساس یا فشار، پری مثانه، اسپاسم و درد در پشت و شکم
 • تب بسیار پایین (low grade fever)
 • وجود خون در ادرار

سیستم دستگاه ادراری شامل: کلیه‌ها، حالب‌‌‌ها، مثانه و مجرا می‌باشد.

نقش و وظیفه کلیه‌ها گرفتن مواد زائد خون و ورود آنها به داخل ادرار است، سپس ادرار از حالب‌ها وارد مثانه شده، وقتی ادرار در مثانه ذخیره شد و ذخیره ادرار به حدی رسید که فرد احساس ادرار کردن پیدا کرد، مغز دستور انقباض مثانه و خروج ادرار از مجرا را صادر می‌کند.

شایع ترین علت های عفونت مثانه

شایع‌ترین علت عفونت مثانه میکروب عفونی می‌باشد و باکتری ایجاد کننده آن اشرشیاکلی می‌باشد. وقتی میکروب یا باکتری از راه مجرا وارد مثانه شد، به جدار مثانه می‌چسبد و شروع به تکثیر نموده و تعداد آن زیاد می‌شود و این موجب التهاب بافت پوشاننده مثانه می‌شود و گاهی ممکن است عفونت مثانه کلیه را گرفتار کند. اگر چه شایع‌ترین و رایج‌ترین عفونت مثانه، عفونت‌ها می‌باشد، چندین فاکتور مساعدکننده عفونت مثانه باعث التهاب مثانه می‌شوند که شامل:

1- بعضی داروها مثل سنیکلوفسفاماید

3- اشعه درمانی لگن

4- استفاده طولانی مدت از سوند در مجرا

5- حساسیت به بعضی ترکیبات مثل ژل‌ها یا محلول‌ها در ناحیه تناسلی

6- عوارض بعضی بیماری‌های پزشکی مثل دیابت، سنگ‌های کلیه و بزرگی بزرگی پروستات.

هر زن در طول زندگی خود یکبار به این بیماری مبتلا می‌شود.

دلایل موثر در ایجاد عفونت مثانه

عوامل و ریسک فاکتورهای موثر در ایجاد عفونت مثانه شامل موارد ذیل می‌باشند. بنابراین این عوامل شانس ابتلا به این بیماری را زیادتر می‌کند.

 • فعالیت جنسی متعدد
 • عمل جراحی سیستم دستگاه ادراری
 • سوند فولی مجرا به مدت طولانی
 • حاملگی
 • دیابت
 • وضعیتی که سیستم دفاعی بدن را مختل کند نظیر HIV
 • استفاده از داروهای ضد میکروب (آنتی بیوتیک) به مدت طولانی
 • بزرگی پروستات
 • سنگ کلیه
 • اختلالات و ناهنجاری‌های مادرزادی موقع تولد
 • یائسگی، چون در یائسگی هورمون استروژن کاهش می‌یابد و باعث تغییراتی در سیستم دستگاه ادراری شده و مستعد به عفونت می‌شود.

درمان عفونت مثانه

تشخیص عفونت مثانه

پزشک در مورد علائم و شرایط پزشکی شما سوال می‌کند. شروع علائم عفونت مثانه باید دقیقا گفته شود و هر چیزی که باعث بدتر شدن آن شده باید به پزشک گفته شود. اگر چنانچه حامله هستید یا دارویی مصرف می‌کنید ذکر شود. آزمایشات لازم برای تشخیص، آزمایش کامل ادرار برای وجود خون در آزمایش و کشت ادرار برای تایید عفونت باید انجام شود.

برای بررسی التهاب مثانه و دیدن سطح مخاط مثانه سیستوسکوپی باید انجام شود. سونوگرافی به منظور وجود التهاب و یا عوامل دیگری در مثانه که  باعث عفونت مثانه شده باید صورت گیرد.

آیا دیورتیکول مثانه خطرناک است؟

درمان عفونت مثانه

درمان عفونت مثانه استفاده و تجویز داروی ضد میکروب (آنتی بیوتیک) به مدت 3 تا 10 روز می‌باشد. معمولا 1 تا 3 روز بعد از مصرف دارو، علائم عفونت مثانه از بین می‌رود ولی باید دارو در تمام دوره 3 تا 10 روزه مصرف شود. باید اطمینان خاطر پیدا کرد که عفونت کاملا ریشه‌کن شده و عود نمی‌کند، لذا دو روز بعد از اتمام دارو، مجددا آزمایش کشت ادرار برای تایید از بین رفتن عفونت انجام شود.

برای برطرف کردن سوزش ادرار، استفاده از داروی فنازوپیریدین بلامانع می‌باشد که به مدت دو روز باید تجویز شود. برای راحت شدن از علائم این بیماری تا زمانی که دارو اثر خود را نمایان کند، باید مایعات فراوان خورده شود و در آب گرم نشسته شود، گذاشتن پارچه گرم روی شکم کمک کننده است و‌ از خوردن کافئین، نوشابه‌های اسیدی، غذاهای تند و الکل خودداری شود.

بیشتر این بیماران با یک دوره درمان با دارو بهبود می‌یابند ولی چنانچه علائم عفونت کلیه ظاهر شد، مجددا باید مراجعه صورت گیرد. علائم عفونت کلیه، شامل تب و لرز، درد پهلو، تهوع و استفراغ می‌باشد.

بیشتر این بیماران با دارو بهبود می‌یابند. عفونت کلیه بسیار نادر است مگر این که درمان عفونت مثانه انجام نشده باشد. زنانی که قاعدگی آنها قطع شده یا سیستم دفاعی ناحیه تناسلی(ژنیتال) آنها از بین رفته یا کاهش یافته باشد و یا بیماری زمینه‌ای مثل دیابت و سنگ کلیه داشته باشند بیشتر به این بیماری مبتلا می‌شوند.

درمان عفونت ادراری در زنان با مترونیدازول

به نظر شما بهترین دارو برای عفونت ادراری در زنان چیست؟

هرکسی ممکن است دچار عفونت مثانه شود، اما زنان بیشتر از مردان مستعد هستند. مجرای ادراری زنان نسبت به مردان به راست روده نزدیک تر است. این بدین معنی است که باکتری مسافت کوتاه تری را باید طی کند.

مترونیدازول یک آنتی بیوتیک پر مصرف است که در درمان عفونت ادراری و پیشگیری عفونت های متنوعی که عامل بیماری زای آنها یک باکتری بی هوازی یا پروتوزوآ باشد تجویز می شود.

این باکتری ها معمولاً در فضای داخلی و بسته ی بدن که اکسیژن وجود ندارد (مانند لثه، حفره لگنی و شکمی مانند روده ها) ایجاد عفونت می کنند.

قرص عفونت ادراری | عوارض و نحوه مصرف

جلوگیری از عفونت مثانه

برای جلوگیری از ابتلا به عفونت مثانه فرد باید چند نکته را رعایت کند، خوردن مایعات فراوان، تخلیه ادرار زودتر انجام شود. رعایت بهداشت شخصی، حمام روزانه و تمیز کردن ناحیه تناسلی(ژنیتال) خارجی هر روز.

دلایل عفونت ادراری در مردان

با افزایش سن خطر ابتلا به عفونت ادراری افزایش می‌یابد، مخصوصاً پس از 50 سالگی که در مردان با سنین بالا ناشی از باکتری خاصی به نام اشریشیا کولی است، که بطور طبیعی در بدن یافت می‌شود. عفونت ادراری در مردان با سنین پایین معمولاً بر اثر بیمای های مراقبتی رخ می‌دهد. عفونت ادراری به علت وجود باکتری ایجاد می‌شود و هنگامی که باکتری از طریق مجرای پیشاب به مجرای ادراری وارد می‌شود و شروع به تکثیر یافتن می‌کند و شخص به عفونت ادراری مبتلا می شود.

علائم عفونت ادراری در مردان

علائمی که در برخی از موارد بروز می‌کنند عبارتند از:

 • درد همراه با تخلیه ادرار
 • تکرر ادرار
 • عدم توانایی در ادرار کردن
 • جریان ادرار ضعیف یا نشت ادرار
 • احساس نیاز فوری برای تخلیه ادرار
 • خارج شدن مقدار کمی ادرار در هر بار تخلیه
 • وجود خون در ادرار

 

برای پرسش و پاسخ از دکتر روی لینک پرسش از دکتر کلیک کنید.

دکتر هوشنگ قوامی جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری و ناباروری و ناتوانی جنسی مردان در تهران

 • تصویر کاربر محسن جمعه ۱۹ اردیبهشت ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 38 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر من وقتی میرم دستشویی و استبراء انجام میدهم در هنگام اومدن به بیرون احساس میکنم هنوز ادرار داره ازم میاد و اقای دکتر من در وقتی که دستشویی ندارم همش احساس میکنم ادرار ازم خارج میشه ولی وقتی که نگاه میکنم میبینم چیزی نیست و بالای التم تنه ی بلای الت یک کوچولو زخم شده چون در هنگام استبراء هی ناخونم به اون قسمت میخوره میخواستم بدونم چی کار باید کنم درمانی داره
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۲ اردیبهشت ۹۹( 1 سال پیش)

   روزي يك عدد كپسول امنيك ميل كنيد

  2. تصویر کاربر محسن جمعه ۱۲ اردیبهشت ۹۹( 1 سال پیش)
   این قرص برای تشنج مشکلی ندارد اقای دکتر و این قرص چی کار میکنه
  3. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۹ اردیبهشت ۹۹( 1 سال پیش)

   مشكلي ندارد،، 

  4. تصویر کاربر محسن جمعه ۱۹ اردیبهشت ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام اقای دکتر چون قرص پرانول و وزیکر میخورم این رو بهش اضافه کنم مشکلی که پیش نمی اید و اقای دکتروقتی در حالت عادی دارم میرم بیرون التم میره تو چی کار کنم و میخواستم بدونم این امنیک که گفتید چند درصد هستش
  5. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۹ اردیبهشت ۹۹( 1 سال پیش)

   ققق

  6. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۹ اردیبهشت ۹۹( 1 سال پیش)

   قرص وزيكر را قطع كنيد

  7. نمایش سایر 5 پاسخ
 • تصویر کاربر الی جمعه ۱۲ اردیبهشت ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 59 مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر
  الان دو بار بعد از دفع ادرار یه سوزش کمی دارم بعد هم چند قطره خون کم رنگ چکه میکنه
  علتش چی هست خیلی نگرانم
  بخاطر کرونا هم نتونستم برم دکتر
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۲ اردیبهشت ۹۹( 1 سال پیش)

   التهاب پروستات است روزي يك شياف ايندومتاسين استعمال كنيد ده روز صد ميلي گرم

 • تصویر کاربر علی جمعه ۱۲ اردیبهشت ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 56 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر وقتتون بخیر من ۲۸ سالمه و مجردم، اخیرا درد خیلی شدید پهلو، کشاله ران هر دو پا، پشت گردن (ناحیه حجامت عام بین دو کتف) و لگن داشتم به دکتر مراجعه کردم بعد از آزمایش خون و سونو گفتن هم عفونت داری و هم هر دو کلیه شن کلیه ۳/۵ میلی متری، برا درمان داروهای مسکن و ضد التهاب به اضافه اوفلوکساسین۲۰۰ و تامسولوسین تجویز کردن الان حدودا ۱۵ روزه که مصرف میکنم ولی خیلی میل جنسی م کم شده و پس از انزال یا اصلا اصلا آبم نمیاد یا خیلی خیلی کم در حد چند قطره ، خواستم محبت کنین راهنمایی کنین که بخاطر این داروهاست و اینکه دارو رو مصرف کنم یا نه و اینکه اگه باید مصرف کنم پس از اتمام دوره دارو به حالت طبیعی بر میگرده یا نه چون خیلی نگرانم و از ناباروری در آینده میترسم، چون اصلا از بابت انزال قبلا هیچ مشکلی نداشتم، خیلی ممنونم،
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۲ اردیبهشت ۹۹( 1 سال پیش)

   كپسول تامسولوزين را قطع كنيد

 • تصویر کاربر آرمین جمعه ۱۲ اردیبهشت ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 224 مشاهده پرسش
  آقای دکتر سلام . وقت شما بخیر. جوانی 24 ساله هستم. تقریبا" نزدیک به 7 سال میشود که عمل خودارضایی انجام میدادم. البته در حال ترک آن هستم. در تاریخ 98/4/20 عمل واریکوسل انجام دادم. بعد از آن علائم و مشکلات زیر را دارم:
  1.حساس شدن و کمی خشکی و ترک روی کلاهک الت تناسلی به همراه تورم حلقه گونه در قسمت ابتدایی کلاهک و پوست مطابق عکس. گفتنی است حالت خواب رفتگی و باقی ماندن اثر رگ ها مانند خواب رفتگی دست ها در صورت بدفرم نشستن روی کلاهک نیز وجود دارد که این مشکل را قبلا" نداشتم.
  2.گشاد شدن سر آلت
  3.دفع ادرار با درد حتی بعد از گذشت این مدت تقریبا" یکسال بعد عمل. این دفع به همراه کمی زور زدن و با تاخیر اندک در شروع بوده و هر چه بیشتر زور زده میشود حجم ادرار بیشتری (شاید به خاطر گشاد شدن رگ و سر کلاهک) خارج میشود. حالت قطع و وصل یه جورایی میتوان گفت که دارم . این درد هنگام ادرار دقیقا" بعد عمل جراحی واریکوسل بوجود آمده و یا شاید هم به خاطر همان خودارضایی شدیدی که چن روز قبل جراحی داشتم ولی همچنان این درد خفیف فقط هنگام دفع را دارم.
  تکرار ادرار در شبانه روز نرمال بوده و رنگ طبیعی دارد و تا کنون خونی دیده نشده. سابقه آبسه مقعد به دلیل عفونت ناشی از عمل هم داشتم که با تجویز دارو بهبود پیدا کردم.
  دآقای دکتر خواهشا" راهکاری چیزی برای رفع مشکلاتم پیش پایم بزارید. با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۲ اردیبهشت ۹۹( 1 سال پیش)

   عزيزم تمام اين سوالات را نمي شود جواب داد به اورلوژيست مراجعه كنيد

  2. تصویر کاربر آرمین جمعه ۱۲ اردیبهشت ۹۹( 1 سال پیش)
   آقای دکتر خواهشا" به یک مورد حداقل پاسخ بدید
  3. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۲ اردیبهشت ۹۹( 1 سال پیش)

   كپسول امنيك روزي يك عدد ميل شود

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر رضا جمعه ۱۲ اردیبهشت ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 48 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من پسری۲۳ ساله هستم برای مشکل احتلام مکرر به متخصص مراجعه کردم برای من قرص فیناستراید۵ تجویز کردن،به مدت دو هفته قرص را مصرف کردم که باعث ضعف قوای جنسی من شد و بیضه هام کوچک شده و جریان ادرارم کند شده وبا سوزش همراه شده ممنون میشم راهنمایی کنید منو
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۲ اردیبهشت ۹۹( 1 سال پیش)

   دارو را قطع كنيد

 • تصویر کاربر میلاد جمعه ۱۲ اردیبهشت ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 39 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید من یه هفته ای هستش مایع سفید اکثر مواقع از آلت تناسلیم میخواد بیاد بیرون ولی نمیاد بعضی مواقع سبز رنگ اونم فقط صبحا این رنگی هیچ نشانه دیگه ای ندارم نه درد بیضه دارم نه سوزش هنگام ادرار نه خونی تنها نشانه همون مایع سفید که بعضی مواقع بیرون میخواد بیاد بقیع چیزا طبیعی هستش فقط اسپرمم رنگ زرد یا سبز بود که به تازگی فهمیدم و دو هفته قبلش به این رنگ نبود الان دو روز فهمیدم این رنگی شده میخواستم ببینم چ مشکلی دارم و آیا اینقد حاد هست که عمل بشه؟
  و یه سوال دیگه دارم من دو و نیم ماه کیست مویی عمل کردم و خوب داشت پیش می‌رفت هیچ عفونتی نداشت دو روزه که یه ذره عفونت کرده که دکترم قرص و آمپول داده واسش میخواستم بدونم اگه مجاری ادراری یا بیضه عفونت کرده باشه امکان داره بع زخم کیست مویی من هم رسیده باشه یا ربطی ندارع؟ و اسپرم من هم وقتی رنگش فرق کرد که آمپول زده بودم اسمش یادم رفته خیلی ممنون میشم جواب بدید هیچ مشکل دیگع ای احساس نمی‌کنم جز همین رنگ اسپرم که دو روز اینجوری شده یکی هم همون مقداری مایع بیرون اومدن.
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۲ اردیبهشت ۹۹( 1 سال پیش)

   هر ١٢ ساعت يك عدد كپسول داكسي سيكلين صد ميل گرم بعد از غذا ميل كنيد

 • تصویر کاربر اميد جمعه ۱۹ اردیبهشت ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 39 مشاهده پرسش
  سلام. اقاي ٣٦ ساله هستم. قبل عيد دچار درد شديد كليه شدم، پيش دكتر همايون عباسي رفتم، گفتن ام ار اي و تست ادرار بده، چيزي توي ازمايشات نبود، گفتن احتمالا عفونت ادراريه، قرص افلوكساسين ٢٠٠ دادن. دو روز بعدش دوباره درد شديد گرفتم و يك روز بستري شدم و رفتم دكتر عطاپور، گفتن احتمالا شن ريز كليه بوده و دفع شده. بعدش ديگه تقريبا خوب شدم. اما الان حدود ١٥ روزه كه ٢٤ ساعته درد خيلي خفيف در ناحيه زير شكم دارم و ٥ روزي هست كه دچار تكرر ادرار و درد نوك آلت هستم. البته درد نوك آلتم به صورت دوره اي هست و همينطور ميگيره و ول ميكنه. همچنين سوزش خيلي كم سر آلت در زمان ادرار دارم. هر وقت ميرم دستشويي، هنوز بيرون نيومده دوباره احساس دستشويي دارم. خواهشا راهنمايي كنيد. خيلي اذيت ميشم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۲ اردیبهشت ۹۹( 1 سال پیش)

   روزي يك عدد قرص وزيكر ده ميلي گرم ميل كنيد و روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود

  2. تصویر کاربر اميد شنبه ۱۳ اردیبهشت ۹۹( 1 سال پیش)
   ببخشيد سنگ كليه ندارم؟
  3. تصویر کاربر اميد شنبه ۱۳ اردیبهشت ۹۹( 1 سال پیش)
   ببخشيد سنگ كليه نيست؟
  4. تصویر کاربر اميد شنبه ۱۳ اردیبهشت ۹۹( 1 سال پیش)
   نياز نيست قرص سيپروفلاكسوسين يا فنازوپريدين مصرف كنم؟
  5. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۹ اردیبهشت ۹۹( 1 سال پیش)

   لازم نيست و سنگ نداريد

  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر Masoud جمعه ۱۲ اردیبهشت ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 38 مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر
  من ۲۸ سالمه و تا الان از کودکی ۵ بار برای تنگی مجاری ادرار عمل کردم که آخرین بار ۲ سال پیش بوده ، در حال حاضر موقع ادرار با کمی تاخیر و قطره قطره شروع میشه و بعد فشار میارم فشار ادرار زیاد میشه و تکرر هم دارم ، چند وقت پیش مقداری خارش در نوک آلت احساس میکردم که آزمایش ادرار دادم و مشکلی نبود ، ممنون میشم راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۲ اردیبهشت ۹۹( 1 سال پیش)

   عكس مجرا گرفته شود

 • تصویر کاربر سینا چهارشنبه ۱۰ اردیبهشت ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 53 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر خسته نباشید من چند روز پیش مجاری اداریم سنگ داشت نمیتونستم برم دسشویی عمل کردم..دکترم بعد کلی ازمایش نفهمید گفت سیتروسکوپی با اون فهمید که سنگ راهشو بسته عمل کرد...الان چون کارمم باشگاه داری و ازاین راه ابرار معارش میکنم نمیشه مکمل مصرف کرد
  بهم گفته مکمل اصلن نباید مصرف کنی
  الان موندم بکنم نکنم چون ازاین راه ابرارمعاش میکنم
  بتونید راهنمایید کنید خیلی ممنون میشم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۱۰ اردیبهشت ۹۹( 1 سال پیش)

   مكمل را با مايعات زياد استفاده كنيد

 • تصویر کاربر محمد یکشنبه ۷ اردیبهشت ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 40 مشاهده پرسش
  سلام دکتر چند روز پیش عمل غده نخاعی کردم بعد عمل هر کاری کردن نتوانستن سوند برام بزارن وسوراخ داخل آلت تناسلی بسته بود ومجبور بودن ببرنم اتاق عمل بعد سر آلتمو بخیه زدن به شلنگ سوند و دکتر گفته باید دوهفته سوند باشه والان بعد از سه روز ادرارم رنگش هنوز خونیه سوزش زیاد دارم وکمی از شیلنگ سوند آمده بیرون خواستم ببپرسم آیا میتونم کمتر از دوهفته سوند رو بردارم آیا عوارض و عواقبی برام در پیشرو هست ممنون میشم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۷ اردیبهشت ۹۹( 1 سال پیش)

   دو هفته بعد سوند را خارج كنيد و عكس از مجرا گرفته شود

درحال دریافت اطلاعات
 • تصویر کاربر رشید یکشنبه ۲۱ خرداد ۹۶( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 123 مشاهده پرسش
  سلام بنده 24 سال دارای مشکل سوزش ادرار و مدفوع تکرر در ادرار ودارای بیماری التهاب روده به گفته پزشک هستم بعضی مواقع این اتفاق رخ میدهد و نمیدانم که مشکل روده به مثانه مربوط هست یا نه مشکل مثانه خیلی موقع هست که با این بیماری دست و پنجه نرم میکنم خواهشمندم که نظرتون را ارائه دهید با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۱۵ خرداد ۹۶( 4 سال پیش)
   التهاب روده ارتباطى به مثانه ندارد
  2. تصویر کاربر رشید سه شنبه ۱۶ خرداد ۹۶( 4 سال پیش)
   راه حل شما برای رفع این دو بیماری چیست
  3. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۲۱ خرداد ۹۶( 4 سال پیش)
   برای تکرر ادرار از قرص visol میلی گرم ۵ هر ۱۲ ساعت یک عدد. عمل جنسی انجام دهید ودر اب گرم روزی دو بار بشینید
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر دانیال شنبه ۱۶ اردیبهشت ۹۶( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 59 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر ...بنده می خواستم بدونم که آیا آزمایش اسپرم در خانه به وسیله ی آب صحت داره یا نه?
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۱۶ اردیبهشت ۹۶( 4 سال پیش)
   اولین بار است چنین چیزی را میشنوم باید در ازمایشگاه انجام شود و یا در منزل که فورا به ازمایشگاه برسانید
 • تصویر کاربر محمد سه شنبه ۲۷ تیر ۹۶( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 61 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  خانم بنده سه ماه قبل عمل turb مثانه رو پیش آقای دکتر حسین کرمی در بیمارستان نیکان انجام دادند و نتیجه پاتولوژی بعد از برداشتن تومور رو هم پیوست سؤالم خدمت شما فرستادم. بعد از سه ماه و انجام سیستوسکوپی مجدد خوشبختانه تومور عود نکرده ولی آقای دکتر فقز ئو کپسول برای عفونت مثانه تجویز کردند.
  میخواستم نظرتون رو بفرمایید و اینکه آیا نیاز به تزریق bcg در این مرحله دارند یا خیر؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۹ اردیبهشت ۹۶( 4 سال پیش)
   با تشكر گرد يا درجه تومور بالا ميباشد در چنين مواردى توصيه ميشود لام پاتولوژى را از ازمايشگاه بيمارستان بگيريد و برا ى بازديد مجدد توسط يك پاتولوژيست ديگر به ازمايشگاه بيمارستان هاشمى نژاد و نظر اين ازمايشگاه را براى من بفرستيد تا درمان را اعلام كنم،ضمنا تومور يك عدد بوده يا بيشتر و در وسط مثانه بوده يا جانبى
  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۲۷ تیر ۹۶( 3 سال پیش)
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر مسعود سه شنبه ۲۷ تیر ۹۶( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 44 مشاهده پرسش
  با سلام واحترام-بنده 35 سال و متاهل هستم چند سالي هست كه مشكل دارم از اين بابت كه بعد از اتمام ادرار واستبرا در صورت برخورد آلت به شلوار ونشستن چند قطره بي اختيار ادرار خارج ميشود مخصوصا زماني كه ادرار خود را به مدت زيادي نگه داشته يا وقتي كه همراه با مدفوع ميباشد-دومين مشكل در حمام و زير دوش مثانه ام باد كرده ومنقبض ميشود واحساس شديد ادرار ميكنم كه نميدانم كاذب هست يانه-قبلا كشت ادرار وسونوگرفتم و همه چيز نرمال بوده-بعضي ها گفتند التهاب پروستات و يا مثانه عصبي هست-در ضمن سوزش وتكرر ادار هم ندارم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۹۶( 4 سال پیش)
   با تشکر شما بیشتر مشکل فکری و عصبی دارید تا اینکه بیماری خاصی داشته باشید با این حال عمل نزدیکی حتما داشته باشید و ادرار را زودتر تخلیه کنید و روزی دو بار هر بار 15 دقیقه در اب گرم بشینید
  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۲۷ تیر ۹۶( 3 سال پیش)
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات