علائم عفونت مثانه چیست؟

عفونت مثانه، التهاب ناگهانی مثانه است که بیشتر اوقات علت آن عفونی و میکروبی می‌باشد. درمان عفونت مثانه چون به علت میکروب در بدن می باشد، داروی خوراکی آنتی بیوتیک است.


عفونت مثانه چیست؟

عفونت ادراری (uti) تلقی می‌گردد. عارضه بعضی داروها یا عکس‌العمل به بعضی داروها می‌تواند علت آن باشد. عفونت مثانه بیشتر به علت کوتاه بودن مجرا در خانم‌ها اتفاق می‌افتد. میکروبی که به طور شایع باعث این بیماری می‌شود، اشرشیا کلی (Ecoli) نام دارد.

درمان این بیماری چون به علت میکروب در بدن می باشد، داروی خوراکی آنتی بیوتیک است. در مواقعی که التهاب یا سیستیت مثانه بدون دخالت میکروب به وجود می‌آید، تصمیم‌گیری درمان بر اساس علت‌های زمینه‌ای در بیمار صورت می گیرد. علائم عفونت مثانه به طور ناگهانی ظاهر می‌شود و معمولا ناراحت کننده و آزاردهنده است.

علائم عفونت مثانه

 • تمایل به تخلیه ادرار با عجله و سریع، حتی در زمانی که مثانه خالی از ادرار می‌باشد و به آن URGENCY می‌گویند.
 • احساس درد و سوزش ادرار تحت عنوان DYSURIA
 • ادرار بسیار بدبو
 • ادرار کدر
 • احساس یا فشار، پری مثانه، اسپاسم و درد در پشت و شکم
 • تب بسیار پایین (low grade fever)
 • وجود خون در ادرار

سیستم دستگاه ادراری شامل: کلیه‌ها، حالب‌‌‌ها، مثانه و مجرا می‌باشد.

نقش و وظیفه کلیه‌ها گرفتن مواد زائد خون و ورود آنها به داخل ادرار است، سپس ادرار از حالب‌ها وارد مثانه شده، وقتی ادرار در مثانه ذخیره شد و ذخیره ادرار به حدی رسید که فرد احساس ادرار کردن پیدا کرد، مغز دستور انقباض مثانه و خروج ادرار از مجرا را صادر می‌کند.

شایع ترین علت های عفونت مثانه

شایع‌ترین علت عفونت مثانه میکروب عفونی می‌باشد و باکتری ایجاد کننده آن اشرشیاکلی می‌باشد. وقتی میکروب یا باکتری از راه مجرا وارد مثانه شد، به جدار مثانه می‌چسبد و شروع به تکثیر نموده و تعداد آن زیاد می‌شود و این موجب التهاب بافت پوشاننده مثانه می‌شود و گاهی ممکن است عفونت مثانه کلیه را گرفتار کند. اگر چه شایع‌ترین و رایج‌ترین عفونت مثانه، عفونت‌ها می‌باشد، چندین فاکتور مساعدکننده عفونت مثانه باعث التهاب مثانه می‌شوند که شامل:

1- بعضی داروها مثل سنیکلوفسفاماید

3- اشعه درمانی لگن

4- استفاده طولانی مدت از سوند در مجرا

5- حساسیت به بعضی ترکیبات مثل ژل‌ها یا محلول‌ها در ناحیه تناسلی

6- عوارض بعضی بیماری‌های پزشکی مثل دیابت، سنگ‌های کلیه و بزرگی بزرگی پروستات.

هر زن در طول زندگی خود یکبار به این بیماری مبتلا می‌شود.

دلایل موثر در ایجاد عفونت مثانه

عوامل و ریسک فاکتورهای موثر در ایجاد عفونت مثانه شامل موارد ذیل می‌باشند. بنابراین این عوامل شانس ابتلا به این بیماری را زیادتر می‌کند.

 • فعالیت جنسی متعدد
 • عمل جراحی سیستم دستگاه ادراری
 • سوند فولی مجرا به مدت طولانی
 • حاملگی
 • دیابت
 • وضعیتی که سیستم دفاعی بدن را مختل کند نظیر HIV
 • استفاده از داروهای ضد میکروب (آنتی بیوتیک) به مدت طولانی
 • بزرگی پروستات
 • سنگ کلیه
 • اختلالات و ناهنجاری‌های مادرزادی موقع تولد
 • یائسگی، چون در یائسگی هورمون استروژن کاهش می‌یابد و باعث تغییراتی در سیستم دستگاه ادراری شده و مستعد به عفونت می‌شود.

درمان عفونت مثانه

تشخیص عفونت مثانه

پزشک در مورد علائم و شرایط پزشکی شما سوال می‌کند. شروع علائم عفونت مثانه باید دقیقا گفته شود و هر چیزی که باعث بدتر شدن آن شده باید به پزشک گفته شود. اگر چنانچه حامله هستید یا دارویی مصرف می‌کنید ذکر شود. آزمایشات لازم برای تشخیص، آزمایش کامل ادرار برای وجود خون در آزمایش و کشت ادرار برای تایید عفونت باید انجام شود.

برای بررسی التهاب مثانه و دیدن سطح مخاط مثانه سیستوسکوپی باید انجام شود. سونوگرافی به منظور وجود التهاب و یا عوامل دیگری در مثانه که  باعث عفونت مثانه شده باید صورت گیرد.

آیا دیورتیکول مثانه خطرناک است؟

درمان عفونت مثانه

درمان عفونت مثانه استفاده و تجویز داروی ضد میکروب (آنتی بیوتیک) به مدت 3 تا 10 روز می‌باشد. معمولا 1 تا 3 روز بعد از مصرف دارو، علائم عفونت مثانه از بین می‌رود ولی باید دارو در تمام دوره 3 تا 10 روزه مصرف شود. باید اطمینان خاطر پیدا کرد که عفونت کاملا ریشه‌کن شده و عود نمی‌کند، لذا دو روز بعد از اتمام دارو، مجددا آزمایش کشت ادرار برای تایید از بین رفتن عفونت انجام شود.

برای برطرف کردن سوزش ادرار، استفاده از داروی فنازوپیریدین بلامانع می‌باشد که به مدت دو روز باید تجویز شود. برای راحت شدن از علائم این بیماری تا زمانی که دارو اثر خود را نمایان کند، باید مایعات فراوان خورده شود و در آب گرم نشسته شود، گذاشتن پارچه گرم روی شکم کمک کننده است و‌ از خوردن کافئین، نوشابه‌های اسیدی، غذاهای تند و الکل خودداری شود.

بیشتر این بیماران با یک دوره درمان با دارو بهبود می‌یابند ولی چنانچه علائم عفونت کلیه ظاهر شد، مجددا باید مراجعه صورت گیرد. علائم عفونت کلیه، شامل تب و لرز، درد پهلو، تهوع و استفراغ می‌باشد.

بیشتر این بیماران با دارو بهبود می‌یابند. عفونت کلیه بسیار نادر است مگر این که درمان عفونت مثانه انجام نشده باشد. زنانی که قاعدگی آنها قطع شده یا سیستم دفاعی ناحیه تناسلی(ژنیتال) آنها از بین رفته یا کاهش یافته باشد و یا بیماری زمینه‌ای مثل دیابت و سنگ کلیه داشته باشند بیشتر به این بیماری مبتلا می‌شوند.

درمان عفونت ادراری در زنان با مترونیدازول

به نظر شما بهترین دارو برای عفونت ادراری در زنان چیست؟

هرکسی ممکن است دچار عفونت مثانه شود، اما زنان بیشتر از مردان مستعد هستند. مجرای ادراری زنان نسبت به مردان به راست روده نزدیک تر است. این بدین معنی است که باکتری مسافت کوتاه تری را باید طی کند.

مترونیدازول یک آنتی بیوتیک پر مصرف است که در درمان عفونت ادراری و پیشگیری عفونت های متنوعی که عامل بیماری زای آنها یک باکتری بی هوازی یا پروتوزوآ باشد تجویز می شود.

این باکتری ها معمولاً در فضای داخلی و بسته ی بدن که اکسیژن وجود ندارد (مانند لثه، حفره لگنی و شکمی مانند روده ها) ایجاد عفونت می کنند.

قرص عفونت ادراری | عوارض و نحوه مصرف

جلوگیری از عفونت مثانه

برای جلوگیری از ابتلا به عفونت مثانه فرد باید چند نکته را رعایت کند، خوردن مایعات فراوان، تخلیه ادرار زودتر انجام شود. رعایت بهداشت شخصی، حمام روزانه و تمیز کردن ناحیه تناسلی(ژنیتال) خارجی هر روز.

دلایل عفونت ادراری در مردان

با افزایش سن خطر ابتلا به عفونت ادراری افزایش می‌یابد، مخصوصاً پس از 50 سالگی که در مردان با سنین بالا ناشی از باکتری خاصی به نام اشریشیا کولی است، که بطور طبیعی در بدن یافت می‌شود. عفونت ادراری در مردان با سنین پایین معمولاً بر اثر بیمای های مراقبتی رخ می‌دهد. عفونت ادراری به علت وجود باکتری ایجاد می‌شود و هنگامی که باکتری از طریق مجرای پیشاب به مجرای ادراری وارد می‌شود و شروع به تکثیر یافتن می‌کند و شخص به عفونت ادراری مبتلا می شود.

علائم عفونت ادراری در مردان

علائمی که در برخی از موارد بروز می‌کنند عبارتند از:

 • درد همراه با تخلیه ادرار
 • تکرر ادرار
 • عدم توانایی در ادرار کردن
 • جریان ادرار ضعیف یا نشت ادرار
 • احساس نیاز فوری برای تخلیه ادرار
 • خارج شدن مقدار کمی ادرار در هر بار تخلیه
 • وجود خون در ادرار

 

برای پرسش و پاسخ از دکتر روی لینک پرسش از دکتر کلیک کنید.

دکتر هوشنگ قوامی جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری و ناباروری و ناتوانی جنسی مردان در تهران

 • تصویر کاربر علی دوشنبه ۱۸ اسفند ۹۹( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 25 مشاهده پرسش
  سلام دکتر،من ۳۹ ساله هستم
  امروز صبح در رختخواب بودم کمی ادرار ازم دفع شد
  رفتم سرویس بهداشتی ادرارم با سوزش بود و با تکرر
  چند ماه پیش سنگ کلیه داشتم که با مصرف دارو رفع شد
  دردی نداشتم ولی ادرارم بوی تندی داشت از ۲ روز قبل
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۱۸ اسفند ۹۹( 3 ماه پیش)

   روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود ده روز و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين١٠٠ استعمال كنيد ده روز

 • تصویر کاربر توکلی دوشنبه ۱۸ اسفند ۹۹( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 22 مشاهده پرسش
  سلام .من۴۰ سال دارمو خانم هستم و متاهل
  .کجی ادرار دارم به سمت راست بدنم
  طوری که تا پشت باسنم میره و پاهامو کلا خیس میکنه .رفتم عمل لابیاپلاستی بلکه درست بشم اصلا درست نشد .زایمان هم نکردم فقط سال ۸۵ کوتاژ کردم .لطفا بگین چکار کنم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۱۸ اسفند ۹۹( 3 ماه پیش)

   بايد سيستوسكوپي كنيد

 • تصویر کاربر امیرحسین دوشنبه ۱۸ اسفند ۹۹( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 28 مشاهده پرسش
  سلام.۲۴ سالمه آقای دکتر.حدود ۵ ماه پیش دچار سوزش مجاری ادرار شدم‌پیش دکتر‌عفونی رفتم‌و‌قرص لووفلوکساسین دادن بهم بعد ۲۰ روز خوب نشدم پیش دکتر‌کلیه‌رفتم‌و‌حدود ۲ ماه آزیترومایسین مصرف‌کردم.دکترمو‌ عوض کردم بعد گفتن‌من التهاب پروستاتیت دارم و ترکیب دارو سیپروفلوکساسین وپروزاسین‌وباکلوفن وپروسترول وفناز‌مکس‌مصرف‌میکنم حدود ۳۰ روز.
  در کل این ۵ ماه که دارو‌ مصرف میکنم هر‌روز حالم بدتر از روز قبله و الان استرس مقاوم شدن بدن در برابر انتی بیوتیک‌دارم.
  قرص فنازمکس رو‌قرار بود بعد از ۱۰ روز قطع کنم که وقتی‌قطع کردم انقدر التهاب زیاد بود که نتوستم و‌دارم ادامه میدم.اگه میشه لطفا راهنمایی کنید خیلی زندگیم به مشکل خورده.
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۹ اسفند ۹۹( 3 ماه پیش)

   روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود ده روز و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين١٠٠ استعمال كنيد ده روز و عمل جنسي هم داشته باشيد

  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۱۸ اسفند ۹۹( 3 ماه پیش)

   روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود ده روز و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين١٠٠ استعمال كنيد ده روز و عمل جنسي هم داشته باشيد

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر رضا شنبه ۹ اسفند ۹۹( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 39 مشاهده پرسش
  سلام
  خسته نباشی دکترجان
  بنده ۲۳ سالمه تقریبا از ۱۹ سالگی زمان ادرار کردنم خیلی زود به زود شد ولی توی سن ۲۰ سالگی که به خدمت رفتم توی دوره اموزشی به اوج خودش رسید همین موضوع توی دوران خدمت منو خیلی اذیت کرد به پرفسور زرگوشی مراجعه کردم و جواب سربالا داد الان من هنوز با این مشکلم دارم سر میکنم لطفا راهی نشونم بدین
  1. تصویر کاربر رضا جمعه ۸ اسفند ۹۹( 3 ماه پیش)
   در ضمن ازمایشات و سونوگرافی هم انجام دادم و هیچ مشکلی دیده نشده
  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۹ اسفند ۹۹( 3 ماه پیش)

   روزي يك عدد قرص وزيكر ده ميلي گرم ميل كنيد يك ماه

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر فرزاد شنبه ۹ اسفند ۹۹( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 23 مشاهده پرسش
  دكتر جان سلام وقت بخير
  بنده ٤٥ روز پيش عمل كيسه صفرا كردم يك هفته بعد به طور ناخوداگاه سوزش نوكت الت شروع شد سونوگرافي و كشت ادرار دادم كه مشكلي نداشت rbc ٢-٣ و wbc ٦-٨ بود يك هفته تاوانكس و بعد از ان ٥ روز تولرين و فنازوپريدين مصرف كردم بعد از يكماه ازمايش ادرار مجدد دادم كشت منفي و rbc 8-10 و wbc 1-2 شده بود در حال حاضر ٧ روز است سيپروفلوكساسين ٢٥٠ روزي دو عدد مصرف مي كنم سوزش كمتر (در هنگام ادرار مشكلي ندارم بعد از دفع ببشتر مي شود ) درد مقعد دارم لطفن راهنمايي بفرماييد. جواب ازمايش ها را پيوست خدمتتان فرستادم ممنون
  1. تصویر کاربر فرزاد سه شنبه ۵ اسفند ۹۹( 3 ماه پیش)
   Y
  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۹ اسفند ۹۹( 3 ماه پیش)

   روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود ده روز

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر بهرامی شنبه ۹ اسفند ۹۹( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 24 مشاهده پرسش
  سلام خدمت جنابعالی من مشکل سستی نعوظ و نرم بود اونو دارم حدود دوماهی میشه اینطوریه واقعا نمیدونم چی کنم و اصن چطور این مشکل بوجود اومد برام لطفا کمک و راهنماییم کنید درضمن من ۲۵ سالمه و مجردم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۹ اسفند ۹۹( 3 ماه پیش)

   يك ساعت قبل از رابطه يك عدد قرص يك عدد قرص تاداگرا١٠ ميل شود يك ماه

 • تصویر کاربر Prauk جمعه ۸ اسفند ۹۹( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 23 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخير دو روزه كه بعد از إدرار تا دو الي ٣ ساعت بعد سوزش دارم در نوك آلتم و ابتداي ادرار هم سوزش دارم فقط ابتداي ادرار و ادرار هم كم زور و كم فشار و منقطع، من تازه بعنوان پناهجو اومدم انگليس و دسترسي به دارو ندارم و دكتر هزينه اي بالايي داره لطفا راهنماييم كنيد اگه مايعات بيشتر مصرف كنم تاثير داره؟ ممنونم
  1. تصویر کاربر Prauk یکشنبه ۳ اسفند ۹۹( 3 ماه پیش)
   در ضمن تاخير در شروع ادرار هم دارم
  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۸ اسفند ۹۹( 3 ماه پیش)

   روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود دو هفته

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر ش جمعه ۸ اسفند ۹۹( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 35 مشاهده پرسش
  سلام وقت شما بخیر
  دختری 17 ساله هستم که گاهی اوقات از احتباس ادراری رنج میبرم.
  البته مشکل چند سالیه که هست، اما حس میکنم جدیدا دفعاتش بیشتر شده.
  مشکلم به این صورت هست که گاهی اوقات، مدتی بعد از دفع ادرار احساس میکنم مثانه کامل تخلیه نشده، البته معمولا بعد از حدود نیم ساعت این حس از بین میره و اکثر اوقات در دفعه بعدی دفع این مشکل وجود نداره. اما گاهی هم مشکل چندین ساعت درگیر و اذیتم میکنه.
  ممنون میشم بفرمایید مشکل احتمالی چی هست و چطوری میتونم شدتش رو کم کنم.
  با تشکر🙏🏻
  1. تصویر کاربر ش یکشنبه ۳ اسفند ۹۹( 3 ماه پیش)
   فراموش کردم که عرض کنم گاهی هم سوزش ادرار دارم.
  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۸ اسفند ۹۹( 3 ماه پیش)

   بايد نوار مثانه بگيريد و روزي دو بار هم در أب گرم نشسته شود هر بار ١٥ دقيقه

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر مهدی جمعه ۸ اسفند ۹۹( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 30 مشاهده پرسش
  سلام وخسته نباشید ۲۶ سالمه و مجرد الت تنالسیم شق نمیشود و اصلا تحریک نمیشم و همچنین مشکی کوتاهی الت رو هم دارم و در سکس تا خود ارضایی نکنم ارضا نمیشم همچنین گاهی وقتا ادرار ب طور کامل خارج نمیشود ی ماهی زیر نظر متخصصم ک برا ترازودن ۵۰ تجویز کرده ک اثری نداشته؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۸ اسفند ۹۹( 3 ماه پیش)

   روزي يك عدد قرص تاداگرا١٠ يك ماه ميل كنيد

 • تصویر کاربر اهور جمعه ۸ اسفند ۹۹( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 30 مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید مدت دوهفته است که دچار سوزش بعد از ادار در ناحیه آلت بخصوص قسمت سر آن می باشم دکتر رفتم آزمایش ،سونو گرافی و عکس رنگی انجام شد به غیر از کیست مادر زادی در پرستات چیز خاصی مشخص نبود داروی سیپرو فلکساسین و دیکلو فنات و ایمی پرامین تجویز شد که تاثیری ندارد البته همورئید هم دارم که همزمان عود کرده است خیلی اذیت می کند لطفا دستور فرمایید علت چی و چکار کنم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۸ اسفند ۹۹( 3 ماه پیش)

   روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود ده روز و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين١٠٠ استعمال كنيد

درحال دریافت اطلاعات
 • تصویر کاربر رشید یکشنبه ۲۱ خرداد ۹۶( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 123 مشاهده پرسش
  سلام بنده 24 سال دارای مشکل سوزش ادرار و مدفوع تکرر در ادرار ودارای بیماری التهاب روده به گفته پزشک هستم بعضی مواقع این اتفاق رخ میدهد و نمیدانم که مشکل روده به مثانه مربوط هست یا نه مشکل مثانه خیلی موقع هست که با این بیماری دست و پنجه نرم میکنم خواهشمندم که نظرتون را ارائه دهید با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۱۵ خرداد ۹۶( 4 سال پیش)
   التهاب روده ارتباطى به مثانه ندارد
  2. تصویر کاربر رشید سه شنبه ۱۶ خرداد ۹۶( 4 سال پیش)
   راه حل شما برای رفع این دو بیماری چیست
  3. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۲۱ خرداد ۹۶( 4 سال پیش)
   برای تکرر ادرار از قرص visol میلی گرم ۵ هر ۱۲ ساعت یک عدد. عمل جنسی انجام دهید ودر اب گرم روزی دو بار بشینید
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر دانیال شنبه ۱۶ اردیبهشت ۹۶( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 59 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر ...بنده می خواستم بدونم که آیا آزمایش اسپرم در خانه به وسیله ی آب صحت داره یا نه?
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۱۶ اردیبهشت ۹۶( 4 سال پیش)
   اولین بار است چنین چیزی را میشنوم باید در ازمایشگاه انجام شود و یا در منزل که فورا به ازمایشگاه برسانید
 • تصویر کاربر محمد سه شنبه ۲۷ تیر ۹۶( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 61 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  خانم بنده سه ماه قبل عمل turb مثانه رو پیش آقای دکتر حسین کرمی در بیمارستان نیکان انجام دادند و نتیجه پاتولوژی بعد از برداشتن تومور رو هم پیوست سؤالم خدمت شما فرستادم. بعد از سه ماه و انجام سیستوسکوپی مجدد خوشبختانه تومور عود نکرده ولی آقای دکتر فقز ئو کپسول برای عفونت مثانه تجویز کردند.
  میخواستم نظرتون رو بفرمایید و اینکه آیا نیاز به تزریق bcg در این مرحله دارند یا خیر؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۹ اردیبهشت ۹۶( 4 سال پیش)
   با تشكر گرد يا درجه تومور بالا ميباشد در چنين مواردى توصيه ميشود لام پاتولوژى را از ازمايشگاه بيمارستان بگيريد و برا ى بازديد مجدد توسط يك پاتولوژيست ديگر به ازمايشگاه بيمارستان هاشمى نژاد و نظر اين ازمايشگاه را براى من بفرستيد تا درمان را اعلام كنم،ضمنا تومور يك عدد بوده يا بيشتر و در وسط مثانه بوده يا جانبى
  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۲۷ تیر ۹۶( 3 سال پیش)
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر مسعود سه شنبه ۲۷ تیر ۹۶( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 44 مشاهده پرسش
  با سلام واحترام-بنده 35 سال و متاهل هستم چند سالي هست كه مشكل دارم از اين بابت كه بعد از اتمام ادرار واستبرا در صورت برخورد آلت به شلوار ونشستن چند قطره بي اختيار ادرار خارج ميشود مخصوصا زماني كه ادرار خود را به مدت زيادي نگه داشته يا وقتي كه همراه با مدفوع ميباشد-دومين مشكل در حمام و زير دوش مثانه ام باد كرده ومنقبض ميشود واحساس شديد ادرار ميكنم كه نميدانم كاذب هست يانه-قبلا كشت ادرار وسونوگرفتم و همه چيز نرمال بوده-بعضي ها گفتند التهاب پروستات و يا مثانه عصبي هست-در ضمن سوزش وتكرر ادار هم ندارم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۹۶( 4 سال پیش)
   با تشکر شما بیشتر مشکل فکری و عصبی دارید تا اینکه بیماری خاصی داشته باشید با این حال عمل نزدیکی حتما داشته باشید و ادرار را زودتر تخلیه کنید و روزی دو بار هر بار 15 دقیقه در اب گرم بشینید
  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۲۷ تیر ۹۶( 3 سال پیش)
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات