علائم عفونت مثانه چیست؟

عفونت مثانه، التهاب ناگهانی مثانه است که بیشتر اوقات علت آن عفونی و میکروبی می‌باشد. درمان عفونت مثانه چون به علت میکروب در بدن می باشد، داروی خوراکی آنتی بیوتیک است.


عفونت مثانه چیست؟

عفونت ادراری (uti) تلقی می‌گردد. عارضه بعضی داروها یا عکس‌العمل به بعضی داروها می‌تواند علت آن باشد. عفونت مثانه بیشتر به علت کوتاه بودن مجرا در خانم‌ها اتفاق می‌افتد. میکروبی که به طور شایع باعث این بیماری می‌شود، اشرشیا کلی (Ecoli) نام دارد.

درمان این بیماری چون به علت میکروب در بدن می باشد، داروی خوراکی آنتی بیوتیک است. در مواقعی که التهاب یا سیستیت مثانه بدون دخالت میکروب به وجود می‌آید، تصمیم‌گیری درمان بر اساس علت‌های زمینه‌ای در بیمار صورت می گیرد. علائم عفونت مثانه به طور ناگهانی ظاهر می‌شود و معمولا ناراحت کننده و آزاردهنده است.

علائم عفونت مثانه

 • تمایل به تخلیه ادرار با عجله و سریع، حتی در زمانی که مثانه خالی از ادرار می‌باشد و به آن URGENCY می‌گویند.
 • احساس درد و سوزش ادرار تحت عنوان DYSURIA
 • ادرار بسیار بدبو
 • ادرار کدر
 • احساس یا فشار، پری مثانه، اسپاسم و درد در پشت و شکم
 • تب بسیار پایین (low grade fever)
 • وجود خون در ادرار

سیستم دستگاه ادراری شامل: کلیه‌ها، حالب‌‌‌ها، مثانه و مجرا می‌باشد.

نقش و وظیفه کلیه‌ها گرفتن مواد زائد خون و ورود آنها به داخل ادرار است، سپس ادرار از حالب‌ها وارد مثانه شده، وقتی ادرار در مثانه ذخیره شد و ذخیره ادرار به حدی رسید که فرد احساس ادرار کردن پیدا کرد، مغز دستور انقباض مثانه و خروج ادرار از مجرا را صادر می‌کند.

شایع ترین علت های عفونت مثانه

شایع‌ترین علت عفونت مثانه میکروب عفونی می‌باشد و باکتری ایجاد کننده آن اشرشیاکلی می‌باشد. وقتی میکروب یا باکتری از راه مجرا وارد مثانه شد، به جدار مثانه می‌چسبد و شروع به تکثیر نموده و تعداد آن زیاد می‌شود و این موجب التهاب بافت پوشاننده مثانه می‌شود و گاهی ممکن است عفونت مثانه کلیه را گرفتار کند. اگر چه شایع‌ترین و رایج‌ترین عفونت مثانه، عفونت‌ها می‌باشد، چندین فاکتور مساعدکننده عفونت مثانه باعث التهاب مثانه می‌شوند که شامل:

1- بعضی داروها مثل سنیکلوفسفاماید

3- اشعه درمانی لگن

4- استفاده طولانی مدت از سوند در مجرا

5- حساسیت به بعضی ترکیبات مثل ژل‌ها یا محلول‌ها در ناحیه تناسلی

6- عوارض بعضی بیماری‌های پزشکی مثل دیابت، سنگ‌های کلیه و بزرگی بزرگی پروستات.

هر زن در طول زندگی خود یکبار به این بیماری مبتلا می‌شود.

دلایل موثر در ایجاد عفونت مثانه

عوامل و ریسک فاکتورهای موثر در ایجاد عفونت مثانه شامل موارد ذیل می‌باشند. بنابراین این عوامل شانس ابتلا به این بیماری را زیادتر می‌کند.

 • فعالیت جنسی متعدد
 • عمل جراحی سیستم دستگاه ادراری
 • سوند فولی مجرا به مدت طولانی
 • حاملگی
 • دیابت
 • وضعیتی که سیستم دفاعی بدن را مختل کند نظیر HIV
 • استفاده از داروهای ضد میکروب (آنتی بیوتیک) به مدت طولانی
 • بزرگی پروستات
 • سنگ کلیه
 • اختلالات و ناهنجاری‌های مادرزادی موقع تولد
 • یائسگی، چون در یائسگی هورمون استروژن کاهش می‌یابد و باعث تغییراتی در سیستم دستگاه ادراری شده و مستعد به عفونت می‌شود.

درمان عفونت مثانه

تشخیص عفونت مثانه

پزشک در مورد علائم و شرایط پزشکی شما سوال می‌کند. شروع علائم عفونت مثانه باید دقیقا گفته شود و هر چیزی که باعث بدتر شدن آن شده باید به پزشک گفته شود. اگر چنانچه حامله هستید یا دارویی مصرف می‌کنید ذکر شود. آزمایشات لازم برای تشخیص، آزمایش کامل ادرار برای وجود خون در آزمایش و کشت ادرار برای تایید عفونت باید انجام شود.

برای بررسی التهاب مثانه و دیدن سطح مخاط مثانه سیستوسکوپی باید انجام شود. سونوگرافی به منظور وجود التهاب و یا عوامل دیگری در مثانه که  باعث عفونت مثانه شده باید صورت گیرد.

آیا دیورتیکول مثانه خطرناک است؟

درمان عفونت مثانه

درمان عفونت مثانه استفاده و تجویز داروی ضد میکروب (آنتی بیوتیک) به مدت 3 تا 10 روز می‌باشد. معمولا 1 تا 3 روز بعد از مصرف دارو، علائم عفونت مثانه از بین می‌رود ولی باید دارو در تمام دوره 3 تا 10 روزه مصرف شود. باید اطمینان خاطر پیدا کرد که عفونت کاملا ریشه‌کن شده و عود نمی‌کند، لذا دو روز بعد از اتمام دارو، مجددا آزمایش کشت ادرار برای تایید از بین رفتن عفونت انجام شود.

برای برطرف کردن سوزش ادرار، استفاده از داروی فنازوپیریدین بلامانع می‌باشد که به مدت دو روز باید تجویز شود. برای راحت شدن از علائم این بیماری تا زمانی که دارو اثر خود را نمایان کند، باید مایعات فراوان خورده شود و در آب گرم نشسته شود، گذاشتن پارچه گرم روی شکم کمک کننده است و‌ از خوردن کافئین، نوشابه‌های اسیدی، غذاهای تند و الکل خودداری شود.

بیشتر این بیماران با یک دوره درمان با دارو بهبود می‌یابند ولی چنانچه علائم عفونت کلیه ظاهر شد، مجددا باید مراجعه صورت گیرد. علائم عفونت کلیه، شامل تب و لرز، درد پهلو، تهوع و استفراغ می‌باشد.

بیشتر این بیماران با دارو بهبود می‌یابند. عفونت کلیه بسیار نادر است مگر این که درمان عفونت مثانه انجام نشده باشد. زنانی که قاعدگی آنها قطع شده یا سیستم دفاعی ناحیه تناسلی(ژنیتال) آنها از بین رفته یا کاهش یافته باشد و یا بیماری زمینه‌ای مثل دیابت و سنگ کلیه داشته باشند بیشتر به این بیماری مبتلا می‌شوند.

درمان عفونت ادراری در زنان با مترونیدازول

به نظر شما بهترین دارو برای عفونت ادراری در زنان چیست؟

هرکسی ممکن است دچار عفونت مثانه شود، اما زنان بیشتر از مردان مستعد هستند. مجرای ادراری زنان نسبت به مردان به راست روده نزدیک تر است. این بدین معنی است که باکتری مسافت کوتاه تری را باید طی کند.

مترونیدازول یک آنتی بیوتیک پر مصرف است که در درمان عفونت ادراری و پیشگیری عفونت های متنوعی که عامل بیماری زای آنها یک باکتری بی هوازی یا پروتوزوآ باشد تجویز می شود.

این باکتری ها معمولاً در فضای داخلی و بسته ی بدن که اکسیژن وجود ندارد (مانند لثه، حفره لگنی و شکمی مانند روده ها) ایجاد عفونت می کنند.

قرص عفونت ادراری | عوارض و نحوه مصرف

جلوگیری از عفونت مثانه

برای جلوگیری از ابتلا به عفونت مثانه فرد باید چند نکته را رعایت کند، خوردن مایعات فراوان، تخلیه ادرار زودتر انجام شود. رعایت بهداشت شخصی، حمام روزانه و تمیز کردن ناحیه تناسلی(ژنیتال) خارجی هر روز.

دلایل عفونت ادراری در مردان

با افزایش سن خطر ابتلا به عفونت ادراری افزایش می‌یابد، مخصوصاً پس از 50 سالگی که در مردان با سنین بالا ناشی از باکتری خاصی به نام اشریشیا کولی است، که بطور طبیعی در بدن یافت می‌شود. عفونت ادراری در مردان با سنین پایین معمولاً بر اثر بیمای های مراقبتی رخ می‌دهد. عفونت ادراری به علت وجود باکتری ایجاد می‌شود و هنگامی که باکتری از طریق مجرای پیشاب به مجرای ادراری وارد می‌شود و شروع به تکثیر یافتن می‌کند و شخص به عفونت ادراری مبتلا می شود.

علائم عفونت ادراری در مردان

علائمی که در برخی از موارد بروز می‌کنند عبارتند از:

 • درد همراه با تخلیه ادرار
 • تکرر ادرار
 • عدم توانایی در ادرار کردن
 • جریان ادرار ضعیف یا نشت ادرار
 • احساس نیاز فوری برای تخلیه ادرار
 • خارج شدن مقدار کمی ادرار در هر بار تخلیه
 • وجود خون در ادرار

 

برای پرسش و پاسخ از دکتر روی لینک پرسش از دکتر کلیک کنید.

دکتر هوشنگ قوامی جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری و ناباروری و ناتوانی جنسی مردان در تهران

 • تصویر کاربر فرخ پنجشنبه ۲۰ خرداد ۰( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 3 مشاهده پرسش
  سلام،مرد،47 ساله،یک هفته گذشته،شبها،تکرار شدید ادرار دارم،احساس سوزش در آلت تناسلی و زیر شکم،احساس ادرار زیاد دارم،همون لحظه ای که از سرویس بهداشتی بیرون میام،احساس میکنم،هنوز ادرار دارم،و به زور خواب میرم،،گاها شبی 10 بار،ادرار میکنم تا خواب برم،،سوزش و درد اون قسمت،داره اذیتم میکنه،،ممنون از پاسخگویی
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۲۰ خرداد ۰( 1 هفته پیش)

   روزي يك عدد كپسول امنيك ميل كنيد يك ماه و روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود ده روز و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين١٠٠ ميلي ده رو. استعمال كنيد

 • تصویر کاربر علی پنجشنبه ۲۰ خرداد ۰( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 5 مشاهده پرسش
  سلام ،،آقای 38ساله هستم،هردو کلیه ام سنگ ساز بودن،ولی این سری دکتر برام داروی تامسوور دادن،اگر اشتباه نکنم،،،،ولی بعد دفع سنگ،بعد رابطه مقدار مایع منی هر دفعه کمتر از قبل شد،که در نهایت اصلا مایع منی نداشتم،،،چند سالی هم هست که به دکتر رفت و امد دارم برای بچه دار شدن،،،،یک دختر دارم
  لطفا راهنماییم کنید،به شدت نگرانم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۲۰ خرداد ۰( 1 هفته پیش)

   عدم خروج مني مصرف كپسول تامسوور است 

 • تصویر کاربر احمد پنجشنبه ۲۰ خرداد ۰( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 4 مشاهده پرسش
  با سلام. در رابطه با عدم نعوظ کامل و پایدار سوالی داشتم. ابتدا مشخصات خودم رو خدمتتون عرض کنم: سن37 مجرد قد180 وزن72 . دخانیات و مشروبات الکلی مصرف نمیکنم / داروی خاصی مصرف نمیکنم / بیماری خاصی ندارم / کمی غلظت خون دارم / در هنگام رابطه نعوظ درستی ندارم بهمین دلیل به دکتر اورولوژ مراجعه کردم که برای من قرص تادالافیل 5 میلیگرم رو تجویز کردند و من هم این دارو رو یکروز در میان و بمدت 5 روز مصرف کردم و بعد از این مدت وقتی که خواستم رابطه داشته باشم نعوظی به میزان 60 درصد رو تجربه کردم و بعد از اولین ارگاسم این نعوظ از بین رفت. میخواستم بدونم که آیا با همین دارو پیش بروم و یا اینکه دوز و یا نوع دارو رو تغییر بدهم؟ با تشکر از شما.
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۲۰ خرداد ۰( 1 هفته پیش)

   با سلام يك ساعت قبل از رابطه يك عدد قرص ويزارسين٥٠ ميل كنيد

  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۲۰ خرداد ۰( 1 هفته پیش)

   با سلام يك ساعت قبل از رابطه يك عدد قرص ويزارسين٥٠ ميل كنيد ميل كنيد

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر محسن پنجشنبه ۲۰ خرداد ۰( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 4 مشاهده پرسش
  سلام جناب آقای دکتر عزیز
  مادرم 65 سال دارند و چند مدتی است که دچار سوزش ادرار و کم شدن ادرار شدند و به دکتر مراجعه کردند و آزمایش عفونت و کشت ادرار دادند که هیچ گونه عفونتی را نشان نداد ولی سوزش هنگام ادرار و قطره قطره امدن ادرار و در این چند روز تکرر ادرار دارند و دستشویی که میرند فقط چند قطره ادرار دارند و دیگه جوری شده که نمیتونند زیاد نشسته باشند و درد دارند حال از جنابعالی استدعا دارم که راهنمایی فرموده و راه درمان را بفرمایید. ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۲۰ خرداد ۰( 1 هفته پیش)

   بايد نوار مثانه گرفته شود

 • تصویر کاربر سعید پنجشنبه ۲۰ خرداد ۰( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 1 مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر ممنون از شما
  من چند وقتی هست که خارش درون آلت دارم امروز بعد از ادرار که با سوزش همراه بود چند قطره خون آمد در انتها
  خیلی نگران شدم لطفا راهنمایی کنید
  ممنون از شما که فکر مردم هستین
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۲۰ خرداد ۰( 1 هفته پیش)

   با سلام بايد سيستوسكوپي كنيد

 • تصویر کاربر سروش پنجشنبه ۲۰ خرداد ۰( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 2 مشاهده پرسش
  بعد از هربار رابطه و فشاری که هنگام نعوظ به آلت وارد میشه، بعد از یکی دور کجی آلت بیشتر میشه. علت چیه؟ فشار هم زیاد و محکم نیست و عادی و متوسطه
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۲۰ خرداد ۰( 1 هفته پیش)

   به علت عضلاني بودن ألت مي باشد طبيعي مي باشد

 • تصویر کاربر حامد پنجشنبه ۲۰ خرداد ۰( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 2 مشاهده پرسش
  درود دکتر وقت بخیر من دکتر هر زمانی ادرار ندارم یه سوزش و احساس ناخوشایندی در انتهای مجاری ادراری دارم و ازمایش ادرار و سونوگرافی هم دادم اورولوژیست هم رفتم و به من گفتن سالمی اما این سوزش و احساس ناخوشایند چیست هر موقع بیش از حد اب می خورم و تند تند و زیاد ادرار میکنم خوبم ودهیچ مشکلی ندارم اما ادرارم کم بشه این مشکل بروز میکنه سپاسگزارم دکتر عزیز🙏🥰🌺
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۲۰ خرداد ۰( 1 هفته پیش)

   با سلام روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود ده روز و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين١٠٠ ميلي ده روز استعمال كنيد

 • تصویر کاربر رها پنجشنبه ۲۰ خرداد ۰( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 2 مشاهده پرسش
  مدت یکسال سوزش و تکرر ادرار دارم همه جور قرص و شیاف هم بهم دادن ولی تاثیری نداشته..نتونستن نوع عفونت رو مشخص کنن..اواخر 2ماه ب طور مداوم درگیر سوزش شبانه روزی همراه با درد بودم.2ماه خوب شدم ینی کمتر سوزش داشتم تا الان ک دوباره برگشت..شما برای درمان من چه توصیه ای دارین..ممنون میشم کمکم کنین
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۲۰ خرداد ۰( 1 هفته پیش)

   با سلام سونوگرافي از كليه ها و مثانه پر و خالي انجام شود و روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شىود ده روز

 • تصویر کاربر وحید چهارشنبه ۱۹ خرداد ۰( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 2 مشاهده پرسش
  سلام دکتر. مدتیه برامدگیهایی روی آلت تناسلی من بوجود آمده مثل جوش ریز ولی هیچ حسی نداره و ترشحی هم نداره. ممنون میشم راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۱۹ خرداد ۰( 1 هفته پیش)

   با سلام به متخصص پوست مراجعه كنيد

 • تصویر کاربر امیر چهارشنبه ۱۹ خرداد ۰( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 2 مشاهده پرسش
  سلام دکتر خسته نباشین.چند وقته که وقتی با همسرم نزدیکی میکنم بعد از انزال خارش و سوزش از داخل سوراخ سر آلتم اذیتم می‌کنه .میشه راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۱۹ خرداد ۰( 1 هفته پیش)

   روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود ده روز و روزي يك عددشياف ايندومتاسين١٠٠ ميلي گرم استعمال كنيد ده روز

درحال دریافت اطلاعات
 • تصویر کاربر امیر یکشنبه ۹ خرداد ۰( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 5 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر .ببخشید پسر من ۱۱ سالشه و متاسفانه هنوزم شب ادراری داره وقتایی که مایعات میخوره بیشتر تا وقت بیداری دوبار یا سه بار داره .و اینکه هنهنوز به هیچ دکتری مراجعه نکردم بجز دکتر طب سنتی که تاثیری نداشت .گفتن تا ۶ سالگی طبیعی و رفع میشه ولی متاسفانه نشد . ممنون میشم جواب بدید و اینکه به کجا باید مراجعه کنم و تشخیص شما چیه
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۹ خرداد ۰( 2 هفته پیش)

   با سلام شبي يك عدد قرص ايمي پرامين ٢٥ ميلي گرم سه ماه ميل كنند 

 • تصویر کاربر محمد شنبه ۲۵ اردیبهشت ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 6 مشاهده پرسش
  اقای دکتر از شما راجب جواب پاتو پدرم سوال کردم فرمودید bcgتراپی باید انجام شود سوال دیگه من این است ایا این درمان جلوی عود تومور را میگیرد و اینکه احتمال عود تا چه حد است و ایا بعد نیاز مجدد به سبستوسکوپی و تراش مجدد دارد ممنون شما هستم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۲۵ اردیبهشت ۰( 1 ماه پیش)

   عود نا مشخص است ولي اگر عود كند سيستوسكوپي و تراش لازم مي  و در صد عود نا مشخص است

 • تصویر کاربر فاطمه شنبه ۱۸ اردیبهشت ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 10 مشاهده پرسش
  سلام من سوزش شدید در ناحیه ژنیتال دارم تنها سوزش ، و وقتی ادرار میکنم ی لحظه ی درد و سوزش شدیدی احساس میکنم و بعد برطرف میشه ، اما سوزش خفیف یا متوسط واژن همچنان ادامه داره گاهی روزا قطع میشه و دوباره شروع میشه٫ گاهی احساس تخلیه شدید و سریع ادرار دارم درحالی ک ادرار کمی داخل مثانه ام بود! ٫ پارسال ی دکترزنان مراجعه کردم گفت یکم عفونت باکتری واژن دارم و ی دکتر دیگه گفت عفونت مثانه دارم و قرص مترونید ازول بهم دادن و چندروز مصرف کردم و حدود یک سال تقریبا مشکلی نداشتم اما الان دوباره مشکلم برگشته ٫ میخواستم ببینم قرص مترونیدازول مصرف کنم ؟ به چه صورت و چند روز ؟. یادم نمیاد پارسال چندروزمصرف کردم فک کنم دوهفته اگه اشتباه نکنم ممنون از پاسخگوییتون بخاطر کرونا نمیتونم حضوری مراجعه کنم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۱۸ اردیبهشت ۰( 1 ماه پیش)
   • سوزش واژن مربوط به متخصص زنان مي باشد روزي يك عدد قرص ده ميلي گرم وزيكر ده روز ميل كنيد و روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود ده روز و هر ٨ ساعت يك عدد قرص فنازومكس ميل كنيد ده روز
 • تصویر کاربر سهیل شنبه ۹ اسفند ۹۹( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 31 مشاهده پرسش
  سلام دکتر
  من چند روز پیش بدون هیچ علائم قبلی نصفه شب از ادرار خیلی زیاد از خواب بیدار شدم و به مثانه ام فشار زیادی وارد شده بود،و از اون شب به بعد بنده احساس درد خفیفی در مثانه دارم و موقع تخلیه هم کمی درد دارم در اون قسمت و این درد الان خفیف تر شده و اینکه علت این مشکل میتونه به رابطه جنسی مربوط باشه یا خیر ممنون
  1. تصویر کاربر سهیل شنبه ۹ اسفند ۹۹( 3 ماه پیش)
   جواب نمیدین دکتر؟
  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۹ اسفند ۹۹( 3 ماه پیش)

   از پروستات است روزي يك عدد كپسول امنيك ميل كنيد ده روز و روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود ده روز

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر Pary جمعه ۸ اسفند ۹۹( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 34 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر آقای دکتر
  من سه روزه در ناحیه مثانه درد شدیدی دارم که وقتی مسکن می خورم بهتر میشم وبعد دوباره دردش بر می گرده و احساس سنگینی در مجرای ادرار دارم.گاهی دردش به کمرم می زنه.چه کار کنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۸ اسفند ۹۹( 3 ماه پیش)

   روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين ١٠٠ ميلي استعمال كنيد ده روز

 • تصویر کاربر عرفان شنبه ۲۰ دی ۹۹( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 51 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر
  بنده ۱۹سال دارم و آلتم در اوج ۱۹ سانت میباشد.میخواستم ببینم راهش چیه برای افزایش طول؟
  ممنون میشم از راهنماییتون
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۲۰ دی ۹۹( 5 ماه پیش)

   درماني وجود ندارد

 • تصویر کاربر بابک دوشنبه ۱۷ آذر ۹۹( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 55 مشاهده پرسش
  باسلام حدود ی سال میباشد که با تاخیر در ادرار و درد در مثانه شروع شد که ازمایش کشت و خون و سنو گرافی گرفته شد که فاقد عفونت بعد ی ماه سیستوسکپی انجام دادم که فاقد تنگی مجرافقط دکتر گفتن که چسپندگی پروستات و حجم طبیعی یعنی به اصطلاح پزشکی فتن کیسینگ ولی تکرر ادرار درد در مثانه و بعضی وقتا کمر درد شدید و یا از داخل کپل راست تا نوک انگشت درد داره و بعضی وقتا کلیه درد داره و هنگام ادرار فاقد سوزش ولی دوشاخه شدن وضعیف بودن ادرار مثانه کامل تخلیه نمیشود و تست عصب مثانه انجام دادم که دکتر گفتن نرمال ففط التهاب مثانه و پروستات اآمنیک و ترازوسین وسپروفلو۵۰۰یکم تاثیر گذاشته ولی اذیت میکنه لطفا راهنمایی کنین
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۱۷ آذر ۹۹( 6 ماه پیش)

   دارو هاي تجويز شده را ادامه دهيد و روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود دو هفته و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين صد ميلي ده روز استعمال كنيد

 • تصویر کاربر زهره دوشنبه ۱۰ آذر ۹۹( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 54 مشاهده پرسش
  سلام روز بخیر
  دو ماه پیش جراحی دست داشتم و یک شب در بیمارستان بستری بودم از اون تاریخ دچار ترشحات عفونی شدم که گاهی کمتر و گاهی بیشتر بودن. آزمایش ادرار وجود wbc بسبار و rbc 2- 3 و ph 8 رو نشون داده اما میزان باکتری کم هست و بعد از ۲۴ ساعت کشت هیچ باکتری پیدا نشده. در حالیکه انتی بیوتیک قبل از آزمایش مصرف نکردم
  ممنون میشم در مورد درمان راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر زهره یکشنبه ۹ آذر ۹۹( 6 ماه پیش)
   چند روز هست منتظر پاسخم. لطفا جواب بدید
  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۱۰ آذر ۹۹( 6 ماه پیش)

   أزمايش ادرار طبيعي است دارو لازم نيست

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر محسن دوشنبه ۳ آذر ۹۹( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 52 مشاهده پرسش
  باعرض سلام وخسته نباشى
  آقاى دكتر من بيست ماه است كه پروستات خودم را عمل كرده ام و گويا هسته مركزى برداشته شده است فعلا با پروستات مشكلى ندارم و دفع ادرار هم به راحتى انجام ميشود اما موقع ادرار كردن ابتدا حجم زيادى از ادرار وبا سرعت تخليه اما مثانه كامل تخليه نميشودو مقدارى از آن بايد با زور زدن و در يك زمان طولانى تخليه شود و بعضا هم به طور جزئى و ناخواسته و بى اختيار از مجارى ادرارم ادار خارج ميشود ودر طول شب هم حتما بايد يك بار براى تخليه ادرار از خواب بيدار ميشوم بعضى مواقع هم احساس ادرار دارم ولى وقتى اقدام ميكنم حجم ادرار كم است با تشكر
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۳ آذر ۹۹( 6 ماه پیش)

   روزي يك عدد كپسول امنيك ميل كنيد براي هميشه

 • تصویر کاربر قاسمی شنبه ۱ آذر ۹۹( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 49 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر من دوماه پیش کرونا خفیف گرفتم از اون موقع میل به مایعات ندارم الان تکرر ادراردارم فکر میکنم مثانم پر و ورم داره یکبارم در ادرارم خون دیدم وقتی مایعات میخورم حالم خوبه ممنون میشم راهنماییم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۱ آذر ۹۹( 6 ماه پیش)

   روزي يك عدد قرص ده ميلي گرم وزيكر ميل كنيد ده روز و روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود ده روز

درحال دریافت اطلاعات