واریکوسل خفیف چیست

واریکوسل شدید از دور مانند یک کیسه ی پر از کرم می باشد و کاملا نشان می دهد که دریچه ها خراب شده اند و به آن نوع ۳ می گویند. واریکوسل درجه ۲ این است که در معاینه ی بالینی به آن شدت نیست و رگ ها در مقابل بیضه ی دیگر کلفت شده است و وقتی از فرد می خواهیم که بینی رو بگیرد و زور بزند درد شدیدتر می شود.

واریکوسل خفیف در معاینه ی پزشکان کاملا سالم به نظر می رسد و وقتی از فرد می خواهیم که بینی را بگیرد و زور بزند رگ ها خودشون رو نشان می دهند. اگر واریکوسل خفیف در معاینه نشان و تشخیص داده شد برای تایید باید از سونوگرافی رنگی استفاده شود. اگر فردی گزارش سونوگرافی از واریکوسل داشته باشد و آزمایش اسپرم آن خوب باشد و همچنین اگر دارای فرزند باشد، احتیاجی به درمان ندارد.

این موضوع در نظر بگیریم که هرچقدر واریکوسل خفیف باشد درصد موفقیت روی آزمایش اسپرم کمتر خواهد شد. و درکل جراحی واریکوسل روی کسانی که واریکوسل خفیف دارند و فرزند ندارند انجام می شود. اگر ازمایش اسپرم فرد خوب بود و فرزند داشتند و فقط دچار درد می شوند نیازی به درمان جراحی نیست.

5+

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر Me شنبه ۲۵ اسفند ۹۷( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام
  من ۹ ماه هست که ازدواج کردم ، از ابتدای ازدواج همسرم گاها دچار اختلال در نعوذ میشدن- حدود ۶ ماه هست که شرایط خیلی حادتر شده ، باعث شده رابطه جنسی ما کم و برای چند ماهی هم کلا قطع شده بود ، به دلیل اختلالی که دارن توی رابطه جنسی استرس دارن که بعد ناتوانیشون در تکمیل رابطه به اضطراب شدید تبدیل میشه ، واریکوسل خفیف داشتن که جراحی کردن، یکی دوماه بعد کمی بهبود داشتن که دوباره به همون وضعیت قبل رسیدن ، به خاطر فشاری که تو رابطه بهشون میاد از رابطه جنسی فراری هستن اما نمیپذیرن که مشکل دارن ، پیش روانپزشک رفتیم گفت بیس استرس داره ۲ ماهه اسنترا ۲۵ میخورن ، اما مشکلشون برطرف نشده ،دائم با بهانه کتمان میکنن که مشکل دارن ، میشه راهنمایی کنید که مشکل ممکنه چی باشه که من بتونم راضیش کنم که خدمتتون برسیم ؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۲۵ اسفند ۹۷( 6 ماه پیش)

   مشكل استرس و اضطراب است

 • تصویر کاربر سعید شنبه ۲۵ اسفند ۹۷( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام.
  عکس بیضه و شرح عمل رو واستون ضمیمه کردم.
  من دو ماه هست که اومدم ایتالیا و دسترسی به پزشک ندارم اینجا.
  من پنج سال قبل عمل واریکوسل کردم. واریکوسل چپ.
  تاحالا مشکلی نداشتم اما دو هفته قبل در حمام متوجه شدم که رگهای سرخ رنگ در بیضه م مشاهده میکنم.
  در ضمن قبل از که بیام احساس درد داشتم و دکتر شیرازی بهم گفتند که لوله ای که به بیضه وصل میشه و اسپرم وارد میکنه سرش گشاد شده.
  آیا واریکوسل من برگشته؟ خیلی نگرانم چون ایران نیستم و اینجا دکتر رفتن سخته. آیا استرس باعث عود واریکوسل میشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۲۰ اسفند ۹۷( 6 ماه پیش)

   چه كاري از من ساخته است

  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۲۵ اسفند ۹۷( 6 ماه پیش)

   عود نكرده

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر