زگیل تناسلی در مردان و زنان چگونه درمان می شود؟

زگیل های تناسلی یکی از شایع ترین انواع عفونت های جنسی هستند. نزدیک به تمام افراد فعال جنسی حداقل در طول زندگیشان به یکی از انواع ویروس های پاپیلوما انسانی (HPV) آلوده خواهند شد، ویروسی که باعث ایجاد زگیل تناسلی می شود. احتمال بروز زگیل تناسلی در مردان بیشتر از زنان است.


علائم زگیل تناسلی در مردان و زنان

زگیل تناسلی از طریق تماس جنسی منتقل می شود، شامل تماس دهانی، واژن و رابطه مقعدی. زگیل های تناسلی همیشه از طریق چشم انسان قابل مشاهده نیستند. آن ها ممکن است خیلی کوچک و به رنگ پوست یا کمی تیره تر باشند. نوک زوائد ممکن است شبه به گل کلم باشد و ممکن است با لمس نرم یا کمی برآمده احساس شود. آن ها ممکن است به صورت دسته ای از زگیل ها یا فقط یک زگیل تک ایجاد شوند. زگیل تناسلی ممکن است باعث ایجاد ترشح از واژن، خارش، خونریزی و سوزش شود.

زگیل تناسلی در زنان و مردان

زگیل تناسلی در مردان ممکن است در محل های زیر ظاهر شود:

❇ آلت تناسلی

❇ کیسه بیضه

❇ کشاله ران

❇ ران

❇ درون، یا اطراف مقعد

زگیل تناسلی در زنان ممکن است در محل های زیر ظاهر شود:

❇ درون واژن یا مقعد

❇ بیرون واژن یا مقعد

❇ سرویکس رحم

شما می توانید از طریق موارد زیر به زگیل تناسلی مبتلا شوید:

❇ تماس پوست به پوست، شامل رابطه مقعدی و واژن

❇ اشتراک وسایل جنسی

❇ ندرتا رابطه جنسی دهانی

❇ همچنین ویروس می تواند در طی زایمان از طریق مادر به نوزاد منتقل شود، اما این مورد نادر است.

شما از طریق موارد زیر به زگیل تناسلی مبتلا نمی شوید:

❇ بوسیدن

❇ مواردی مانند حوله، کارد و چنگال، لیوان یا صندلی توالت

⚠ توجه

زگیل های تناسلی ممکن است روی لب ها، دهان، زبان یا گلو افرادی که رابطه دهانی با فرد آلوده داشته اند نیز ظاهر شوند.

تشخیص زگیل تناسلی در مردان و زنان

به این دلیل که اغلب مشخص کردن زگیل تناسلی سخت است، ممکن است پزشک شما یک محلول رقیق استیک اسید را روی ناحیه تناسلی شما بمالد تا زگیل ها سفید شوند. بعد از آن، ممکن است پزشک زگیل ها را از طریق یک ذره بین مخصوص به اسم کولپوسکوپ ببیند.

پاپ اسمیر

✅ آزمایش پاپ اسمیر

برای خانم ها، مهم است که پاپ اسمیر و بررسی لگنی منظم داشته باشند، چیزی که می تواند به مشخص کردن تغییرات لگنی و واژنی که به دلیل زگیل تناسلی ایجاد شده اند یا علائم ابتدایی سرطان سرویکس – عارضه احتمالی عفونت با HPV تناسلی– کمک کند.

طی آزمایش پاپ اسمیر، پزشکتان برای باز نگه داشتن واژن شما از وسیله ای بنام اسپکولوم استفاده می کند. بعد از آن پزشکتان از یک وسیله بلند استفاده می کند تا از سلول های سرویکس نمونه کوچکی بگیرد. سرویکس ارتباط بین واژن و رحم شما است. سلول ها با میکروسکوپ برای یافتن اختلالات مشاهده می شوند.

✅ آزمایش HPV

فقط تعداد کمی از انواع HPV با سرطان سرویکس در ارتباط هستند. نمونه ی سلول های سرویکس، که در طی پاپ اسمیر گرفته شده اند، می توانند برای آزمایش HPV استفاده شوند.

این آزمایش معمولا به خانم های بالاتر از ۳۰ سال توصیه می شود. این آزمایش برای خانم های جوان تر مفید نیست زیرا دستگاه ایمنی بدن آن ها معمولا می تواند حتی انواع HPV که باعث ایجاد سرطان می شوند را نیز بدون درمان از بین ببرد.

درمان زگیل تناسلی در مردان و زنان

اگر زگیل های شما باعث ایجاد ناراحتی نشوند، ممکن است نیاز به درمان نداشته باشید. اما اگر علائم شما که شامل خارش، سوزش و درد هستند یا زگیل های تناسلی قابل مشاهده باشند و باعث ایجاد تنش روانی در شما گردند، پزشکتان می تواند با دارو یا جراحی به از بین بردن آن کمک کند. در هر حال، احتمال بازگشت ضایعات بعد از درمان وجود دارد. برای خود ویروس درمان وجود ندارد.

✅ دارو و پماد برای درمان زگیل تناسلی در مردان و زنان

درمان زگیل تناسلی در مردان و زنان می تواند شامل استفاده مستقیم پماد روی پوست باشد. از جمله این پمادها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

پماد زگیل تناسلی

➖ ایمی کوئیمود (آلدرا، زیکلارا)

این پماد به نظر می رسد توانایی دستگاه ایمنی شما برای مبارزه با زگیل های تناسلی را افزایش دهد. وقتی پماد روی پوست شما است، از رابطه جنسی خودداری کنید. این پماد ممکن است کاندوم و دیافراگم را ضعیف کند و ممکن است پوست شریک جنسی شما را تحریک کند. یکی از عوارض جانبی احتمالی قرمزی پوست است. دیگر عوارض جانبی ممکن است شامل تاول، خارش یا درد بدن، سرفه، راش پوستی یا خستگی باشد.

➖ پودوفیلین و پودوفیلوکس (کندیلوکس)

پودوفیلین یک ماده با پایه ی گیاهی است که بافت زگیل تناسلی را تخریب می کند. این محلول باید توسط پزشکتان استفاده شود. پودوفیلوکس حاوی ماده فعال مشابه است، اما قابل استفاده توسط خودتان در خانه است.

ممکن است پزشک شما ابتدا استفاده از پودوفیلوکس را توصیه کند و احتیاط های لازم برای جلوگیری از ایجاد تحریک در پوست اطراف را به شما بگوید. هیچگاه از این دارو برای درمان زگیلهای تناسلی داخلی استفاده نکنید. استفاده از این دارو در دوران بارداری توصیه نشده است. عوارض جانبی ممکن است شامل تحریک خفیف پوستی، سوزش یا درد باشد.

 

➖ تری کلرواستیک اسید (TCA)

 این درمان شیمیایی زگیل های تناسلی را می سوازند و می تواند برای زگیل های درونی نیز استفاده شود. عوارض جانبی می توانند شامل تحریک خفیف پوستی، سوزش یا درد باشند.

➖ Sinecatechins

 این کرم یا پماد برای درمان زگیل های تناسلی خارجی و زگیل های درون یا اطراف مقعد استفاده می شود. عوارض جانبی اغلب خفیف هستند و ممکن است شامل قرمزی پوست، خارش یا سوزش و درد باشند.

⚠ توجه

سعی نکنید زگیل تناسلی را با داروهای درمان کننده بدون نسخه برای زگیل، درمان کنید. این داروها برای استفاده در نواحی حساس بافت تناسلی مناسب نیستند. استفاده از داروهای بدون نسخه برای این هدف حتی می تواند باعث ایجاد درد و تحریک بیشتری شود.

✅ جراحی

ممکن است شما برای برداشتن زگیل های بزرگ، زگیل هایی که به دارو پاسخ نمی دهند یا –در صورتی که باردار باشید- زگیل هایی که نوزاد شما هنگام زایمان امکان تماس با آن ها را داشته باشد، نیاز به جراحی داشته باشید. گزینه های جراحی شامل موارد زیر هستند:

کرایوتراپی

 

➖ منجمد کردن با نیتروژن مایع (کریوتراپی)

منجمد کردن با ایجاد کردن تاول در اطراف زگیل شما عمل می کند. با بهبود پوست شما، ضایعات می ریزند و به پوست جدید اجازه تظاهر می دهند. ممکن است شما نیاز به تکرار این درمان داشته باشید. عوارض جانبی اصلی شامل درد و تورم هستند.

➖ الکتروکوتری

این فرآیند از جریان الکتریکی برای سوزاندن زگیل ها استفاده می کند. ممکن است شما بعد از این فرآیند مقداری درد و ورم داشته باشید.

➖ برداشتن به وسیله جراحی

 ممکن است پزشک شما از وسیله ویژه ای استفاده کند تا زگیل ها را بردارد. شما برای این درمان به بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی نیاز دارید و شما ممکن است بعد از فرآیند کمی درد داشته باشید.

➖ درمان با لیزر

 این رویکرد، چیزی که از اشعه بسیاری قوی نور استفاده می کند، می تواند گران باشد و معمولا برای زگیل های گسترده و آن هایی که سخت درمان هستند استفاده می شود.

پیشگیری از زگیل تناسلی در مردان و زنان

استفاده از کاندوم در هر بار که شما رابطه جنسی دارید می تواند به صورت چشمگیری خطر قرارگیری در معرض زگیل تناسلی را کاهش دهد. گرچه استفاده از کاندوم می تواند خطر را کاهش دهد، اما ۱۰۰ درصد موثر نیست و شما می توانید همچنان به زگیل تناسلی مبتلا شوید.

گارداسیل

✅ واکسن زگیل تناسلی

واکسن زگیل تناسلی که به اسم واکسن گارداسیل شناخته می شود، در برابر چهار گونه HPV که باعث ایجاد سرطان می شوند محافظت ایجاد می کند و برای پیشگیری از زگیل تناسلی در مردان و زنان نیز استفاده می شود. در سال ۲۰۱۴ سازمان غذا و دارو امریکا واکسنی که گارداسیل ۹ نام دارد را تایید کرد، چیزی که از ایجاد ۹ گروه HPV، محافظت می کند.

واکسن دیگری که سرواریکس نام دارد، از ایجاد سرطان سرویکس محافظت می کند اما از زگیل تناسلی خیر.

کمیته ی مشورتی بین المللی استفاده معمول از واکسن HPV را برای دختران و پسران ۱۱ تا ۱۲ ساله توصیه کرده است. اگر در این سن واکسیناسیون کامل صورت نگیرد، برای دختران و زنان تا ۲۶ سالگی و برای پسران تا ۲۱ سالگی دریافت واکسن گارداسیل توصیه شده است.

واکسن در صورتی که  قبل از برقراری رابطه جنسی دریافت شود بیشترین تاثیر را خواهد داشت. تحقیقات نشان داده است که افراد زیر ۲۱ سال و ۲۱ تا ۳۰ ساله که واکسن HPV را دریافت می کنند می توانند خطر ابتلا به زگیل های تناسلی را تا ۵۰ درصد کاهش دهند.

عوارض واکسن معمولا خفیف هستند و شامل زخم در محل تزریق (بالای بازو)، سردرد، تب درجه پایین یا علائم شبیه به آنفولانزا هستند. بعضی اوقات سرگیجه یا غش کردن بعد از تزریق رخ می دهد، مخصوصا در افراد بزرگسال.

استفاده از کاندوم

پیشگیری از انتشار زگیل تناسلی

شما می توانید با موارد زیر از انتقال زگیل پیشگیری کنید:

❇ استفاده از کاندوم در تمام رابطه های جنسی واژن، مقعدی و دهانی. اما اگر ویروس در ناحیه ای از پوست که با کاندوم پوشیده نشده است وجود داشته باشد، ممکن است منتقل شود.

❇ در هنگامی که تحت درمان زگیل تناسلی هستید، رابطه جنسی نداشته باشید.

عوارض زگیل تناسلی در مردان و زنان

عوارض زگیل تناسلی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

✅ سرطان

سرطان سرویکس با عفونت HPV ارتباط نزدیکی دارد. بعضی از انواع خاص HPV همچنین با سرطان ولو، سرطان مقعد، سرطان آلت تناسلی و سرطان دهان و گلو نیز در ارتباط هستند. عفونت HPV همیشه منجر به ایجاد سرطان نمی شود، اما برای خانم ها مهم است که به صورت منظم آزمایش پاپ اسمیر داشته باشند، به خصوص اگر با انواع پرخطر HPV آلوده شده باشند.

hpv در طول بارداری

✅ مشکلات هنگام بارداری

زگیل تناسلی ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی هنگام بارداری شود. زگیل ها می توانند بزرگ شوند و ادرار کردن را مشکل کنند. زگیل های روی دیواره تناسلی ممکن است توانایی دیواره برای متسع شدن هنگام زایمان را کاهش دهند. زگیل های بزرگ روی ولو یا درون واژن می توانند هنگام اتساع در طی زایمان خونریزی کنند.

ندرتا، نوزادی که از مادر مبتلا به زگیل تناسلی متولد می شود، ممکن است در دهان یا گلویش به زگیل مبتلا شود. ممکن است نیاز به جراحی باشد تا اطمینان حاصل شود که زگیل راه هوایی را مسدود نکرده باشد.

آیا شما میتوانید از طریق استخر یا جکوزی به زگیل تناسلی مبتلا شوید؟

پاسخ دکتر: سوال بسیار خوبی است و شما تنها کسی نیستید که در مورد چگونگی انتقال زگیل تناسلی سردرگم شده است. HPV با تماس پوست به پوست منتقل می شود. در ویروس تناسلی، این تماس می تواند تناسلی، مقعدی یا احتمالا رابطه دهانی با کسی که به این عفونت مبتلا است باشد.

همچنین ممکن است ویروس توسط انگشت از دستگاه تناسلی یک فرد به فرد دیگر منتقل شود. زگیل تناسلی از طریق ارتباط معمولی مانند بغل کردن، دست دادن، یا حمام مشترک یا دوش گرفتن مشترک با فردی منتقل نمی شود. به همین صورت، جکوزی و استخر خطری برای انتقال HPV نیستند (مگر این که زوجین وقتی در این مکان هستند رابطه جنسی برقرار کنند!)

خیالتان از استخر و جکوزی راحت باشد، اما در خاطر داشته باشید که تخمین زده می شود بیش از ۸۰% افراد فعال جنسی یک یا تعداد بیشتری عفونت HPV در زندگیشان خواهند داشت.

بیشتر موارد HPV بدون خطر هستند و توسط دستگاه ایمنی از بین می روند، اما برای خانم ها بسیار مهم است که آزمایش پاپ اسمیر منظم داشته باشند (بیشتر متخصصان توصیه می کنند که از ۲۱ سالگی شروع به انجام آن کنند، حتی اگر هیچ وقت رابطه جنسی نداشته اند). اگر شما سن شما ۲۶ سال یا کمتر است، همچنین می توانید برای HPV واکسن بزنید.

 

 برای پرسش و پاسخ از دکتر روی لینک پرسش از دکتر کلیک کنید.

دکتر هوشنگ قوامی جراح و متخصص کلیه، مجاری ادراری، ناباروری و ناتوانی جنسی مردان

5+

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر مهرداد یکشنبه ۷ اردیبهشت ۹۹( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام مرد 38 سال متاهل دارای کی فرزند- وزن 90 و قد 182 سانتیمتر
  دوسال پیش داروی هالوپریدول و سرتالین مصرف می کردم و دچار اختلال شدید در نعوذ شدم به صورتی که تداوم نداشت
  (دچار وسواس فکری شده بودم- مدت مصرف دارو های مذکور شش ماه بود)
  حدود سه ماه گذشته هم داروی فیناستراید یک برای ریزش مو مصرف کردم
  الان حدود سه ماه است که قدرت جنسی به شدت نعوذ کوتاه مدت دارم که نمی توانم ارضا شوم
  فقط با خود ارضایی تخلیه انجام می شود.
  با سپاس
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۷ اردیبهشت ۹۹( 1 ماه پیش)

   يك ساعت قبل از رابطه جنسي يك عدد قرص تادالافيل ميل كنيد

 • تصویر کاربر محمد جمعه ۲۹ فروردین ۹۹( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقا دکتر۳۷سالمه خواستم الت تناسلی بزرگ کنم
  از روغن خراطین استفاده کردم وباکشیدندست و روغن زدن رابه پایین التم می بوردم یعنی مابین بیضه ومقعد وان قسمت ها درحالت نغوظ ازپایین یعنی مابین مقعد وبیضی التم سفت شده اما وقتی نغوظ پیدا میکنه کف سرم درد میگیره ووقتی ارزا میشم فشار خون بالا میگیره وهمراش استرس واظطراب وفشار خون بالا دارم کف پاهایم درد می گیره درحالت عادی سر درد اظطراب وفشار خون دارم وبعدرابطه تا چند روز بی حالی استرس وفشار خون ممنون میشم راهنمای وکمکم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۲۹ فروردین ۹۹( 1 ماه پیش)

   مراجعه كنيد

 • تصویر کاربر پیمان پنجشنبه ۲۸ فروردین ۹۹( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام خدمت آقای دکتر
  اینجانب ۱.۵ پیش پیوند کلیه انجام دادم به علت آی جی آی نفروپاتی الان پس مصرف داروهای پیوند دچار اختلال نعوظ و زود انزالی هستم لطفا راهنمایی بفرمایید
  در ضمن آخرین آزمایش اسپرم که انجام دادم هم تعداد و حرکت پایین بوده است
  پروگراف و سرتیکان مصرف میکنم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۲۸ فروردین ۹۹( 1 ماه پیش)

   يك ساعت قبل از رابطه يك عدد قرص تادالافيل ميل كنيد و سه ساعت قبل از نزديكي يك عدد قرص داپوكستين ميل كنيد به مدت سه ماه

 • تصویر کاربر حسین جمعه ۲۹ فروردین ۹۹( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و احترام، عکس ارسالی می خواستم ببینم که آیا زگیل تناسلی می باشد یا خیر - تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۲۹ فروردین ۹۹( 1 ماه پیش)

   زگيل نيست

 • تصویر کاربر محمدحسین جمعه ۲۹ فروردین ۹۹( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام
  چند روز پیش ک حمام رفتم متوجه چند لکه سیاه رنگ که حالت خال داشتن شدم ک تا پیش از این ندیده بودم
  حالا این سوال ایجاد شده ک ایا این ها زگیل تناسلی اند و من برای شیو موها از تیغ استفاده میکنم ممکنه این تیغ خودش سبب گسترش ویروس بشه و درصورتیکه کس دیگه ای از تیغ استفاده کنه اونم مبتلا میشه؟
  خیلی نگرانم و تمام زندگیمو این موضوع تحت شعاع قرار داده البته بنده قبلا سکس داشتم و سوال بعدیم اینه که اگر اینا زگیل باشه تا کی من نمیتونم رابطه داشته باشم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۲۷ فروردین ۹۹( 1 ماه پیش)

   ليزر كنيد

  2. تصویر کاربر محمدحسین پنجشنبه ۲۸ فروردین ۹۹( 1 ماه پیش)
   دکتر ایا این زگیل تناسلی هست یا ن؟؟نگرانم چون نمیدونم این لکه های سیاه چی اند؟؟؟
  3. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۲۸ فروردین ۹۹( 1 ماه پیش)

   زگيل هستند

  4. تصویر کاربر محمدحسین پنجشنبه ۲۸ فروردین ۹۹( 1 ماه پیش)
   با سلام مجدد با توجه به شرایط فعلی کشور و شیوع کرونا و تعطیلی مراکز لیزر درمانی ایا استفاده از پماد زگیل تناسلی آلدرا جهت حذف زگیل ها مناسب است یا خیر؟؟
  5. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۲۹ فروردین ۹۹( 1 ماه پیش)

   فقط ليزر

  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر مبین سه شنبه ۲۶ فروردین ۹۹( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام خدمت دکتر. بنده 6 ماه قبل یه رابطه داشتم که 1 روز بعد از رابطه خارش وسوزش از پوست بیضه تا اطراف معقد را گرفتم وداخل معقدمم درد داره .بدونه هیچ گونه ضایعه فقط پوست بیضه ام یکم قرمز شده است . از اون اول که اینطوری شدم یه شب پیاده روی کردم پوست بیضه ام 2 لکه زخم شد وازش چرک عفونت میومد صبحش به دکتر داخلی مراجعه کردم قرص سفکسیم داد عفونت خشک شد در عرض 4 روز خوب شد . ولی سوزش پوست تا داخل معقد ودرد معقد برطرف نشده والان 6 ماهه من عذاب میکشم دکتر پوست بیماری مقاربتی .عفونی .مراجعه کردم یکی میگه اگزما یکی میگه قارچ یکی میگه گال یکی میگه مشکل عصبی داروهای زیاد ترکیبی و ژل میترونیدازول .پماد ومحلول کلوتریمازول .هیدرو کوتیزون. کپسول داکسی سایکلین .آزیترومایسین. میترونیدازول همشو استفاده کردم فایده نداشته. آخرین دکتری که رفتم آزمایش HSVنوشت که ای جی جی مثبت شد وای جی ام منفی به دکتر زیاد نشون دادم گفتن نرماله چون منم‌تا حالا هیچ تبخال وتاولی نداشتم مخصوص این مدت اینطوری شدم پوست بیضه ام یکم حالت خشکی ونازکی داره ممنون میشم کمکم کن دکتر
  1. تصویر کاربر مبین جمعه ۲۲ فروردین ۹۹( 1 ماه پیش)
   وازمایش های کامل جنسی هم دادم از نظر سفلیس اینا همش منفی بوده
  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۲۲ فروردین ۹۹( 1 ماه پیش)

   به متخصص. پوست تهران مراجعه كنيد

  3. تصویر کاربر مبین جمعه ۲۲ فروردین ۹۹( 1 ماه پیش)
   یعنی مقاربتی نیست متخصص پوست میگه مشکل عصبی
  4. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۲۶ فروردین ۹۹( 1 ماه پیش)

   بيماري مقاربتي نيست

  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر شمیم جمعه ۲۲ فروردین ۹۹( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام،من در ناحیه‌ی مقعد زگیلهای با مشخصات و شبیه به عکسهایی که از زگیل تناسلی دیدم،دارم..
  همسرم هم یک دونه زگیل در روی آلتش داره و ما امروز متوجه شدیم.
  جسارتاً ۲ دونه عکس هم همراه سوالم ارسال کردم.
  درمان رو چطور و ازکجا شروع کنیم اقای دکتر؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۲۲ فروردین ۹۹( 1 ماه پیش)

   ليزر بايد شود

  2. تصویر کاربر شمیم جمعه ۲۲ فروردین ۹۹( 1 ماه پیش)
   آیا دارویی نیاز نیست مصرف و یا استعمال سود؟
  3. تصویر کاربر شمیم جمعه ۲۲ فروردین ۹۹( 1 ماه پیش)
   آیا دارویی نیاز نیست مصرف و یا استعمال شود؟
  4. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۲۲ فروردین ۹۹( 1 ماه پیش)

   خير دارو نيست

  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر علی جمعه ۲۲ فروردین ۹۹( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید. مدتی هست که شبها دچار سفتی الت در خواب میشوم بطوری که از درد ناشی از آن از خواب بلند شده و پس از ۵ دقیقه مجددا می خوابم. نمیدانم چه کاری انجام دهم. ضمنا دچار دیسک کمر هم هستم. پیش دکتر اورولژ که رفتم من را به محض غدد داخلی معرفی کردن اونجا از من سی تی اسکن گرفتن و گفتن هیچ مشکلی نداری. آخرش هم گفتن میبایست دفعات نزدیکی رو حداقل دوبار در هفته انجام دهی. همچنان این درد رو دارم لطفا راهنماییم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۲۲ فروردین ۹۹( 1 ماه پیش)

   روزي يك عدد شياف ايندومتاسين استعمال كنيد

 • تصویر کاربر مجید دوشنبه ۱۸ فروردین ۹۹( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام . وقت بخیر . من دیابت نوع یک دارم حدود ۱۰ سال است که برای نعوض از پروتز داخل آلت استفاده میکنم. و خروج منی ندارم . چه راه کاری به من پیشنهاد میکنید. با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۱۸ فروردین ۹۹( 1 ماه پیش)

   رامكاري ندارد

 • تصویر کاربر کاوه پنجشنبه ۱۴ فروردین ۹۹( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با عرض سلام خسته نباشید
  آقای دکتر من ۳۳سالمه و متاهلم و تا الان هیچ مشکلی نداشتم ولی الان یک ماهه که وقتی خیلی دلم میخواد و کاملا آماده هستم شروع به نزدیکی با همسرم میکنم آلتم شل میشه و دیگه قادر به ادامه رابطه نیستم و بعدش بیضه هام درد میگیره، واقعا نمیدونم براچی اینجوری شدم و خیلی نگرانم لطفا راهنماییم کنید.
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۱۴ فروردین ۹۹( 1 ماه پیش)

   يك ساعت قبل از نزديكي يك عدد قرص تادالافيل ميل كنيد

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر