زگیل تناسلی در مردان و زنان چگونه درمان می شود؟

زگیل های تناسلی یکی از شایع ترین انواع عفونت های جنسی هستند. نزدیک به تمام افراد فعال جنسی حداقل در طول زندگیشان به یکی از انواع ویروس های پاپیلوما انسانی (HPV) آلوده خواهند شد، ویروسی که باعث ایجاد زگیل تناسلی می شود. احتمال بروز زگیل تناسلی در مردان بیشتر از زنان است.


علائم زگیل تناسلی در مردان و زنان

زگیل تناسلی از طریق تماس جنسی منتقل می شود، شامل تماس دهانی، واژن و رابطه مقعدی. زگیل های تناسلی همیشه از طریق چشم انسان قابل مشاهده نیستند. آن ها ممکن است خیلی کوچک و به رنگ پوست یا کمی تیره تر باشند. نوک زوائد ممکن است شبه به گل کلم باشد و ممکن است با لمس نرم یا کمی برآمده احساس شود. آن ها ممکن است به صورت دسته ای از زگیل ها یا فقط یک زگیل تک ایجاد شوند. زگیل تناسلی ممکن است باعث ایجاد ترشح از واژن، خارش، خونریزی و سوزش شود.

زگیل تناسلی در زنان و مردان

زگیل تناسلی در مردان ممکن است در محل های زیر ظاهر شود:

❇ آلت تناسلی

❇ کیسه بیضه

❇ کشاله ران

❇ ران

❇ درون، یا اطراف مقعد

زگیل تناسلی در زنان ممکن است در محل های زیر ظاهر شود:

❇ درون واژن یا مقعد

❇ بیرون واژن یا مقعد

❇ سرویکس رحم

شما می توانید از طریق موارد زیر به زگیل تناسلی مبتلا شوید:

❇ تماس پوست به پوست، شامل رابطه مقعدی و واژن

❇ اشتراک وسایل جنسی

❇ ندرتا رابطه جنسی دهانی

❇ همچنین ویروس می تواند در طی زایمان از طریق مادر به نوزاد منتقل شود، اما این مورد نادر است.

شما از طریق موارد زیر به زگیل تناسلی مبتلا نمی شوید:

❇ بوسیدن

❇ مواردی مانند حوله، کارد و چنگال، لیوان یا صندلی توالت

⚠ توجه

زگیل های تناسلی ممکن است روی لب ها، دهان، زبان یا گلو افرادی که رابطه دهانی با فرد آلوده داشته اند نیز ظاهر شوند.

تشخیص زگیل تناسلی در مردان و زنان

به این دلیل که اغلب مشخص کردن زگیل تناسلی سخت است، ممکن است پزشک شما یک محلول رقیق استیک اسید را روی ناحیه تناسلی شما بمالد تا زگیل ها سفید شوند. بعد از آن، ممکن است پزشک زگیل ها را از طریق یک ذره بین مخصوص به اسم کولپوسکوپ ببیند.

پاپ اسمیر

✅ آزمایش پاپ اسمیر

برای خانم ها، مهم است که پاپ اسمیر و بررسی لگنی منظم داشته باشند، چیزی که می تواند به مشخص کردن تغییرات لگنی و واژنی که به دلیل زگیل تناسلی ایجاد شده اند یا علائم ابتدایی سرطان سرویکس – عارضه احتمالی عفونت با HPV تناسلی– کمک کند.

طی آزمایش پاپ اسمیر، پزشکتان برای باز نگه داشتن واژن شما از وسیله ای بنام اسپکولوم استفاده می کند. بعد از آن پزشکتان از یک وسیله بلند استفاده می کند تا از سلول های سرویکس نمونه کوچکی بگیرد. سرویکس ارتباط بین واژن و رحم شما است. سلول ها با میکروسکوپ برای یافتن اختلالات مشاهده می شوند.

✅ آزمایش HPV

فقط تعداد کمی از انواع HPV با سرطان سرویکس در ارتباط هستند. نمونه ی سلول های سرویکس، که در طی پاپ اسمیر گرفته شده اند، می توانند برای آزمایش HPV استفاده شوند.

این آزمایش معمولا به خانم های بالاتر از ۳۰ سال توصیه می شود. این آزمایش برای خانم های جوان تر مفید نیست زیرا دستگاه ایمنی بدن آن ها معمولا می تواند حتی انواع HPV که باعث ایجاد سرطان می شوند را نیز بدون درمان از بین ببرد.

درمان زگیل تناسلی در مردان و زنان

اگر زگیل های شما باعث ایجاد ناراحتی نشوند، ممکن است نیاز به درمان نداشته باشید. اما اگر علائم شما که شامل خارش، سوزش و درد هستند یا زگیل های تناسلی قابل مشاهده باشند و باعث ایجاد تنش روانی در شما گردند، پزشکتان می تواند با دارو یا جراحی به از بین بردن آن کمک کند. در هر حال، احتمال بازگشت ضایعات بعد از درمان وجود دارد. برای خود ویروس درمان وجود ندارد.

✅ دارو و پماد برای درمان زگیل تناسلی در مردان و زنان

درمان زگیل تناسلی در مردان و زنان می تواند شامل استفاده مستقیم پماد روی پوست باشد. از جمله این پمادها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

پماد زگیل تناسلی

➖ ایمی کوئیمود (آلدرا، زیکلارا)

این پماد به نظر می رسد توانایی دستگاه ایمنی شما برای مبارزه با زگیل های تناسلی را افزایش دهد. وقتی پماد روی پوست شما است، از رابطه جنسی خودداری کنید. این پماد ممکن است کاندوم و دیافراگم را ضعیف کند و ممکن است پوست شریک جنسی شما را تحریک کند. یکی از عوارض جانبی احتمالی قرمزی پوست است. دیگر عوارض جانبی ممکن است شامل تاول، خارش یا درد بدن، سرفه، راش پوستی یا خستگی باشد.

➖ پودوفیلین و پودوفیلوکس (کندیلوکس)

پودوفیلین یک ماده با پایه ی گیاهی است که بافت زگیل تناسلی را تخریب می کند. این محلول باید توسط پزشکتان استفاده شود. پودوفیلوکس حاوی ماده فعال مشابه است، اما قابل استفاده توسط خودتان در خانه است.

ممکن است پزشک شما ابتدا استفاده از پودوفیلوکس را توصیه کند و احتیاط های لازم برای جلوگیری از ایجاد تحریک در پوست اطراف را به شما بگوید. هیچگاه از این دارو برای درمان زگیلهای تناسلی داخلی استفاده نکنید. استفاده از این دارو در دوران بارداری توصیه نشده است. عوارض جانبی ممکن است شامل تحریک خفیف پوستی، سوزش یا درد باشد.

 

➖ تری کلرواستیک اسید (TCA)

 این درمان شیمیایی زگیل های تناسلی را می سوازند و می تواند برای زگیل های درونی نیز استفاده شود. عوارض جانبی می توانند شامل تحریک خفیف پوستی، سوزش یا درد باشند.

➖ Sinecatechins

 این کرم یا پماد برای درمان زگیل های تناسلی خارجی و زگیل های درون یا اطراف مقعد استفاده می شود. عوارض جانبی اغلب خفیف هستند و ممکن است شامل قرمزی پوست، خارش یا سوزش و درد باشند.

⚠ توجه

سعی نکنید زگیل تناسلی را با داروهای درمان کننده بدون نسخه برای زگیل، درمان کنید. این داروها برای استفاده در نواحی حساس بافت تناسلی مناسب نیستند. استفاده از داروهای بدون نسخه برای این هدف حتی می تواند باعث ایجاد درد و تحریک بیشتری شود.

✅ جراحی

ممکن است شما برای برداشتن زگیل های بزرگ، زگیل هایی که به دارو پاسخ نمی دهند یا –در صورتی که باردار باشید- زگیل هایی که نوزاد شما هنگام زایمان امکان تماس با آن ها را داشته باشد، نیاز به جراحی داشته باشید. گزینه های جراحی شامل موارد زیر هستند:

کرایوتراپی

 

➖ منجمد کردن با نیتروژن مایع (کریوتراپی)

منجمد کردن با ایجاد کردن تاول در اطراف زگیل شما عمل می کند. با بهبود پوست شما، ضایعات می ریزند و به پوست جدید اجازه تظاهر می دهند. ممکن است شما نیاز به تکرار این درمان داشته باشید. عوارض جانبی اصلی شامل درد و تورم هستند.

➖ الکتروکوتری

این فرآیند از جریان الکتریکی برای سوزاندن زگیل ها استفاده می کند. ممکن است شما بعد از این فرآیند مقداری درد و ورم داشته باشید.

➖ برداشتن به وسیله جراحی

 ممکن است پزشک شما از وسیله ویژه ای استفاده کند تا زگیل ها را بردارد. شما برای این درمان به بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی نیاز دارید و شما ممکن است بعد از فرآیند کمی درد داشته باشید.

➖ درمان با لیزر

 این رویکرد، چیزی که از اشعه بسیاری قوی نور استفاده می کند، می تواند گران باشد و معمولا برای زگیل های گسترده و آن هایی که سخت درمان هستند استفاده می شود.

پیشگیری از زگیل تناسلی در مردان و زنان

استفاده از کاندوم در هر بار که شما رابطه جنسی دارید می تواند به صورت چشمگیری خطر قرارگیری در معرض زگیل تناسلی را کاهش دهد. گرچه استفاده از کاندوم می تواند خطر را کاهش دهد، اما ۱۰۰ درصد موثر نیست و شما می توانید همچنان به زگیل تناسلی مبتلا شوید.

گارداسیل

✅ واکسن

واکسنی که به اسم گارداسیل شناخته می شود، در برابر چهار گونه HPV که باعث ایجاد سرطان می شوند محافظت ایجاد می کند و برای پیشگیری از زگیل تناسلی در مردان و زنان نیز استفاده می شود. در سال ۲۰۱۴ سازمان غذا و دارو امریکا واکسنی که گارداسیل ۹ نام دارد را تایید کرد، چیزی که از ایجاد ۹ گروه HPV، محافظت می کند.

واکسن دیگری که سرواریکس نام دارد، از ایجاد سرطان سرویکس محافظت می کند اما از زگیل تناسلی خیر.

کمیته ی مشورتی بین المللی استفاده معمول از واکسن HPV را برای دختران و پسران ۱۱ تا ۱۲ ساله توصیه کرده است. اگر در این سن واکسیناسیون کامل صورت نگیرد، برای دختران و زنان تا ۲۶ سالگی و برای پسران تا ۲۱ سالگی دریافت واکسن توصیه شده است.

واکسن در صورتی که  قبل از برقراری رابطه جنسی دریافت شود بیشترین تاثیر را خواهد داشت. تحقیقات نشان داده است که افراد زیر ۲۱ سال و ۲۱ تا ۳۰ ساله که واکسن HPV را دریافت می کنند می توانند خطر ابتلا به زگیل های تناسلی را تا ۵۰ درصد کاهش دهند.

عوارض واکسن معمولا خفیف هستند و شامل زخم در محل تزریق (بالای بازو)، سردرد، تب درجه پایین یا علائم شبیه به آنفولانزا هستند. بعضی اوقات سرگیجه یا غش کردن بعد از تزریق رخ می دهد، مخصوصا در افراد بزرگسال.

استفاده از کاندوم

پیشگیری از انتشار زگیل تناسلی

شما می توانید با موارد زیر از انتقال زگیل پیشگیری کنید:

❇ استفاده از کاندوم در تمام رابطه های جنسی واژن، مقعدی و دهانی. اما اگر ویروس در ناحیه ای از پوست که با کاندوم پوشیده نشده است وجود داشته باشد، ممکن است منتقل شود.

❇ در هنگامی که تحت درمان زگیل تناسلی هستید، رابطه جنسی نداشته باشید.

عوارض زگیل تناسلی در مردان و زنان

عوارض زگیل تناسلی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

✅ سرطان

سرطان سرویکس با عفونت HPV ارتباط نزدیکی دارد. بعضی از انواع خاص HPV همچنین با سرطان ولو، سرطان مقعد، سرطان آلت تناسلی و سرطان دهان و گلو نیز در ارتباط هستند. عفونت HPV همیشه منجر به ایجاد سرطان نمی شود، اما برای خانم ها مهم است که به صورت منظم آزمایش پاپ اسمیر داشته باشند، به خصوص اگر با انواع پرخطر HPV آلوده شده باشند.

hpv در طول بارداری

✅ مشکلات هنگام بارداری

زگیل تناسلی ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی هنگام بارداری شود. زگیل ها می توانند بزرگ شوند و ادرار کردن را مشکل کنند. زگیل های روی دیواره تناسلی ممکن است توانایی دیواره برای متسع شدن هنگام زایمان را کاهش دهند. زگیل های بزرگ روی ولو یا درون واژن می توانند هنگام اتساع در طی زایمان خونریزی کنند.

ندرتا، نوزادی که از مادر مبتلا به زگیل تناسلی متولد می شود، ممکن است در دهان یا گلویش به زگیل مبتلا شود. ممکن است نیاز به جراحی باشد تا اطمینان حاصل شود که زگیل راه هوایی را مسدود نکرده باشد.

آیا شما میتوانید از طریق استخر یا جکوزی به زگیل تناسلی مبتلا شوید؟

پاسخ دکتر: سوال بسیار خوبی است و شما تنها کسی نیستید که در مورد چگونگی انتقال زگیل تناسلی سردرگم می باشد. HPV با تماس پوست به پوست منتقل می شود: در ویروس تناسلی، این تماس می تواند تناسلی، مقعدی یا احتمالا رابطه دهانی با کسی که به این عفونت مبتلا است باشد. همچنین ممکن است ویروس توسط انگشت از دستگاه تناسلی یک فرد به فرد دیگر منتقل شود. زگیل تناسلی از طریق ارتباط معمولی مانند بغل کردن، دست دادن، یا حمام مشترک یا دوش گرفتن مشترک با فردی منتقل نمی شود. به همین صورت، جکوزی و استخر خطری برای انتقال HPV نیستند (مگر این که زوجین وقتی در این مکان هستند رابطه جنسی برقرار کنند!)

خیالتان از استخر و جکوزی راحت باشد، اما در خاطر داشته باشید که تخمین زده می شود بیش از ۸۰% افراد فعال جنسی یک یا تعداد بیشتری عفونت HPV در زندگیشان خواهند داشت.  بیشتر موارد HPV بدون خطر هستند و توسط دستگاه ایمنی از بین می روند، اما برای خانم ها بسیار مهم است که آزمایش پاپ اسمیر منظم داشته باشند (بیشتر متخصصان توصیه می کنند که از ۲۱ سالگی شروع به انجام آن کنند، حتی اگر هیچ وقت رابطه جنسی نداشته اند). اگر شما سن شما ۲۶ سال یا کمتر است، همچنین می توانید برای HPV واکسن بزنید.

 

 برای پرسش و پاسخ از دکتر روی لینک پرسش از دکتر کلیک کنید.

دکتر هوشنگ قوامی جراح و متخصص کلیه، مجاری ادراری، ناباروری و ناتوانی جنسی مردان

0

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر محمد جمعه ۳۱ خرداد ۹۸( 3 روز پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و عرض ادب اینجانب محمد غیابی به دلیل وسوسه دوستان تا به حال سه بار خود ارضایی کرده ام که بار اول را بدون درد سر تمام کردم ولی در بار دوم کمی خون را رویت کردم و در بار سوم رنگ خون زیاد تر شده بود لازم بذکر است بدانید من ۱۶ سال سن دارم
  باتشکر فراوان از آقای دکتر
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۳۱ خرداد ۹۸( 3 روز پیش)

   درمان ندارد خوب مي شويد

 • تصویر کاربر کیمیا دوشنبه ۲۷ خرداد ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  باسلام اقای دکتر خسته نباشید همسر من 32 ساله هستن مدت هفت ماه هست که هیچ انزالی با رابطه جنسی در ایشون اتفاق نمی افتد فقط یک بار با عمل استمنا ارضا شدن و منی از بدن ایشان خارج شده به مدت چند دقیقه در حین رابطه نعوظ راهم که کامل نیست ان را هم از دست میدهند و هیچ ترشحی حتی به مقدار اندک و ابتدایی از آلت خارج نمیشود به دکتر مراجعه کردند و یک ماه اسنترا و جنسینگ را مصرف کردند ولی باز تاثیری نداشته و همان شرایط به قوت خود باقیست من به شدت نگران هستم مشکل چیست ما چه کاری باید انجام دهیم چون ما دلمان میخواهد بچه دار شویم ولی با این شرایط نمیشود. میشه راهنمایی کنید.ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۲۷ خرداد ۹۸( 1 هفته پیش)

   علت جنبه فكري دارد خود به خود خوب مي شود

 • تصویر کاربر مهران دوشنبه ۲۷ خرداد ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  با سلام.
  32 ساله هستم.چند وقتی بود که مانند گذشته ارضاء نمیشدم و اوج لذت نداشتم البته تحریک تا قبل از انزال عالی بود.
  ولی الان دوباره چند وقتیه که علاوه بر ارضاء کامل نشدن , کمتر هم از طریق لمس , آلتم تحریک میشه (یعنی در واقع بیشتر از طریق دیدن تحریک میشم ولی وقتی کار به لمس میرسه اون حس گذشته رو ندارم) و شاید یه جورایی حس کرختی در آلت و بیضه هام دارم بعضی اوقات , ولی در عین حال نعوظم و مقدار منی هم خیلی خوبه همیشه.حالا خودم تحقیق هم کردم نمیدونم میتونه ناشی از کم خونی باشه؟ کمبود تستوسترون یا چیز دیگه ای که مسئله ای غیر از خود آلت باشه و یا مشکل از الت و مجاری هست؟ نکته ای که هست اینه که به دلیل شرایط کاریم من مدت خیلی زیادی هم قبلا به خصوص و حالا هم نه مثل گذشته ولی باز شاید به نسبت حالت عادیش بیشتر , خیلی می نشینم پای سیستم و تحرک زیادی هم ندارم. ممکنه به دلیل نشستن زیاد و خواب رفتن اعضاء باشه مثلا این احساس ها یعنی حالتهای نرسیدن به اوج لذت و کم تحریک شدن از طریق لمس و کرختی یا کم حسی؟

  و از نظر روحی واقعا خستم و اون انگیزه گذشته رو ندارم و عصبی هم هستم و متاسفانه فعلا در جایگاهی که باید باشم نیستم...

  ضمن اینکه 2 ماه پیش هم به پزشک داخلی مراجعه کرده بودم چون بعضی اوقات در دست و پاهام احساس خواب رفتگی داشتم و در پای راست هم به خصوص زمان خواب حس ضعف بود. که ایشون آزمایشاتی دادن و اینها جوابش هستن:

  t4: 8.284
  tsh: 1.646
  vit.d: 16.70

  ast: 24.4
  alt: 34

  serum ca: 10.11
  inorganic p: 2.49
  serum mg: 1.91

  که بعد این داروها رو دادن و مصرف کردم:
  قرص جوشان 20 عددی flexan که شامل منیزیم و ب6 هست. هر قرص 200 میلی گرم منیزیم و 2 میلی گرم ب6
  گفتن روزی 1 عدد
  تیاماکس ب1 300 _ 30 قرص - روزی 1 عدد
  پروپرانول 10 _ 30 قرص - روزی 1 عدد
  bion3 _ سی قرص - روزی 1 عدد
  و چون گفتن ویتامین دی شما کمه قرص 20 تایی d-vigel 50000 دادن که هفته ای 1 عدد مصرف کنم و تا الان 7 عدد مصرف کردم
  جوشان و ب1 و پروپرانول و bion3 رو هم کامل مصرف کردم و تموم شدن.
  در حال حاضر اون احساس ضعف و خواب رفتگی دست و پاهام نسبتا بهتر شدن ولی در مورد مسئله آلت همونطور هست و تغییر مثبتی ندیدم.البته پرانول هم تحقیق کردم اکثرا گفته شده که روی مسائل جنسی میتونه تاثیرمنفی داشته باشه.حالا اینکه چقدر این گفته ها دقیق هست و اگر هست چه مدتشو نمیدونم.

  خیلی ممنونم که وقت میگذارین و پاسخ میدین.
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۲۷ خرداد ۹۸( 1 هفته پیش)

   سوال طولاني است مراجعه كنيد

 • تصویر کاربر باران پنجشنبه ۳۰ خرداد ۹۸( 4 روز پیش) مشاهده پرسش
  با‌ سلام
  من ترنس مرد به زن هستم‌و دکتر برای من‌استرادیول ۱ میلی‌گرم تجویز کردند . این قرص معمولا با بلاکر ها تجویز میشود . برای تاثیر بیشتر . میخواستم بدونم مصرف استرادیول بدون بلاکر چه عوارضی داره و اینگه آیا تاثیز دارد؟ چون تستسترون در بدن ترشح میشود و همزمان استرادیول هم مصرف میشود این مساله چه عوارضی را در پی دارد ؟؟ ممنون از راهنمایی شما
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۳۰ خرداد ۹۸( 4 روز پیش)

   در اين زمينه اطلاعي ندارم

 • تصویر کاربر سعید پنجشنبه ۳۰ خرداد ۹۸( 4 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر.خسته نباشید.آیا اختلال نعوظ در سنین کمتر از 40 سال موقتی است؟ و برای درمان قطعی آن از چه دارویی باید استفاده کرد؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۳۰ خرداد ۹۸( 4 روز پیش)

   زود گذر است از قرص تادالافيل استفاده كنيد

 • تصویر کاربر حسن دوشنبه ۲۷ خرداد ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر خسته نباشید عرض کنم که من مجردم و ارتباط جنسی ندارم زمانی که میشه ها پر میشه باید بطور خودکار خالی بشه ولی برای من اینجور نیست و من باید حتما رابط جنسی داشته باشم تا خروج داشته باشم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۲۵ خرداد ۹۸( 1 هفته پیش)

   طبيعي است

  2. تصویر کاربر حسن شنبه ۲۵ خرداد ۹۸( 1 هفته پیش)
   ممنون از پاسختون دکتر زمانی که کیسه ها پر میشه بیضه درد داره این هم طبیعیه؟
  3. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۲۷ خرداد ۹۸( 1 هفته پیش)

   بله طبيعي است

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر F شنبه ۲۵ خرداد ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام، جناب دکتر من برای درمان (زود انزالی) با شروع مصرف قرص پاروکستین 20 ، بعد از مصرف قرص کمتر از یک ساعت کمی حالت سر گیجه و تهوع بهم دست میدهد آیا این امر طبیعی می باشد؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۲۵ خرداد ۹۸( 1 هفته پیش)

    بله طبيعي است

 • تصویر کاربر سعید شنبه ۲۵ خرداد ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر جان.وقت بخیر.آیا استفاده از روغن خراطین به درمان اختلال نعوظ کمک میکنه؟ و اگه ممکنه داروهای گیاهی برای درمان اختلال نعوظ را معرفی کنید؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۲۵ خرداد ۹۸( 1 هفته پیش)

   دارويي گياهي اثري ندارد

 • تصویر کاربر امیر شنبه ۲۵ خرداد ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  آقای دکتر سلام.
  من 29 سالم هست .مجردم.مدتی هست دچار اختلال نعوظ شدم .در واقع مثل سابق نعوظ کامل ندارم و حتی همونم بعد چند دقیقه از بین میره .و به شدت دچار زود انزالی شدم.قبلا هم زیاد خودارضایی داشتم.حدود 8 سال پیش هم عمل واریکوسل انجام اددم که بعدش طبیعی بود .حدود یکسالی هم هست که سینوس پایلونیدال عمل کردم.تقریبا بعداز عمل سینوس اینطور شدم.این موضوع به شدت روحیه منو خراب کرده.لطفا راهنمایی کنید.ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۲۵ خرداد ۹۸( 1 هفته پیش)

   براي درمان زود انزالي روزي يك عدد قرص فلوكستين به مدت سه ماه ميل كنيد و براي نعوظ يك ساعت قبل از رابطه قرص تادالافيل ميل كنيد

 • تصویر کاربر شاهین جمعه ۳۱ خرداد ۹۸( 3 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام من زگیل تناسلی دارم مجرد هم هستم
  دکتر آزمایش پی سی آر برام نوشتن
  خیلی نگران هستم اگر از زیر رده سرطانی باشن امکان بهبود هست یا حتما مبتلا هستم و میتونم ازدواج کنم؟ به من گفتن که در مردان تا کنون زگیلی که عامل سرطان باشه نبوده بیشتر در خانم ها نگران کننده هست
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۳۱ خرداد ۹۸( 3 روز پیش)

   سرطان در خانمها مي باشد

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر