زگیل تناسلی در مردان و زنان چگونه درمان می شود؟

زگیل های تناسلی یکی از شایع ترین انواع عفونت های جنسی هستند. نزدیک به تمام افراد فعال جنسی حداقل در طول زندگیشان به یکی از انواع ویروس های پاپیلوما انسانی (HPV) آلوده خواهند شد، ویروسی که باعث ایجاد زگیل تناسلی می شود. احتمال بروز زگیل تناسلی در مردان بیشتر از زنان است.


علائم زگیل تناسلی در مردان و زنان

زگیل تناسلی از طریق تماس جنسی منتقل می شود، شامل تماس دهانی، واژن و رابطه مقعدی. زگیل های تناسلی همیشه از طریق چشم انسان قابل مشاهده نیستند. آن ها ممکن است خیلی کوچک و به رنگ پوست یا کمی تیره تر باشند. نوک زوائد ممکن است شبه به گل کلم باشد و ممکن است با لمس نرم یا کمی برآمده احساس شود. آن ها ممکن است به صورت دسته ای از زگیل ها یا فقط یک زگیل تک ایجاد شوند. زگیل تناسلی ممکن است باعث ایجاد ترشح از واژن، خارش، خونریزی و سوزش شود.

زگیل تناسلی در زنان و مردان

زگیل تناسلی در مردان ممکن است در محل های زیر ظاهر شود:

❇ آلت تناسلی

❇ کیسه بیضه

❇ کشاله ران

❇ ران

❇ درون، یا اطراف مقعد

زگیل تناسلی در زنان ممکن است در محل های زیر ظاهر شود:

❇ درون واژن یا مقعد

❇ بیرون واژن یا مقعد

❇ سرویکس رحم

شما می توانید از طریق موارد زیر به زگیل تناسلی مبتلا شوید:

❇ تماس پوست به پوست، شامل رابطه مقعدی و واژن

❇ اشتراک وسایل جنسی

❇ ندرتا رابطه جنسی دهانی

❇ همچنین ویروس می تواند در طی زایمان از طریق مادر به نوزاد منتقل شود، اما این مورد نادر است.

شما از طریق موارد زیر به زگیل تناسلی مبتلا نمی شوید:

❇ بوسیدن

❇ مواردی مانند حوله، کارد و چنگال، لیوان یا صندلی توالت

⚠ توجه

زگیل های تناسلی ممکن است روی لب ها، دهان، زبان یا گلو افرادی که رابطه دهانی با فرد آلوده داشته اند نیز ظاهر شوند.

تشخیص زگیل تناسلی در مردان و زنان

به این دلیل که اغلب مشخص کردن زگیل تناسلی سخت است، ممکن است پزشک شما یک محلول رقیق استیک اسید را روی ناحیه تناسلی شما بمالد تا زگیل ها سفید شوند. بعد از آن، ممکن است پزشک زگیل ها را از طریق یک ذره بین مخصوص به اسم کولپوسکوپ ببیند.

پاپ اسمیر

✅ آزمایش پاپ اسمیر

برای خانم ها، مهم است که پاپ اسمیر و بررسی لگنی منظم داشته باشند، چیزی که می تواند به مشخص کردن تغییرات لگنی و واژنی که به دلیل زگیل تناسلی ایجاد شده اند یا علائم ابتدایی سرطان سرویکس – عارضه احتمالی عفونت با HPV تناسلی– کمک کند.

طی آزمایش پاپ اسمیر، پزشکتان برای باز نگه داشتن واژن شما از وسیله ای بنام اسپکولوم استفاده می کند. بعد از آن پزشکتان از یک وسیله بلند استفاده می کند تا از سلول های سرویکس نمونه کوچکی بگیرد. سرویکس ارتباط بین واژن و رحم شما است. سلول ها با میکروسکوپ برای یافتن اختلالات مشاهده می شوند.

✅ آزمایش HPV

فقط تعداد کمی از انواع HPV با سرطان سرویکس در ارتباط هستند. نمونه ی سلول های سرویکس، که در طی پاپ اسمیر گرفته شده اند، می توانند برای آزمایش HPV استفاده شوند.

این آزمایش معمولا به خانم های بالاتر از ۳۰ سال توصیه می شود. این آزمایش برای خانم های جوان تر مفید نیست زیرا دستگاه ایمنی بدن آن ها معمولا می تواند حتی انواع HPV که باعث ایجاد سرطان می شوند را نیز بدون درمان از بین ببرد.

درمان زگیل تناسلی در مردان و زنان

اگر زگیل های شما باعث ایجاد ناراحتی نشوند، ممکن است نیاز به درمان نداشته باشید. اما اگر علائم شما که شامل خارش، سوزش و درد هستند یا زگیل های تناسلی قابل مشاهده باشند و باعث ایجاد تنش روانی در شما گردند، پزشکتان می تواند با دارو یا جراحی به از بین بردن آن کمک کند. در هر حال، احتمال بازگشت ضایعات بعد از درمان وجود دارد. برای خود ویروس درمان وجود ندارد.

✅ دارو و پماد برای درمان زگیل تناسلی در مردان و زنان

درمان زگیل تناسلی در مردان و زنان می تواند شامل استفاده مستقیم پماد روی پوست باشد. از جمله این پمادها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

پماد زگیل تناسلی

➖ ایمی کوئیمود (آلدرا، زیکلارا)

این پماد به نظر می رسد توانایی دستگاه ایمنی شما برای مبارزه با زگیل های تناسلی را افزایش دهد. وقتی پماد روی پوست شما است، از رابطه جنسی خودداری کنید. این پماد ممکن است کاندوم و دیافراگم را ضعیف کند و ممکن است پوست شریک جنسی شما را تحریک کند. یکی از عوارض جانبی احتمالی قرمزی پوست است. دیگر عوارض جانبی ممکن است شامل تاول، خارش یا درد بدن، سرفه، راش پوستی یا خستگی باشد.

➖ پودوفیلین و پودوفیلوکس (کندیلوکس)

پودوفیلین یک ماده با پایه ی گیاهی است که بافت زگیل تناسلی را تخریب می کند. این محلول باید توسط پزشکتان استفاده شود. پودوفیلوکس حاوی ماده فعال مشابه است، اما قابل استفاده توسط خودتان در خانه است.

ممکن است پزشک شما ابتدا استفاده از پودوفیلوکس را توصیه کند و احتیاط های لازم برای جلوگیری از ایجاد تحریک در پوست اطراف را به شما بگوید. هیچگاه از این دارو برای درمان زگیلهای تناسلی داخلی استفاده نکنید. استفاده از این دارو در دوران بارداری توصیه نشده است. عوارض جانبی ممکن است شامل تحریک خفیف پوستی، سوزش یا درد باشد.

 

➖ تری کلرواستیک اسید (TCA)

 این درمان شیمیایی زگیل های تناسلی را می سوازند و می تواند برای زگیل های درونی نیز استفاده شود. عوارض جانبی می توانند شامل تحریک خفیف پوستی، سوزش یا درد باشند.

➖ Sinecatechins

 این کرم یا پماد برای درمان زگیل های تناسلی خارجی و زگیل های درون یا اطراف مقعد استفاده می شود. عوارض جانبی اغلب خفیف هستند و ممکن است شامل قرمزی پوست، خارش یا سوزش و درد باشند.

⚠ توجه

سعی نکنید زگیل تناسلی را با داروهای درمان کننده بدون نسخه برای زگیل، درمان کنید. این داروها برای استفاده در نواحی حساس بافت تناسلی مناسب نیستند. استفاده از داروهای بدون نسخه برای این هدف حتی می تواند باعث ایجاد درد و تحریک بیشتری شود.

✅ جراحی

ممکن است شما برای برداشتن زگیل های بزرگ، زگیل هایی که به دارو پاسخ نمی دهند یا –در صورتی که باردار باشید- زگیل هایی که نوزاد شما هنگام زایمان امکان تماس با آن ها را داشته باشد، نیاز به جراحی داشته باشید. گزینه های جراحی شامل موارد زیر هستند:

کرایوتراپی

 

➖ منجمد کردن با نیتروژن مایع (کریوتراپی)

منجمد کردن با ایجاد کردن تاول در اطراف زگیل شما عمل می کند. با بهبود پوست شما، ضایعات می ریزند و به پوست جدید اجازه تظاهر می دهند. ممکن است شما نیاز به تکرار این درمان داشته باشید. عوارض جانبی اصلی شامل درد و تورم هستند.

➖ الکتروکوتری

این فرآیند از جریان الکتریکی برای سوزاندن زگیل ها استفاده می کند. ممکن است شما بعد از این فرآیند مقداری درد و ورم داشته باشید.

➖ برداشتن به وسیله جراحی

 ممکن است پزشک شما از وسیله ویژه ای استفاده کند تا زگیل ها را بردارد. شما برای این درمان به بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی نیاز دارید و شما ممکن است بعد از فرآیند کمی درد داشته باشید.

➖ درمان با لیزر

 این رویکرد، چیزی که از اشعه بسیاری قوی نور استفاده می کند، می تواند گران باشد و معمولا برای زگیل های گسترده و آن هایی که سخت درمان هستند استفاده می شود.

پیشگیری از زگیل تناسلی در مردان و زنان

استفاده از کاندوم در هر بار که شما رابطه جنسی دارید می تواند به صورت چشمگیری خطر قرارگیری در معرض زگیل تناسلی را کاهش دهد. گرچه استفاده از کاندوم می تواند خطر را کاهش دهد، اما ۱۰۰ درصد موثر نیست و شما می توانید همچنان به زگیل تناسلی مبتلا شوید.

گارداسیل

✅ واکسن

واکسنی که به اسم گارداسیل شناخته می شود، در برابر چهار گونه HPV که باعث ایجاد سرطان می شوند محافظت ایجاد می کند و برای پیشگیری از زگیل تناسلی در مردان و زنان نیز استفاده می شود. در سال ۲۰۱۴ سازمان غذا و دارو امریکا واکسنی که گارداسیل ۹ نام دارد را تایید کرد، چیزی که از ایجاد ۹ گروه HPV، محافظت می کند.

واکسن دیگری که سرواریکس نام دارد، از ایجاد سرطان سرویکس محافظت می کند اما از زگیل تناسلی خیر.

کمیته ی مشورتی بین المللی استفاده معمول از واکسن HPV را برای دختران و پسران ۱۱ تا ۱۲ ساله توصیه کرده است. اگر در این سن واکسیناسیون کامل صورت نگیرد، برای دختران و زنان تا ۲۶ سالگی و برای پسران تا ۲۱ سالگی دریافت واکسن توصیه شده است.

واکسن در صورتی که  قبل از برقراری رابطه جنسی دریافت شود بیشترین تاثیر را خواهد داشت. تحقیقات نشان داده است که افراد زیر ۲۱ سال و ۲۱ تا ۳۰ ساله که واکسن HPV را دریافت می کنند می توانند خطر ابتلا به زگیل های تناسلی را تا ۵۰ درصد کاهش دهند.

عوارض واکسن معمولا خفیف هستند و شامل زخم در محل تزریق (بالای بازو)، سردرد، تب درجه پایین یا علائم شبیه به آنفولانزا هستند. بعضی اوقات سرگیجه یا غش کردن بعد از تزریق رخ می دهد، مخصوصا در افراد بزرگسال.

استفاده از کاندوم

پیشگیری از انتشار زگیل تناسلی

شما می توانید با موارد زیر از انتقال زگیل پیشگیری کنید:

❇ استفاده از کاندوم در تمام رابطه های جنسی واژن، مقعدی و دهانی. اما اگر ویروس در ناحیه ای از پوست که با کاندوم پوشیده نشده است وجود داشته باشد، ممکن است منتقل شود.

❇ در هنگامی که تحت درمان زگیل تناسلی هستید، رابطه جنسی نداشته باشید.

عوارض زگیل تناسلی در مردان و زنان

عوارض زگیل تناسلی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

✅ سرطان

سرطان سرویکس با عفونت HPV ارتباط نزدیکی دارد. بعضی از انواع خاص HPV همچنین با سرطان ولو، سرطان مقعد، سرطان آلت تناسلی و سرطان دهان و گلو نیز در ارتباط هستند. عفونت HPV همیشه منجر به ایجاد سرطان نمی شود، اما برای خانم ها مهم است که به صورت منظم آزمایش پاپ اسمیر داشته باشند، به خصوص اگر با انواع پرخطر HPV آلوده شده باشند.

hpv در طول بارداری

✅ مشکلات هنگام بارداری

زگیل تناسلی ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی هنگام بارداری شود. زگیل ها می توانند بزرگ شوند و ادرار کردن را مشکل کنند. زگیل های روی دیواره تناسلی ممکن است توانایی دیواره برای متسع شدن هنگام زایمان را کاهش دهند. زگیل های بزرگ روی ولو یا درون واژن می توانند هنگام اتساع در طی زایمان خونریزی کنند.

ندرتا، نوزادی که از مادر مبتلا به زگیل تناسلی متولد می شود، ممکن است در دهان یا گلویش به زگیل مبتلا شود. ممکن است نیاز به جراحی باشد تا اطمینان حاصل شود که زگیل راه هوایی را مسدود نکرده باشد.

آیا شما میتوانید از طریق استخر یا جکوزی به زگیل تناسلی مبتلا شوید؟

پاسخ دکتر: سوال بسیار خوبی است و شما تنها کسی نیستید که در مورد چگونگی انتقال زگیل تناسلی سردرگم می باشد. HPV با تماس پوست به پوست منتقل می شود: در ویروس تناسلی، این تماس می تواند تناسلی، مقعدی یا احتمالا رابطه دهانی با کسی که به این عفونت مبتلا است باشد. همچنین ممکن است ویروس توسط انگشت از دستگاه تناسلی یک فرد به فرد دیگر منتقل شود. زگیل تناسلی از طریق ارتباط معمولی مانند بغل کردن، دست دادن، یا حمام مشترک یا دوش گرفتن مشترک با فردی منتقل نمی شود. به همین صورت، جکوزی و استخر خطری برای انتقال HPV نیستند (مگر این که زوجین وقتی در این مکان هستند رابطه جنسی برقرار کنند!)

خیالتان از استخر و جکوزی راحت باشد، اما در خاطر داشته باشید که تخمین زده می شود بیش از ۸۰% افراد فعال جنسی یک یا تعداد بیشتری عفونت HPV در زندگیشان خواهند داشت.  بیشتر موارد HPV بدون خطر هستند و توسط دستگاه ایمنی از بین می روند، اما برای خانم ها بسیار مهم است که آزمایش پاپ اسمیر منظم داشته باشند (بیشتر متخصصان توصیه می کنند که از ۲۱ سالگی شروع به انجام آن کنند، حتی اگر هیچ وقت رابطه جنسی نداشته اند). اگر شما سن شما ۲۶ سال یا کمتر است، همچنین می توانید برای HPV واکسن بزنید.

 

 برای پرسش و پاسخ از دکتر روی لینک پرسش از دکتر کلیک کنید.

دکتر هوشنگ قوامی جراح و متخصص کلیه، مجاری ادراری، ناباروری و ناتوانی جنسی مردان

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر گل یکشنبه ۱۴ بهمن ۹۷( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام.همسر من حدود 9 ماه است که در پایان رابطه ای جنسی ارضا نمی شود.خودش رابطه رو آغاز میکنه و با تمام سعی که میکنه به ارگاسم نمی رسه.برای درمان این حالت چه دارویی باید مصرف کنند؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۱۴ بهمن ۹۷( 2 هفته پیش)

   دارويي وجود ندارد مشكل جنبه فكري دارد

 • تصویر کاربر sweetdream57 پنجشنبه ۱۱ بهمن ۹۷( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام صبح سوال زیر رو از خدمت تون پرسیدم
  سلام بنده مرد و ۴۰ساله می باشم و الان مدت ۱۰ سال است که از روش بیرون کشیدن آلت قبل انزال برای جلوگیری از بارداری همسر استفاده می کنم
  که در اواخر باعث شده چون در اوج ارگاسم و لذت باید به فکر منی باشم که کجا بریزه کجا نریزه دستمال بگیرم رو تخت نریزه اصلا لذت را تجربه نمیکنم و این باعث کاهش شدید قدرت جنسی و علاقه به سکس م شده و از نظر روحی هم بنده رو اذیت میکنه خواهشمندم لطف کنید در این زمینه راهنمایی بفرمائید
  و شما فرمودید در پاسخ این کار رو نکنید
  همسرم در زمینه استفاده از وسایل ناباروری و بستن لوله همکاری نمی کند و اعلام میکند من برم و لوله هام رو ببندم که در مطالعاتی که داشتم باعث کاهش قدرت جنسی میشه اونم در حالی که من تو این وضع هستم
  میشه لطف بفر مایید و راهکاری رو برام اعلام کنید که این مشکل رو برطرف کنم
  ممنون و سپاسگزارم از لطف شما
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۱۱ بهمن ۹۷( 2 هفته پیش)

   راهكاري به نظرم نمي أيد 

 • تصویر کاربر سعيد پنجشنبه ۱۱ بهمن ۹۷( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام و عرض ادب🍃

  نتيجه اين آزمايش بدجور ذهنمو مشغول كرده اگه ميشه محبت بفرماييد نظرتونو اعلام كنيد
  🙏🏻🌸❤️

  سن ٣٠ سال،مجرد،واريكوسل خيلي خيلي خفيف سمت چپ،آخرين انزال قبل از آزمايش دوشنبه ساعت ١١ شب زمان آزمايش پنج شنبه ساعت ٥ غروب

  استرس خيلي زيادي دارم آيا من نابارور هستم؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۹ بهمن ۹۷( 2 هفته پیش)

   أزمايش غير طبيعي است

  2. تصویر کاربر سعيد سه شنبه ۹ بهمن ۹۷( 2 هفته پیش)
   سلام آقاي دكتر چه راهي پيشنهاد ميكنيد؟
  3. تصویر کاربر سعيد سه شنبه ۹ بهمن ۹۷( 2 هفته پیش)
   سلام آقاي دكتر چه راهي پيشنهاد ميكنيد؟
  4. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۱۱ بهمن ۹۷( 2 هفته پیش)

   مراجعه به اورولوژيست

  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر امامی سه شنبه ۹ بهمن ۹۷( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید اقای دکتر من چند ماهیه ک ازدواج کردم شوهرم میل جنسی پایینی به طوری ک شاید ماهیی دوبار رابطه داشته باشیم خیلی هم زود ترضا میشه اصلا تحریک نمیشه این مشکل داره توی زندگیمون پررنگ میشه باید چکار کنم ممنون از راهنماییتون
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۹ بهمن ۹۷( 2 هفته پیش)

   جنبه فكري ذهني دارد به روانپزشك مراجعه كنند 

 • تصویر کاربر صدرا سه شنبه ۹ بهمن ۹۷( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام ودرود بردکتر قوای عزیز.آقای دکتر من مادر دوقلوی پسرهستم که درهشت ماهگی به دنیا اومدن و حدودا سه ماه بعد از تولد پسرام بیضه یکیشون ورم کرد و به وجودفتق شک کردم وبعد از مراجعه به پزشک و انجام سونوگرافی فهمیدیم که دوقلوها فتق اینگوئینال غیرمستقیم یه طرفه دارن که مال یکیشون یه سانتی بود و دیگری نیم سانتی.جراح اطفال گفت باید جراحی بشن ولی ما بخاطر ترس از بیهوشیشون اقدام به جراحی نکردیم.آقای دکتر توروخدا بگین که آیا ممکنه اگه صبر کنیم فتقشون درمان بشه؟باتوجه به اینکه الان بچه ها ۶ ماهه شدن و خیلی وقته دیگه اون ورم رو توی کیسه بیضشون ندیدم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۹ بهمن ۹۷( 2 هفته پیش)

   تا يك سال صبر كنيد 

 • تصویر کاربر بابک شنبه ۶ بهمن ۹۷( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  با سلام آقای دکتر بنده طی یک هفته سه بار خود ارضایی داشتم اما هر بار حجم منی کمتر شد که آخرین بار در حد یکی دو قطره بود از آن موقع تا حالا هم انزال نداشتم.آیا مشکلی وجود دارد؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۶ بهمن ۹۷( 3 هفته پیش)

   مشكلي نيست زود گذر است

 • تصویر کاربر رضا شنبه ۲۹ دی ۹۷( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر
  من چند ماه پیش رابطه جنسی داشتم و چند ماه بعد از رابطه دچاره بیضه درد شدید شدم به طوری که از درد بیضه و مفاصل پاهام نمیتونستم راه بروم به دکتر شهرمان مراجعه کردم و با معاینه فیزیکی گفت که یا سوزاک است یا کلامدیا و داروری داکسی سایکلین و امپول سفتراکسیون تجویز کرد و من خوب شدم بار دیگر رابطه جنسی برقرار کردم بعد از خوب شدن و دوباره درد به بیضه هام بازگشت این بار دوباره به دکتر مراجعه کردم و فهمیدم که نباید با ان فرد که الوده بوده رابطه برقرار کنم دوباره دکتر سفتراکسیون و ازیترومایسن تجویز کرد اما اثر بخش نبود و بازهم بیضه درد داشتم بعد از اتمام دارو پیش دکتر رفتم و قرص فکتیو داد این بارهم بیضه دردم خوب نشد برای بار سوم رفتم سیفیکسیم تجویز کرد دوباره سفتراکسیون بیضه دردم خوب شده و دیگر دارو مصرف نکردم حدود یک ماه و نیم دارو مصرف نمیکردم و خوب شده بودم اما چندروزی است در هنگام دفع ادرار ماده ای چسبناک ترشح میشود و بیضه درد خفیف دارم احساس میکنم هنوز بهبودی کامل رو به دست نیاورده ام در هنگام دفع مدفوع نیز سوزش دارم و مقدار ناچیزی خون دیده میشود در مدفوعم که نمیدانم ربطی به این دارد یا نه ممنون میشم اگه راهنماییم کنید من در شهرستانم و دور از تهران زندگی میکنم و ۲۱ سال دارم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۲۹ دی ۹۷( 1 ماه پیش)

   درمان انجام شده و خون در مدفوع ارتباطي ندارد

 • تصویر کاربر رضا شنبه ۲۲ دی ۹۷( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام مجدداقای دکترعزیز بابرداشتن پروستات تکرر ادار خاهم یافت درسته یا نه ایا تکرر ادرار همان بول شاش/یعنی تکرر ادرار منی ارضاع بشوم ندارم هیچ وقت وهیچ وقت درسته یانه اقای دکتر عزیز لطفعا راهمایی نمایید مارا سپاسگذارم فراوان.باتشکر
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۲۲ دی ۹۷( 1 ماه پیش)

   سوال را درست مطرح كنيد

 • تصویر کاربر غلامي یکشنبه ۱۶ دی ۹۷( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  عرض سلام و ادب

  آقاي دكتر قوامي من ٣٠ سال سن دارم و مجرد هستم،ممنون ميشم در خصوص سوالات زير راهنمايي بفرماييد🙏🏻

  ١)براي زود انزالي كداميك از قرص هاي زير بهتر است؟ميلي گرم قرص هارو مشخص بفرماييد
  داپوكستين،پاروكستين،كلوميپرامين،سرترالين

  ٢)آيا خوردن قرص تادالافيل اعتياد آور و خطرناك است؟

  ٣)آقاي دكتر من براي ادرار زياد بيرون نميرم در روز معمولا ٤،٥ بار،يعني هيچ فشاري از بابت داشتن ادرار ندارم فقط يك مشكل دارم و اونم اينه هروقت روي سنگ توالت ميشينم هرچقدر بشينم باز هي ادرار دارم اگه قرصي هست محبت بفرماييد (همراه با دوز مصرف و مدت زمان)

  با تشكر
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۴ دی ۹۷( 1 ماه پیش)

   داپوكستين،. تادالافيل خطرناك نيست

  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۴ دی ۹۷( 1 ماه پیش)

   داپوكستين،. تادالافيل خطرناك نيست

  3. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۴ دی ۹۷( 1 ماه پیش)

   داپوكستين،. تادالافيل خطرناك نيست

  4. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۴ دی ۹۷( 1 ماه پیش)

   داپوكستين،. تادالافيل خطرناك نيست

  5. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۴ دی ۹۷( 1 ماه پیش)

   داپوكستين،. تادالافيل خطرناك نيست

  6. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۴ دی ۹۷( 1 ماه پیش)

   داپوكستين،. تادالافيل خطرناك نيست

  7. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۴ دی ۹۷( 1 ماه پیش)

   داپوكستين،. تادالافيل خطرناك نيست

  8. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۴ دی ۹۷( 1 ماه پیش)

   داپوكستين،. تادالافيل خطرناك نيست

  9. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۴ دی ۹۷( 1 ماه پیش)

   داپوكستين،. تادالافيل خطرناك نيست

  10. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۴ دی ۹۷( 1 ماه پیش)

   داپوكستين،. تادالافيل خطرناك نيست

  11. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۴ دی ۹۷( 1 ماه پیش)

   داپوكستين،. تادالافيل خطرناك نيست

  12. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۴ دی ۹۷( 1 ماه پیش)

   داپوكستين،. تادالافيل خطرناك نيست

  13. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۴ دی ۹۷( 1 ماه پیش)

   داپوكستين،. تادالافيل خطرناك نيست

  14. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۴ دی ۹۷( 1 ماه پیش)

   داپوكستين،. تادالافيل خطرناك نيست

  15. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۴ دی ۹۷( 1 ماه پیش)

   داپوكستين،. تادالافيل خطرناك نيست

  16. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۴ دی ۹۷( 1 ماه پیش)

   داپوكستين،. تادالافيل خطرناك نيست

  17. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۴ دی ۹۷( 1 ماه پیش)

   داپوكستين،. تادالافيل خطرناك نيست

  18. تصویر کاربر غلامي شنبه ۱۵ دی ۹۷( 1 ماه پیش)
   سلام ممنون ميشم سوال سوم هم پاسخ بديد
  19. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۱۶ دی ۹۷( 1 ماه پیش)

   اطلاعي ندارم

  20. نمایش سایر 18 پاسخ
 • تصویر کاربر ابراهیم یکشنبه ۹ دی ۹۷( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام .وقت بخیر .بنده 34 سال دارم ومشکلات فکری زیاد دارم و کبدم چرب است ودو سال پیش همین مشکل را داشتم پیش دکتر رفتم گفتند بهم ریختگی هورمون دارید وقرص تادافیل و قرص تقویتی ایکس اید تجویز شد و تا یک ماه پیش مشکلم برطرف شد والان دوباره مشکل نعوظ پیدا کردم و هم آلت و هم بیضه هام کوچک شدند .باتشکر چه دستوری میفرمائد.
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۹ دی ۹۷( 1 ماه پیش)

   دوباره همين درمان را تكرار كنيد

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر