زگیل تناسلی در مردان و زنان چگونه درمان می شود؟

زگیل های تناسلی یکی از شایع ترین انواع عفونت های جنسی هستند. نزدیک به تمام افراد فعال جنسی حداقل در طول زندگیشان به یکی از انواع ویروس های پاپیلوما انسانی (HPV) آلوده خواهند شد، ویروسی که باعث ایجاد زگیل تناسلی می شود. احتمال بروز زگیل تناسلی در مردان بیشتر از زنان است.


علائم زگیل تناسلی در مردان و زنان

زگیل تناسلی از طریق تماس جنسی منتقل می شود، شامل تماس دهانی، واژن و رابطه مقعدی. زگیل های تناسلی همیشه از طریق چشم انسان قابل مشاهده نیستند. آن ها ممکن است خیلی کوچک و به رنگ پوست یا کمی تیره تر باشند. نوک زوائد ممکن است شبه به گل کلم باشد و ممکن است با لمس نرم یا کمی برآمده احساس شود. آن ها ممکن است به صورت دسته ای از زگیل ها یا فقط یک زگیل تک ایجاد شوند. زگیل تناسلی ممکن است باعث ایجاد ترشح از واژن، خارش، خونریزی و سوزش شود.

زگیل تناسلی در زنان و مردان

زگیل تناسلی در مردان ممکن است در محل های زیر ظاهر شود:

❇ آلت تناسلی

❇ کیسه بیضه

❇ کشاله ران

❇ ران

❇ درون، یا اطراف مقعد

زگیل تناسلی در زنان ممکن است در محل های زیر ظاهر شود:

❇ درون واژن یا مقعد

❇ بیرون واژن یا مقعد

❇ سرویکس رحم

شما می توانید از طریق موارد زیر به زگیل تناسلی مبتلا شوید:

❇ تماس پوست به پوست، شامل رابطه مقعدی و واژن

❇ اشتراک وسایل جنسی

❇ ندرتا رابطه جنسی دهانی

❇ همچنین ویروس می تواند در طی زایمان از طریق مادر به نوزاد منتقل شود، اما این مورد نادر است.

شما از طریق موارد زیر به زگیل تناسلی مبتلا نمی شوید:

❇ بوسیدن

❇ مواردی مانند حوله، کارد و چنگال، لیوان یا صندلی توالت

⚠ توجه

زگیل های تناسلی ممکن است روی لب ها، دهان، زبان یا گلو افرادی که رابطه دهانی با فرد آلوده داشته اند نیز ظاهر شوند.

تشخیص زگیل تناسلی در مردان و زنان

به این دلیل که اغلب مشخص کردن زگیل تناسلی سخت است، ممکن است پزشک شما یک محلول رقیق استیک اسید را روی ناحیه تناسلی شما بمالد تا زگیل ها سفید شوند. بعد از آن، ممکن است پزشک زگیل ها را از طریق یک ذره بین مخصوص به اسم کولپوسکوپ ببیند.

پاپ اسمیر

✅ آزمایش پاپ اسمیر

برای خانم ها، مهم است که پاپ اسمیر و بررسی لگنی منظم داشته باشند، چیزی که می تواند به مشخص کردن تغییرات لگنی و واژنی که به دلیل زگیل تناسلی ایجاد شده اند یا علائم ابتدایی سرطان سرویکس – عارضه احتمالی عفونت با HPV تناسلی– کمک کند.

طی آزمایش پاپ اسمیر، پزشکتان برای باز نگه داشتن واژن شما از وسیله ای بنام اسپکولوم استفاده می کند. بعد از آن پزشکتان از یک وسیله بلند استفاده می کند تا از سلول های سرویکس نمونه کوچکی بگیرد. سرویکس ارتباط بین واژن و رحم شما است. سلول ها با میکروسکوپ برای یافتن اختلالات مشاهده می شوند.

✅ آزمایش HPV

فقط تعداد کمی از انواع HPV با سرطان سرویکس در ارتباط هستند. نمونه ی سلول های سرویکس، که در طی پاپ اسمیر گرفته شده اند، می توانند برای آزمایش HPV استفاده شوند.

این آزمایش معمولا به خانم های بالاتر از ۳۰ سال توصیه می شود. این آزمایش برای خانم های جوان تر مفید نیست زیرا دستگاه ایمنی بدن آن ها معمولا می تواند حتی انواع HPV که باعث ایجاد سرطان می شوند را نیز بدون درمان از بین ببرد.

درمان زگیل تناسلی در مردان و زنان

اگر زگیل های شما باعث ایجاد ناراحتی نشوند، ممکن است نیاز به درمان نداشته باشید. اما اگر علائم شما که شامل خارش، سوزش و درد هستند یا زگیل های تناسلی قابل مشاهده باشند و باعث ایجاد تنش روانی در شما گردند، پزشکتان می تواند با دارو یا جراحی به از بین بردن آن کمک کند. در هر حال، احتمال بازگشت ضایعات بعد از درمان وجود دارد. برای خود ویروس درمان وجود ندارد.

✅ دارو و پماد برای درمان زگیل تناسلی در مردان و زنان

درمان زگیل تناسلی در مردان و زنان می تواند شامل استفاده مستقیم پماد روی پوست باشد. از جمله این پمادها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

پماد زگیل تناسلی

➖ ایمی کوئیمود (آلدرا، زیکلارا)

این پماد به نظر می رسد توانایی دستگاه ایمنی شما برای مبارزه با زگیل های تناسلی را افزایش دهد. وقتی پماد روی پوست شما است، از رابطه جنسی خودداری کنید. این پماد ممکن است کاندوم و دیافراگم را ضعیف کند و ممکن است پوست شریک جنسی شما را تحریک کند. یکی از عوارض جانبی احتمالی قرمزی پوست است. دیگر عوارض جانبی ممکن است شامل تاول، خارش یا درد بدن، سرفه، راش پوستی یا خستگی باشد.

➖ پودوفیلین و پودوفیلوکس (کندیلوکس)

پودوفیلین یک ماده با پایه ی گیاهی است که بافت زگیل تناسلی را تخریب می کند. این محلول باید توسط پزشکتان استفاده شود. پودوفیلوکس حاوی ماده فعال مشابه است، اما قابل استفاده توسط خودتان در خانه است.

ممکن است پزشک شما ابتدا استفاده از پودوفیلوکس را توصیه کند و احتیاط های لازم برای جلوگیری از ایجاد تحریک در پوست اطراف را به شما بگوید. هیچگاه از این دارو برای درمان زگیلهای تناسلی داخلی استفاده نکنید. استفاده از این دارو در دوران بارداری توصیه نشده است. عوارض جانبی ممکن است شامل تحریک خفیف پوستی، سوزش یا درد باشد.

 

➖ تری کلرواستیک اسید (TCA)

 این درمان شیمیایی زگیل های تناسلی را می سوازند و می تواند برای زگیل های درونی نیز استفاده شود. عوارض جانبی می توانند شامل تحریک خفیف پوستی، سوزش یا درد باشند.

➖ Sinecatechins

 این کرم یا پماد برای درمان زگیل های تناسلی خارجی و زگیل های درون یا اطراف مقعد استفاده می شود. عوارض جانبی اغلب خفیف هستند و ممکن است شامل قرمزی پوست، خارش یا سوزش و درد باشند.

⚠ توجه

سعی نکنید زگیل تناسلی را با داروهای درمان کننده بدون نسخه برای زگیل، درمان کنید. این داروها برای استفاده در نواحی حساس بافت تناسلی مناسب نیستند. استفاده از داروهای بدون نسخه برای این هدف حتی می تواند باعث ایجاد درد و تحریک بیشتری شود.

✅ جراحی

ممکن است شما برای برداشتن زگیل های بزرگ، زگیل هایی که به دارو پاسخ نمی دهند یا –در صورتی که باردار باشید- زگیل هایی که نوزاد شما هنگام زایمان امکان تماس با آن ها را داشته باشد، نیاز به جراحی داشته باشید. گزینه های جراحی شامل موارد زیر هستند:

کرایوتراپی

 

➖ منجمد کردن با نیتروژن مایع (کریوتراپی)

منجمد کردن با ایجاد کردن تاول در اطراف زگیل شما عمل می کند. با بهبود پوست شما، ضایعات می ریزند و به پوست جدید اجازه تظاهر می دهند. ممکن است شما نیاز به تکرار این درمان داشته باشید. عوارض جانبی اصلی شامل درد و تورم هستند.

➖ الکتروکوتری

این فرآیند از جریان الکتریکی برای سوزاندن زگیل ها استفاده می کند. ممکن است شما بعد از این فرآیند مقداری درد و ورم داشته باشید.

➖ برداشتن به وسیله جراحی

 ممکن است پزشک شما از وسیله ویژه ای استفاده کند تا زگیل ها را بردارد. شما برای این درمان به بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی نیاز دارید و شما ممکن است بعد از فرآیند کمی درد داشته باشید.

➖ درمان با لیزر

 این رویکرد، چیزی که از اشعه بسیاری قوی نور استفاده می کند، می تواند گران باشد و معمولا برای زگیل های گسترده و آن هایی که سخت درمان هستند استفاده می شود.

پیشگیری از زگیل تناسلی در مردان و زنان

استفاده از کاندوم در هر بار که شما رابطه جنسی دارید می تواند به صورت چشمگیری خطر قرارگیری در معرض زگیل تناسلی را کاهش دهد. گرچه استفاده از کاندوم می تواند خطر را کاهش دهد، اما ۱۰۰ درصد موثر نیست و شما می توانید همچنان به زگیل تناسلی مبتلا شوید.

گارداسیل

✅ واکسن زگیل تناسلی

واکسن زگیل تناسلی که به اسم واکسن گارداسیل شناخته می شود، در برابر چهار گونه HPV که باعث ایجاد سرطان می شوند محافظت ایجاد می کند و برای پیشگیری از زگیل تناسلی در مردان و زنان نیز استفاده می شود. در سال ۲۰۱۴ سازمان غذا و دارو امریکا واکسنی که گارداسیل ۹ نام دارد را تایید کرد، چیزی که از ایجاد ۹ گروه HPV، محافظت می کند.

واکسن دیگری که سرواریکس نام دارد، از ایجاد سرطان سرویکس محافظت می کند اما از زگیل تناسلی خیر.

کمیته ی مشورتی بین المللی استفاده معمول از واکسن HPV را برای دختران و پسران ۱۱ تا ۱۲ ساله توصیه کرده است. اگر در این سن واکسیناسیون کامل صورت نگیرد، برای دختران و زنان تا ۲۶ سالگی و برای پسران تا ۲۱ سالگی دریافت واکسن گارداسیل توصیه شده است.

واکسن در صورتی که  قبل از برقراری رابطه جنسی دریافت شود بیشترین تاثیر را خواهد داشت. تحقیقات نشان داده است که افراد زیر ۲۱ سال و ۲۱ تا ۳۰ ساله که واکسن HPV را دریافت می کنند می توانند خطر ابتلا به زگیل های تناسلی را تا ۵۰ درصد کاهش دهند.

عوارض واکسن معمولا خفیف هستند و شامل زخم در محل تزریق (بالای بازو)، سردرد، تب درجه پایین یا علائم شبیه به آنفولانزا هستند. بعضی اوقات سرگیجه یا غش کردن بعد از تزریق رخ می دهد، مخصوصا در افراد بزرگسال.

استفاده از کاندوم

پیشگیری از انتشار زگیل تناسلی

شما می توانید با موارد زیر از انتقال زگیل پیشگیری کنید:

❇ استفاده از کاندوم در تمام رابطه های جنسی واژن، مقعدی و دهانی. اما اگر ویروس در ناحیه ای از پوست که با کاندوم پوشیده نشده است وجود داشته باشد، ممکن است منتقل شود.

❇ در هنگامی که تحت درمان زگیل تناسلی هستید، رابطه جنسی نداشته باشید.

عوارض زگیل تناسلی در مردان و زنان

عوارض زگیل تناسلی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

✅ سرطان

سرطان سرویکس با عفونت HPV ارتباط نزدیکی دارد. بعضی از انواع خاص HPV همچنین با سرطان ولو، سرطان مقعد، سرطان آلت تناسلی و سرطان دهان و گلو نیز در ارتباط هستند. عفونت HPV همیشه منجر به ایجاد سرطان نمی شود، اما برای خانم ها مهم است که به صورت منظم آزمایش پاپ اسمیر داشته باشند، به خصوص اگر با انواع پرخطر HPV آلوده شده باشند.

hpv در طول بارداری

✅ مشکلات هنگام بارداری

زگیل تناسلی ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی هنگام بارداری شود. زگیل ها می توانند بزرگ شوند و ادرار کردن را مشکل کنند. زگیل های روی دیواره تناسلی ممکن است توانایی دیواره برای متسع شدن هنگام زایمان را کاهش دهند. زگیل های بزرگ روی ولو یا درون واژن می توانند هنگام اتساع در طی زایمان خونریزی کنند.

ندرتا، نوزادی که از مادر مبتلا به زگیل تناسلی متولد می شود، ممکن است در دهان یا گلویش به زگیل مبتلا شود. ممکن است نیاز به جراحی باشد تا اطمینان حاصل شود که زگیل راه هوایی را مسدود نکرده باشد.

آیا شما میتوانید از طریق استخر یا جکوزی به زگیل تناسلی مبتلا شوید؟

پاسخ دکتر: سوال بسیار خوبی است و شما تنها کسی نیستید که در مورد چگونگی انتقال زگیل تناسلی سردرگم شده است. HPV با تماس پوست به پوست منتقل می شود. در ویروس تناسلی، این تماس می تواند تناسلی، مقعدی یا احتمالا رابطه دهانی با کسی که به این عفونت مبتلا است باشد.

همچنین ممکن است ویروس توسط انگشت از دستگاه تناسلی یک فرد به فرد دیگر منتقل شود. زگیل تناسلی از طریق ارتباط معمولی مانند بغل کردن، دست دادن، یا حمام مشترک یا دوش گرفتن مشترک با فردی منتقل نمی شود. به همین صورت، جکوزی و استخر خطری برای انتقال HPV نیستند (مگر این که زوجین وقتی در این مکان هستند رابطه جنسی برقرار کنند!)

خیالتان از استخر و جکوزی راحت باشد، اما در خاطر داشته باشید که تخمین زده می شود بیش از ۸۰% افراد فعال جنسی یک یا تعداد بیشتری عفونت HPV در زندگیشان خواهند داشت.

بیشتر موارد HPV بدون خطر هستند و توسط دستگاه ایمنی از بین می روند، اما برای خانم ها بسیار مهم است که آزمایش پاپ اسمیر منظم داشته باشند (بیشتر متخصصان توصیه می کنند که از ۲۱ سالگی شروع به انجام آن کنند، حتی اگر هیچ وقت رابطه جنسی نداشته اند). اگر شما سن شما ۲۶ سال یا کمتر است، همچنین می توانید برای HPV واکسن بزنید.

 

 برای پرسش و پاسخ از دکتر روی لینک پرسش از دکتر کلیک کنید.

دکتر هوشنگ قوامی جراح و متخصص کلیه، مجاری ادراری، ناباروری و ناتوانی جنسی مردان

4+

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر حکیم چهارشنبه ۲۸ اسفند ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  عرض سلام دارم خدمتتون آقای دکتر؛
  ۲۸ سال سن دارم، مجرد هستم و‌ سابقه خودارضایی هم داشتم؛
  الان چند وقتی شده که ازودانزالی دارم و حدود دو ماه پیش دکتر هم رفتم، که به من vitamin E دادند و‌همچنین سیتالوپرام ۲۰ و فرمودند سیتالوپرام رو یک‌ساعت قبل از رابطه استفاذه کنم اما از وقتی دکتر رفتم رابطه ای نداشتم که میزان اثربخشی سیتالوپرام رو متوجه بشم؛
  در اکثر پاسخ های حضرتعالی تجویز قرص پاروکستین رو مشاهده کردم؛ خواستم ازتون بپرسم پاروکستین رو می تونم به جای سیتالوپرام استفاده کنم و اینکه تداخلی با ویتامین E نخواهد داشت؟ و ضمنا چنانچه در حین مصرف پاروکستین رابطه و یا خودارضایی اگر داشته باشم ایرادی ندارد؟
  می بخشید مصدع شدم و ممنونم ازتون
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۲۸ اسفند ۹۸( 1 هفته پیش)

   بله مي شود ولي به مدت سه ماه بايد قرص را بخوريد

  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۲۸ اسفند ۹۸( 1 هفته پیش)

   بله مي شود ولي به مدت سه ماه بايد قرص را بخوريد

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر علی چهارشنبه ۲۸ اسفند ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  با سلام جناب دکتر،
  من چند وقتی است که به علت مشکل نعوظ به پزشک متخصص رجوع کردم. از من آزمایشات مختلف گرفته شد و تشخیص واریکسل گرید ۱ داده شد و hpv high risk 16 و ۵۲ و زایات هم برداشته شد. الان بعد از چند وقت بنده متوجه بزرگ شدن رگ آلت شدم و دوباره به دکتر رجوع کردم و به من دارو pentoxifylline، آسپرین و تادافیل داده شده است. من سنم ۲۹ سال است و در آستانه ازدواج هستم. ولی مشکلاتم بیشتر شده و رفع نشده است. نمیدانم باید چه کاری انجام بدهم. ممنون میشوم راهنمایی کنید.
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۲۸ اسفند ۹۸( 1 هفته پیش)

   رگ ألت طبيعي است و براي نعوظ يك ساعت قبل از نزديكي يك عدد قرص تادالافيل ميل كنيد

 • تصویر کاربر مسعود دوشنبه ۲۶ اسفند ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  با سلام خدمت شما اقای دکتر پسری 29 ساله هستم حدود ده ساله مرتب خود ارصایی کردم و تجربه رابطه جنسی نداشتم و در تنهایی مشکل نعوذ نداشتم
  اخیرا با یک خانم غریبه در یک محیط نا اشنا و در شرایط نه چندان مطلوب رابطه جنسی بر قرار کردم ولی متاسفانه ناموفق بود و نعوذ خود رو ازدست دادم چون اولین بارم بود خیلی نگران شدم ایا خود ارصایی مکرر در این سالها ممکنه مسبب ناتوانی من در رابطه بشه ایا قطع خودارصایی کمکی میکنه اگر من ازدواج بکنم مشکل خواهم داشت یا خیر من خیلی ناراحت و نگران شدم لطفا کمکم کنید با تشکر
  در صمن باید بگم در سالهای اخیر کمی افسردگی و استرس داشتم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۲۶ اسفند ۹۸( 1 هفته پیش)

   خود ارضايي را ترك كنيد تمام مشكلات حل مي شود

 • تصویر کاربر نوید دوشنبه ۲۶ اسفند ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  من یه مشکلی دارم من قبلا خودارضایی میکردم ولی 1 ماهه ترک کردم بیضه درد و خروج خود به خودی منی با ادرار دارم و اختلال عورت نمایی 23سالمه مجردم و مشکل ژنتیکی اتاکسی فردریش دارم سیستم عصبیم ضعیفه رو التمم تاثیر گزاشته استبرا هم نمیتونم انجام بدم مشاوره و دکتر هم رفتم اونا گفتن هفته ای یکبار خود ارضایی بکن نه میتونم ازدواج کنم نه نیاز جنسیمو رفع کنم حتی خود ارضایی هم انجام میدم با دست متحرک نمیتونم انجام بدم چیکارکنم ایا بنا به دستور پزشک میتونم هفته ای یکبار انجام بدم؟
  1. تصویر کاربر نوید پنجشنبه ۲۲ اسفند ۹۸( 2 هفته پیش)
   جواب نمیدید چرا؟
  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۲۶ اسفند ۹۸( 1 هفته پیش)

   دستور پزشك را انجام دهيد

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر م یکشنبه ۳ فروردین ۹۹( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  خانم 20 ساله و مجرد هستم
  متاسفانه چند ساله درگیر خودارضایی بودم البته پیوسته نبوده ، در چند ماه اخیر به دلیل استرس زیاد بیشتر شده ، بعضی روزها حتی از 10 بار هم بیشتر شده البته با نگاه کردن پورن و تصورات جنسی نبوده ، فقط به مواردی که برام استرس ایجاد میکرده فکر میکردم و با مالش واژن اون انقباض رها میشد ، الان چند ماهه که بیشتر درگیر همین هستم
  الان متوجه شدم زمانی که انجام میدادم مدت طولانی عضلات کمر و لگن و باسن رو به شدت منقبض میکردم و در حالت بدی قرار میگرفتن
  هر روز انجام نمیدادم ماهی یک دو یا چند بار ولی بعضی وقتا به تعداد خیلی زیاد و پشت سر هم در یک روز
  چند ماهه وقتی مدتی میشینم یا راه میرم دو قسمت از لگن و باسنم از دو طرف و قسمتهای انتهایی کمرم و پاهام درد شدیدی میگیره ( همون قسمتهایی که منقبض میکردم )
  اون دو قسمت روی باسن رو تو حالت عادی دست میزارم یکم فشار میدم هم درد میگیره
  آخرین بار چند روز پیش که اون کار رو تو یک روز خیلی زیاد انجام دادم خیلی به اون قسمتها فشار اومد و دردشون شدید شد ، الان میترسم که آسیب جدی دیده باشه متخصص خانم هم تو شهر خودمون نداریم که مراجعه کنم و مشکلم رو راحت مطرح کنم
  دو سه ماه پیش ام ار ای فقط از کمرم دادم که سالم بود
  چند وقت پیش هم وزن کم کردم و بدنم ضعیف شد
  کمبود ویتامین D3 هم دارم
  2 ساله به تکرر ادرار مبتلام عفونت ادراری ندارم و سونوگرافیم هم پاک بوده
  الان از کجا باید بفهمم علت درد چیه ؟
  من مجبورم طی روز زیاد بشینم چون درس میخونم برای کنکور و برام خیلی مهمه که زودتر خوب شه چون خیلی اذیت میشم زمان نشستن مخصوصا از ناحیه کمر و اون دو قسمت باسن
  چون وقتی میشینم خیلی تحت فشاره و دردش شدید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۳ فروردین ۹۹( 1 هفته پیش)

   فكر خود ارضايي را نكنيد و أنرا ترك كنيد مشكل حل مي شود

 • تصویر کاربر سعید یکشنبه ۳ فروردین ۹۹( 6 روز پیش) مشاهده پرسش
  باسلام خدمت دکتر عزیز بنده ۴۷سال سن دارم ومدت ۲سال هست که تحت درمان هستم ودارو مصرف میکنم میل جنسی ندارم وبه طبع ان نعوظ هم ندارم
  دازوهایی که مصرف میکنم بوپروپیون ۱۵۰ ونروتریپتیلین۲۵وهر دوروز تادالافیل مصرف میکنم ولی هیچ توفیقی حاصل نشده
  خواستم ببینم امکان معالجه بنده هست یا نه و اگه امکان داره بفرمایید چه کاری باید انجام بدم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۳ فروردین ۹۹( 6 روز پیش)

   از أمپول هاي تزريقي داخل ألت بايد استفاده كنيد

 • تصویر کاربر ماش جمعه ۱۶ اسفند ۹۸( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر بندا مجرد و ۲۷سال سن دارم دو ماهه متوجه شدم واریکوسل گرید ۳ دارم با وجود اینکه شب قبل از خواب مثانمو تخلیه می کنم و مایعات نمی خورم باز هم باید هر شب بیدار بشم و مثانمو تخلیه کنم و خوابم مختل شده،در ضمن آقای دکتر با حالات سیخ شدن از خواب بیدار میشم ممنون میشم راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۶ اسفند ۹۸( 3 هفته پیش)

   روزي يك عدد كپسول امنيك ميل كنيد

 • تصویر کاربر mori چهارشنبه ۷ اسفند ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر جان بنده مشکلم اینه که موقع رابطه جنسی خیلی زود ارضا میشم حتی قبل از دخول و اینکه التم موقع رابطه سفت میشه ولی نوکش نرم و اینکه و اینکه خیلی زود احساساتی میشم و التم زود بلند میشه بادیدن کوچیکترین چیزی و گاهی وقتا دوشب پشت سرهم تو خواب ارضا میشم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۷ اسفند ۹۸( 1 ماه پیش)

   روزي يك عدد قرص پاروكستين ٢٠ ميلي گرم به مدت سه ماه ميل كنيد

 • تصویر کاربر بابک چهارشنبه ۷ اسفند ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  باسلام واحترام
  اینجانب 43 سال سن دارم و مدت 18سال از ازدواج من میگذرد و فرزندی نداریم. از ابتدا بدلیل حساسیت همسرم به کاندوم(قارچی شدن) همیشه بدون کاندوم ارتباط داشتیم و جلوگیری طبیعی انجام میشد. اما به مرور همین امر باعث ایجاد اضطراب در من و سردی ارتباط بین ما بود. مشکل زودانزالی من به سردی بین ما دامن زد.
  یکبار با مراجعه به پزشک از داروی کلومی پیرامین استفاده کردم که بدلیل تهوع، از استفاده آن خودداری کردم. بعداز چندین سال به پزشک دیگری مراجعه کردم که ایشان نیز آسنترا برای من تجویزکردند و از آنجاییکه ورزشکار هستم ، بدلیل ایجاد سرگیجه مصرف این دارو نیز متوقف شد.
  اکنون به واقع درصدد رفع این مشکل هستم. به همین منظور مصرف قرص آسنترا 50 را طبق دستوری که به موارد مشابه فرموده بودید، به مدت یک هفته نصف قرص و از امروز مصرف یک قرص کامل را شروع کردم. درضمن سردی رابطه بین ما و اضطراب ناشی اززودانزالی باعث اختلال نعوظ شده که یکساعت قبل از ارتباط از قرص ویزارسین استفاده میکنم که البته فکر می کنم با رفع مشکل زودانزالی و برگشت اعتماد به نفس، این مشکل برطرف خواهد شد.
  خواهشمند است راهنمایی فرمایید.
  باتشکر
  1. تصویر کاربر بابک شنبه ۳ اسفند ۹۸( 1 ماه پیش)
   لطفا درصورت امکان در سایت درج نشود.
   باتشکر
  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۷ اسفند ۹۸( 1 ماه پیش)

   داروها را ادامه دهيد

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر مازیار جمعه ۲ اسفند ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید مدت رابطه من ۵تا۱۰ثاتیه س هر چند قرص های تآخیری مصرف کرده ام تاثیری نداشته لطفا راهنمایی کنین
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۲ اسفند ۹۸( 1 ماه پیش)

   روزي يك عدد قرص پاروكستين به مدت سه ماه

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر