اختلال نعوظ نشانه چیست؟

اختلال نعوظ ، ناتوانی در گرفتن یا نگه داشتن نعوظ به اندازه کافی مناسب برای مقاربت جنسی است. گاهی از آن به عنوان ناتوانی جنسی یاد می شود، اگرچه این اصطلاح اکنون کمتر استفاده می شود.

اختلال نعوظ گاه به گاه غیر معمول نیست. بسیاری از مردان زمانی که استرس دارند آن را تجربه می کنند. با این وجود اختلال نعوظ مکرر می تواند نشانه ای از مشکلات سلامتی باشد که نیاز به درمان دارد. همچنین می تواند نشانه ای از مشکلات عاطفی یا روابطی باشد که ممکن است لازم باشد توسط یک متخصص حل شود.

در زندگی پر استرس و فشار امروزی، برای بسیاری از مردان ناتوانی در رابطه جنسی یا از دست دادن نعوظ در حین رابطه جنسی ممکن است اتفاق بیفتد. اما عامل اختلال نعوظ چیست و نشانه چه مشکلاتی می تواند باشد؟

اختلال نعوظ چیست؟

اختلال در نعوظ آلت یعنی عدم توانایی در نعوظ یا نگه داشتن نعوظ سفت است که منجر به ناتوانی از رابطه جنسی با شریک جنسی بشود. اختلال نعوظ گاه به گاه نسبتا رایج است و می تواند به دلایل مختلف از جمله خستگی ، استرس، بی علاقگی و بیماری های مختلف جسمی اتفاق بیفتد. اما اگر این اختلال تکرار شود می تواند نشانه بیماری هایی باشد که نیاز به مراجعه به متخصص درمان نعوظ دارند.

اختلال نعوظ نشانه چیست؟

اختلال نعوظ (Erectile Dysfunction) بیماری نیست بلکه علامت یک بیماری در فرد می‌باشد، به عبارتی فردی که سال‌های متمادی مبتلا به دیابت یا بیماری قلبی باشد مبتلا به اختلال نعوظ می‌گردد.

با بهبودی بیماری قلبی یا دیابت بسیاری از این بیماران بدون مصرف دارو بهبود می‌یابند.

48 درصد افراد مبتلا به اختلالات خواب، دچار اختلال نعوظ می‌شوند. در حالیکه افرادی که نعوظ‌ های شبانه در آنها کاهش یافته دارای اختلال خواب هستند، لذا اصلاح سندروم آپنه (اختلال در تنفس شبانه) باعث درمان اختلال نعوظ می‌شود. نقش اختلال نعوظ و بیماری عروق کرونر بر خلاف آنچه تصور می‌شود، با توجه به سن و جنسیت بیشتر از معمول است.

اختلال نعوظ با افزایش سن و چند فاکتور مساعد کننده آترواسکلروز عروق همراه می‌باشد که شامل: استعمال دخانیات و دیابت می‌باشد. هر فردی که هر کدام از این فاکتورها را داشته باشد 4 برابر بیشتر شانس ابتلا به اختلال نعوظ را خواهد داشت.

علل اختلال نعوظ

محققین بسیاری عقیده دارند که اختلال نعوظ از نوع واسکلوژنیک (اختلال عروق) نشانه بیماری ایسکمی قلبی بدون علامت می‌باشد. اختلال نعوظ شدید در افرادی که جهت بررسی عروق کرونر کاندید آنژیوگرافی می‌شوند، بیشتر است. در افراد مبتلا به بیماری قلبی با انسداد یک شریان کرونر اختلال نعوظ خفیف ولی در مواقع گرفتاری چند شریان، اختلال نعوظ شدیدتر است.

عامل اختلال نعوظ با ریسک فاکتورهای ایجاد کننده بیماری قلبی نظیر آترواسکلروز (بسته شدن عروق) ارتباط مستقیم دارد. چاقی و در نتیجه هیپرلیپیدمی (افزایش کلسنرول سرم) با ته نشست روی اندوتلیال عروق بدن، از جمله عروق کرونر قلب و عروق آلت باعث تنگی شریان‌ها شده و در نتیجه خون‌رسانی به اورگان‌های قلب یا آلت را کاهش داده باعث اختلال نعوظ می‌گردد.

اکثریت افراد مبتلا به ناتوانی جنسی که در آن آلت سفتی مناسب را برای عمل دخول و عمل جنسی موفقیت‌آمیز ندارند، گمان می‌کنند بیمار هستند در حالی که اختلال در نعوظ آنها ناشی از بیماری دیگری می‌باشد.

عامل اختلال نعوظ میتواند مشکلات مختلفی مثل فشار خون و بیماری قلبی و پر کاری و کم کاری تیروئید وچاقی و پرولاکتین بالا و کاهش تستوسترون در ارتباط باشد.

 • در نعوظ ضعیف از نوع واسکلوپاتی (عروقی)، علت اختلال ،عدم تولید NO (نیتریک اوکساید) می‌باشد و در نتیجه cGMP مختل گردیده و نعوظ پدید نمی‌آید.
 • بعد از مصرف مهارکننده‌های فسفودی استراز نوع 5، نیتریک اوکساید تولید گردیده و در نتیجه cGMP تولید شده باعث آرکشن می‌شود. در دو سوم مردان بعد از مصرف مهار کننده‌های فسفوی استراز نوع 5 (ویاگرا) با دوز اولیه دارو، پاسخ درمانی دیده می‌شود و بقیه نیز پاسخ درمانی را بعد از 6 تا 8 روز به دست خواهند آورد.

دو داروی سیلدنافیل و وردنافیل تقریبا دارای ساختمان شیمیایی مشابهی هستند ولی تادالافیل با دو ترکیب دیگر متفاوت است.

علائم اختلال نعوظ

علائم و نشانه‌های این مشکل عبارتند از:

 • مشکل در نعوظ آلت
 • مشکل در حفظ آلت در حالت نعوظ
 • کاهش میل جنسی

چه عواملی باعث اختلال در نعوظ می شود؟

اختلال نعوظ می تواند به دلیل مشکلات در هر مرحله از فرآیند نعوظ ایجاد شود. نعوظ نتیجه افزایش جریان خون در آلت تناسلی شما است. جریان خون معمولاً توسط افکار جنسی یا تماس مستقیم با آلت تناسلی شما تحریک می شود.

هنگامی که یک مرد از نظر جنسی هیجان زده می شود، عضلات آلت تناسلی مرد شل می شوند. این موضوع امکان افزایش جریان خون از طریق شریان های آلت تناسلی را فراهم می کند  و دو محفظه داخل آلت تناسلی را پر می کند و در نتیجه آلت تناسلی مرد سفت و محکم می شود. نعوظ زمانی منقبض می شود که عضلات منقبض شده و خون انباشته شده از رگهای آلت تناسلی خارج شود.

دلایل احتمالی زیادی وجود دارد و می تواند شامل شرایط عاطفی و جسمی باشد. علل شایع عبارتند از:

 • بیماری قلب و عروقی
 • دیابت
 • فشار خون بالا
 • کلسترول بالا
 • چاقی
 • سطح پایین تستوسترون یا عدم تعادل هورمون های دیگر
 • بیماری کلیوی
 • افزایش سن
 • فشار
 • اضطراب
 • افسردگی
 • مشکلات رابطه
 • داروهای تجویز شده خاصی مانند داروهای مورد استفاده در درمان فشار خون بالا یا افسردگی
 • اختلالات خواب
 • استفاده مواد مخدر
 • مصرف بیش از حد الکل
 • استفاده از محصولات دخانیات
 • برخی از بیماری ها، مانند بیماری پارکینسون یا بیماری ام اس (MS)
 • آسیب به ناحیه لگن
 • بیماری پیرونی، که باعث ایجاد بافت اسکار در آلت تناسلی می شود

اختلال نعوظ می تواند تنها توسط یکی از این عوامل یا توسط چندین عامل ایجاد شود. به همین دلیل بهتر است که علائم را با پزشک خود در میان بگذارید.

آزمایش های اختلال نعوظ

آزمایش برای اختلال نعوظ می تواند مراحل مختلفی را شامل شود، از جمله معاینه فیزیکی و سابقه جنسی. آزمایشات اضافی نیز ممکن است انجام شود تا مشخص شود که علائم شما به دلیل یک بیماری زمینه ای ایجاد شده است یا خیر.

آزمایش های اختلال نعوظ

معاینه بدنی

شما باید آمادگی لازم برای معاینه فیزیکی قلب و ریه را داشته باشید، پزشک فشار خون شما را بررسی کند و بیضه ها و آلت تناسلی شما را معاینه کند. همچنین برخی از پزشکان ممکن است معاینه مقعدی را برای بررسی پروستات نیز توصیه کنند.

مشاوره روانی – اجتماعی

پزشک از شما سوالاتی را در غالب یک پرسشنامه درباره علائم، سابقه سلامتی و سابقه جنسی می پرسد. پاسخ ها می تواند به پزشکان در تعیین شدت اختلال نعوظ کمک کند.

برخی از سسوالاتی که ممکن است از شما پرسیده شود عبارتند از:

 • اختلال نعوظ شما ناگهان به وجود آمده است یا به تدریج؟
 • آیا در احساس میل جنسی، انزال یا رسیدن به ارگاسم مشکلی دارید؟
 • چند بار رابطه جنسی برقرار می کنید؟ آیا این فرکانس اخیراً تغییر کرده است؟
 • نعوظ شما چقدر محکم است؟ آیا این تحت تأثیر شرایط خاص یا انواع تحریکات متغیر است؟
 • صبح یا نیمه شب با نعوظ از خواب بیدار می شوید؟
 • رابطه فعلی شما چگونه است؟ شما و همسرتان چه انتظاراتی از یکدیگر دارید؟ آیا تغییری ایجاد شده است؟
 • آیا اخیراً استرس زیادی را تجربه کرده اید؟

آزمایشات تکمیلی

پزشک ممکن است آزمایش های اضافی را برای کمک به تشخیص عامل اختلال نعوظ انجام دهد. آزمایشات می تواند شامل موارد زیر باشد:

سونوگرافی: با استفاده از سونوگرافی می توان رگ های خونی آلت تناسلی را بررسی کرد تا مشخص شود آیا از نظر جریان خون آلت تناسلی مشکلی وجود دارد یا خیر.

تست (NPT): برای ارزیابی کیفیت نعوظ های شبانه شما از یک دستگاه قابل حمل و باتری مجهز به ران استفاده می شود. داده ها در دستگاه ذخیره می شوند که بعداً پزشک می تواند به آنها دسترسی پیدا کند.

تست تزریق: در طول این آزمایش، دارویی به آلت تناسلی شما تزریق می شود تا نعوظ را تحریک کند. این آزمایش به پزشک اجازه می دهد تا سفتی نعوظ و مدت زمان آن را ارزیابی کند.

آزمایشات ادرار: از آزمایش ادرار می توان برای بررسی دیابت یا سایر بیماریهای زمینه ای استفاده کرد.

آزمایش خون: از آزمایش خون می توان برای بررسی شرایطی مانند دیابت، بیماری های قلبی، مشکلات تیروئید و سطح پایین تستوسترون استفاده کرد.

این آزمایشات می تواند به پزشک در نحوه درمان اختلال نعوظ کمک کند و همچنین تعیین کند که آیا یک بیماری زمینه ای ممکن است باعث اختلال نعوظ شما شده باشد یا خیر.

درمان اختلال نعوظ

درمان اختلال نعوظ به علت اصلی و عامل اختلال نعوظ بستگی دارد. ممکن است لازم باشد شما از ترکیبی از روش های درمانی، از جمله دارو یا مشاوره درمانی استفاده کنید.

داروهای خوراکی

داروهای خوراکی برای درمان اختلال نعوظ بسیاری از مردان موفقیت‌آمیز هستند. این داروها شامل:

 • سیلدنافیل (Viagra)
 • تادالافیل (Cialis)
 • واردنافیل (Staxyn)
 • آوانافیل(Stendra)

قبل از مصرف هر دارویی برای اختلال نعوظ، از جمله مکمل های بدون نسخه و داروهای گیاهی، پزشک خود را در جریان بگذارید. داروها برای اختلال نعوظ در همه افراد موثر نیستند و ممکن است در شرایط خاص، مانند بعد از جراحی پروستات یا اگر دیابت دارید  اثر کمتری داشته باشند. برخی از داروها همچنین ممکن است خطرناک هم باشند.

درمان دارویی اختلال نعوظ

کدام دارو برای درمان مناسب است؟

در مورد استفاده از 3 داروی زیر دو سئوال مطرح است:

1. کدامیک از سه دارو را برای درمان باید استفاده کرد؟

2. آیا بین دو داروی جدید در مقایسه با سیلدنافیل سیترات از نظر اثر درمانی تفاوتی وجود دارد یا خیر؟

اگر چه پاسخ درمانی با سیلندنافیل سیترات قابل قبول در سطح بالا می‌باشد ولی با توجه به بیماری‌های زمینه‌ای که باعث اختلال نعوظ شده‌اند، در حدود 30 تا 40 درصد در این افراد پاسخ درمانی دیده نمی‌شود.

12 درصد بیماران ممکن است به علت عدم تاثیر دارو در درازمدت (معمولا دو سال) درمان با دارو را قطع ‌کنند. هنوز هم مشخص نشده که قطع دارو به علت فقدان اثر دارو می‌باشد یا علت بیماری زمینه‌ای است. در مطالعات کنترل شده کلینیکی قطع دارو فقط 1/2 درصد پس از سه سال گزارش شده و 1 تا 2 درصد به علت عوارض جانبی دارو بوده است. نوع درمان اختلالات نعوظ را با توجه به عوارض جانبی، پاسخ دارو و فارماکوکنیتیک آن و بررسی خود بیمار باید انتخاب کرد.

انتخاب دارو موضوع بسیار مهمی می‌باشد. به هر حال آنچه در خصوص ریسک فاکتورهای ایجاد کننده ناتوانی جنسی باید مورد بحث قرار گیرد، شناسایی این ریسک فاکتورها توسط پزشک اورولوژیست می‌باشد زیرا درمان بر اساس مشخص کردن ریسک فاکتورها باید صورت گیرد. ریسک فاکتورهای ایجاد کننده اختلال نعوظ شامل: واسکولار، نرولوژیک، اندوکرین، سایکوژنیک و اورگانیک می‌باشند.

جراحی برای درمان اختلال نعوظ

در افرادی که به درمان های قبلی پاسخ نداده اند از اعمال جراحی استفاده می شود مثل پروتزهای آلت.  از جراحی های دیگر جراحی عروق است که بیشتر در افراد جوان غیر سیگاری و فاقد بیماری زمینه ای (دیابت) که بیشتر در اثر ضربه دچار اختلالات عروقی و اختلال در خونرسانی به آلت شده اند، استفاده می شود.

برای پرسش و پاسخ از دکتر روی لینک پرسش از دکتر کلیک کنید.

دکتر هوشنگ قوامی جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری و ناباروری و ناتوانی جنسی مردان در تهران

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)

 • تصویر کاربر مصطفی دوشنبه ۱۶ تیر ۹۹( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 274 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من جوان 23 ساله هستم. سوزش ادرار داشتم به پزشک مراجعه کردم این سوزش خیلی طولانی شده. بعضی اوقات خون هم دیده میشه. یه دورانی از آلتم چرک میومد بیرون که با آنتی بیوتیک خوب شد. ولی سوزشم همچنان ادامه داره. واینکه موقع دفع مدفوع هم احساس میکنم فشار به پروستاتم وارد میشه که همزمان از آلتم مایع منی یا ادرار خارج میشه موقع دفع مدفوع. آزمایش پروستات و سونو هم دادم نه التهاب داشت نه بزرگ بود. میخواستم بدونم نظر شما چیه؟ و اینکه این موضوع باعث شده آلتم شق نشه به طور کامل که مشکلاتی برام ایجاد کرده. میخواستم بپرسم اگه ویاگرا مصرف برای سن من مشکلی ایجاد نمیکنه؟ ممنوم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۱۱ تیر ۹۹( 4 سال پیش)

   وياگرا اشكالي ندارد شما التهاب پروستات داريد

  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۱۱ تیر ۹۹( 4 سال پیش)

   وياگرا اشكالي ندارد شما التهاب پروستات داريد

  3. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۱۱ تیر ۹۹( 4 سال پیش)

   وياگرا اشكالي ندارد شما التهاب پروستات داريد

  4. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۱۱ تیر ۹۹( 4 سال پیش)

   وياگرا اشكالي ندارد شما التهاب پروستات داريد

  5. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۱۱ تیر ۹۹( 4 سال پیش)

   وياگرا اشكالي ندارد شما التهاب پروستات داريد

  6. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۱۱ تیر ۹۹( 4 سال پیش)

   وياگرا اشكالي ندارد شما التهاب پروستات داريد

  7. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۱۱ تیر ۹۹( 4 سال پیش)

   وياگرا اشكالي ندارد شما التهاب پروستات داريد

  8. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۱۱ تیر ۹۹( 4 سال پیش)

   وياگرا اشكالي ندارد شما التهاب پروستات داريد

  9. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۱۱ تیر ۹۹( 4 سال پیش)

   وياگرا اشكالي ندارد شما التهاب پروستات داريد

  10. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۱۱ تیر ۹۹( 4 سال پیش)

   وياگرا اشكالي ندارد شما التهاب پروستات داريد

  11. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۱۱ تیر ۹۹( 4 سال پیش)

   وياگرا اشكالي ندارد شما التهاب پروستات داريد

  12. تصویر کاربر مصطفی چهارشنبه ۱۱ تیر ۹۹( 4 سال پیش)
   آخه آقای دکتر آزمایش PSA دادم. نرمال بود.
  13. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۳ تیر ۹۹( 4 سال پیش)

   ارتباطي به  psa ندارد

  14. تصویر کاربر مصطفی شنبه ۱۴ تیر ۹۹( 4 سال پیش)
   عذرخواهی میکنم شما برای درمان التهاب پروستات چه چیزی پیشنهاد میکنید؟ با توجه به اینکه سوزش ادرارم واقعا شدیده. و اینکه تامسولوسین هم مصرف کردم بهبودی حاصل نشد. فقط یه مدت کوتاه کمی سوزشم کمتر شد.
  15. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۱۶ تیر ۹۹( 4 سال پیش)

   روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود ٢٠ روز و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين صد ميلي استعمال كنيد ده روز

  16. نمایش سایر 14 پاسخ
 • تصویر کاربر جواد جمعه ۱۳ تیر ۹۹( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 202 مشاهده پرسش
  با سلام
  من 59 سال دارم از سال1375 احساس میکردم همانند دیگران نمیتونم راه برم و به تدریج بدتر میشددر سال 1379 به اولین دکتر مغز و اعصاب مراجعه وبا اخذ نوار عصب عضله گفتند اعصاب حرکتی پاهات ضعیف شده و خیلی پیگیری کردم در مشهد و تهران گفتند نروپاتی پیشرونده ( شار کو ماری توث )دارم که حالا به دستهایم هم سرایت کرده و ضعیف شده از حدود یکسال قبل متوجه شدم در نعوظ کمی مشکل پیدا کردم و به مرور بیشتر میشود
  حدود 6 ما پیش با سوالی که از جنابعالی داشتم فرمودین قرص تالادالفیل را یکساعت قبل از نزدیکی مصرف کنم که 10 ان اثری نداشت و 20 مصرف میکردم حالا تالادافیل 20 هم اثر ی ندارد
  لطفا بفرمایید ایا مریضی من در نعوظ اثر داره و ثانیا چه دارویی برای مشکل کمبودنعوظ تجویز و راهنمایی فرمایید
  بپیوست 4 برگ نوار عصب عضله جدید که در 4/4/1399گرفتم جهت استحضار ارسال مینمایم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۳ تیر ۹۹( 4 سال پیش)

   از أمپول تزريقي داخل ألت استفاده كنيد

 • تصویر کاربر بهزاد سه شنبه ۳ تیر ۹۹( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 225 مشاهده پرسش
  بنده ۵ ماه پیش پیوند کلیه شدم و از ۵۰ روز بعد از پیوند که رابطه جنسی را شروع کردم مایع منی یا اصلا نیامده یا خیلی کم در حد یک قطره امده مشکل چیه ؟
  واینکه از ۱۵ روز پیش دچار تکرر ادرار شدم وهم ادرارم قطره قطره میاد وقرص تامسولوسین هم مصرف میکنم اما در بررسی سنوگرافی پروستات نرماله
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۳ تیر ۹۹( 4 سال پیش)

   مشكل مني زود گذر است و روزي يك عدد قرص وزيكر ده ميلي گرم ميل كنيد

 • تصویر کاربر امين یکشنبه ۱۱ خرداد ۹۹( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 220 مشاهده پرسش
  با سلام و عرض ادب
  دچار اختلال شديد در نعوظ هستم و زود انزالى هم دارم،چه داروهاى خوراكى ميتونم استفاده كنم براى درمان اين دو مورد؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۱۱ خرداد ۹۹( 4 سال پیش)

   روزي يك عدد قرص تادالافيل يك ساعت قبل از نزديكي ميل كنيد و سه ساعت قبل از نزديكي يك عدد قرص  داپوكستين ميل كنيد ده روز

 • تصویر کاربر شهرام یکشنبه ۴ خرداد ۹۹( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 276 مشاهده پرسش
  سلام بنده با 53سن دچار اختلال نعوذ هستم البته فشارخون دارم با قرص دیووان 80هر 12ساعت کنترل شده و مشکل خواب دارم که مدت دوسال ذولپیدم 10وترانکوپین25 مصرف دارم و حتما باید قرص ارکتو 100بخورم تا نعوظ صورت بگیره با توجه به اینکه دیابتی نیستم و چربی رو خط قرمز هستم و تیرویید هم ندارم میخواستم سوال کنم علت زمینه ای اختلال نعوظ ناشی از چی میتونه باشه و اینکه ارکتو مصرف مسکنم صورتم فرمز میشه و چشام پرخون میشه که مجبور میشم از نفازولین استفاده ممنون از اینکه راهنمایی میدید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۴ خرداد ۹۹( 4 سال پیش)

   مشكل از فشارخون مي باشد قرص تادالافيل يك ساعت قبل از رابطه

 • تصویر کاربر سینا جمعه ۹ خرداد ۹۹( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 243 مشاهده پرسش
  سلام دکتر جان.من به تجویز شما برای زود انزالی مدت 3 ماه
  پاروکستین20 مصرف کردم و طول این مدت خیلی عالی بود.مشکلم حل شده بود.ولی الان که دوره مصرف تموم شده برگشتم به حالت اول . دوباره همون مشکل رو دارم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۵ خرداد ۹۹( 4 سال پیش)

   قرص فلوكستين روزي يك عدد سه ماه

  2. تصویر کاربر سینا دوشنبه ۵ خرداد ۹۹( 4 سال پیش)
   چه دوزی مصرف کنم‌دکتر و چه موقع از شبنه روز؟
  3. تصویر کاربر سینا دوشنبه ۵ خرداد ۹۹( 4 سال پیش)
   چه دوزی مصرف کنم‌دکتر و چه موقع از شبنه روز؟
  4. تصویر کاربر سینا دوشنبه ۵ خرداد ۹۹( 4 سال پیش)
   چه دوری مصرف کنم‌دکتر و چه موقع از شبانه روز؟
  5. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۹ خرداد ۹۹( 4 سال پیش)

   ٢٠ ميلي  گرم صبح بعد از غذا

  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر حسام جمعه ۱۹ اردیبهشت ۹۹( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 383 مشاهده پرسش
  با عرض سلام و وقت بخیر حضور استاد گرامی،
  ابنجانب از همکاران کادر درمان می‌باشم و مدتی است که برای درمان زود انزالی از قرص سرترالین 100 روزی یک قرص استفاده میکنم و تقریبا چند سالی هست که مداوم مصرف میکنم هر چند زودانزالی ام کامل درمان نشده و اگر دوسه روز سرترالین رو مصرف نکنم باز مشکلم پابرجاست و دچار افسردگی و اضطراب از انجام سکس شده‌ام.
  لازم به ذکر است که بنده 44 سال سن دارم و هیچگونه بیماری زمینه ای ندارم
  لطفاً راهنمایی بفرمایید
  با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۹ اردیبهشت ۹۹( 4 سال پیش)

   روزي نصف قرص پاروكستين به مدت يك هفته و سپس روزي يك عدد به مدت سه ماه

 • تصویر کاربر حمید پنجشنبه ۲۸ فروردین ۹۹( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 332 مشاهده پرسش
  با سلام و احترام
  آقای دکتر من ۵۲؟ساله ام میخواستم بدونم برای افزایش میل جنسی از چه داروی مصرف کنم قرص سمنکس خوبه؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۲۸ فروردین ۹۹( 4 سال پیش)

   هيچ دارويي وجود ندارد

 • تصویر کاربر امیر سه شنبه ۲۶ فروردین ۹۹( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 1138 مشاهده پرسش
  با عرض سلام و خسته نباشید
  حدود دو سال پیش در حالت نعوظ الت تناسلی تحت فشار قرار گرفت و از حالت نعوظ خارج شد و تا یک روز به نعوظ نمیرسید و هیچ کبودی یا دردی نبود که بعد از خوردن قرص سیلدنافیل دوباره به نعوظ رسید
  حالا با گذشت دو سال نعوظ سخت شده و کیفیت نعوظ مثل قبل نیست و الت تناسلی چه در حالت نعوظ چه در حالت معمولی کج است و کج به نعوظ میرسد
  و احساس میکنم که در حالت غیر نعوظ کوچکتر و لاغرتر شده
  واسه درمان پیش چندین متخصص ارولوژی رفتم و میگن روحی هست
  تست کالر داپلر دادم یک طرف سرعت کمتر بود ولی گفت ممکنه عروقی باشد ممکنه روحی(چون سرعت در لحظه اول طبیعی بوده)
  موقع ازمایش کتار داپلر با تزریق یک امپول پاپاورین به نعوظ کامل نرسید و دو عدد امپول تزریق شد
  ایا هیچ راه درمانی واسش وجود داره؟
  ایا هیچ درمانگاهی توی ایران هست که بتونم اونجا مراجعه کنم
  پیشاپیش از بذل توجه شما سپاسگزارم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۲۶ فروردین ۹۹( 4 سال پیش)

   مراجعه كنيد

 • تصویر کاربر اسمعیل چهارشنبه ۲۷ فروردین ۹۹( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 205 مشاهده پرسش
  میل کم به مقاربت و شل شدن الت در حین مراقبت
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۲۷ فروردین ۹۹( 4 سال پیش)

   يك ساعت قبل از رابطه يك عدد.يك عدد قرص تادالافيل ميل كنيد

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر