علائم عفونت پروستات چیست و چه درمانی دارد؟

پروستات بخشی از سیستم تولید مثل مردان است که شامل آلت تناسلی مرد، پروستات، وزیکولهای منی و بیضه است. پروستات (Prostate) غده‌ای به اندازه گردو است که در مردان با ترشح مایعی، به تغذیه و محافظت از اسپرم کمک می‌کند و در تولید مثل مردان نقش دارد.

پروستات کجاست؟

پروستات درست در زیر مثانه و در جلوی راست روده قرار دارد. به اندازه یک گردو است و مجرای ادرار (لوله تخلیه ادرار از مثانه) را احاطه کرده است و مایعی تولید می کند که بخشی از منی را تشکیل می دهد.

عفونت پروستات

عفونت پروستات (پروستاتیت) هنگامی رخ می دهد که پروستات و ناحیه اطراف آن ملتهب می شوند. برخی از مردان مبتلا به پروستاتیت هیچ نشانه ای از علائم پروستات ندارند، در حالی که بعضی دیگر علائمی مثل درد شدید دارند.

پروستات تقریبا اندازه یک گردو است که بین مثانه و پایه آلت تناسلی قرار دارد. مجرایی (پیشابراه) که ادرار را از مثانه به آلت تناسلی منتقل می کند، از مرکز پروستات عبور می کند. پیشابراه همچنین مایع منی را از غدد جنسی به آلت تناسلی منتقل می کند.
 

انواع پروستاتیت

در اینجا 4 نوع پروستاتیت آورده شده:

1- پروستاتیت باکتریایی حاد

این نوع کمترین شیوع را دارد. اگر درمان نشود، تهدید کننده ی حیات است. و ساده ترین نوع پروستاتیت برای تشخیص است.

2- پروستاتیت باکتریایی مزمن

علائم شدیدی ایجاد نمی کند و در طی چندین سال پیشرفت می کند. بیشتر در مردان جوان و میانسال اتفاق می افتد و باعث عفونت های مکرر دستگاه ادراری می شود.

3-پروستاتیت مزمن یا سندرم درد مزمن لگنی

این بیماری موجب درد و ناراحتی در ناحیه کشاله ران و لگن می شود و در هر سنی می تواند اتفاق بیافتد.

4-پروستاتیت التهابی بدون علامت

پروستات ملتهب است، اما علائم وجود ندارد. معمولا هنگامی که پزشک به دنبال تشخیص بیماری دیگری است، آن را کشف می کند.

علل ایجاد عفونت پروستات

علت عفونت پروستات همیشه مشخص نیست. علت دقیق پروستاتیت مزمن ناشناخته است. محققان معتقدند:
 
1-یک میکروارگانیسم می تواند پروستاتیت مزمن ایجاد کند.
 
2-سیستم ایمنی بدن شما به یک UTI ( عفونت سیستم ادراری) قبلی پاسخ می دهد.
3-سیستم ایمنی بدن شما به آسیب عصبی در منطقه، واکنش نشان می دهد.
عفونت های باکتریایی علت پروستاتیت باکتری های حاد و مزمن هستند. گاهی اوقات، باکتری ها می توانند از طریق مجرای ادرار به پروستات وارد شوند.
اگر از یک کاتتر یا یک ابزار پزشکی که با مجرای ادراری سر و کار دارد استفاده می کنید، در معرض خطر ابتلا به عفونت پروستات هستید. سایر عوامل خطر عبارتند از:
 
1- انسداد در مثانه
2- عفونت
3- بیماری های منتقله از راه جنسی (STDs)
4- پروستات بزرگ یا آسیب دیده، که می تواند ابتلا به عفونت را افزایش دهد.
 
 

علائم عفونت پروستات

علائم عفونت پروستات که همان علائم پروستات هم گفته میشود تا حد زیادی به نوع آن وابسته است:

# علائم پروستاتیت باکتریایی حاد

علائم پروستاتیت حاد باکتریایی جدی هستند و ناگهانی اتفاق می افتند. در صورت تجربه، فورا به پزشک مراجعه کنید:
1- سوزش یا درد در هنگام ادرار کردن
2- تهوع و استفراغ
3- کوفتگی
4- ناتوانی در خالی کردن مثانه
5- تب و لرز
6- درد شکم یا کمر درد
اگر هر کدام از علائم زیر بیش از چند روز طول بکشد باید پزشک خود را مطلع کنید:
1- تجربه اشکال در ادرار کردن، چه در شروع، چه داشتن جریان ضعیف ادرار
2- فکر می کنید UTI دارید
3- تکرر ادرار
4- تجربه شب ادراری، و یا نیاز به تخلیه ی ادرار دو یا سه بار در طول شب
شما همچنین ممکن است تجربه ی بوی ناخوشایند یا خون در ادرار یا مایع منی خود، یا احساس درد شدید در قسمت تحتانی شکم و یا درد حین ادرار کردن داشته باشید. اینها ممکن است علائم عفونت پروستاتیت باکتریایی حاد باشند.
 
تنگی مجرا

# علائم پروستاتیت باکتریایی مزمن

علائم عفونت مزمن که ممکن است به وجود آید و ادامه یابد، به اندازه یک عفونت حاد نیست. این علائم به تدریج زیاد می شوند یا متوسط باقی می مانند. علائم می تواند بیش از سه ماه طول بکشد و شامل موارد زیر است:
1-سوزش ادرار
2-تکرر ادرار یا نیاز فوری به تخلیه
3-درد در اطراف کشاله ران، قسمت تحتانی شکم یا کمر
4-درد مثانه
5-درد بیضه یا آلت تناسلی
6-مشکل در شروع ادرار کردن یا داشتن جریان ضعیف ادرار
7-انزال دردناک
UTI-8

# علائم پروستاتیت مزمن

علائم پروستاتیت مزمن شبیه علائم حاد است. شما ممکن است سه ماه یا بیشتر احساس ناراحتی یا درد را تجربه کنید:
1-بین اسکروتوم (کیسه ی بیضه) و سوراخ مقعد
2-قسمت مرکزی زیر شکم
3-در اطراف آلت تناسلی، اسکروتوم، یا کمر
4-در حین یا بعد از انزال
اگر درد لگن، ادرار یا انزال دردناک دارید، به پزشک مراجعه کنید.

 

در صورت بروز علائم پروستات چه کار کنیم؟

اگر یک یا چند نشانه از علائم پروستات را دارید، سریعاً با پزشک خود مشورت کنید. حتی شرایط خوش خیم (غیر سرطانی) پروستات مانند بزرگ شدن پروستات، نیاز به مراقبت به موقع پزشکی دارد، بنابراین درمان پروستات را به تعویق نیندازید. سرطان پروستات معمولاً به راحتی قابل درمان است و در مراحل اولیه تشخیص داده می شود.

درد یکی از شایع ترین علائم پروستات است که به طور ناگهانی و همراه با تب شدید، لرز، دردهای مفصلی و عضلانی و خستگی عمیق آغاز می شود. علاوه بر این، ممکن است در ناحیه آلت تناسلی و پشت بیضه، درد در ناحیه کمر و احساس پر رکتوم داشته باشید.

توجه داشته باشید که در ابتدا، سرطان پروستات علائمی ایجاد نمی کند. با رشد سرطان، ممکن است در ادرار کردن نیز مشکل داشته باشید. بعضی از مردان به خصوص در شب به دفعات زیاد ادرار می کنند. برخی نیز درد یا سوزش در حین دفع ادرار، خون در ادرار یا مایع منی، درد در پشت ، باسن یا لگن و انزال دردناک دارند.

 

درمان عفونت پروستات

در طول درمان، پزشک ممکن است توصیه کند که مصرف مایعات را برای کمک به حذف باکتری ها افزایش دهید. احتمالا اجتناب از الکل، کافئین و غذاهای اسیدی و تند مفید باشد.
 
برای پروستاتیت باکتریایی، آنتی بیوتیک ها یا ضد میکروب ها را به مدت 6 تا 8 هفته مصرف کنید. اگر عفونت شدید حاد دارید، ممکن است به بستری شدن نیاز داشته باشید. در طول این مدت، مایعات و آنتی بیوتیک ها را به صورت داخل وریدی دریافت خواهید کرد.
 
یک عفونت باکتری مزمن به مصرف حداقل شش ماه آنتی بیوتیک نیاز دارد. این کار برای جلوگیری از عفونت های مکرر است. پزشک شما همچنین ممکن است داروهای مسدودکننده ی α را تجویز کند تا عضلات مثانه را شل کند و علائم را کاهش دهد.
 
اگر در مثانه انسداد یا مشکلات آناتومیکی دیگری باشد، ممکن است به جراحی نیاز داشته باشید جراحی می تواند با از بین بردن بافت اسکار، باعث بهبود جریان و ذخیره ی ادرار شود.
عفونت پروستات در مردان
 

پزشک چگونه عفونت پروستات را تشخیص می دهد؟

تشخیص عفونت پروستات بر اساس شرح حال، معاینه ی فیزیکی و آزمایشات است. پزشک شما همچنین می تواند شرایط جدی دیگر مانند سرطان پروستات را در طول آزمایشات مورد بررسی قرار دهد. در طول معاینه فیزیکی، دکتر یک معاینه دیجیتال رکتال را برای آزمایش پروستات انجام خواهد داد که به دنبال موارد زیر خواهد بود:
 
1-ترشح
2-گره های لنفاوی بزرگ یا دردناک
3-اسکروتوم متورم یا دردناک
 
پزشک همچنین ممکن است در مورد علائم پروستات شما، UTI های اخیر و داروها یا مکمل هایی که مصرف می کنید بپرسد. سایر آزمایش های پزشکی که می توانند به تشخیص و برنامه درمان شما کمک کنند عبارتند از:
 
1-تجزیه ی ادرار یا مایع منی برای بررسی عفونت

2-بیوپسی پروستات یا آزمایش خون برای آنتی ژن اختصاصی پروستات (PSA)

3-تستهای دینامیکی ادرار، برای دیدن نحوه ی ذخیره ی ادرار در مثانه و پیشابراه
 
4-سيستوسکوپي، بررسی داخل مثانه و پیشابراه از لحاظ انسداد
 
پزشک شما همچنین می تواند یک سونوگرافی را برای بررسی دقیق تر به منظور انتخاب دوره ی درمانی مناسب انجام دهد.
 
بزرگی پروستات
 

درمان بیماری پروستاتیت مزمن

درمان پروستاتیت مزمن بستگی به علائم شما دارد. پزشک شما در ابتدا آنتی بیوتیک ها را برای جلوگیری از عفونت باکتریایی تجویز می کند. داروهای دیگر برای کمک به کاهش ناراحتی و درد عبارتند از:
 
1- سیلیدوسین (راپافلو)
2- داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDS) مانند ایبوپروفن و آسپرین
3- گلیکوزآمینوگلیکان (کندریتین سولفات)
4- شل کننده های عضلانی مانند سیکلوبنزاپرین و کلونازپام
5- آرامبخش ها

درمان های متناوب

موارد زیر ممکن است برای برخی افراد مفید باشد:
 
1-حمام گرم یا ماساژ پروستات
2-درمان حرارتی با بطری آب داغ یا پد گرمایی
3-انجام تمرین کگل (نوعی ورزش برای تقویت عضلات کف پرینه) ، برای کمک به بهبود عملکرد مثانه
4-آزاد سازی میوفاسیال (نوعی ماساژ)، برای کمک به استراحت بافت نرم در کمر
5-تمرینات آرامش بخش
6-طب سوزنی
7-بیوفیدبک (نوعی تکنیک درمانی به کمک امواج الکتریکی خود فرد است.)
همیشه قبل از استفاده از درمان مکمل یا جایگزین با پزشک خود مشورت کنید. درمان هایی مانند مکمل ها و گیاهان ممکن است با داروهایی که قبلا مصرف کرده اید تداخل داشته باشند.
 

پروستاتیت عود کننده

مهم است تمام داروهایی را که پزشک برای از بین بردن باکتری ها تجویز کرده را مصرف کنید. اما پروستاتیت باکتریایی ممکن است حتی با آنتی بیوتیک ها دوباره تکرار شود. این ممکن است به این دلیل باشد که آنتی بیوتیک ها موثر نیستند یا همه باکتری ها را نابود نمی کنند.
 
ممکن است مجبور باشید داروها را برای یک دوره طولانی مصرف کنید یا از داروهای دیگر استفاده کنید. اگر پروستاتیت عود کننده دارید، به یک متخصص اورولوژی مراجعه کنید که می توانند تست اختصاصی برای تعیین باکتری های خاصی که باعث عفونت می شوند را درخواست دهند. برای جمع آوری این اطلاعات، پزشک، پروستات شما را از مایع خالی خواهد کرد. بعد از شناسایی باکتری، پزشک ممکن است داروهای مختلفی تجویز کند.
 
التهاب پروستات مزمن

عوارض پروستاتیت حاد

در مورد یک عفونت، پروستاتیت باکتریایی با درمان مناسب برطرف می شود. پروستاتیت مزمن ممکن است به درمان های مختلفی نیاز داشته باشد.
عوارض پروستاتیت حاد شامل:
1- باکتری در جریان خون
2- شکل گیری آبسه
3- ناتوانی در ادرار کردن
4- سپسیس
5- در موارد شدید مرگ
عوارض پروستاتیت مزمن ممکن است شامل موارد زیر باشد:
1- اشکال در ادرار کردن
2- اختلال عملکرد جنسی
3- درد مزمن لگن
4- درد مزمن حین ادرار کردن
 
ممکن است سطح PSA با یک عفونت پروستات افزایش یابد و در عرض یک تا سه ماه به محدوده طبیعی برسد. پیگیری بعد از اتمام درمان را انجام دهید. اگر سطح PSA کاهش نیافت، پزشک شما ممکن است برای دوره طولانی تری آنتی بیوتیک ها را تمدید کند یا بیوپسی پروستات را برای جستجوی سرطان پروستات توصیه کند.

آیا عفونت پروستات خطرناک است؟

عفونت پروستات، حتی آنهایی که مزمن هستند، هیچ ارتباطی با سرطان پروستات ندارند. آنها خطر ابتلا به سرطان پروستات را نیز افزایش نمی دهند. عفونت پروستات مسری نیست و یا توسط شریک زندگی شما ایجاد نمی شود. تا زمانی که احساس ناراحتی نکنید، می توانید به روابط جنسیتان ادامه دهید.
 
اگر علائم عفونت پروستات را دارید با پزشک خود صحبت کنید. این علائم ممکن است ناراحتی هنگام ادرار یا درد در ناحیه کشاله ران یا کمر باشد. تشخیص و درمان زود هنگام بسیار مفید است. در برخی موارد، مانند پروستاتیت حاد باکتریایی، درمان اولیه برای روند بهتر بهبودی مهم است.

آیا عفونت پروستات باعث ناباروری می شود؟

عفونت پروستات می تواند تولید اسپرم در غده پروستات را مختل کند که این امر بر قدرت باروری مرد تأثیر می گذارد. در برخی از مردان، پروستاتیت ممکن است سطح آنتی ژن مخصوص پروستات (PSA) را افزایش دهد. اگر عفونت پروستات مزمن ناشی از باکتری باشد، آنتی بیوتیک ها ممکن است التهاب و ناباروری را کم کنند.

تاثیر عفونت پروستات در کاهش تعداد اسپرم

کاهش تعداد اسپرم می تواند با تعدادی از شرایط مختلف از جمله سرطان بیضه، سرطان پروستات و برخی از انواع سرطان خون همراه باشد. تعداد کم اسپرم نیز با بیماری عروق کرونر در مردان مرتبط است.

 

 

برای پرسش و پاسخ از دکتر روی لینک پرسش از دکتر کلیک کنید.

دکتر هوشنگ قوامی جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری و ناباروری و ناتوانی جنسی مردان در تهران

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر عباس شنبه ۶ دی ۹۹( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 52 مشاهده پرسش
  سلام از امروز صبح بیضه ام سمت راست باد کرده و درد میکنه چیشده و چیکار کنم ؟؟؟؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۶ دی ۹۹( 8 ماه پیش)

   روزي يك عدد قرص تاوانكس ٥٠٠ ميلي گرم ميل كنيد ده روز و هر ٨ ساعت يك عدد قرص ناپروكسن ٢٥٠ ميلي گرم ميل كنيديك هفته

 • تصویر کاربر سیامک جمعه ۵ دی ۹۹( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 53 مشاهده پرسش
  سلام . آقای دکتر جوانی‌ ۲۵ ساله هستم تقریبا چن ماهی میشه گاهی اوقات بدون هیچ گونه تحریک جنسی چن قطره اب منی ازم خارج میشه و یا بلافاصله بعد از ادرار‌ کردن چن قطره ای خارج میشه ولی هیچگونه دردی ندارم و یه مشکل دیگه ای که دارم زودانزالیه ... آیا این دو مشکل بهم مرتبطن ؟؟ و آیا میتونه مشکل اعصاب باشه ؟؟ چجوری این دو مشکلو درمان کنم؟؟ با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۵ دی ۹۹( 8 ماه پیش)

   ارتباطي به هم ندارند و عصبي نيست ،،، ترشحات مربوط به پروستات است طبيعي است و روزي يك عدد قرص پاروكستين٢٠ سه ماه ميل كنيد

 • تصویر کاربر علی جمعه ۵ دی ۹۹( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 42 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر،خسته نباشید
  من سنم 65ساله و چند سالی هست که مشکل پروستات دارم بعضی شبا باید دو بار ادرار کنم ولی چند روزی هست درد در زیر ناف دارم و منتهی میشه به سر کلاهک الت تناسلیم و موقع ادرار یک سوزش خفیف دارم،خواستم‌ بدونم چه راه حلی پیشنهاد میکنید..ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۵ دی ۹۹( 8 ماه پیش)

   روزي يك عدد كپسول امنيك ميل كنيد يك ماه و روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود ده روز و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين صد ميلي استعمال كنيد ده روز

 • تصویر کاربر س.س جمعه ۲۸ آذر ۹۹( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 51 مشاهده پرسش
  سلام دکتر عزیز
  من مدت زیادی هست بعد از رابطه جنسی و ارضا شدن مثانه و زیر شکمم و زیر ناف من حالت تورم یا گرفتگی پیدا میکنه
  ازمایش سونو پروستات و مثانه دادم همه چیز اکی بود
  دکتر مراجعه کردم گفت اسپاسم مثانه هست دارو نداد ولی تا یک یا دو هفته احساس بدی تو مثانه دارم مثل گرفتگی یا سفت شدن
  خواستم ببینم من چی استفاده کنم یا چه دارویی بخورم این مشکل برطرف بشه ؟؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۲۸ آذر ۹۹( 9 ماه پیش)

   روزي يك عدد شياف ايندومتاسين صد ميلي استعمال كنيد ده روز و روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود ده روز

 • تصویر کاربر مهدی پنجشنبه ۲۷ آذر ۹۹( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 63 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر خسته نباشید
  مشکل بنده بیش از یک سال هست که شروع شده تکرر ادرار درام مخصوصا در زمانی که سرکار نیستم و منزل هستم رنگ ادرار زرد میشه درد و ضعف جسمانی دارم قسمت پهلو و کمردرد کشاله ران هم درد میکنه نمی تونم در مواقع بخوابم مشکل انزال هم پیدا کردم سونوگرافی کردم کلیه کیست داره ولی گفتن مهم نیست مثانه سالم ولی پروستات مشکل داره لازم باشه جواب آزمایش هست آقای دکترممنون میشم کمک کنید دچار افسردگی دارم میشم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۲۷ آذر ۹۹( 9 ماه پیش)

   روزي يك عدد قرص ده ميلي گرم وزيكر ميل كنيد يك ماه ،،روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود ده روز و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين صد ميلي استعمال كنيد ده روز

 • تصویر کاربر سینا دوشنبه ۲۴ آذر ۹۹( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 60 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر وققتون بخیر ، من دو هفته پیش یه مشاوره از شما گرفتم با این مضمون
  ((من 34 سالمه و متاهل، الان تقریبا 3هفته است احساس میکنم فشارادرارم کم شده ، آب زیاد میخورم فشار به مثانه زیاد میشه ولی آب کم میخورم مشکلی ندارم ، امروز هم برای اولین بار بعد از رابطه احساس درد تو ناحیه پرینه داشتم و معمولا از بعد از رابطه ادرارم قطره قطره یا دوشاخه میشه ))
  شما تجویز کردین که به مدت 10 روز کپسول امنیک استفاده کنم ، روز سوم بعد از رابطه ای که داشتم دچار تکرر ادرار شدم بطوریکه احساس میکردم ادرار به صورت کامل تخلیه نشده و چندین بار پشت سرهم باید میرفتم سرویس بهداشتی ، قبل از مصرف امنیک این مشکل را نداشتم ، الانم که آحرین کپسول امنیک رو مصرف کردم دوباره بعد از رابطه همین مشکل رو دارم و شدیدا رو اعصابمه و داره اذیتم میکنه (درد در ناحیه پرینه که یک بار داشتم دیگه ندارم )، میشه راهنماییم بفرمایین ؟ ممنون میشم از جنابعالی
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۲۴ آذر ۹۹( 9 ماه پیش)

   روزي يك عدد قرص وزيكر ده ميلي گرم ميل كنيد و روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين صد ميلي استعمال كنيد ده روز

 • تصویر کاربر نادر پنجشنبه ۲۷ آذر ۹۹( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 50 مشاهده پرسش
  باسلام و عرض ادب
  جناب آقای دکتر جوانی 30 ساله و مجرد هستم وقتی اندام جنسی ام (آلت تناسلی) تحریک می شود بعد از آن درد یا التهابی در زیر ناف سمت چپ بدنم(بالای آلت و بیضه) شروع میشود که وقتی دستم را روی آن قسمت میزارم(زیرناف) کمی خوب میشود ولی منجر به خروج مکرر و زیاد گاز(باد) بدبویی از بنده میشود که چند ماهی است که با این درد مواجه ام و با توجه به ایام کرونایی و عدم دسترسی به پزشک متخصص مرا بشدت نگران کرده است راهکار جنابعالی چه بصورت موقت با توجه به ایام کرونا و هم در جهت درمان قطعی این موصوع چه میباشد خواهشمندم راهنمائی فرمائید. ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۲۷ آذر ۹۹( 9 ماه پیش)

   روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود ده روزو روزي يك عدد شياف ايندومتاسين صد ميلي استعمال كنيد ده روز

 • تصویر کاربر امیر دوشنبه ۱۷ آذر ۹۹( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 54 مشاهده پرسش
  باعث درد در دور کمر و ایجاد باد در رودها و زمانی که نیم ساعت به بالادسر پا هستم درد کمب درو شکم وکمرو خستگی ایجاد میکند.
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۱۷ آذر ۹۹( 9 ماه پیش)

   روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود ده روز و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين صد ميلي استعمال كنيد ده روز

 • تصویر کاربر مجتبی شنبه ۱۵ آذر ۹۹( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 54 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر من مدتی سوزش ادرار دارم در مقعد هم احساس درد میکنم دکتر رفتم گفته که پروستات و قرص باکلوفن و افاکسیم ۴۰۰وسیپروفلوکساسین تجویز کردن ۱۰ روز استفاده کردم خوب شدم ولی دوباره بعد از دو هفته دوباره همون علایم به وجود اومد به نظر شما چی کار کنم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۱۵ آذر ۹۹( 9 ماه پیش)

   روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود ده روز و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين صد ميلي استعمال كنيد

 • تصویر کاربر رضا جمعه ۱۴ آذر ۹۹( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 52 مشاهده پرسش
  با عرض سلام،من ۵۰ سال سن دارم و دچار مشگل تکدد ادارار هستم،و همچنین شب ها دو تا سه بار ادارار دارم،گاهی هم در محل سوراخ مقعد درد دارم،در صورت امکان راهنمایی بفرمایید.
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۴ آذر ۹۹( 9 ماه پیش)

   روزي يك عدد كپسول امنيك ميل كنيد و روزي يك عدد قرص  وزيكر ده ميلي گرم روزي يك عدد ده روز

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر