علائم عفونت پروستات چیست و چه درمانی دارد؟

پروستات بخشی از سیستم تولید مثل مردان است که شامل آلت تناسلی مرد، پروستات، وزیکولهای منی و بیضه است. پروستات (Prostate) غده‌ای به اندازه گردو است که در مردان با ترشح مایعی، به تغذیه و محافظت از اسپرم کمک می‌کند و در تولید مثل مردان نقش دارد.

پروستات کجاست؟

پروستات درست در زیر مثانه و در جلوی راست روده قرار دارد. به اندازه یک گردو است و مجرای ادرار (لوله تخلیه ادرار از مثانه) را احاطه کرده است و مایعی تولید می کند که بخشی از منی را تشکیل می دهد.

عفونت پروستات

عفونت پروستات (پروستاتیت) هنگامی رخ می دهد که پروستات و ناحیه اطراف آن ملتهب می شوند. برخی از مردان مبتلا به پروستاتیت هیچ نشانه ای از علائم پروستات ندارند، در حالی که بعضی دیگر علائمی مثل درد شدید دارند.

پروستات تقریبا اندازه یک گردو است که بین مثانه و پایه آلت تناسلی قرار دارد. مجرایی (پیشابراه) که ادرار را از مثانه به آلت تناسلی منتقل می کند، از مرکز پروستات عبور می کند. پیشابراه همچنین مایع منی را از غدد جنسی به آلت تناسلی منتقل می کند.
 

انواع پروستاتیت

در اینجا 4 نوع پروستاتیت آورده شده:

1- پروستاتیت باکتریایی حاد

این نوع کمترین شیوع را دارد. اگر درمان نشود، تهدید کننده ی حیات است. و ساده ترین نوع پروستاتیت برای تشخیص است.

2- پروستاتیت باکتریایی مزمن

علائم شدیدی ایجاد نمی کند و در طی چندین سال پیشرفت می کند. بیشتر در مردان جوان و میانسال اتفاق می افتد و باعث عفونت های مکرر دستگاه ادراری می شود.

3-پروستاتیت مزمن یا سندرم درد مزمن لگنی

این بیماری موجب درد و ناراحتی در ناحیه کشاله ران و لگن می شود و در هر سنی می تواند اتفاق بیافتد.

4-پروستاتیت التهابی بدون علامت

پروستات ملتهب است، اما علائم وجود ندارد. معمولا هنگامی که پزشک به دنبال تشخیص بیماری دیگری است، آن را کشف می کند.

علل ایجاد عفونت پروستات

علت عفونت پروستات همیشه مشخص نیست. علت دقیق پروستاتیت مزمن ناشناخته است. محققان معتقدند:
 
1-یک میکروارگانیسم می تواند پروستاتیت مزمن ایجاد کند.
 
2-سیستم ایمنی بدن شما به یک UTI ( عفونت سیستم ادراری) قبلی پاسخ می دهد.
3-سیستم ایمنی بدن شما به آسیب عصبی در منطقه، واکنش نشان می دهد.
عفونت های باکتریایی علت پروستاتیت باکتری های حاد و مزمن هستند. گاهی اوقات، باکتری ها می توانند از طریق مجرای ادرار به پروستات وارد شوند.
اگر از یک کاتتر یا یک ابزار پزشکی که با مجرای ادراری سر و کار دارد استفاده می کنید، در معرض خطر ابتلا به عفونت پروستات هستید. سایر عوامل خطر عبارتند از:
 
1- انسداد در مثانه
2- عفونت
3- بیماری های منتقله از راه جنسی (STDs)
4- پروستات بزرگ یا آسیب دیده، که می تواند ابتلا به عفونت را افزایش دهد.
 
 

علائم عفونت پروستات

علائم عفونت پروستات که همان علائم پروستات هم گفته میشود تا حد زیادی به نوع آن وابسته است:

# علائم پروستاتیت باکتریایی حاد

علائم پروستاتیت حاد باکتریایی جدی هستند و ناگهانی اتفاق می افتند. در صورت تجربه، فورا به پزشک مراجعه کنید:
1- سوزش یا درد در هنگام ادرار کردن
2- تهوع و استفراغ
3- کوفتگی
4- ناتوانی در خالی کردن مثانه
5- تب و لرز
6- درد شکم یا کمر درد
اگر هر کدام از علائم زیر بیش از چند روز طول بکشد باید پزشک خود را مطلع کنید:
1- تجربه اشکال در ادرار کردن، چه در شروع، چه داشتن جریان ضعیف ادرار
2- فکر می کنید UTI دارید
3- تکرر ادرار
4- تجربه شب ادراری، و یا نیاز به تخلیه ی ادرار دو یا سه بار در طول شب
شما همچنین ممکن است تجربه ی بوی ناخوشایند یا خون در ادرار یا مایع منی خود، یا احساس درد شدید در قسمت تحتانی شکم و یا درد حین ادرار کردن داشته باشید. اینها ممکن است علائم عفونت پروستاتیت باکتریایی حاد باشند.
 
تنگی مجرا

# علائم پروستاتیت باکتریایی مزمن

علائم عفونت مزمن که ممکن است به وجود آید و ادامه یابد، به اندازه یک عفونت حاد نیست. این علائم به تدریج زیاد می شوند یا متوسط باقی می مانند. علائم می تواند بیش از سه ماه طول بکشد و شامل موارد زیر است:
1-سوزش ادرار
2-تکرر ادرار یا نیاز فوری به تخلیه
3-درد در اطراف کشاله ران، قسمت تحتانی شکم یا کمر
4-درد مثانه
5-درد بیضه یا آلت تناسلی
6-مشکل در شروع ادرار کردن یا داشتن جریان ضعیف ادرار
7-انزال دردناک
UTI-8

# علائم پروستاتیت مزمن

علائم پروستاتیت مزمن شبیه علائم حاد است. شما ممکن است سه ماه یا بیشتر احساس ناراحتی یا درد را تجربه کنید:
1-بین اسکروتوم (کیسه ی بیضه) و سوراخ مقعد
2-قسمت مرکزی زیر شکم
3-در اطراف آلت تناسلی، اسکروتوم، یا کمر
4-در حین یا بعد از انزال
اگر درد لگن، ادرار یا انزال دردناک دارید، به پزشک مراجعه کنید.

 

در صورت بروز علائم پروستات چه کار کنیم؟

اگر یک یا چند نشانه از علائم پروستات را دارید، سریعاً با پزشک خود مشورت کنید. حتی شرایط خوش خیم (غیر سرطانی) پروستات مانند بزرگ شدن پروستات، نیاز به مراقبت به موقع پزشکی دارد، بنابراین درمان پروستات را به تعویق نیندازید. سرطان پروستات معمولاً به راحتی قابل درمان است و در مراحل اولیه تشخیص داده می شود.

درد یکی از شایع ترین علائم پروستات است که به طور ناگهانی و همراه با تب شدید، لرز، دردهای مفصلی و عضلانی و خستگی عمیق آغاز می شود. علاوه بر این، ممکن است در ناحیه آلت تناسلی و پشت بیضه، درد در ناحیه کمر و احساس پر رکتوم داشته باشید.

توجه داشته باشید که در ابتدا، سرطان پروستات علائمی ایجاد نمی کند. با رشد سرطان، ممکن است در ادرار کردن نیز مشکل داشته باشید. بعضی از مردان به خصوص در شب به دفعات زیاد ادرار می کنند. برخی نیز درد یا سوزش در حین دفع ادرار، خون در ادرار یا مایع منی، درد در پشت ، باسن یا لگن و انزال دردناک دارند.

 

درمان عفونت پروستات

در طول درمان، پزشک ممکن است توصیه کند که مصرف مایعات را برای کمک به حذف باکتری ها افزایش دهید. احتمالا اجتناب از الکل، کافئین و غذاهای اسیدی و تند مفید باشد.
 
برای پروستاتیت باکتریایی، آنتی بیوتیک ها یا ضد میکروب ها را به مدت 6 تا 8 هفته مصرف کنید. اگر عفونت شدید حاد دارید، ممکن است به بستری شدن نیاز داشته باشید. در طول این مدت، مایعات و آنتی بیوتیک ها را به صورت داخل وریدی دریافت خواهید کرد.
 
یک عفونت باکتری مزمن به مصرف حداقل شش ماه آنتی بیوتیک نیاز دارد. این کار برای جلوگیری از عفونت های مکرر است. پزشک شما همچنین ممکن است داروهای مسدودکننده ی α را تجویز کند تا عضلات مثانه را شل کند و علائم را کاهش دهد.
 
اگر در مثانه انسداد یا مشکلات آناتومیکی دیگری باشد، ممکن است به جراحی نیاز داشته باشید جراحی می تواند با از بین بردن بافت اسکار، باعث بهبود جریان و ذخیره ی ادرار شود.
عفونت پروستات در مردان
 

پزشک چگونه عفونت پروستات را تشخیص می دهد؟

تشخیص عفونت پروستات بر اساس شرح حال، معاینه ی فیزیکی و آزمایشات است. پزشک شما همچنین می تواند شرایط جدی دیگر مانند سرطان پروستات را در طول آزمایشات مورد بررسی قرار دهد. در طول معاینه فیزیکی، دکتر یک معاینه دیجیتال رکتال را برای آزمایش پروستات انجام خواهد داد که به دنبال موارد زیر خواهد بود:
 
1-ترشح
2-گره های لنفاوی بزرگ یا دردناک
3-اسکروتوم متورم یا دردناک
 
پزشک همچنین ممکن است در مورد علائم پروستات شما، UTI های اخیر و داروها یا مکمل هایی که مصرف می کنید بپرسد. سایر آزمایش های پزشکی که می توانند به تشخیص و برنامه درمان شما کمک کنند عبارتند از:
 
1-تجزیه ی ادرار یا مایع منی برای بررسی عفونت

2-بیوپسی پروستات یا آزمایش خون برای آنتی ژن اختصاصی پروستات (PSA)

3-تستهای دینامیکی ادرار، برای دیدن نحوه ی ذخیره ی ادرار در مثانه و پیشابراه
 
4-سيستوسکوپي، بررسی داخل مثانه و پیشابراه از لحاظ انسداد
 
پزشک شما همچنین می تواند یک سونوگرافی را برای بررسی دقیق تر به منظور انتخاب دوره ی درمانی مناسب انجام دهد.
 
بزرگی پروستات
 

درمان بیماری پروستاتیت مزمن

درمان پروستاتیت مزمن بستگی به علائم شما دارد. پزشک شما در ابتدا آنتی بیوتیک ها را برای جلوگیری از عفونت باکتریایی تجویز می کند. داروهای دیگر برای کمک به کاهش ناراحتی و درد عبارتند از:
 
1- سیلیدوسین (راپافلو)
2- داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDS) مانند ایبوپروفن و آسپرین
3- گلیکوزآمینوگلیکان (کندریتین سولفات)
4- شل کننده های عضلانی مانند سیکلوبنزاپرین و کلونازپام
5- آرامبخش ها

درمان های متناوب

موارد زیر ممکن است برای برخی افراد مفید باشد:
 
1-حمام گرم یا ماساژ پروستات
2-درمان حرارتی با بطری آب داغ یا پد گرمایی
3-انجام تمرین کگل (نوعی ورزش برای تقویت عضلات کف پرینه) ، برای کمک به بهبود عملکرد مثانه
4-آزاد سازی میوفاسیال (نوعی ماساژ)، برای کمک به استراحت بافت نرم در کمر
5-تمرینات آرامش بخش
6-طب سوزنی
7-بیوفیدبک (نوعی تکنیک درمانی به کمک امواج الکتریکی خود فرد است.)
همیشه قبل از استفاده از درمان مکمل یا جایگزین با پزشک خود مشورت کنید. درمان هایی مانند مکمل ها و گیاهان ممکن است با داروهایی که قبلا مصرف کرده اید تداخل داشته باشند.
 

پروستاتیت عود کننده

مهم است تمام داروهایی را که پزشک برای از بین بردن باکتری ها تجویز کرده را مصرف کنید. اما پروستاتیت باکتریایی ممکن است حتی با آنتی بیوتیک ها دوباره تکرار شود. این ممکن است به این دلیل باشد که آنتی بیوتیک ها موثر نیستند یا همه باکتری ها را نابود نمی کنند.
 
ممکن است مجبور باشید داروها را برای یک دوره طولانی مصرف کنید یا از داروهای دیگر استفاده کنید. اگر پروستاتیت عود کننده دارید، به یک متخصص اورولوژی مراجعه کنید که می توانند تست اختصاصی برای تعیین باکتری های خاصی که باعث عفونت می شوند را درخواست دهند. برای جمع آوری این اطلاعات، پزشک، پروستات شما را از مایع خالی خواهد کرد. بعد از شناسایی باکتری، پزشک ممکن است داروهای مختلفی تجویز کند.
 
التهاب پروستات مزمن

عوارض پروستاتیت حاد

در مورد یک عفونت، پروستاتیت باکتریایی با درمان مناسب برطرف می شود. پروستاتیت مزمن ممکن است به درمان های مختلفی نیاز داشته باشد.
عوارض پروستاتیت حاد شامل:
1- باکتری در جریان خون
2- شکل گیری آبسه
3- ناتوانی در ادرار کردن
4- سپسیس
5- در موارد شدید مرگ
عوارض پروستاتیت مزمن ممکن است شامل موارد زیر باشد:
1- اشکال در ادرار کردن
2- اختلال عملکرد جنسی
3- درد مزمن لگن
4- درد مزمن حین ادرار کردن
 
ممکن است سطح PSA با یک عفونت پروستات افزایش یابد و در عرض یک تا سه ماه به محدوده طبیعی برسد. پیگیری بعد از اتمام درمان را انجام دهید. اگر سطح PSA کاهش نیافت، پزشک شما ممکن است برای دوره طولانی تری آنتی بیوتیک ها را تمدید کند یا بیوپسی پروستات را برای جستجوی سرطان پروستات توصیه کند.

آیا عفونت پروستات خطرناک است؟

عفونت پروستات، حتی آنهایی که مزمن هستند، هیچ ارتباطی با سرطان پروستات ندارند. آنها خطر ابتلا به سرطان پروستات را نیز افزایش نمی دهند. عفونت پروستات مسری نیست و یا توسط شریک زندگی شما ایجاد نمی شود. تا زمانی که احساس ناراحتی نکنید، می توانید به روابط جنسیتان ادامه دهید.
 
اگر علائم عفونت پروستات را دارید با پزشک خود صحبت کنید. این علائم ممکن است ناراحتی هنگام ادرار یا درد در ناحیه کشاله ران یا کمر باشد. تشخیص و درمان زود هنگام بسیار مفید است. در برخی موارد، مانند پروستاتیت حاد باکتریایی، درمان اولیه برای روند بهتر بهبودی مهم است.

آیا عفونت پروستات باعث ناباروری می شود؟

عفونت پروستات می تواند تولید اسپرم در غده پروستات را مختل کند که این امر بر قدرت باروری مرد تأثیر می گذارد. در برخی از مردان، پروستاتیت ممکن است سطح آنتی ژن مخصوص پروستات (PSA) را افزایش دهد. اگر عفونت پروستات مزمن ناشی از باکتری باشد، آنتی بیوتیک ها ممکن است التهاب و ناباروری را کم کنند.

تاثیر عفونت پروستات در کاهش تعداد اسپرم

کاهش تعداد اسپرم می تواند با تعدادی از شرایط مختلف از جمله سرطان بیضه، سرطان پروستات و برخی از انواع سرطان خون همراه باشد. تعداد کم اسپرم نیز با بیماری عروق کرونر در مردان مرتبط است.

 

 

برای پرسش و پاسخ از دکتر روی لینک پرسش از دکتر کلیک کنید.

دکتر هوشنگ قوامی جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری و ناباروری و ناتوانی جنسی مردان در تهران

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر بابک جمعه ۲۴ بهمن ۹۹( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 52 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من ۳۴ سالمه دو روز پیش بعد از ادرار با دست انتهای لوله ادرارم رو تخلیه کردم یه مقدار کم خون دیدم ولی دیگه تا الان تکرار نشده البته دو روز قبل از این اتفاق عمل لیزر شقاق انجام دادم به این قضیه میتونه ربط داشته باشه یا مشکل دیگه ای هست
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۲۴ بهمن ۹۹( 7 ماه پیش)

   مشكلي نيست به ليزر هم ارتباط ندارد

 • تصویر کاربر سبحان پنجشنبه ۹ بهمن ۹۹( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 60 مشاهده پرسش
  سلام برای التهاب پروستات آیا مصرف قرص سفیکسم ۴۰۰ بهتر است یا قرص افلوکساسین ۳۰۰ ؟ با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۹ بهمن ۹۹( 7 ماه پیش)

   افلوكساسين ٣٠٠

 • تصویر کاربر تابش دوشنبه ۶ بهمن ۹۹( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 52 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیرآقای دکتر
  مدتی است در صبح با فشار و نعوذ سر صبح بیدارم میکنه ولی خیلی کم تخلیه ادرار دارم و همراه درد بیضه سمت راست است
  ۴۳ سالمه و چند سالی است درگیر زگیل تناسلی هستم هر چند وقت میزنه میرم میسوزنمشون . ممکنه داخل مجرا هم بزنه ؟
  درضمن در رابطه بعد از انزال درد داشتم
  مدتهاست که ادرارم فشاری ندارد و مثل قبلا احساس تخلیه نمیکنم
  لطفا راهنمایی بفرمائید ‌ . متشکرم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۶ بهمن ۹۹( 7 ماه پیش)

   روزي يك عدد كپسول امنيك ميل كنيد و زگيل در مجرا بوجود نمي أيد

 • تصویر کاربر یوسف یکشنبه ۵ بهمن ۹۹( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 51 مشاهده پرسش
  تقریبا سه ساله با رد پهلو ودرد در ادرار دارم مشکل در ادار کردن هم دارم 41 سالمه 34بار دکتر رفتم می گن مشکلی ندا ری فقط امسال بر اثر سانحه مجبور شدم از سنگ استفاده کنم بعد یه مدت کلیه هام افونت کردند بعد از بهبودی هنوز مشکل درد در دفع ادرار و درد پهلو دارم خوشحال می شم جوابم را بدی هنوز ازدواج نکردم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۵ بهمن ۹۹( 7 ماه پیش)

   روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود ده روز و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين صد ميلي استعمال كنيد و روزي يك عدد قرص پرازوسين ١ ميلي گرم ميل كنيد

 • تصویر کاربر ضرغام دوشنبه ۲۹ دی ۹۹( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 55 مشاهده پرسش
  سلام آقا دکتر ..من پارسال آزمایش psaدادم 4بود بعد آزمایش سونو دادم حجم پروستات ۳۲ccبود چند روز پیش آزمایش دادم psa 8 شده شبها تاصبح دوبار ادرارمیرم کمی هم ادرارباریک شده مدتی اسپرم هم زرد هست ممنون میشم از جوابتون
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۲۹ دی ۹۹( 8 ماه پیش)

   بايد نمونه برداري از پروستات انجام شود زردي اسپرم درماني ندارد و براي ادرار روزي يك عدد قرص ترازوسين ٢ ميلي گرم ميل كنيد

 • تصویر کاربر آس.ع دوشنبه ۶ بهمن ۹۹( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 70 مشاهده پرسش
  با سلام
  بنده ۲۸ سالم هست و چند سال پیش دچار سوزش ادرار شدم و متاسفانه به دکتر مراجعه نکردم و زیاد ازار دهنده نبود, یک سال پیش بعد از ارضا شدن درد بین کیسه بیضه و مقعدم شروع شد و به متخصص ارولوژی مراجعه کردم بعد از سیستوسکوپی تشخیص عفونت اشریا ایکلی داده شد و انتی بیوتیک های تاوانکس , ازیترومایسین, جیمی فلوکساسین ، پودر اسکاچ و افلوکساسین و یک سری داروی تزریقی مانند امیکاسین و سفازولین در دوره های ۱ ماهه و ۲ ماه تجویز شد. در مجموع ۸ ماه انتی بیوتیک مصرف کردم و برام و تاثیر چندان زیادی نداشت ، بعد متوجه شدم به دلیل اینکه جلوی ارضا شدن رو می گیرم این مشکل تشدید می شه ، دیگه اینکار رو نکردم و دوباره سیستوسکوپی شدم و تشخیص کمی عفونت داده شد , همچنین لوله اپیدیدم در هر ۲ طرف کاملا ورم داره و حالت دانه های تسبیح شده ولی بدون درد هست، واریکوسل چپ هم دارم ، دکتر داروی سرم لووفلوکساسین تزریقی به مدت ۱۰ روز تجویز کردن همراه شاک ویو ۶ جلسه ، و قرص پروترال ، این درمان در کاهش درد خیلی موثر بوده ولی با گذشت ۲ ماه همچنان صبح ها کمر درد شدید دارم و احساس ورم در پروستات و ناحیه پرینه، بعد از ادرار و مدفوع این ورم از بین میره و به مرور زمان در کشاله چپ و باسن چپ تا پشت پا درد حالت تحت فشار بودن عصب رخ میده و منو ازار میده. چه توصیه درمانی دارید واقعا عذاب اور هست . کشت ادرار بنده منفی و نرمال هست و تکرر ادرار ندارم فقط سوزش خفیف و فشار کم ادرار. به طور کل صبح ها با کمر درد شدید و ورم پروستات از خواب پا میشم که با ادرار و مدفوع رفع می شه و در طول روز احساس درد به سمت کشاله چپ و باسن و پشت لگن چپ می رود.) این علائم ثابت هست.
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۶ بهمن ۹۹( 7 ماه پیش)

   روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود ده روز و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين صد ميلي استعمال كنيد ده روز

 • تصویر کاربر علی دوشنبه ۶ بهمن ۹۹( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 48 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر و وقت بخیر / ممکنه عرایضم یه مقدار طولانی باشه عذر خواهی میکنم / 15 سال بخاطر ابتلا به دیسک کمر وتنگی کانال نخاعی کمر بند دیسک رو بنا به توصیه پزشک در هنگام کار وفعالیت میبستم و در زمان استراحت در منزل باز میکردم در طول این مدت حدود 20 کیلو اضافه وزن گرفتم و بخصوص چربی شکمی و پهلوها / ده سالی میشه هم مشکلات روده ای دارم " نفخ شدید " وهم مشکلات پروستات ضمنا 56 ساله هستم بیست روز قبل بواسطه جریانی ده روزی سر کار نرفتم و طبیعتا کمر بند دیسک رو هم نبستم و احساس کردم شرایط استرسی پروستاتم بمراتب کمتر شده و مثل ایام قبل با مصرف نصف استکان چای ضرورت دستشویی رفتن پیدا نمیکنم / به هر حال سوال اولم اینکه ممکنه پروستات یا مثانه در طول این مدت بخاطر محدود شدن با کمر بند پهن دیسک دچار مشکلات بیشتر شده باشه ؟ سونو گرافی موجود در این مورد چیزی نشون نمیده ؟ دوم اینکه درد زیر نافم رو بعد از کلونسکپی میگن بخاطر سندرم روده تحریک پذیره ! در حالیکه زمان سونوگرافی با لمس همون نقطه " زیر ناف " فریادم به آسمون میره / البته از جوانی در صورت فشار به اون ناحیه احساس درد داشتم اما نه اینقدر زیاد / psa خونم دو نیمه وگفتن اگر به 4 رسید باید عمل کنی / الان هم چون زیاد مایعات بخصوص چای مصرف میکنم شبها گاها دو یا سه بار برای دستشویی رفتن بیدار میشم / در مقطعی همکارنتون مصرف قرص تاوانکس رو توصیه کردند وچون با مصرف اون دچار درد دست شدم گفتند قطعش کن و کوترموکسازول بخور / ضمنا تمام داروهای ژنریک و سنتی مربوط به ورم پروستات رو امتحان کردم " شاید بیشتر از ده نوع " سه یا چهار سال قبل تامسولوسین عالی جواب میداد ولی الان بعد از چند ساعت از مصرفش دچار سردرد شدید وتاری دید وبسیار بیقرار میشم حتی تا سه روز بعد از مصرف حالم خوش نیست/ تنها داروی بی اذیت در حال حاضر پروستاباریجه که البته خاصیت چندانی هم نداره متاسفانه
  به هر حال این خلاصه شرح حالم بود منتظر ارشادات حضرتعالی هستم / با آرزوی موفقیت
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۲۰ دی ۹۹( 8 ماه پیش)

   روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين صد ميلي استعمال كنيد ده روز

  2. تصویر کاربر علی شنبه ۲۰ دی ۹۹( 8 ماه پیش)
   قرص یا کپسولی برای استفاده مد نظرتون نیست تا استفاده کنم ؟
  3. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۶ بهمن ۹۹( 7 ماه پیش)

   كپسول لازم نيست

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر تسلیم دوشنبه ۱۵ دی ۹۹( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 43 مشاهده پرسش
  سلامت آقای دکتر موقع رابطه جنسی آلت تناسلی مثل قبل سفت ومحکم نمی شود واحساس ناخوشایندی همراه با درد خفیف در ناحیه آلت تناسلی در هنگام دخول احساس میشود این مسئله حدود سه ماهی است
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۱۵ دی ۹۹( 8 ماه پیش)

   يك ساعت قبل از رابطه يك عدد قرص تاداگرا٢٠ ميل كنيد يك ماه

 • تصویر کاربر حسین دوشنبه ۸ دی ۹۹( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 60 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید ببخشید من یه جوون ۲۱ ساله هستم قبلا نمیدونستم پرستات چیه
  من توی این چند سال خواب که میبینم ارضا میشدم ومیرفتم میشستمش وبعد دوساعتی که میرفتم دستشویی مایع منی قبل از ادار میومد
  ولی امروز منی بعد از ادارم اومد واحساس سوزش کردم سر آلت تناسی آیا نیازی هست به دختر مراجعه کنم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۸ دی ۹۹( 8 ماه پیش)

   طبيعي است نيازي به رفتن دكتر نيست

 • تصویر کاربر عباس شنبه ۶ دی ۹۹( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 65 مشاهده پرسش
  سلام از امروز صبح بیضه ام سمت راست باد کرده و درد میکنه چیشده و چیکار کنم ؟؟؟؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۶ دی ۹۹( 8 ماه پیش)

   روزي يك عدد قرص تاوانكس٥٠٠ ميلي گرم ده روز ميل كنيد و هر ٨ ساعت يك عدد قرص ناپروكسن٢٥٠ ميلي گرم ميل كنيد ده روز

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر