علائم عفونت پروستات چیست و چه درمانی دارد؟

پروستات بخشی از سیستم تولید مثل مردان است که شامل آلت تناسلی مرد، پروستات، وزیکولهای منی و بیضه است. پروستات (Prostate) غده‌ای به اندازه گردو است که در مردان با ترشح مایعی، به تغذیه و محافظت از اسپرم کمک می‌کند و در تولید مثل مردان نقش دارد.

پروستات کجاست؟

پروستات درست در زیر مثانه و در جلوی راست روده قرار دارد. به اندازه یک گردو است و مجرای ادرار (لوله تخلیه ادرار از مثانه) را احاطه کرده است و مایعی تولید می کند که بخشی از منی را تشکیل می دهد.

عفونت پروستات

عفونت پروستات (پروستاتیت) هنگامی رخ می دهد که پروستات و ناحیه اطراف آن ملتهب می شوند. برخی از مردان مبتلا به پروستاتیت هیچ نشانه ای از علائم پروستات ندارند، در حالی که بعضی دیگر علائمی مثل درد شدید دارند.

پروستات تقریبا اندازه یک گردو است که بین مثانه و پایه آلت تناسلی قرار دارد. مجرایی (پیشابراه) که ادرار را از مثانه به آلت تناسلی منتقل می کند، از مرکز پروستات عبور می کند. پیشابراه همچنین مایع منی را از غدد جنسی به آلت تناسلی منتقل می کند.
 

انواع پروستاتیت

در اینجا 4 نوع پروستاتیت آورده شده:

1- پروستاتیت باکتریایی حاد

این نوع کمترین شیوع را دارد. اگر درمان نشود، تهدید کننده ی حیات است. و ساده ترین نوع پروستاتیت برای تشخیص است.

2- پروستاتیت باکتریایی مزمن

علائم شدیدی ایجاد نمی کند و در طی چندین سال پیشرفت می کند. بیشتر در مردان جوان و میانسال اتفاق می افتد و باعث عفونت های مکرر دستگاه ادراری می شود.

3-پروستاتیت مزمن یا سندرم درد مزمن لگنی

این بیماری موجب درد و ناراحتی در ناحیه کشاله ران و لگن می شود و در هر سنی می تواند اتفاق بیافتد.

4-پروستاتیت التهابی بدون علامت

پروستات ملتهب است، اما علائم وجود ندارد. معمولا هنگامی که پزشک به دنبال تشخیص بیماری دیگری است، آن را کشف می کند.

علل ایجاد عفونت پروستات

علت عفونت پروستات همیشه مشخص نیست. علت دقیق پروستاتیت مزمن ناشناخته است. محققان معتقدند:
 
1-یک میکروارگانیسم می تواند پروستاتیت مزمن ایجاد کند.
 
2-سیستم ایمنی بدن شما به یک UTI ( عفونت سیستم ادراری) قبلی پاسخ می دهد.
3-سیستم ایمنی بدن شما به آسیب عصبی در منطقه، واکنش نشان می دهد.
عفونت های باکتریایی علت پروستاتیت باکتری های حاد و مزمن هستند. گاهی اوقات، باکتری ها می توانند از طریق مجرای ادرار به پروستات وارد شوند.
اگر از یک کاتتر یا یک ابزار پزشکی که با مجرای ادراری سر و کار دارد استفاده می کنید، در معرض خطر ابتلا به عفونت پروستات هستید. سایر عوامل خطر عبارتند از:
 
1- انسداد در مثانه
2- عفونت
3- بیماری های منتقله از راه جنسی (STDs)
4- پروستات بزرگ یا آسیب دیده، که می تواند ابتلا به عفونت را افزایش دهد.
 
 

علائم عفونت پروستات

علائم عفونت پروستات که همان علائم پروستات هم گفته میشود تا حد زیادی به نوع آن وابسته است:

# علائم پروستاتیت باکتریایی حاد

علائم پروستاتیت حاد باکتریایی جدی هستند و ناگهانی اتفاق می افتند. در صورت تجربه، فورا به پزشک مراجعه کنید:
1- سوزش یا درد در هنگام ادرار کردن
2- تهوع و استفراغ
3- کوفتگی
4- ناتوانی در خالی کردن مثانه
5- تب و لرز
6- درد شکم یا کمر درد
اگر هر کدام از علائم زیر بیش از چند روز طول بکشد باید پزشک خود را مطلع کنید:
1- تجربه اشکال در ادرار کردن، چه در شروع، چه داشتن جریان ضعیف ادرار
2- فکر می کنید UTI دارید
3- تکرر ادرار
4- تجربه شب ادراری، و یا نیاز به تخلیه ی ادرار دو یا سه بار در طول شب
شما همچنین ممکن است تجربه ی بوی ناخوشایند یا خون در ادرار یا مایع منی خود، یا احساس درد شدید در قسمت تحتانی شکم و یا درد حین ادرار کردن داشته باشید. اینها ممکن است علائم عفونت پروستاتیت باکتریایی حاد باشند.
 
تنگی مجرا

# علائم پروستاتیت باکتریایی مزمن

علائم عفونت مزمن که ممکن است به وجود آید و ادامه یابد، به اندازه یک عفونت حاد نیست. این علائم به تدریج زیاد می شوند یا متوسط باقی می مانند. علائم می تواند بیش از سه ماه طول بکشد و شامل موارد زیر است:
1-سوزش ادرار
2-تکرر ادرار یا نیاز فوری به تخلیه
3-درد در اطراف کشاله ران، قسمت تحتانی شکم یا کمر
4-درد مثانه
5-درد بیضه یا آلت تناسلی
6-مشکل در شروع ادرار کردن یا داشتن جریان ضعیف ادرار
7-انزال دردناک
UTI-8

# علائم پروستاتیت مزمن

علائم پروستاتیت مزمن شبیه علائم حاد است. شما ممکن است سه ماه یا بیشتر احساس ناراحتی یا درد را تجربه کنید:
1-بین اسکروتوم (کیسه ی بیضه) و سوراخ مقعد
2-قسمت مرکزی زیر شکم
3-در اطراف آلت تناسلی، اسکروتوم، یا کمر
4-در حین یا بعد از انزال
اگر درد لگن، ادرار یا انزال دردناک دارید، به پزشک مراجعه کنید.

 

در صورت بروز علائم پروستات چه کار کنیم؟

اگر یک یا چند نشانه از علائم پروستات را دارید، سریعاً با پزشک خود مشورت کنید. حتی شرایط خوش خیم (غیر سرطانی) پروستات مانند بزرگ شدن پروستات، نیاز به مراقبت به موقع پزشکی دارد، بنابراین درمان پروستات را به تعویق نیندازید. سرطان پروستات معمولاً به راحتی قابل درمان است و در مراحل اولیه تشخیص داده می شود.

درد یکی از شایع ترین علائم پروستات است که به طور ناگهانی و همراه با تب شدید، لرز، دردهای مفصلی و عضلانی و خستگی عمیق آغاز می شود. علاوه بر این، ممکن است در ناحیه آلت تناسلی و پشت بیضه، درد در ناحیه کمر و احساس پر رکتوم داشته باشید.

توجه داشته باشید که در ابتدا، سرطان پروستات علائمی ایجاد نمی کند. با رشد سرطان، ممکن است در ادرار کردن نیز مشکل داشته باشید. بعضی از مردان به خصوص در شب به دفعات زیاد ادرار می کنند. برخی نیز درد یا سوزش در حین دفع ادرار، خون در ادرار یا مایع منی، درد در پشت ، باسن یا لگن و انزال دردناک دارند.

 

درمان عفونت پروستات

در طول درمان، پزشک ممکن است توصیه کند که مصرف مایعات را برای کمک به حذف باکتری ها افزایش دهید. احتمالا اجتناب از الکل، کافئین و غذاهای اسیدی و تند مفید باشد.
 
برای پروستاتیت باکتریایی، آنتی بیوتیک ها یا ضد میکروب ها را به مدت 6 تا 8 هفته مصرف کنید. اگر عفونت شدید حاد دارید، ممکن است به بستری شدن نیاز داشته باشید. در طول این مدت، مایعات و آنتی بیوتیک ها را به صورت داخل وریدی دریافت خواهید کرد.
 
یک عفونت باکتری مزمن به مصرف حداقل شش ماه آنتی بیوتیک نیاز دارد. این کار برای جلوگیری از عفونت های مکرر است. پزشک شما همچنین ممکن است داروهای مسدودکننده ی α را تجویز کند تا عضلات مثانه را شل کند و علائم را کاهش دهد.
 
اگر در مثانه انسداد یا مشکلات آناتومیکی دیگری باشد، ممکن است به جراحی نیاز داشته باشید جراحی می تواند با از بین بردن بافت اسکار، باعث بهبود جریان و ذخیره ی ادرار شود.
عفونت پروستات در مردان
 

پزشک چگونه عفونت پروستات را تشخیص می دهد؟

تشخیص عفونت پروستات بر اساس شرح حال، معاینه ی فیزیکی و آزمایشات است. پزشک شما همچنین می تواند شرایط جدی دیگر مانند سرطان پروستات را در طول آزمایشات مورد بررسی قرار دهد. در طول معاینه فیزیکی، دکتر یک معاینه دیجیتال رکتال را برای آزمایش پروستات انجام خواهد داد که به دنبال موارد زیر خواهد بود:
 
1-ترشح
2-گره های لنفاوی بزرگ یا دردناک
3-اسکروتوم متورم یا دردناک
 
پزشک همچنین ممکن است در مورد علائم پروستات شما، UTI های اخیر و داروها یا مکمل هایی که مصرف می کنید بپرسد. سایر آزمایش های پزشکی که می توانند به تشخیص و برنامه درمان شما کمک کنند عبارتند از:
 
1-تجزیه ی ادرار یا مایع منی برای بررسی عفونت

2-بیوپسی پروستات یا آزمایش خون برای آنتی ژن اختصاصی پروستات (PSA)

3-تستهای دینامیکی ادرار، برای دیدن نحوه ی ذخیره ی ادرار در مثانه و پیشابراه
 
4-سيستوسکوپي، بررسی داخل مثانه و پیشابراه از لحاظ انسداد
 
پزشک شما همچنین می تواند یک سونوگرافی را برای بررسی دقیق تر به منظور انتخاب دوره ی درمانی مناسب انجام دهد.
 
بزرگی پروستات
 

درمان بیماری پروستاتیت مزمن

درمان پروستاتیت مزمن بستگی به علائم شما دارد. پزشک شما در ابتدا آنتی بیوتیک ها را برای جلوگیری از عفونت باکتریایی تجویز می کند. داروهای دیگر برای کمک به کاهش ناراحتی و درد عبارتند از:
 
1- سیلیدوسین (راپافلو)
2- داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDS) مانند ایبوپروفن و آسپرین
3- گلیکوزآمینوگلیکان (کندریتین سولفات)
4- شل کننده های عضلانی مانند سیکلوبنزاپرین و کلونازپام
5- آرامبخش ها

درمان های متناوب

موارد زیر ممکن است برای برخی افراد مفید باشد:
 
1-حمام گرم یا ماساژ پروستات
2-درمان حرارتی با بطری آب داغ یا پد گرمایی
3-انجام تمرین کگل (نوعی ورزش برای تقویت عضلات کف پرینه) ، برای کمک به بهبود عملکرد مثانه
4-آزاد سازی میوفاسیال (نوعی ماساژ)، برای کمک به استراحت بافت نرم در کمر
5-تمرینات آرامش بخش
6-طب سوزنی
7-بیوفیدبک (نوعی تکنیک درمانی به کمک امواج الکتریکی خود فرد است.)
همیشه قبل از استفاده از درمان مکمل یا جایگزین با پزشک خود مشورت کنید. درمان هایی مانند مکمل ها و گیاهان ممکن است با داروهایی که قبلا مصرف کرده اید تداخل داشته باشند.
 

پروستاتیت عود کننده

مهم است تمام داروهایی را که پزشک برای از بین بردن باکتری ها تجویز کرده را مصرف کنید. اما پروستاتیت باکتریایی ممکن است حتی با آنتی بیوتیک ها دوباره تکرار شود. این ممکن است به این دلیل باشد که آنتی بیوتیک ها موثر نیستند یا همه باکتری ها را نابود نمی کنند.
 
ممکن است مجبور باشید داروها را برای یک دوره طولانی مصرف کنید یا از داروهای دیگر استفاده کنید. اگر پروستاتیت عود کننده دارید، به یک متخصص اورولوژی مراجعه کنید که می توانند تست اختصاصی برای تعیین باکتری های خاصی که باعث عفونت می شوند را درخواست دهند. برای جمع آوری این اطلاعات، پزشک، پروستات شما را از مایع خالی خواهد کرد. بعد از شناسایی باکتری، پزشک ممکن است داروهای مختلفی تجویز کند.
 
التهاب پروستات مزمن

عوارض پروستاتیت حاد

در مورد یک عفونت، پروستاتیت باکتریایی با درمان مناسب برطرف می شود. پروستاتیت مزمن ممکن است به درمان های مختلفی نیاز داشته باشد.
عوارض پروستاتیت حاد شامل:
1- باکتری در جریان خون
2- شکل گیری آبسه
3- ناتوانی در ادرار کردن
4- سپسیس
5- در موارد شدید مرگ
عوارض پروستاتیت مزمن ممکن است شامل موارد زیر باشد:
1- اشکال در ادرار کردن
2- اختلال عملکرد جنسی
3- درد مزمن لگن
4- درد مزمن حین ادرار کردن
 
ممکن است سطح PSA با یک عفونت پروستات افزایش یابد و در عرض یک تا سه ماه به محدوده طبیعی برسد. پیگیری بعد از اتمام درمان را انجام دهید. اگر سطح PSA کاهش نیافت، پزشک شما ممکن است برای دوره طولانی تری آنتی بیوتیک ها را تمدید کند یا بیوپسی پروستات را برای جستجوی سرطان پروستات توصیه کند.

آیا عفونت پروستات خطرناک است؟

عفونت پروستات، حتی آنهایی که مزمن هستند، هیچ ارتباطی با سرطان پروستات ندارند. آنها خطر ابتلا به سرطان پروستات را نیز افزایش نمی دهند. عفونت پروستات مسری نیست و یا توسط شریک زندگی شما ایجاد نمی شود. تا زمانی که احساس ناراحتی نکنید، می توانید به روابط جنسیتان ادامه دهید.
 
اگر علائم عفونت پروستات را دارید با پزشک خود صحبت کنید. این علائم ممکن است ناراحتی هنگام ادرار یا درد در ناحیه کشاله ران یا کمر باشد. تشخیص و درمان زود هنگام بسیار مفید است. در برخی موارد، مانند پروستاتیت حاد باکتریایی، درمان اولیه برای روند بهتر بهبودی مهم است.

آیا عفونت پروستات باعث ناباروری می شود؟

عفونت پروستات می تواند تولید اسپرم در غده پروستات را مختل کند که این امر بر قدرت باروری مرد تأثیر می گذارد. در برخی از مردان، پروستاتیت ممکن است سطح آنتی ژن مخصوص پروستات (PSA) را افزایش دهد. اگر عفونت پروستات مزمن ناشی از باکتری باشد، آنتی بیوتیک ها ممکن است التهاب و ناباروری را کم کنند.

تاثیر عفونت پروستات در کاهش تعداد اسپرم

کاهش تعداد اسپرم می تواند با تعدادی از شرایط مختلف از جمله سرطان بیضه، سرطان پروستات و برخی از انواع سرطان خون همراه باشد. تعداد کم اسپرم نیز با بیماری عروق کرونر در مردان مرتبط است.

 

 

برای پرسش و پاسخ از دکتر روی لینک پرسش از دکتر کلیک کنید.

دکتر هوشنگ قوامی جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری و ناباروری و ناتوانی جنسی مردان در تهران

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر کیا چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۰( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 36 مشاهده پرسش
  من تکررادراروهیچگونه دردیاسوزشی هنگام دفع ادرارندارم ولی طی یک هفته اخیردرخاتمه ادراررنگ ادرارتغییروقطره ای خون آلوددرادرارم مشاهده میکنم.علت چی میتونه باشه باتشکروامتنان
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۰( 4 ماه پیش)

   روزي يك عدد كپسول امنيك يك ماه ميل كنيد

 • تصویر کاربر فرزاد دوشنبه ۳۰ فروردین ۰( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 38 مشاهده پرسش
  با سلام و عرض ادب
  اقای دکتر من بعد ادرار و استبرا کردن سپس پس از چند دقیقه چند قطره ادرار میاد بیرون و خیس میکنه لطفا راهنمایی فرمایید
  باتشکر
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۳۰ فروردین ۰( 5 ماه پیش)

   يك ماه روزي يك عدد كپسول امنيك ميل كنيد

 • تصویر کاربر محمد جمعه ۲۰ فروردین ۰( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 44 مشاهده پرسش
  سلام دکتر خسته نباشید . ۴۷ ساله هستم چند باری درد شدیدی گرفتم در ناحیه مقعد ولی از داخل که دو دفعش بعد از انزال بود ولی تو فواصل مختلف نه دایمی و اینکه مدتی هستش که در حین و بعد از ادرار کردن نوک آلتم یه مقدار میسوزه و فشار ادارام هم به نسبت کم شده
  ممنون از راهنماییتون
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۲۰ فروردین ۰( 5 ماه پیش)

   روزي يك عدد كپسول امنيك ميل كنيد و روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته ىشود ده روز

 • تصویر کاربر سالار سه شنبه ۱۰ فروردین ۰( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 49 مشاهده پرسش
  سلام دکتر وقت بخیر
  من ۳۰سالم هستش و اخیرا زمانی ک ارضا میشم در هنگام انزال درد گاها خفیف و تیز و بعضی وقتا دردناک مواجه میشم و متوجه شدم مایع منی کاملا خارج نمیشه و با دست باید از مجرای خودش هدایتش کنم ب بیرون و این خیلی تو روحیم تاثیر گذاشته
  و یه نکته ای رو بگم من بیشتر مواقع دیر ارضا میشدم و گاها خودمو میگرفتم تا لذت بیشتری داشته باشم یجورایی تمرکز داشتم رو این موضوع و تایم نزدیکیم بسیار زیاد میشد ولی اخیرا هم تغییراتی توی کیفیت مایع منی مشاهده میکنم و درد

  بعضی وقتا که خروجش دردناک تره مایع انگار بصورت ژله ای هستش و وقتی فاصله بین نزدیکی هام میوفته درد میاد ولی وقتی چن روز مرتب داشته باشم درد کمتر میشه در ادامه
  بنظرتون علت چی میتونه باشم ؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۱۰ فروردین ۰( 5 ماه پیش)

   علت التهاب پروستات مي باشد روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود ده روز

 • تصویر کاربر عباس سه شنبه ۱۰ فروردین ۰( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 40 مشاهده پرسش
  سلام دکتر جان در سونوگرافی حجم پروستات را ۵۰ سی سی اعلام کرده اند. میزانpsa نه صدم می باشد.دکتر مدتی درد ثابتی در کلیه چپ به سمت نیم لگن دارم . با دراز کشیدن دردم کمتر می شود. ممنون خواهم شد راهنمایم بفرمایید سپاس
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۱۰ فروردین ۰( 5 ماه پیش)

   سونوگرافي كليه ها انجام شود تا مشخص شود درد از كليه مي باشد يا عضلات

 • تصویر کاربر نیما دوشنبه ۹ فروردین ۰( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 41 مشاهده پرسش
  ماه گذشته بعلت رابطه جنسی بدون پوشش بعد از ۳ روز ابتدا متوجه وجود ترشحات خیلی جزئی مشابه اسپرم بدون بو به مدت ۴۸ ساعت و سپس احساس تخلیه نشدن کامل مثانه بعد از ادرار و درد در ناحیه بین مقعدو کیسه بیضه شدم . بعد از مراجعه به پزشک و مصرف آنتی بیوتیک حس ناخوشایند بعد از ادرار خیلی کمتر شد ولی احساس گرفتگی و سنگینی در ناحیه زیر شکم و هر چند روز یکبار درد خفیف در ناحیه زیر کیسه بیضه ادامه پیدا کرده . لطفا راهنمایی کنید و بفرمایید آیا نوع عفونتstd بوده یا خیر ؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۹ فروردین ۰( 5 ماه پیش)

   Std نيست روزي يك عدد كپسول امنيك ده روز ميل كنيد و روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود ده روز

 • تصویر کاربر احمد دوشنبه ۱۸ اسفند ۹۹( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 69 مشاهده پرسش
  سلام دکتر.مجرد هستم و 23 ساله. یکسال علایم پروستات داشتم.دکتر بم گفت که التهاب پروستات داری و یه دوره 6 هفته ای قرص سیپروفلوکساسین 500 خوردم و باعث شد مشکلم حل بشه.منتهی الان حدود یک هفته ای میشه که احساس میکنم علایم برگشته و فشار ادرارم کمتر شده.احساس دردی در ناحیه تناسلیم نمیکنم اما بین مقعد و کیسه بیضه بعضی وقتا میسوزه یا نبض میزنه.الان یه هفته هست یبوست دارم و وقتی که مدفوع میکنم حس میکنم مقداری فشار میاره به پروستات و یه احساس سوزش خفیفی بهم دست میده.وقتی که دمای اتاقم پایینه اذیت میشم اما وقتی میرم کنار بخاری یا مایعات گرم میخورم آروم ترم.شب ادراری ندارم اما در طول روز وقتی میرم دستشویی بعد از ادرار کردن انگار یه مقداری از حجم ادرارم باقی میمونه.دکتر من سمت چپم واریکوسیل هم دارم .اهواز زندگی میکنم و بخاطر شرایط کرونا پزشکی نوبت بم نمیده. چیکار کنم؟
  1. تصویر کاربر احمد چهارشنبه ۱۳ اسفند ۹۹( 6 ماه پیش)
   دکتر منظورم یکسال پیش بود که علایم پروستات داشتم نه اینکه یکساله علایم پروستات دارم و تازه قرص خوردم.الان بعد از 9 ماه از مصرف سیپروفلوکساسین این علایمی که خدمتتون گفتم دوباره ایجاد شده.
  2. تصویر کاربر احمد جمعه ۱۵ اسفند ۹۹( 6 ماه پیش)
   دکتر با عرض پوزش
   اینم اضافه کنم
   وقتی مدفوع میکنم بعدش بلافاصله در نوک آلت تناسلیم انگار میسوزه
   وقتی هم ادرار میکنم فشار ادرار اولش اوکیه اما بعد از اینکه ادرارم تموم بشه حس میکنم مقداری باقی مانده و وقتی زور بزنم یه چند قطره تخلیه میشه
   سپاس از شما
  3. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۱۸ اسفند ۹۹( 6 ماه پیش)

   روزي يك عدد كپسول امنيك يك ماه ميل كنيد و روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود ده روز و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين١٠٠ استعمال كنيد ده روز

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر آرش جمعه ۸ اسفند ۹۹( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 51 مشاهده پرسش
  با عرض سلام و احترام،

  من 48 سال سن دارم، در حدود دو ماه است که مایع منی من تغییر رنگ داده است، ابتدا به رنگ نارنجی و بعد به رنگ قهوه ای درآمد. در یکی دو هفته اخیر قطعات کوچک قهوه ای رنگی هم در داخل آن وجود دارد. به غیر از این هیچ مشکل یا دردی در حین ادرار یا انزال ندارم. مشکل تکرر ادرار یا شب ادراری هم ندارم. من سابقه بیماری خاص یا مزمنی ندارم، تنها مورد سطح مرزی کلسترول است (در حدود 240) که با مصرف آتروواستاتین کنترل شده است. یک مورد قابل ذکر دیگر این است که حدود سه ماه قبل، دچار آبسه دندان بودم و ناچار به جراحی شدم که در حدود دو هفته مصرف آنتی بیوتیک داشتم. ممنون می شوم من را راهنمایی بفرمایید، آیا جای نگرانی است یا فعلا باید منتظر بمانم؟
  با تشکر.
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۸ اسفند ۹۹( 6 ماه پیش)

   رنگ مني خود ب خود خوب مي شود

 • تصویر کاربر فرزین چهارشنبه ۲۹ بهمن ۹۹( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 56 مشاهده پرسش
  سلام دکتر عزیز وقت بخیر
  سوال:
  بنده در هنگام ارضا شدن و حتی نعوظ، گاهی که جدیدا بیشتر هم شده، دچار شکم درد ، کمر درد و درد در نقطه حدودی بین مقعد و بیضه میشوم و حتی در هنگام نعوظ، درد در بیضه دارم گاهی و بیضه ها مخصوصا راست به سمت بالا آمده و بسیار هم به لمس حساس شده اند. در برج ۴ امسال که ازمایش و سونو رو خدمتتون ارسال کردم دچار ورم در بیضه بودم به علت اپیدیدیم و قرص ناپروکسن ۵۰۰ مصرف کرده ام.
  پیشاپیش از کمک جناب عالی ممنونم
  موفق باشید
  1. تصویر کاربر فرزین پنجشنبه ۲۳ بهمن ۹۹( 7 ماه پیش)
   تصاویر آزمایشات و سونو و سایز بیضه ها
  2. تصویر کاربر فرزین پنجشنبه ۲۳ بهمن ۹۹( 7 ماه پیش)
   دکتر بزرگوار احتراما این موضوع رو‌هم اضافه کنم که گاهی احساس گرفتگی در کیسه بیضه هم دارم.
  3. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۲۷ بهمن ۹۹( 7 ماه پیش)

   روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود ده روز و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين١٠٠ استعمال كنيد ده روز

  4. تصویر کاربر فرزین سه شنبه ۲۸ بهمن ۹۹( 7 ماه پیش)
   خیلی متشکرم دکترجان پس مشکل خاصی مشاهده نکردید؟
   متشکرم
  5. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۲۹ بهمن ۹۹( 7 ماه پیش)

   خواهش مي كنم

  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر مهدی پنجشنبه ۲۳ بهمن ۹۹( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 47 مشاهده پرسش
  با عرض سلام خدمت دکتر محترم مدتی که بیضه سمت چپ درد میکنه و هنگام ادرار کردن با مشکل مواجه هستم یا چکه چکه تخلیه می شود و بعضی وقتا راحت تخلیه می شود و اگر دیر به سرویس بروم چکه چکه ادرارم خارج میشودواحساس میکنم که درمواقعی که به اوج ارضا شدن میرسم منی و ادرارم همزمان خارج میشه موقعی که داخل هست؟ ولی هروقتکه بیرون ریختم همچین چیزی ندیدم که داخل منی ادرار هم باشه ولی بعضی وقتا دیدم موقع ادرار که مایع منی وادار از من خارج شده لطفا راهنمایی کنید با سپاس فراوان از شما بابت این همه وقت که برای ما گذاشتید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۲۳ بهمن ۹۹( 7 ماه پیش)

   روزي يك عدد كپسول امنيك ميل كنيد يك ماه و موقع رابطه ادرار خود را تخليه كنيد

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر