علائم عفونت پروستات چیست و چه درمانی دارد؟

پروستات بخشی از سیستم تولید مثل مردان است که شامل آلت تناسلی مرد، پروستات، وزیکولهای منی و بیضه است. پروستات (Prostate) غده‌ای به اندازه گردو است که در مردان با ترشح مایعی، به تغذیه و محافظت از اسپرم کمک می‌کند و در تولید مثل مردان نقش دارد.

پروستات کجاست؟

پروستات درست در زیر مثانه و در جلوی راست روده قرار دارد. به اندازه یک گردو است و مجرای ادرار (لوله تخلیه ادرار از مثانه) را احاطه کرده است و مایعی تولید می کند که بخشی از منی را تشکیل می دهد.

عفونت پروستات

عفونت پروستات (پروستاتیت) هنگامی رخ می دهد که پروستات و ناحیه اطراف آن ملتهب می شوند. برخی از مردان مبتلا به پروستاتیت هیچ نشانه ای از علائم پروستات ندارند، در حالی که بعضی دیگر علائمی مثل درد شدید دارند.

پروستات تقریبا اندازه یک گردو است که بین مثانه و پایه آلت تناسلی قرار دارد. مجرایی (پیشابراه) که ادرار را از مثانه به آلت تناسلی منتقل می کند، از مرکز پروستات عبور می کند. پیشابراه همچنین مایع منی را از غدد جنسی به آلت تناسلی منتقل می کند.
 

انواع پروستاتیت

در اینجا 4 نوع پروستاتیت آورده شده:

1- پروستاتیت باکتریایی حاد

این نوع کمترین شیوع را دارد. اگر درمان نشود، تهدید کننده ی حیات است. و ساده ترین نوع پروستاتیت برای تشخیص است.

2- پروستاتیت باکتریایی مزمن

علائم شدیدی ایجاد نمی کند و در طی چندین سال پیشرفت می کند. بیشتر در مردان جوان و میانسال اتفاق می افتد و باعث عفونت های مکرر دستگاه ادراری می شود.

3-پروستاتیت مزمن یا سندرم درد مزمن لگنی

این بیماری موجب درد و ناراحتی در ناحیه کشاله ران و لگن می شود و در هر سنی می تواند اتفاق بیافتد.

4-پروستاتیت التهابی بدون علامت

پروستات ملتهب است، اما علائم وجود ندارد. معمولا هنگامی که پزشک به دنبال تشخیص بیماری دیگری است، آن را کشف می کند.

علل ایجاد عفونت پروستات

علت عفونت پروستات همیشه مشخص نیست. علت دقیق پروستاتیت مزمن ناشناخته است. محققان معتقدند:
 
1-یک میکروارگانیسم می تواند پروستاتیت مزمن ایجاد کند.
 
2-سیستم ایمنی بدن شما به یک UTI ( عفونت سیستم ادراری) قبلی پاسخ می دهد.
3-سیستم ایمنی بدن شما به آسیب عصبی در منطقه، واکنش نشان می دهد.
عفونت های باکتریایی علت پروستاتیت باکتری های حاد و مزمن هستند. گاهی اوقات، باکتری ها می توانند از طریق مجرای ادرار به پروستات وارد شوند.
اگر از یک کاتتر یا یک ابزار پزشکی که با مجرای ادراری سر و کار دارد استفاده می کنید، در معرض خطر ابتلا به عفونت پروستات هستید. سایر عوامل خطر عبارتند از:
 
1- انسداد در مثانه
2- عفونت
3- بیماری های منتقله از راه جنسی (STDs)
4- پروستات بزرگ یا آسیب دیده، که می تواند ابتلا به عفونت را افزایش دهد.
 
 

علائم عفونت پروستات

علائم عفونت پروستات که همان علائم پروستات هم گفته میشود تا حد زیادی به نوع آن وابسته است:

# علائم پروستاتیت باکتریایی حاد

علائم پروستاتیت حاد باکتریایی جدی هستند و ناگهانی اتفاق می افتند. در صورت تجربه، فورا به پزشک مراجعه کنید:
1- سوزش یا درد در هنگام ادرار کردن
2- تهوع و استفراغ
3- کوفتگی
4- ناتوانی در خالی کردن مثانه
5- تب و لرز
6- درد شکم یا کمر درد
اگر هر کدام از علائم زیر بیش از چند روز طول بکشد باید پزشک خود را مطلع کنید:
1- تجربه اشکال در ادرار کردن، چه در شروع، چه داشتن جریان ضعیف ادرار
2- فکر می کنید UTI دارید
3- تکرر ادرار
4- تجربه شب ادراری، و یا نیاز به تخلیه ی ادرار دو یا سه بار در طول شب
شما همچنین ممکن است تجربه ی بوی ناخوشایند یا خون در ادرار یا مایع منی خود، یا احساس درد شدید در قسمت تحتانی شکم و یا درد حین ادرار کردن داشته باشید. اینها ممکن است علائم عفونت پروستاتیت باکتریایی حاد باشند.
 
تنگی مجرا

# علائم پروستاتیت باکتریایی مزمن

علائم عفونت مزمن که ممکن است به وجود آید و ادامه یابد، به اندازه یک عفونت حاد نیست. این علائم به تدریج زیاد می شوند یا متوسط باقی می مانند. علائم می تواند بیش از سه ماه طول بکشد و شامل موارد زیر است:
1-سوزش ادرار
2-تکرر ادرار یا نیاز فوری به تخلیه
3-درد در اطراف کشاله ران، قسمت تحتانی شکم یا کمر
4-درد مثانه
5-درد بیضه یا آلت تناسلی
6-مشکل در شروع ادرار کردن یا داشتن جریان ضعیف ادرار
7-انزال دردناک
UTI-8

# علائم پروستاتیت مزمن

علائم پروستاتیت مزمن شبیه علائم حاد است. شما ممکن است سه ماه یا بیشتر احساس ناراحتی یا درد را تجربه کنید:
1-بین اسکروتوم (کیسه ی بیضه) و سوراخ مقعد
2-قسمت مرکزی زیر شکم
3-در اطراف آلت تناسلی، اسکروتوم، یا کمر
4-در حین یا بعد از انزال
اگر درد لگن، ادرار یا انزال دردناک دارید، به پزشک مراجعه کنید.

 

در صورت بروز علائم پروستات چه کار کنیم؟

اگر یک یا چند نشانه از علائم پروستات را دارید، سریعاً با پزشک خود مشورت کنید. حتی شرایط خوش خیم (غیر سرطانی) پروستات مانند بزرگ شدن پروستات، نیاز به مراقبت به موقع پزشکی دارد، بنابراین درمان پروستات را به تعویق نیندازید. سرطان پروستات معمولاً به راحتی قابل درمان است و در مراحل اولیه تشخیص داده می شود.

درد یکی از شایع ترین علائم پروستات است که به طور ناگهانی و همراه با تب شدید، لرز، دردهای مفصلی و عضلانی و خستگی عمیق آغاز می شود. علاوه بر این، ممکن است در ناحیه آلت تناسلی و پشت بیضه، درد در ناحیه کمر و احساس پر رکتوم داشته باشید.

توجه داشته باشید که در ابتدا، سرطان پروستات علائمی ایجاد نمی کند. با رشد سرطان، ممکن است در ادرار کردن نیز مشکل داشته باشید. بعضی از مردان به خصوص در شب به دفعات زیاد ادرار می کنند. برخی نیز درد یا سوزش در حین دفع ادرار، خون در ادرار یا مایع منی، درد در پشت ، باسن یا لگن و انزال دردناک دارند.

 

درمان عفونت پروستات

در طول درمان، پزشک ممکن است توصیه کند که مصرف مایعات را برای کمک به حذف باکتری ها افزایش دهید. احتمالا اجتناب از الکل، کافئین و غذاهای اسیدی و تند مفید باشد.
 
برای پروستاتیت باکتریایی، آنتی بیوتیک ها یا ضد میکروب ها را به مدت 6 تا 8 هفته مصرف کنید. اگر عفونت شدید حاد دارید، ممکن است به بستری شدن نیاز داشته باشید. در طول این مدت، مایعات و آنتی بیوتیک ها را به صورت داخل وریدی دریافت خواهید کرد.
 
یک عفونت باکتری مزمن به مصرف حداقل شش ماه آنتی بیوتیک نیاز دارد. این کار برای جلوگیری از عفونت های مکرر است. پزشک شما همچنین ممکن است داروهای مسدودکننده ی α را تجویز کند تا عضلات مثانه را شل کند و علائم را کاهش دهد.
 
اگر در مثانه انسداد یا مشکلات آناتومیکی دیگری باشد، ممکن است به جراحی نیاز داشته باشید جراحی می تواند با از بین بردن بافت اسکار، باعث بهبود جریان و ذخیره ی ادرار شود.
عفونت پروستات در مردان
 

پزشک چگونه عفونت پروستات را تشخیص می دهد؟

تشخیص عفونت پروستات بر اساس شرح حال، معاینه ی فیزیکی و آزمایشات است. پزشک شما همچنین می تواند شرایط جدی دیگر مانند سرطان پروستات را در طول آزمایشات مورد بررسی قرار دهد. در طول معاینه فیزیکی، دکتر یک معاینه دیجیتال رکتال را برای آزمایش پروستات انجام خواهد داد که به دنبال موارد زیر خواهد بود:
 
1-ترشح
2-گره های لنفاوی بزرگ یا دردناک
3-اسکروتوم متورم یا دردناک
 
پزشک همچنین ممکن است در مورد علائم پروستات شما، UTI های اخیر و داروها یا مکمل هایی که مصرف می کنید بپرسد. سایر آزمایش های پزشکی که می توانند به تشخیص و برنامه درمان شما کمک کنند عبارتند از:
 
1-تجزیه ی ادرار یا مایع منی برای بررسی عفونت

2-بیوپسی پروستات یا آزمایش خون برای آنتی ژن اختصاصی پروستات (PSA)

3-تستهای دینامیکی ادرار، برای دیدن نحوه ی ذخیره ی ادرار در مثانه و پیشابراه
 
4-سيستوسکوپي، بررسی داخل مثانه و پیشابراه از لحاظ انسداد
 
پزشک شما همچنین می تواند یک سونوگرافی را برای بررسی دقیق تر به منظور انتخاب دوره ی درمانی مناسب انجام دهد.
 
بزرگی پروستات
 

درمان بیماری پروستاتیت مزمن

درمان پروستاتیت مزمن بستگی به علائم شما دارد. پزشک شما در ابتدا آنتی بیوتیک ها را برای جلوگیری از عفونت باکتریایی تجویز می کند. داروهای دیگر برای کمک به کاهش ناراحتی و درد عبارتند از:
 
1- سیلیدوسین (راپافلو)
2- داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDS) مانند ایبوپروفن و آسپرین
3- گلیکوزآمینوگلیکان (کندریتین سولفات)
4- شل کننده های عضلانی مانند سیکلوبنزاپرین و کلونازپام
5- آرامبخش ها

درمان های متناوب

موارد زیر ممکن است برای برخی افراد مفید باشد:
 
1-حمام گرم یا ماساژ پروستات
2-درمان حرارتی با بطری آب داغ یا پد گرمایی
3-انجام تمرین کگل (نوعی ورزش برای تقویت عضلات کف پرینه) ، برای کمک به بهبود عملکرد مثانه
4-آزاد سازی میوفاسیال (نوعی ماساژ)، برای کمک به استراحت بافت نرم در کمر
5-تمرینات آرامش بخش
6-طب سوزنی
7-بیوفیدبک (نوعی تکنیک درمانی به کمک امواج الکتریکی خود فرد است.)
همیشه قبل از استفاده از درمان مکمل یا جایگزین با پزشک خود مشورت کنید. درمان هایی مانند مکمل ها و گیاهان ممکن است با داروهایی که قبلا مصرف کرده اید تداخل داشته باشند.
 

پروستاتیت عود کننده

مهم است تمام داروهایی را که پزشک برای از بین بردن باکتری ها تجویز کرده را مصرف کنید. اما پروستاتیت باکتریایی ممکن است حتی با آنتی بیوتیک ها دوباره تکرار شود. این ممکن است به این دلیل باشد که آنتی بیوتیک ها موثر نیستند یا همه باکتری ها را نابود نمی کنند.
 
ممکن است مجبور باشید داروها را برای یک دوره طولانی مصرف کنید یا از داروهای دیگر استفاده کنید. اگر پروستاتیت عود کننده دارید، به یک متخصص اورولوژی مراجعه کنید که می توانند تست اختصاصی برای تعیین باکتری های خاصی که باعث عفونت می شوند را درخواست دهند. برای جمع آوری این اطلاعات، پزشک، پروستات شما را از مایع خالی خواهد کرد. بعد از شناسایی باکتری، پزشک ممکن است داروهای مختلفی تجویز کند.
 
التهاب پروستات مزمن

عوارض پروستاتیت حاد

در مورد یک عفونت، پروستاتیت باکتریایی با درمان مناسب برطرف می شود. پروستاتیت مزمن ممکن است به درمان های مختلفی نیاز داشته باشد.
عوارض پروستاتیت حاد شامل:
1- باکتری در جریان خون
2- شکل گیری آبسه
3- ناتوانی در ادرار کردن
4- سپسیس
5- در موارد شدید مرگ
عوارض پروستاتیت مزمن ممکن است شامل موارد زیر باشد:
1- اشکال در ادرار کردن
2- اختلال عملکرد جنسی
3- درد مزمن لگن
4- درد مزمن حین ادرار کردن
 
ممکن است سطح PSA با یک عفونت پروستات افزایش یابد و در عرض یک تا سه ماه به محدوده طبیعی برسد. پیگیری بعد از اتمام درمان را انجام دهید. اگر سطح PSA کاهش نیافت، پزشک شما ممکن است برای دوره طولانی تری آنتی بیوتیک ها را تمدید کند یا بیوپسی پروستات را برای جستجوی سرطان پروستات توصیه کند.

آیا عفونت پروستات خطرناک است؟

عفونت پروستات، حتی آنهایی که مزمن هستند، هیچ ارتباطی با سرطان پروستات ندارند. آنها خطر ابتلا به سرطان پروستات را نیز افزایش نمی دهند. عفونت پروستات مسری نیست و یا توسط شریک زندگی شما ایجاد نمی شود. تا زمانی که احساس ناراحتی نکنید، می توانید به روابط جنسیتان ادامه دهید.
 
اگر علائم عفونت پروستات را دارید با پزشک خود صحبت کنید. این علائم ممکن است ناراحتی هنگام ادرار یا درد در ناحیه کشاله ران یا کمر باشد. تشخیص و درمان زود هنگام بسیار مفید است. در برخی موارد، مانند پروستاتیت حاد باکتریایی، درمان اولیه برای روند بهتر بهبودی مهم است.

آیا عفونت پروستات باعث ناباروری می شود؟

عفونت پروستات می تواند تولید اسپرم در غده پروستات را مختل کند که این امر بر قدرت باروری مرد تأثیر می گذارد. در برخی از مردان، پروستاتیت ممکن است سطح آنتی ژن مخصوص پروستات (PSA) را افزایش دهد. اگر عفونت پروستات مزمن ناشی از باکتری باشد، آنتی بیوتیک ها ممکن است التهاب و ناباروری را کم کنند.

تاثیر عفونت پروستات در کاهش تعداد اسپرم

کاهش تعداد اسپرم می تواند با تعدادی از شرایط مختلف از جمله سرطان بیضه، سرطان پروستات و برخی از انواع سرطان خون همراه باشد. تعداد کم اسپرم نیز با بیماری عروق کرونر در مردان مرتبط است.

 

 

برای پرسش و پاسخ از دکتر روی لینک پرسش از دکتر کلیک کنید.

دکتر هوشنگ قوامی جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری و ناباروری و ناتوانی جنسی مردان در تهران

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)

 • تصویر کاربر سیاوش شنبه ۹ بهمن ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 101 مشاهده پرسش
  سلام خدمت آقای دکتر من 47سالمه ی مدتی بود که وقتی ار زا میشدم تحرک نداشت و مدتی است که منی کمی ازم خارج میشه در ضمن هر از گاهی روی ران سمت چپم احساس بی حسی میکنم هیچ علائم دیگری ندارم آیا ممکنه عفونت پرستات داشته باشم و راه درمان آن چیست ممنون میشم جواب بدید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۹ بهمن ۰( 1 سال پیش)

   با سلام التهاب پروستات داريد روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه ده روز در أب گرم نشسته شود و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين١٠٠ ميلي ده روز استعمال كنيد

 • تصویر کاربر کریم جمعه ۸ بهمن ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 135 مشاهده پرسش
  با سلام. 58 ساله هستم. چند ماهی است هنگامی که صبح از خواب بیدار می‌شوم، ادرارم، با شتاب طبیعی تخلیه نمی‌شود. بصورت ضعیف بیرون می‌آید و کمی طول می‌کشد. اما حدود نیم ساعت که می‌گذرد، مشکل حل می‌شود و در طول روز و تا زمانیکه دوباره بخوابم، همه چیز طبیعی و درست است. به جز این، هیچ مشکلی دیگری از جمله سوزش و درد و یا خونریزی و از این قبیل ندارم. کلیه بنده سنگساز است و هر سال یک یا دو سنگ دفع می کند. دیابت نوع b دارم و از شیرین‌کننده‌های صنعتی استفاده میکنم. بزرگواری می‌فرمائید اگر پاسخم را بدهید.
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۸ بهمن ۰( 1 سال پیش)

   با سلام روزي يك عدد كپسول امنيك يك ماه ميل كنيد

 • تصویر کاربر رضا جمعه ۱ بهمن ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 182 مشاهده پرسش
  سلام دکتر من هم آلتم درد میکنه هم پشت بیضم موقع ک نغوظ دارم میشه مث جایی ک ورم کرده دست بزنی درد میکنه
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱ بهمن ۰( 1 سال پیش)

   با سلام روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم ده روز نشسته شود و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين١٠٠ ميلي ده روز استعمال كنيد

 • تصویر کاربر حسین شنبه ۲۵ دی ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 263 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید چهار ماه هست که هنگام نزدیکی ارضانمیشوم سرالتم وران هایم وباسنم بی حس میشود وحدود ۲۰ روزی است ک ادرارم ب سختی حدود یک ربع طول میکشد تا تخلیه شود مقعدم هم بی حسی شدید دارد چون دیسک کمروتنگی کانال دارم فکرمیکردم شاید از ان باشد ممنون میشوم مرا راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی شنبه ۲۵ دی ۰( 1 سال پیش)

   با سلام التهاب پروستات داريد روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين ١٠٠ ميلي ده روز استعمال كنيد و روزي يك عدد قرص ترازوسين ٢ ميلي گرم يك ماه ميل كنيد و هر ٨ ساعت يك عدد قرص ايمي پرامين ده ميلي گرم يك ماه ميل كنيد

 • تصویر کاربر مصطفی جمعه ۱۰ دی ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 383 مشاهده پرسش
  سلام و عرض خسته نباشید
  از دو سه روز قبل احساس کمی سوزش در هنگام ادرار دارم و احساس میکنم که بطور کامل تخلیه نمی‌شود و در هنگام انزال احساس درد داشتم همچنین تعداد دفعات ادرارم نسبت به قبل بیشتر شده
  تا قبل از این شب ادراری نداشتم ولی دو شب این اتفاق برایم افتاده هیچگونه احساس دردی در کشاله ران و کمر و بیضه ندارم و احساس تهوع و تب هم ندارم هنگام ادرار م با فشار معمولی خارج می‌شود و بصورت بریده و منقطع نیست با رنگ سفید و بدون بو ۵۳ ساله هستم
  ممنون از لطف بیکران شما
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۰ دی ۰( 1 سال پیش)

   با سلام روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم نشسته شود ده روز و روزي يك عدد كپسول امنيك يك ماه ميل كنيد

 • تصویر کاربر هادي جمعه ۱۰ دی ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 253 مشاهده پرسش
  سلام ٣٢سالم هستش بد از تحريك شدن زياد دردي در قسمت بيضه وشكم ايجاد ميشه كه حتما بايد بيرون روي داشته باشم و بد از چند ساعت بهتر ميشه و سوزش ادرار هم دارم چند ماهي يكبار كه آزمايش ادرا و مدفو دادم ممنون ميشم نكا كنيد و جوابشو بهم بكيد كه لازم هست سون كرافي هم انجام بدم يا نه
  1. تصویر کاربر هادي جمعه ۳ دی ۰( 1 سال پیش)
   شرمنده آقاي دكتر و يه سوال ديكه من وقتي در خواب ارضا ميشم بدش درد در شكم و بيضه دارم ممنون ميشم اينم جواب بديد
  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۳ دی ۰( 1 سال پیش)

   با سلام روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه ده روز در أب گرم نشسته شود و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين١٠٠ ميلي ده روز استعمال كنيد

  3. تصویر کاربر هادي جمعه ۳ دی ۰( 1 سال پیش)
   ببخشيد اقاي دكتر براي آزمايش دارد من گفتن كهproteinهستش و نياز به ادار 24ساعت هستش آيا نياز هست انجام بدم اين آزمايشو يا نه ممنون
  4. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۱۰ دی ۰( 1 سال پیش)

   با سلام نيازي به ادرار ٢٤ ساعته نيست

  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر حسن جمعه ۳ دی ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 201 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من مشکل نعـوظ دارم آلتم حس نداره قرص تادگردا ۱۰میل استفاده میکنم کامل آلتم صفت نمیشه بعد ازرابطه مني هم بیرون نمیاد یکسالی ميشه این مشکل رادارم
  1. تصویر کاربر حسن دوشنبه ۲۹ آذر ۰( 1 سال پیش)
   آقای
  2. تصویر کاربر حسن دوشنبه ۲۹ آذر ۰( 1 سال پیش)
   سلام آقای دکتر بعد من دیابت هم دارم‌ انسولين مصرف میکنم با تشکر آز آزمایش هورمون هم دادم هم چیز نرمال بود بزرگی پرستات هم کمی دارم دکتر گفت مشکلی‌ نيست
  3. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۳ دی ۰( 1 سال پیش)

   با سلام هر ٨ ساعت يك عدد قرص ايمي پرامين ٢٥ ميلي گرم ده روز ميل كنيد و يك ساعت قبل از رابطه يك عدد قرص ويزارسين٥٠ ميلي ميل كنيد

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر Pezhvak جمعه ۲۶ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 228 مشاهده پرسش
  با سلام خدمت شما اقای دکتر
  عرض کنم خدمتتون من ۴۶ سال سنم هست و از دیر زمانی هست حتی ۱۵ تا ۲۰ سال قبل در زمان تحریک جنسی درد در بیضهها بیشتر در بیضه راست وقسمت تهتانی ستون مهره ها که در لگن وپاها هم حس میشد البته گاها که با تخلیه جنسی فورا خوب نمیشد ولی به مرور تا چهار پنج ساعت از بین میرفت در چندین سال قبل دو دفعه شب ادراری ناباورانه برایم پیش امد که به هیچ کدام از موارد توجهی نکرده ام الان حدودا یکسالی هست که دقیقا به همانصورت گاهی برایم پیش میاید با این تفاوت که گاهی همراه با فشار برای دفع ادرار وکم فشار همراه با درد قابل تحمل و همچنین در انزال هم به همین صورت درد دارم که بعد از انزال مجبور به دفع ادرار هستم با درد و ناگفته نماند که از ابتدا تا کنون مشکل زود انزالی داشتم ودرد در بیضه راست بخصوص به حدی است که تحریک شدید به کوچکترین حرکت وتکان خوردن دارم و تا کنون هیچ گونه دارویی مصرف نکرده ام و ویزیت نشده امو اکنون متوجه شده ام که این درد احتمالا از پروستات بوده ممنون میشم راهنمایی کنید وپیشاپیش به شما خسته نباشید میگویم وتشکر دارم .
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۲۶ آذر ۰( 1 سال پیش)

   با سلام روزي يك عدد قرص فلوكستين٢٠ سه ماه ميل كنيد و روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه در أب گرم دو هفته نشسته شود و روزي يك عدد شياف ايندومتاسين١٠٠ ميلي ده روز استعمال كنيد

 • تصویر کاربر P دوشنبه ۲۲ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 223 مشاهده پرسش
  سلام.آقای دکترخواستم بدونم تشخیص عفونت یاالتهاب پروستات ازطریق آزمایش خون هم امکان پذیره؟اگرممکنه لطف میکنیدنام تست آزمایشی ک عفونت رومشخص میکنه بگین.
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۲۲ آذر ۰( 1 سال پیش)

   با سلام با أزمايش تشخيص داده نمي شود با توجه به علايم بيمار تشخيص داده مي شود

 • تصویر کاربر مهدی دوشنبه ۱۵ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 222 مشاهده پرسش
  ضمن عرض سلام
  من گاهی اوقات بعد از ادرار کردن حالت ادرار برام پیش میاد و قطره قطره ادرار میکنم و بعد از حدود یک ربع تا نیم ساعت این حالتم از بین میره
  البته اینکه میگم گاهی اوقات مثلا مرتبه قبلی شاید حدود یک سال و نیم پیش اتفاق افتاده برام
  باید چکار کنم
  سنم هم ۴۱ سال هست
  آیا این نشانه بیماری پروستات هست؟
  البته هیچ وقت مشکل در ادرار یا بی اختیاری یا سوزش یا مشکل در شب نداشتم
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی دوشنبه ۱۵ آذر ۰( 1 سال پیش)

   با سلام التهاب پروستات داريد روزي يك عدد كپسول امنيك ده روز ميل كنيد و روزي دو بار هر بار ١٥ دقيقه ده روز در أب گرم نشسته شود

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر